В Кам’янці-Подільському шукають людей, які готові прийняти дитину у свою родину!

razvitie_rebenka_v_5_let_iПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

У разі необхідності орган опіки та піклування може продовжити термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін.

ВАЖЛИВО! Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців. У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

ОБОВ’ЯЗКОВО! За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія та інші види державної допомоги.

ХТО МОЖЕ БУТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ:

громадяни України, які мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

ОБОВ’ЯЗКОВО! Кандидати у патронатні вихователі мають пройти відповідне навчання та отримати рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною.

МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. На кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя, щомісячно з державного бюджету надається соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно віку дитини. Розмір оплати послуг патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

КУДИ ЗВЕРНУТИСЬ: Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, 26, ☎ 9-14-29

Долучайтеся! Надайте дитині свою підтримку!

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

1 (1)Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже не один рік поспіль співпрацює із Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

11 січня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за 2020 рік, обговорені напрями та форми взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг дітям та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Також, звернули увагу на надання необхідних послуг профілактично-виховної, психологічної, соціальної роботи, спрямованих на мінімізацію виявлених криміногенних потреб суб’єктів пробації.2 (1)

Було обговорено та ініційовано шляхи удосконалення взаємодії під час забезпечення соціальної адаптації засуджених у процесі підготовки їх до звільнення та визначені пріоритетні напрямки подальшої співпраці.

До відома.

Протягом 2020 року на обліку Центру пробації перебувало 253 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 33 особи з числа молоді (до 35 років) цієї категорії, у тому числі 3 дітей.

 

У Кам’янці-Подільському помічники Святого Миколая вітають діток

6У переддень Святого Миколая вже 7 рік поспіль Кам’янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну (директор – Ольга Мальченко) та Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) проводять спільну благодійно-вітальну акцію «Твори добро разом із святим Миколаєм!».

7Цього року до дня Святого Миколая волонтерський загін коледжу «Крок на зустріч» приготував та адресно передав продуктові та подарункові набори для 20 дітей з 11 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

11аЧлени родин дякують волонтерам за чудові подарунки та незабутню атмосферу свята, адже наразі це є особливо цінним як для діток, так і для дорослих.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

1Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради, на якому було розглянуто 16 питань в інтересах юних кам’янчан та прийнято рішення згідно з чинним законодавством.Серед розглянутих комісією питань – подання шкіл, звернення суду, КМП «Перинатального центру Кам’янець-Подільської міської ради», Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, заяви батьків.Комісія заслухала батьків, педагогів окремих шкіл, фахівців Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та прийняла рішення згідно з чинним законодавством.2У результаті вирішено чотирьох дітей залишити на обліку служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах, а двох- зняти з обліку; клопотати перед Кам’янець-Подільським ВП ГУНП щодо притягнення до адміністративної відповідальності п’ятьох батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків; чотири родини залишити під супроводом міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.На розгляд виконавчого комітету буде винесено пропозиції для прийняття рішень щодо реєстрації народження двох дітей, яких матір залишила в перинатальному центрі; надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів; затвердження висновку органу опіки та піклування щодо розв’язання спору про визначення місця проживання малолітньої дитини. Інші рішення стосуватимуться влаштування трьох дітей на цілодобове перебування в заклади інституційного догляду.

 

10 грудня – Міжнародний день прав людини

1Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

Юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує.

Протягом 2020 року за консультаціями з юридичних питань звернулось 97 сімей/осіб з яких 40 сімей онлайн, яким надано 190 юридичних консультацій щодо роз’яснення законодавства, а також надана допомога в складенні 18 позовних заяв.

Приблизно 70 % громадян, які звертаються до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за захистом своїх прав, не знають елементарних правил спілкування з органами державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій та інше.

Тому, у разі появи потреби у консультуванні звертайтесь за адресою: вул. Шевченка, 26, ІІІ поверх, тел. (03849) 9-14-29. Також, пишіть приватні повідомлення на сторінку «Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» в Facebook за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/  з зазначеним видом та бажаним часом консультування.

