Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучився до проведення заходів фестивалю «МЕДОВИЙ СПАС»

39747237_459934217845481_4411563868401172480_n  Працівники та волонтери Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно долучилися до програми фестивалю «Медовий Спас». Малечу, що прийшла з батьками на фестиваль меду, фахівці та психологи Центру розважали найрізноманітнішими майстер класами із виготовлення фігур з повітряних кульок, розмальовування гіпсових фігурок, картин бджілок, розгадування кросвордів та ребусів та різноманітних логічних та психологічних вправ. Активну участь у заході прийняли вихованці дитячого будинку.

39507023_319887635222323_2050141791943917568_n 39514906_282656345883615_6557713173141520384_n 39558028_723851334624356_6357288399719628800_n 39583865_413990552459453_5853567282260738048_n 39760740_304878070275130_1872845516195233792_n

Відбулася спільна виїзна акція

фото 1  17 липня в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Еко ЛЕНД» (с. Привороття) відбулась спільна виїзна акція міського центру зайнятості, міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Клініки, дружньої до молоді.

  Робота виїзної команди спеціалістів передбачала здійснення превентивної роботи з дітьми за різними напрямками.

  Так, спеціаліст центру зайнятості, Леся Нечитайло, розповіла дітям про те, як потрібно правильно обирати майбутню професію. Фахівець Центру соціальних служб, Яна Арнаутова спілкувалася з дітьми про ази права,  наслідки протиправної поведінки та про переваги законослухняного способу життя.

  Лікарі Клініки, дружньої до молоді, Ліана Гаспарян та Ігор Боднар говорили із підлітками про репродуктивне здоров’я та відповідальне ставлення до власного здоров’я.

  Діти та підлітки приймали активну участь у запропонованих спеціалістами заходах,  задавали запитання та аналізували життєві ситуації.

  Це була заключна виїзна акція спеціалістів в заклади оздоровлення та відпочинку цього літа. Учасники акції бажають дітям бути здоровими та з новими силами приступити до навчання. Також, спеціалісти сподіваються, що така практика буде продовжена наступного року під час літнього оздоровлення дітей.

Правоосвітня година в парку ім. Т.Шевченка

  10 серпня 2018 року юрисконсультом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом спільно з інспектором роти управління патрульної поліції в сквері ім. Т. Шевченко та парку культури і відпочинку ім. Чекмана проведено профілактично-просвітницьку роботу з молоддю про те, що парки, сквери – це місця чистого повітря для відпочинку, а не для вживання пива, алкоголю та тютюнових виробів. Незнання закону не звільняє від юридичної відповідальності.

  За порушення норм закону настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 51 до 170 гривень.

  Також було роздано інформаційні матеріали про роботу Центру, інформаційний буклет «Ти маєш право дихати чистим повітрям».

У м. Кам’янці-Подільському триває акція «Готуємо дітей до школи»

  Кам’янчани активно включилися у процес підготовки до школи дітей з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, і перебувають у дуже скрутному матеріальному становищі.

  Жителі міста приносять речі, що були в ужитку, які згодяться у прийдешньому навчальному році: шкільну та спортивну форму, взуття, рюкзаки, канцтовари. Також один з магазинів надав нове взуття.

гумамарсель

  Надіємося, що коло благодійників-однодумців розшириться. Усі надані речі будуть адресно передані в сім’ї.

Тема консульт-пункту 09 серпня 2018 року «Психолог просто неба» була також цікавою та актуальною для батьків: «10 фраз які можна сказати дитині замість «НЕ ХОЧУ ТЕБЕ ЧУТИ іди і подумай над своєю поведінкою»».

Замість НЕ ХОЧУ ТЕБЕ ЧУТИ іди і подумай над своєю поведінкою  Чимало батьків зізналися, що використовують цю фразу під час виховних моментів. Як каже відомий психолог Юлія Гіпенрейтер «Батьки часто виховання розуміють як прочуханку». А як щодо діалогу з дітьми?

