У Кам’янці заходи до дня батька продовжуються

  16 червня 2019 року в Україні вперше офіційно відзначався День батька. Багато установ та організацій країни проводити тематичні заходи, присвячені цьому дню.

  У рамках «Тижня татуся», що проводив Кам’янець-Подільський ЗДО №7, психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталій Поліщук, зустрівся із педагогічним колективом закладу.

  Учасники зустрічі говорили про ту важливу роль, яку відіграє батько дошкільняти в його розвитку, становленні та зростанні гармонійно розвиненої особистості.

20190621_130439 20190621_134535

У Кам’янець-Подільський міській раді обговорили стратегію здійснення діяльності в напрямку правової освіти населення

aaeb70fa4e8af627003f501fa727620a_XL  20 червня у місті Кам’янці-Подільському відбулося засідання міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Про свою роботу в цьому напрямку розповіли представники різних підрозділів міської ради.

  Зі слів голови міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, керуючої справами виконавчого комітету, Яни Мельничук, інформування кам’янчан стосовно питань правового характеру здійснюється завдяки висвітленню їх на сайті міської ради, шляхом особистих звернень мешканців, через поширення новин інформаційного характеру у ЗМІ та співпраці спеціалістів різних підрозділів.

32  Від Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у склад ради входить юрисконсульт, Яна Арнаутова.

  Під час засідання Яна Олександрівна доповіла членам ради про роботу Центру у правовому напрямку протягом першого півріччя 2019 року.

  Протягом цього періоду юрисконсульт залучався здійснення соціального супроводу 58 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  За юридичними консультаціями звернулося 32 мешканця міста, які мають ознаки складних життєвих обставин, і, яким було надано 73 консультації з правових питань. Надано сприяння у складанні 12 заяв, у тому числі позовних.

  Перенаправлено до Кам’янець-Подільського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги 8 громадян.

  Проведено 3 заходи з юридично-правової освіти, за запитом установ та організацій, які працюють із соціально-вразливими категоріями населення: міського центру зайнятості, багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру та дитячого оздоровчого закладу «Дністровська чайка».

У Кам’янці відбувся фестиваль «В очікуванні дива»

Популярні

  19 червня у місті Кам’янці-Подільському відбувся міні-фестиваль для майбутніх батьків «В очікуванні дива» до Дня батька.

  Організаторами заходу виступили Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільський перинатальний центр.

  Цього року, 16 червня, вперше в Україні офіційно відзначається День батька. Організатори запросили на новий та неординарний захід, присвячений цьому дню, представників різних установ, закладів та підприємств. Проте, головними гостями та дійовими особами на святі стали вагітні жінки та їх чоловіки.

  Привітання від міської влади передала керуюча справами виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, Яна Мельничук. Як керівник, та просто мама, Яна Сергіївна привітала започаткування такого потрібного заходу та передала вітання  від міського голови.

  У рамках міні-фестивалю працювало багато локацій:

  • «Тато, що народжує» – міні-лекторій з питань партнерських пологів, консультації практикуючого психолога та лікаря акушер-гінеколога;
  • «Мама має право» – консультування з юридичних питань та оформлення соціальних допомог у рамках спільного проекту Департаменту охорони здоров’я ХОДА та Головного територіального управління юстиції Хмельницької області «Мама має право»;
  • «Оздоровчий масаж» – майстер-клас з масажу для вагітних жінок;
  • «Карапуз» – наочна інформація про одяг для немовлят, вимоги до нього, та правильний його підбір, а також основи масажу для немовлят;
  • «LAMBRE» – консультування з питань краси та догляду засобами натуральної сертифікованої косметики для всієї сім’ї;
  • «Боді-арт» – невеличкий малюнок на різних частинах тіла;
  • «Фото-зона «Веселка» – фото у надихаючій фото-зоні.

  По завершенню учасники із задоволенням взяли участь у веселих конкурсах та у безпрограшній лотереї, призи для якої надали: мережа аптек «D.S.», управління юстиції Хмельницької області, кампанія «LAMBRE» та агенція «Веселка».

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Проведено екскурсійний захід “Історія становлення правоохоронної системи”

  До відзначення чергової річниці Дня Конституції України та з метою підвищення рівня правової свідомості юних громадян нашого міста, 19 червня 2019 року проведено екскурсійний захід “Історія становлення правоохоронної системи”. Вихованці дитячого будинку Хмельницької обласної ради відвідали музей Історії органів внутрішніх справ Хмельниччини, що розташований у приміщенні Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

замітка  Діти мали можливість познайомитися з історією розвитку та становлення правоохоронних органів. Серед численних експонатів музею особливий інтерес викликали унікальні зразки вогнепальної та холодної зброї, рідкісної спеціальної техніки, засобів зв’язку, спорядження, зразки форменого одягу різних історичних періодів.

