У м. Кам’янці-Подільському проведено вечірній рейд

8c3f4c5ee51f9372e5827961dbc2f052_XL  21 червня службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради, сектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції та Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для дітей сім’ї та молоді проведено вечірній рейд «Вулиця».

  Відвідано сім’ї, у яких виховуються діти, що потрапили в поле зору служби у справах дітей.

93  За результатами рейду двох батьків буде заслухано на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  Сім’ї передано під соціальний супровід Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Говоримо з дитиною «про це»

  21 червня в Кам’янці-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була проведена чергова група взаємопідтримки для прийомних батьків. Оскільки на цей раз тема зустрічі була достатньо не простою, то з групою працювала не тільки спеціаліст, відповідальний за роботу з прийомними сім’ями, Наталія Гомілко, а й психолог, Віталій Поліщук.

підлітки  Розмова стосувалася сексуального виховання дитини. Більшість батьків впевнені: сексуальне виховання – це відповідь на запитання «Звідки беруться діти», а також коротка розмова про фізіологічні зміні підліткового організму.

  І дуже сильно дивуються, коли виявляють, що сучасні діти вже в 6-8 років знають набагато більше, ніж можуть допустити дорослі, а в 10 відмовляються говорити з мамою і татом на інтимні теми.

  Яким же чином говорити з дитиною «про це»? Адже сексуальне виховання дитини є однією із вагомих складових усього виховного процесу, формування особистості та самоідентифікації.

  Під час роботи групи взаємопідтримки спеціалісти Центру намагалися допомогти прийомним батькам зорієнтуватися у складній інформації і не упустити важливі моменти в сексуальному вихованні дитини.

листочки марихуаны   До відома.

  За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, а також патронатного виховання та наставництва звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує: 19 червня – Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту

  Термін «сексуальне насилля, пов’язане з конфліктом», охоплює широкий спектр згаданої проблеми, включаючи зґвалтування, сексуальне рабство, примус до проституції, примусову вагітність, чи аборт, примусову стерилізацію, примусовий шлюб, а також торгівлю людьми.

1510221662-8595  Метою цього дня є підвищення рівня обізнаності про проблему сексуального насильства в умовах конфлікту, як тактики тероризму, підтримка борців за викорінення цих злочинів, а також допомога та підтримка постраждалих від цього явища.

Метилфенилэтиламин   Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує про роботу Центру психосоціальної допомоги «Конвіктус Україна» для жінок, які постраждали від насильства, у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб.

  Заклад працює у рамках проекту «Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та ґендерно-орієнтованого насильства», який реалізує ВБО «Конвіктус Україна» спільно з ГО «АЦ «Соціоконсалтинг» за фінансової підтримки Європейської місії.

  Центр надає допомогу внутрішньо переміщеним жінкам із Донецької та Луганської областей, які наразі проживають в усіх регіонах України.

  Рік тому заклад прийняв свою першу клієнтку — жертву ґендерно-орієнтованого насильства. За цей час допомогу в центрі було надано 72 особам (35 жінок та 37 дітей) з усіх регіонів України. Також психологами закладу надається допомога жінкам та дітям без забезпечення притулку.

  До центру можна звернутися за електронною адресою: info@convictus.org.ua, dim.vpo@gmail.com, або за телефоном: 067 3414895.

Продовжується робота щодо впровадження у місті Кам’янці-Подільському наставництва

наставники зустріч  Черговим кроком у впровадженні наставництва для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на повному державному утриманні, стала робоча зустріч, проведена 13 червня фахівцем Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Наталією Гомілко.

  Обговорювалася можливість впровадження наставництва на базі Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу. Адже нещодавно соціальний педагог коледжу, Наталія Сторожук, пройшла курс спеціалізованого навчання для спеціалістів, що готують дітей до наставництва.

  Три кандидати в наставники з нашого міста, які пройшли відповідне навчання, разом із спеціалістами обговорювали практичні механізми взаємодобіру дітей та наставників.

Кам’янець-Подільський міський Центр СССДМ інформує: 12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею

безпекапраци  Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 №182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованою Законом України від 05.10.2000 № 2022-III, кожна держава має негайно вживати ефективних заходів щодо забезпечення в терміновому порядку заборони та ліквідації найгірших форм дитячої праці.

  Для того, щоб привернути загальну увагу до актуальної для всього світу потреби – поліпшити охорону праці молодих працівників і покласти край дитячій праці – цього року під егідою Всесвітнього дня охорони праці (28 квітня) і Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею (12 червня) проводять спільну річну кампанію під гаслом «Безпека і здоров’я нового покоління».

  Загалом роботодавці намагаються не афішувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді доводить до відома.

  Трудовим законодавством України враховані особливості праці неповнолітніх (загальний вік прийому на роботу з 16 років, скорочений робочий тиждень, заборона працювати вночі та позаурочний час тощо).