У кам’янці відбулося Zoom онлайн-засідання «круглого столу»

129198634_3444551498992869_8326135152725923122_nДнями, напередодні Міжнародного дня людей з особливими потребами, відбулося Zoom онлайн-засідання «круглого столу» у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», на тему: «Молодь за світ без насильства».

Захід було організовано Подільським спеціальним навчально-реабілітаційним соціально-економічним коледжем (директор – Мар’ян Тріпак).129313188_3444551132326239_3809305294389640905_n

У своїх виступах спікери ґрунтовно окреслили проблему насильства та охарактеризували безліч питань, пов’язаних із цим соціальним явищем.

Від Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у заході взяли участь директор – Еліна Ковтун та юрисконсульт – Яна Арнаутова.

129291549_3444551655659520_4049432429263167982_nОскільки, відповідно до чинного законодавства, центри СССДМ відносяться до загальних служб підтримки постраждалих осіб, які надають допомогу постраждалим особам, спеціалістами Центру були роз’яснені положення Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» щодо прав постраждалих осіб, а також проінформовано про роботу Центру, яка проводиться з постраждалими та про допомогу, яка останнім надається.

Тісна взаємодія та співпраця – запорука успіху

129114105_391864838727457_8476540572590714504_nУ місті Кам’янці-Подільському продовжуються заходи у рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Сьогодні відбулася спільна нарада представників зацікавлених організацій щодо обговорення положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». У нараді взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради (головний спеціаліст відділу соціальний гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Тетяна Заянчуковська), Кам’янець-Подільського відділу поліції (начальник сектору превенції Валерій Фрідріх та старший інспектор Роксолана Семірякова), Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Еліна Ковтун) та Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» (начальник Віктор Бобровський). Відповідно до повноважень, зазначених у чинному законодавстві, учасники відпрацьовували модель роботи ланцюга: повідомлення – реагування – допомога постраждалим – заходи впливу та покарання кривдника.129351724_384873709438140_7797577594113263348_n

 

 

 

Домашньому насильству потрібно протидіяти

радіоЗ 25 листопада по 10 грудня в Україні триває щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». 1 грудня відбувся запис радіопередачі на ТРК «Подолянин TV» у рамках акції.

У передачі взяли участь директор Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Еліна Ковтун та психолог – Віталій Поліщук.

Оскільки згідно чинного законодавства, центри СССДМ надають допомогу саме постраждалим від домашнього насильства,  учасники говорили про причини вчинення насильства, «психологію жертви» та про допомогу, яку можна отримати від спеціалістів Кам’янець-Подільського міського Центру.

Прикладом того, що домашньому насильству потрібно протидіяти, стала «історія успіху» однієї з постраждалих, яка, за допомогою спеціалістів, подолала власну складну проблему задля кращого майбутнього своїх дітей.

Трансляцію передачі можна буде послухати на частоті 105.7FM.

 

 

 

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2Колектив Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приєднався до щорічної акції до Всесвітнього дня боротьби зі СНІД та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Акція сприяє приверненню уваги  громадськості до проблеми ВІЛ/СНІД, підвищенню рівня інформованості про цю проблему, формуванню толерантного ставлення до людей, що живуть із ВІЛ/СНІД.1

У Кам’янці відбувся черговий вечірній рейд

1Спеціалісти служби у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради, Кам’янець-Подільського відділу поліції та Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели вечірній рейд.

Комісією відвідано три сім’ї, де зростають десятеро дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Матері двох сімей не покращили свого ставлення до виховання дітей, хоча їх було притягнуто до адмінвідповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Тому цих жінок заслухають на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, щоб прийняти відповідне рішення.

Також, було відвідано сім’ю, де виховується троє малолітніх дітей (від 1 до 3 років), яких працівники поліції влаштували напередодні в Кам’янець-Подільський перинатальний центр, оскільки вони залишилися без батьківського нагляду.