  «Діалог – дещо звужене поняття, продовжує пані Юлія, краще розуміти спілкування з дитиною, як взаєморозуміння, настрій на розуміння дитини. Так, важливо, коли дитина розуміє батьків, але батьки більше можуть зрозуміти про дитину. А що значить – зрозуміти дитину? Це, перш за все, знати її потреби та їх враховувати.

  Потреби змінюються і не тільки з віком, але і індивідуально, залежно від траєкторії, по якій дитина рухається. Тому в діалозі важливо почути дитину: click here чому вона не слухається, відмовляється, грубить.

  Грубі інтерпретації слова «виховання»: коли дитина не слухається – змусити, грубить – поправити, ображена – сказати: «нічого ображатися, сама винна», я відкидаю.»

  Інший знаний психолог Карл Роджерс говорив, що дорослого по відношенню до дитини можна порівняти з садівником, який допомагає рослині. Функція садівника – забезпечити водою, направити на рослину світло, удобрити грунт. Тобто, створити умови для розвитку, але не тягнути за верхівку. Якщо ви будете тягти за верхівку і в яку вам потрібно сторону, ви її не виростите.

  Також на допомогу дбайливим батькам як завжди постер про те, як же можна замінити у виховнні фразу «НЕ ХОЧУ ТЕБЕ ЧУТИ іди і подумай над своєю поведінкою».

Відбулось засідання круглого столу у міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді “Профілактика правопорушень та конфліктів серед неповнолітніх та молоді”

00315.MTS_snapshot_00.02_[2018.08.09_14.26.46]  09.08.2018 року в приміщенні Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся круглий стіл на тему: «Профілактика правопорушень та конфліктів серед неповнолітніх та молоді».

  На сьогоднішній день проблема поширення правопорушень серед неповнолітніх є досить актуальною, саме тому, сьогодні  відбувся круглий стіл на тему: «Профілактика правопорушень та конфліктів серед неповнолітніх та молоді».

00335.MTS_snapshot_00.01_[2018.08.09_14.26.13]  На круглому столі обговорювалися нагальні проблеми щодо вирішення  проблеми поширення правопорушень серед неповнолітніх, яка є досить актуальною, питання співпраці установ, які безпосередньо займаються цією категорією правопорушників, а також план розвитку запобіжних заходів та профілактики даного явища.

  Взяли участь у засіданні круглого столу представники Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, заступник начальника управління молоді та спорту, спеціаліст служби у справах дітей Хмельницької міської ради, представники ювенальної превенції ХВП ГУНП, інспектори зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції,  начальник відділу право просвітництва та взаємодії із суб’єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники  міськрайонного  відділу з питань виконання кримінальних покарань і пробації.

  В результаті обговорення учасники круглого столу обмінялись думками щодо подальшої співпраці, покращення якості роботи, спрямованої щодо неповнолітніх правопорушників, намітили план розвитку подальших дій та співпраці на покращення роботи за даною тематикою та внесли ряд пропозицій у спільну співпрацю.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

завантаження  6 серпня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради. Головував на засіданні заступник Кам’янець-Подільського міського голови Вадим Савчук.

  На розгляд комісії було винесено 10 питань, що стосувались інтересів дітей. З них щодо 5 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує

дитина за партою  Останнім часом до психолога Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ почастішали звернення батьків школярів. Причиною звернень є адаптація дітей до навчання в школі після літніх канікул. Звертаються в основному ті батьки, діти яких мали труднощі у адаптації до школи попередніх років.

  Школярі будь-якого віку обов’язково проходять період адаптації до школи. Причому цей період триває досить довго: у першокласників – 1,5 місяця, у п’ятикласників – місяць, учні інших класів звикають до школи 2-3 тижні. Помилка багатьох батьків полягає в тому, що вони вважають, що цього періоду немає. На їх думку, дитина повинна провчитися два-три дні і звикнути. Насправді все набагато складніше. З початком навчання докорінно змінюється спосіб життя дитини.

  Якщо зневажити періодом адаптації – у дитини можуть виникнути різні труднощі. У дітей старше 10-12 років вони носять психологічний характер, а от молодші школярі можуть відчувати і проблеми зі здоров’ям.