  На завершення в актовому залі ГУНП в Хмельницькій області дітям було продемонстровано короткометражний фільм, який в художній формі розкриває характер та особливості роботи органів внутрішніх справ Хмельницької області. Висловлюємо подяку за проведення цікавої та змістовної екскурсії співробітнику музею – Остапчук Надії Петрівні.

Виїзна акція соціальних партнерів Кам’янця-Подільського

62501377_2306217046363848_5893805065625403392_n  13 червня в дитячому оздоровчому таборі «Еко Ленд» відбулась спільна виїзна акція Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості та Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Спеціалісти центру зайнятості проводили профорієнтаційну роботу: Наталія Ільєва Леся Волкова провели ряд вікторин, конкурсів та ігор профорієнтаційного спрямування.

64700554_2306217113030508_6932909717844918272_n  Від Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у акції взяли участь волонтери: Аня Каштан та Роман Кушнірук, які провели для дітей молодшого віку пізнавальну та веселу ігротеку.

  Виїзди в дитячі оздоровчі табори – це корисна та результативна практика, адже дає дітям можливість під час відпочинку у невимушеній формі дізнатися нову, цікаву, а головне потрібну інформацію.

«Кидай мишку, бери книжку»

Популярні

Замітка.  Інтерактивна бесіда з учнями 3-4 класів в бібліотеці-філії №12

  Як влітку оздоровитися і якісно відпочити від шкільних турбот і навантажень?

  Чим заповнити безліч вільного часу? Сучасні діти звісно ж нададуть перевагу  популярним засобам – телефони, планшети, ігрові додатки.

  Інтернет у кожного в житті займає своє особливе місце. Для когось він є засобом розваги, хтось просто ним користується від випадку до випадку, ну а для когось це невід’ємна частина життя, як їжа, вода і повітря. Загалом, як не крути, а без Інтернет- технологій багато хто з нас вже не уявляє свого існування. Однак, лише лінивий не знає про шкідливість надмірного користування різними комп’ютерними засобами. Що ж тоді може допомогти дітям у різноманітнити дозвілля і зберегти здоров’я?

  З дітьми відвідувачами дитячої бібліотеки-філії №12 м. Хмельницького 13 червня 2019 року було проведено інтерактивну бесіду «Кидай мишку, бери книжку». У ігрових завданнях, невимушеній бесіді і навіть власних театралізованих постановках діти розмірковували про важливість книги у житті кожної людини.

  Учні  отримали цікаві поради і рекомендації, які допоможуть їм влітку відірватися від планшетів та телефонів і організувати літній відпочинок без гаджетів.

  Ділимося і з вами варіантами відпочинку з користю: «просто пограти на вулиці», «нарешті виспатися», «зробити прибирання», «погуляти з друзями», «сходити в кіно», «зайнятися спортом», «помалювати або послухати улюблену музику», «в’язати і вишивати», «пограти з домашнім вихованцем», «розгадати кросворд» до абсолютно незвичайних, таких як:  «подумати», «почати писати вірші», «зайнятися саморозвитком», «покататися на роликах», «зробити невелику подорож цікавими місцями», зібратися гуртом і зіграти домашню сценку або виставу….

  Насамкінець – просто провести вільний час за читанням улюбленої або нової книги, дитячих журнальчиків, звідки можна дізнатися про безліч різних цікавих ідей та досвід інших дітей.

  «Не залишай книжку нудьгувати в бібліотеці, вона твій найкращий друг, який завжди поруч!» – такими були напутні слова психолога міського Центру для сім’ї, дітей та молоді Джал Антоніни Антонівни, яка організувала та провела цей захід.

Як розмовляти із підлітком

572842_w_300  Олександра Коцюк, практичний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб для сім“ї, дітей та молоді

  Подолати прірву між поколіннями дуже важко. «Чому ти не такий, яким я був у твоєму віці?» – якщо ви часто повторюєте ці слова, значить стоїте на краю цієї прірви. І найчастіше відчай виникає у батьків дітей підліткового віку.  Вітаю,  сьогодні у рубриці «Поради психолога» ми поговоримо – як правильно розмовляти з підлітками.

  Чому перехідний період такий важкий

  У більшості випадків люди звинувачують підлітків у грубості у стосунках з батьками. Але чи завжди винні діти? У цьому віці в підлітків відбуваються величезні зміни емоційного, фізичного та психологічного характеру. Ці зміни дійсно нищівні й роблять перехідний період важким як для вас, так і для вашого підлітка. У міру його дорослішання дорослішаєте й ви. Вам необхідно прийняти той факт, що ваша дитина стоїть на шляху до самостійного життя. Вам треба припинити контролювати її життя та її вибір.

