Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

завантаження  14 лютого відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  Головував на засіданні заступник Кам’янець-Подільського міського голови Вадим Савчук.

  На розгляд комісії було винесено 14 питань, що стосувались інтересів дітей.

  З них 2 питання стосувалося визначення порядку участі у вихованні та спілкуванні з дитиною, 3 – доцільності позбавлення батьківських прав, 2 – подання навчальних закладів, 1 – виконання батьківських обов’язків, 1 – затвердження складу міждисциплінарної команди.

  Щодо 5 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: про виконання батьківських обов’язків.

  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

У Кам’янці продовжено роботу група взаємопідтримки прийомних батьків

ГВП ПС  У Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проходять зустрічі групи взаємопідтримки для прийомних батьків. Заходи проводить сертифікований фахівець Центру, Наталія Гомілко.

  Тринадцятого лютого відбулася чергова група взаємопідтримки, метою якої стало обговорення проблемних питань виховання підлітків.

  Часто у підлітка виникає бажання стати незалежним, спробувати щось нове, побувати в новій, незвичній обстановці. Іноді бажання самоствердитися штовхає декого до конфліктних ситуацій, скоєння ззовні безпричинних, а іноді незрозумілих вчинків.

  Під час роботи групи прийомні батьки розглянули негативні ситуації, які можуть виникнути, та спробували знайти «підказки» для виходу з них. Також, батьки поділилися власним досвідом виховання підлітка та прийшли до висновку, що любов, довіра, взаєморозуміння та терпіння – є запорукою виходу з будь-якої ситуації, що виникла в сім’ї між дітьми та батьками.

До відома.

  Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Станом на 13 лютого 2019 року у місті Кам’янці-Подільському функціонує 7 прийомних сімей, стосовно яких здійснюється соціальний супровід.

  За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

У Кам’янці розпочато підготовку до інформаційної кампанії

  Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато роботу з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді у місті Кам’янці-Подільському».

фото1  З метою підготовки заходів у рамках інформаційної кампанії з популяризації альтернативних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, волонтери та спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру приступили до розробки бліц-опитування щодо обізнаності кам’янчан з цього питання.

  Що знають кам’янчани про прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу та наставництво? Відповіді та це запитання допоможуть Центру у подальшому виборі шляхів, форм та методів донесення інформації до громади Кам’янця-Подільського під час запланованих заходів інформаційної кампанії.

 

Кам’янець готовий до реалізації плану дій в рамках ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»

Популярні

1  Про це заявили під час бріфінгу для засобів масової інформації члени ініціативної групи, до складу якої входять представники різних структурних підрозділів Кам’янець-Подільської міської ради в співпраці з молодіжними організаціями.

  Озвучивши напрацьований план заходів, затверджений рішенням сесії міської ради 12 грудня 2018 року, що будуть реалізовуватися в Кам’янці-Подільському впродовж найближчих двох років, заступник міського голови Вадим Савчук додав: «Якщо місто виконає всі умови, поставлені ЮНІСЕФ, то отримає не просто статус громади, дружньої до дітей та молоді, але й фінансування від держави на відстоювання їх прав».

34

2  Права дітей, а саме – право бути почутим, право на безпеку, право на дитинство, право на визнання, повагу та справедливе ставлення, право на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист – стали стратегічними цілями ініціативи. Відповідно до них, і розроблено комплекс заходів.

  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запланував заходи, на виконання третьої цілі: кожна дитина та молода людина має право насолоджуватися життям у сім’ї, іграми та відпочинком. Це проведення інформаційної кампанії щодо популяризації альтернативних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Партнерство закладів Кам’янця-Подільського задля попередження булінгу

булінг  Продовжується співпраця Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з вищими навчальними закладами міста щодо надання консультативно-методичної допомоги з сучасних соціальних питань.

  7 лютого, за запрошенням адміністрації Кам’янець-Подільського медичного училища, перед кураторами академічних груп виступив психолог Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ, Віталій Поліщук, під час їх чергового засідання на тему: «Булінг як актуальна соціально-педагогічна проблема та шляхи її вирішення у студентському колективі».

  Засіданню передувало проведення у закладі дослідження серед студентів І курсу, спрямоване на виявлення наявності булінгу, яке було проведено за допомогою науковців та студентів Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка.

  Результати дослідження допомогли партнерам визначити шляхи подальшої співпраці з метою попередження проявів булінгу у студентському середовищі.

  У ході наради психолог Центру роз’яснив поняття «булінгу», його причини та наслідки, допоміг педагогічному колективу училища визначитися з алгоритмом дій у складних ситуаціях, пов’язаних з булінгом, а також наголосив на відповідальності за його вчинення. У ході активного діалогу учасники обговорили шляхи подолання проявів цього явища у студентському середовищі у майбутньому.

У Кам’янці-Подільському проведено плановий вечірній рейд

3cfc3a9298e15557344e46dea3167658_XL  Шостого лютого службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради спільно з ювенальною превенцією Кам’янець-Подільського відділення поліції та Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено вечірній рейд, під час якого відвідано п’ять сімей, у яких виховується дванадцятеро дітей.