  Допомагати дитині втягуватися в навчальний процес після тривалих літніх канікул краще завчасно. Ось декілька порад для батьків.

  1. Треба змінити режим дня – раніше лягати спати і вставати раніше. Причому марно вимагати від дитини раніше відправлятися в ліжко, якщо самі батьки засиджуються далеко за північ.
  2. Відпочинок має бути активним, на свіжому повітрі. Безцільне проведення часу (якщо дитині нема чим зайнятися) може тільки ще більше втомити її.
  3. Обмежте час перегляду телевізора дитиною та ігри за комп’ютером.
  4. «Розпишіть» дитину: невеличкі диктанти допоможуть дитячій руці згадати навички письма.
  5. Разом повторіть таблицю множення, послухайте як дитина переповідає прочитані за літо книжки.
  6. Включіть у процес адаптації всю сім’ю: різні голоси привчають підлаштовуватися, а значить, зосереджуватися.
  7. Купівля шкільного приладдя, одягу для школи – заняття, як правило, приємне і в той же час налаштовує на навчальний лад.
  8. Не поспішайте багато вимагати від дитини, дайте їй час. Будьте терплячі та уважні до дитини: враховуйте її вік, темперамент, індивідуальні особливості.

  І головне. У будь-якому віці дитина потребує любові та підтримки від батьків, розуміння та допомоги.

  За індивідуальною консультацією можна звернутися до психологів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

Пcихологом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено тренінг на базі Хмельницького міського Центру зайнятості для осіб з особливими потребами

Центр зайнятості 2.08.18  Людям з обмеженими фізичними можливостями важливо реалізуватися, адже працювати – означає бути потрібним суспільству, почуватися повноцінною людиною.

  2 серпня 2018 року практичний психолог Центру Любов Панчук провела тренінг «Відчуй себе впевнено» для осіб з особливими потребами, які перебувають на обліку у Центрі зайнятості.

  Метою тренінгу було формування цілісного та адекватного бачення власних здібностей та можливостей, вироблення навичок постановки та досягнення власних життєвих цілей, формування віри в себе та вироблення готовності долати труднощі на шляху до досягнення мети.

  Під час проходження тренінгу учасники виконували вправи, обговорювали проблеми працевлаштування, які пов’язані із наявністю групи інвалідності, також невпевненістю в собі, дефіцитом внутрішньої мотивації. Ділилися власними думками, порадами з учасниками тренінгу.
  На завершення учасники переглядали відеоролик на підвищення мотивації до досягнення успіху.

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує: парки, сквери – місця, вільні від вживання тютюнових виробів та пива

Популярні

IMG_20180726_123601 (1)  02.08.2018 року юрисконсульт Центру в сквері ім. Т. Шевченко проводила профілактичні бесіди з молоддю про те, що парки, сквери – це місця чистого повітря для відпочинку, а не для вживання пива, алкоголю та тютюнових виробів. Незнання закону не звільняє від юридичної відповідальності. Тому, щоб не потрапити в неприємну ситуацію і не сплачувати штраф і проводиться роз’яснювальна робота серед молоді. Приємно зауважити, що більшість молодих людей, з якими спілкувались сьогодні, не тільки обізнані в правовому полі, а й ведуть здоровий спосіб життя.

  Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує, що існує рішення Хмельницької міської ради від 27.06.2012 р. №16 «Про зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров’я населення на території міста Хмельницького».

  Вільними місцями від вживання тютюнових виробів є: приміщення державних підприємств, установ, організацій (крім спеціально відведених місць), зупинки громадського транспорту та 5-метрова зона навколо них, підземні переходи, місця загального користування житлових будинків, громадські туалети, парки, сквери та ботанічні сади міста Хмельницького, міський пляж, автовокзали та залізничні вокзали (крім спеціально відведених місць), культові будівлі та прилегла територія, 5-ти метрова зона по периметру навколо входу в громадське місце, 3-х метрова зона по периметру навколо банкомату, пішохідна частина вул. Проскурівської, майдан Незалежності, ринки продовольчих та непродовольчих товарів. За порушення норм закону настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 51 до 170 гривень