  Завжди залишайтеся хорошим слухачем

  Секрет будь-якого успішного спілкування полягає в тому, щоб у першу чергу вміти добре слухати. Якщо ваш підліток хоче поділитися чимось з вами, відкладіть всі справи й уважно вислухайте його. Якщо ви зробите це, ваша дитина відчує, що ви визнаєте складність її проблем і питань. Якість хорошого слухача, яку проявляють батьки, допомагає налагодити позитивний зв’язок з підлітком.

  Довіряйте

  Довіряйте дитині. Не піддавайте її слова сумніву та не звинувачуйте. Завжди вислухайте проблему до кінця. Довіряйте своєму підлітку, він ніколи не стане брехати вам. Ніколи не сумнівайтесь у тому, що сказала ваша дитина-підліток, і не додумуйте. Також абсолютно неприпустимі будь-які ваші звинувачення на її адресу. Якщо ви почнете сумніватись, додумувати та звинувачувати дитину, вона втратить віру у вас, і це завадить їй ділитися з вами своїми проблемами.

  Не з’ясовуйте, хто головний

  Люблячі батьки можуть наполягати на тому, що 16-річна людина — ще дитина. Але підсвідомість не обдуриш. Вона підказує, що на вашій території з’явився ще один дорослий. І якщо не член команди, то конкурент. Тож розгорнеться справжня битва за владу і ресурси. А вам здаватиметься, що ви виховуєте дитину. У хід підуть дошкульні слова такі як: «Це мій будинок, і ти будеш жити, як я сказав». Однак подумайте, чи потрібна вам така «зброя» у цій боротьбі?  Відмова від конкуренції — це не відмова від керівництва. Батьки знаходяться нагорі сімейної ієрархії, оскільки беруть на себе відповідальність. І тому встановлюють правила. Але якщо ви постійно доводите це на словах (особливо забороненими прийомами) значить, щось пішло не так: головує дитина, або ви живете без правил.

  Не критикуйте

  Критика може вплинути на впевненість вашої дитини в собі. Якщо ви хочете, щоб підліток брав до уваги вашу думку та погляди, припиніть критикувати його. Змініть свою негативну думку про незначні проблеми, наприклад, про те, як підліток одягається. Це допоможе вам утримувати його увагу при обговоренні більш складних питань, таких як сексуальні стосунки, наркотики й навчання. Часті незадоволення, бурчання та критика призведуть до того, що підліток повністю відкине вашу думку.

  Будьте екскурсоводом по життю

  Загрози і диктат не діють на підлітків. Вони намагаються зробити все навпаки. Найгірше рішення — образитися, відсторонитися і дозволити безконтрольно набивати гулі. Або, навпаки, потурати і намагатися заслужити дружбу тінейджера. Уявіть, що ви екскурсовод, який розповідає, що де знаходиться і куди приводить. Попереджайте про наслідки, а не бурчіть. Діліться власним досвідом. Показуйте більше ситуацій та прикладів. Не повчайте, а пояснюйте свою точку зору. З вашого боку не має бути заборонених тем.

  Використовуйте соцмережі

  Соцмережі вам потрібні не для того, щоб відстежувати контакти підлітка і контролювати, що пише син або донька на своїй сторінці. Використовуйте їх за прямим призначенням: діліться інформацією, власною позицією, підтримуйте інтерес до себе. Ваші діти можуть так і не дізнатися, що ви колись танцювали сальсу або знаєтеся на історії Середньовіччя. Найбільше вони знають про те, як ви їсте, прибираєте, дивитеся фільми і ходите до магазинів. То покажіть їм себе з іншого боку.

  Права додаються до відповідальності

  Якщо підліток хоче розширення прав — це супер. Але разом з ними збільшується і зона відповідальності. Тобто якщо «дитинка» вимагає купити до прикладу гаджет чи щось інше вартістю у вашу місячну зарплату, вона зобов’язана взяти участь у веденні сімейного бюджету і перейнятися витратами. Забезпечувати себе повністю підліток поки не може, але він здатен, наприклад, не тільки підзаробляти на розваги, а й сплачувати частину комунальних послуг. А батьки мають виділити йому житловий простір і ставитися до заведеного там порядку (хай навіть безладу) так само шанобливо, як до території сусіда. Якщо тінейджер не заробляє, він може вкладати свою працю. За певні роботи нагородою є сам результат, а покаранням — його відсутність. Наприклад, якщо син або дочка постійно забувають купити продукти, ви можете «забути» зготувати їжу. Праця в жодному разі не має перетворитися на «рабські повинності». Підліток має право відмовитися або взяти на себе подвійне навантаження. Але і сім’я, відповідно, витрачає мінімум або максимум коштів на те, що хоче підліток. І все це без зайвих слів, докорів і умовлянь.