У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

11Продовжується співпраця Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Кам’янець-Подільським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

12 жовтня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за третій квартал 2021 року. Цього разу особливу увагу було приділено психологічному консультуванню отримувачів послуг в контексті співпраці двох організацій.

До відома.

Станом на 01.10.2021 на обліку Кам’янець-Подільського районного відділу «Центру пробації» перебувало 219 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, у тому числі 21 жінка.

Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 25 осіб з числа молоді до 35 років цієї категорії. Неповнолітніх не було.

 

Подаруй дитині свято

Популярні

5 (1)Хоч кожному кам’янчанину здається, що він вже все знає про своє рідне місто, проте для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надзвичайно захоплююче «гуляти» вуличками Старого міста у компанії з екскурсоводом.3 (3)

 Під час екскурсії дітки мали можливість ознайомитись із цікавинками з історії міста та відвідати ті пам’ятки архітектури, які найчастіше відвідують туристи.

Захід проведено в рамках благодійної акції «Подаруй дитині свято» за сприяння  Хмельницької обласної державної адміністрації (ініціатор – обласний центр соціальних  служб).2 (9)

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює подяку Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» (директор – Василь Фенцур) та ,зокрема, екскурсоводу – науковому співробітнику НІАЗ «Кам’янець» Віктору Солопу за підтримку у проведенні акції та цікаво організоване дозвілля дітей.

 

 

В Кам’янці два центри переуклали договір

підписання договору7 жовтня Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун та Інклюзивно-ресурсний центр Кам’янець-Подільської міської ради (директор – Лариса Ільніцька), у зв’язку з численними змінами у законодавстві, уклали оновлений Договір про співпрацю.

Головні сьогоденні пріоритети співпраці двох центрів – це організація діяльності щодо своєчасного забезпечення належною психолого-педагогічною та соціальною підтримкою, забезпечення прав на освіту дітей з особливими освітніми потребами, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі з інвалідністю.

 

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує:

1Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Протягом дев’яти місяців 2021 року до міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 562 повідомлення про призначення державної допомоги при народженні дитини.

Спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 309 сім’ях, що складає 54,9% від загальної кількості повідомлень. До Департаменту соціального захисту населення подано пропозицію щодо припинення виплати допомоги одній сім’ї.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, будьте готові до того, що вас можуть перевірити. Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

Тому Центр доводить до відома усіх, хто отримав допомогу при народженні дитини чи буде отримувати:

  1. Будьте готові до того, що до вас прийде працівник Центру здійснити контроль за цільовим використанням коштів.
  2. У випадку, якщо ви будете перешкоджати здійсненню перевірки – інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат вищезазначеної допомоги.
  3. Спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням поставитись до перевірки.

За більш детальною інформацією щодо здійснення перевірок звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх).

Про емоції та їх вплив на життя підлітка

243801003_878142596158991_6037432686188410308_nЕмоції відіграють важливу роль у житті кожної дитини. Не емоційну, “холодну”, дитину уявити важко. На емоційне благополуччя дитини, як власне, і на її емоційний розвиток, впливають виховання в родині, соціум. І, звісно ж, її темперамент, тип нервової системи – те, що зараз називають фізіологічними чи біологічними чинниками. Однак, якщо те, що заклала природа, змінити важко, на інше впливати можна. Про емоції та їх вплив на життя підлітка, психолог Центру Коцюк Олександра говорила із учнями Дитячого телевізійного агенства . Діти промальовували свої емоції та аналізували, яких емоційних відтінків більше, позитивних чи негативних.
243643732_878142662825651_3798408496142699765_nЕмоції дітей – безпосередні та спонтанні.
Дорослі повинні допомагаюти дитині впоратися із сильними переживаннями. Якщо дуже засмучена, – підбадьорити. Дитина потребує любові дорослого, і її почуття залежать від наявності цієї любові. Отже, опіка і любов дорослих є умовою позитивного емоційного розвитку дитини, її емоційного благополуччя.243978553_878142616158989_1064233928129471029_n

У Кам’янці-Подільському чекають на кандидатів у патронатні вихователі!

patronat  Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Завдання сім’ї патронатного вихователя – мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. 

  Чекаємо на тих, кому не байдужа доля інших і хто готовий на певний час (від 3 до 6 місяців) прийняти у свою родину діток, які потребують допомоги.

  Нагадуємо:

  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

  Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

  Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів його родини.

  Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання.