  Зазвичай діти, які шукають роботу, роблять це через мережу «Інтернет»: через пошук можна отримати півмільйона посилань. Більшість із них нічого не варті, але є і такі, що викликають явну тривогу. Також, небезпека полягає й у тому, що виставлені дітьми фотографії та контакти можуть використати педофіли та шахраї.

  Тому, батькам необхідно звертати увагу на потреби власних дітей, контролювати сайти, які вони відвідують. А коли дитина виявить бажання працювати, а вік дозволить, потрібно їй допомогти знайти роботу через близьких, знайомих та друзів, через центр зайнятості. Бо потреба працювати й заробляти в дітей є. І в цьому немає нічого поганого.

  Детальну консультацію спеціалістів щодо дитячої праці можна отримати в Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх). Тел. 91429.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

Популярні

ea62930f750005c08254a7635828e9d7_M  Сьомого червня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  На розгляд комісії було винесено 8 питань, що стосувались інтересів дітей. З них щодо 2 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також, комісією було прийняте рішення щодо взяття під соціальний супровід Центром СССДМ ще 1 сім’ї.

Волонтерська діяльність в місті Кам’янці-Подільському

  В Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завершилося навчання за програмою «Практична підготовка майбутніх фахівців соціальної сфери для подальшого здійснення професійної та волонтерської діяльності».

  Навчання пройшли студенти 1 та 2 курсів спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна допомога» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під час безвідривної волонтерської практики.

навчання_волонтерів  Протягом 2017-2018 навчального року студенти набули нових знань та навичок, а також надавали волонтерську допомогу під час проведення багатьох заходів, таких як: майстер-класи та тематичні ігротеки для дітей різних соціальних категорій, проведення тренінгових занять соціального спрямування для однолітків, а також участь у міських заходах.

  Хоча практика і скінчилася, та волонтери продовжують працювати: наразі дівчата та хлопці допомагають в реалізації в місті Кам’янці-Подільському міжнародного проекту «Мusic Camp international».

заходи_волонтерів музичний_табір

31 травня 2018 року – Всесвітній день без тютюну

1369981825_1369754269  У цей день Всесвітня організація охорони здоров’я закликає покинути палити, наводячи приголомшливі факти наслідків тютнопаління.

  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді доводить до відома.

  Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами. Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров’я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей. Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше – на виразкову хворобу шлунку. Як правило, курець живе на 6-8 років менше, ніж його ровесник, який не курить.

  Зараз існує багато методів лікування від тютюнозалежності з використанням різних фармакологічних препаратів, але найкращі ліки – сила волі проти цієї шкідливої звички. Бережіть своє  здоров’я  і здоров’я  своїх  близьких!

Кам’янець-Подільський готується до Міжнародного дня захисту дітей

  Напередодні Міжнародного дня захисту дітей діти з сімей переселенців, які проживають у нашому місті, весело та корисно провели час: для них організували вуличну тематичну ігротеку волонтери Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Окрім забавлянок та ігор діти отримали необхідну інформацію з питань збереження здоров’я та правил безпеки під час літніх канікул.

0104 0203 0506 07 08

В місті Кам’янці-Подільському переселенці спілкувалися з представниками влади

34138839_1966467520095259_8324401327006285824_n_cr  30 травня Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) була організована та проведена чергова група взаємопідтримки вимушених переселенців, які проживають у нашому місті.

  Зустріч відбулася за участю заступника голови міста Кам’янця-Подільського Вадима Савчука. Вадим Анатолійович повідомив про можливість оздоровлення та відпочинку дітей переселенців у літньому таборі міста-побратима Тарнова-Подгурне у республіці Польща.

  Однією з тем зустрічі були зміни у нарахуванні житлових субсидій внутрішньо переміщеним особам, тому заступник міського голови попросив присутніх із розумінням віднестися до нових положень законодавства не певними незручностями, з цим пов’язані.

  З роз’ясненнями щодо змін у нарахуванні житлових субсидій, нових правил подання документів і розгляду справ внутрішньо переміщених осіб у зв’язку із законодавчими змінами, перед присутніми виступила заступник начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Департаменту соціального захисту населення, Ганна Ведмедик. На чисельні запитання присутні отримали грунтовні відповіді.

  Спеціалісти Центру ще раз нагадали присутнім про безкоштовні послуги психологів та юриста Центру та пільги, передбачені у міських програмах соціального спрямування, дія яких розповсюджується на внутрішньо переміщених осіб. Та від імені міської влади запросили сім’ї з дітьми на міські заходи, приурочені до Міжнародного дня захисту дітей.

  Зі свого боку учасники групи зазначили, що вони відчувають увагу до переселенців з боку міської влади: люди з розумінням ставляться до певних недоліків та із вдячністю сприймають допомогу міста.

  Наступна група взаємопідтримки відбудеться у серпні.

  Всіх бажаючих долучитись до роботи групи просимо слідкувати за оголошеннями у соціальній мережі «Facebook» на сторінці «Центр соціальних служб». Контактний телефон: 91429.