  За результатами рейду трьох батьків буде заслухано на засіданні комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради та прийнято відповідні рішення, оскільки виявлено факти неналежного виконання батьківських обов’язків. Також проведено обстеження умов проживання та виховання двох неповнолітніх осіб, що потрапили в поле зору правоохоронних органів і підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень.

У Кам’янці-Подільському збільшилося закладів для дітей з особливими потребами

Популярні

02  З 3 вересня 2018 року у м. Кам’янці-Подільському працює інклюзивно-ресурсний центр Кам’янець-Подільської міської ради.

  Фахівці ІРЦ, а саме вчителі-дефектологи, практичні психологи, вчителі-логопеди та вчителі-реабілітологи, надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами. Заняття проводяться в спеціально обладнаних кабінетах та за індивідуальними графіками. У ІРЦ облаштовано залу для очікування, залу лікувальної фізкультури, кабінети дефектологів, логопедів, практичного психолога. Вже протягом вересня-грудня 2018 року 97 дітей з особливими освітніми потребами отримали психолого-педагогічний супровід, корекційно-розвиткові послуги та послуги з реабілітації і лікувальної фізкультури.

  4 лютого 2019 року на базі інклюзивно-ресурсного центру проведено засідання круглого столу на тему: «Психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги та системний кваліфікований супровід дітей, які здобувають освіту в закладах професійно-технічної освіти та закладах І-ІІ рівня акредитації».

  Із вступним словом виступила начальник відділу дошкільної та інклюзивної освіти управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради Євгена Калинюк. Про стан інклюзивної освіти в місті доповіла головний спеціаліст відділу дошкільної та інклюзивної освіти Таїсія Шевеленко. Директор ІРЦ, Лариса Ільніцька висвітлила основні завдання та функції ІРЦ.

01  Учасниками заходу стали працівники Державного навчального закладу Подільського центру професійно-технічної освіти, Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу, а також директор Кам’янець-Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Побережна, та його спеціалісти.

  Учасники обговорювали питання круглого столу, обмінювалися досвідом щодо соціальної підтримки дітей з особливими потребами та планували подальшу спільну діяльність.

  Закінченням заходу стало підписання угоди про співпрацю директорами інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради та Кам’янець-Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

09 03 04 05 06 07 08

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

  31 січня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  Головував на засіданні заступник Кам’янець-Подільського міського голови Вадим Савчук.

  На розгляд комісії було винесено 9 питань, що стосувались інтересів дітей.

  З них 1 питання стосувалося визначення порядку участі у вихованні та спілкуванні з дитиною, 2 – визначення місця проживання дитини, 4 – доцільності позбавлення батьківських прав, 1 – захисту майнових прав дитини.

f84a1144faeb038dda6e0ac44adb76a9_XL  Щодо 1 сім’ї матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: про виконання батьківських обов’язків.

  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

У Кам’янці-Подільському говорили з дітьми про закон

виступ  30 січня, у рамках тижня «Морально-правового виховання», який наразі триває у Кам’янець-Подільському багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрі, старшокласники зустрілися із юрисконсультом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Яною Арнаутовою.

загальна  Темою для спілкування стала «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх». Адже ні для кого не секрет, що краще запобігти тому чи іншому негативному явищу у дитячому середовищі, попередити його виникнення ще в дитинстві, ніж потім, у підлітковому та молодіжному віці мати непередбачувані наслідки.

  Враховуючи особливості дітей, допомогти зрозуміти юрисконсульта дітям допомагав сурдоперекладач.

Кам’янець-Подільський – Молодіжна столиця України – 2019

Популярні

  28 січня статус Молодіжної столиці України офіційно перейшов від Львова до Кам’янця-Подільського: під час VI щорічного молодіжного форуму «Ініціатива19» міністр молоді та спорту України Ігор Жданов офіційно оголосив про те, що Кам’янець цього року – Молодіжна столиця України.

загальнагрупова з подяками

  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно долучився до складання заявки для участі у національному конкурсі «Молодіжна столиця України 2019». Інформацію Центру було включено у один з трьох вимірів заявки – соціо-економічний. Тут було розміщено інформацію про Програми та заходи Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ: реалізацію «Програми адаптації до самостійного життя осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» – студентів з особливими потребами, заняття для вагітних жінок та членів їх сімей у Перинатальному центрі, реалізацію програми «Практична підготовка майбутніх фахівців соціальної сфери для подальшого здійснення професійної та волонтерської діяльності», співпрацю з молодіжними осередками міста та інш.Подяка

  За вагомий внесок у підготовку до участі в національному конкурсі та здобуття Кам’янцем-Подільським статусу «Молодіжна столиця України – 2019», міському Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було оголошено подяку Кам’янець-Подільського міського голови, Михайла Сімашкевича.

вручення 2 голови  спілкування з молоддю