  Держава надає кандидатам в патронатні вихователі можливість пройти відповідну підготовку та отримати професійну підтримку в процесі реалізації своєї діяльності, гарантує грошове забезпечення та соціальну допомогу на утримання кожної влаштованої дитини. Також, за патронатного вихователя сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Основним місцем роботи патронатного вихователя стає патронатна сім`я, відповідно йому нараховуватиметься страховий стаж.

  Патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

  Бажаючі створити патронатну сім’ю або більше дізнатися про патронат – звертайтесь за детальною інформацією до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, 26, т. 9-14-29.

Кам’янчани ділилися досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля

02 (2)26-28 серпня у м. Чернігів тривало тренінгове навчання «Школа запобігання та протидії домашньому насильству. Обмін досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля на рівні громад», у рамках проекту «Community officers – an effective response to domestice outbreak», що реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».

01 (1)За запрошенням організаторів для обміну досвідом від міста Кам’янця-Подільського були запрошені директор Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Еліна Ковтун, та головний спеціаліст Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради, Тетяна Заянчуковська.

04Учасники тренінгу розглянули домашнє насильство як соціальне (суспільне) явище та як порушення прав людини, отримали нові знання та навички щодо допомоги постраждалим та координації дій, а також щодо підтримання ресурсного стану осіб, які дотичні до роботи з постраждалими.

 

 

Консультування з питань патронату над дитиною

IMG-7f5efdb381b206d290ecf8c2e9752162-V26 серпня 2021 року завідувач відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Галина Березюк, відповідно до затвердженого спільного плану роботи із Деражнянською філією Хмельницького обласного центру зайнятості щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, зокрема впровадження послуги патронату, провела групову консультацію та презентацію «Деякі питання здійснення патронату на дитиною» для осіб, які перебувають на обліку у зв’язку із пошуком роботи.

 

Від договору – до заходів

234088664_823917421659132_4558545842548331475_nВідповідно до Договору про співпрацю між Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Хмельницьким Благодійним Фондом «Хесед Бешт», спеціалісти Центру взяли участь в організації проведення літньої канікулярної програми «Кейтана» для дітей з різних категорій сімей.02 (1)

Протягом роботи програми діти брали участь у спартакіадах, пройшли майстер-класи, взяли участь у соціальному проекті для людей похилого віку, а також відвідували музеї нашого міста та вивчали традиції єврейської та української культур.

До відома.

Кам’янець-Подільський структурний підрозділ Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» працює з 1999 року. 03Основною сферою діяльності Фонду є надання соціальної підтримки та допомоги вразливим категоріям населення: людям похилого віку, інвалідам, в’язням гетто,  малозабезпеченим сім’ям з дітьми, батькам, які виховують дітей самотужки.

 

 

Літній проект виїзного консультпункту поновив свою роботу!

received_51817795258738610 серпня 2021 р. Хмельницький міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді відновив щорічну практику роботи консультпункту в скверику ім. Т.Г Шевченко «2 години з психологом».
З 11.00 до 13.00 психолог Антоніна  Джал спілкувалася з мешканцями міста різного віку – від дошкільнят до їх бабусь та дідусів.  Розповідала про послуги, які надаються в центрі, відповідала на запитання дорослих про виховання дітей, про важливість та  організацію спільного сімейного дозвілля, про своєчасність звернення до психолога у разі потреби.
Тут же, в скверику наші партнери – хмельницька обласна нукова універсальна бібліотека –   розмістила тематичну виставку  з спеціально підібраною літературою. Разом із працівниками бібілотеки психолог мала можливість  практичного застосування пихологічних рекомендацій по темі бесід:  діти малювали, займались рукоділлям, спілкувались з дорослими, батьки могли почитати підбірку сучасної психологічної літератури, послухати рекомендації, отримати важливу інформацію. Під час бесіди психолога, де вона розяснювала  як реагувати на дитячі істерики, стався кумедний випадок: дитина, мама якої слухала як себе поводити в таких випадках голосно промовила: «Бачиш як треба, а не так, як ти зробила…» Це викликало усмішку у всіх присутніх.received_607863223933080 Так, у дітей можна багато чому повчитися, нам лише здається, що вони не чують, не розуміють,  про що розмовляють дорослі, однак насправді діти – найуважніші і найчутливіші  до інформації слухачі! 10 хвилин якісно проведеного часу з дитиною – запорука гарного психоемоційного настрою на цілий день та інвестиція у здоровя та успіх власої дитини. Отже, щовівторка та щочетверга з 11.00 до 15.00 запрошуємо на зустріч з психологом.
Якщо погода у вересні буде сприятливою, ми продовжимо роботу відкритого консультпункту і у вересні.