У м. Кам’янці-Подільському продовжуються тренінги для молоді з особливими потребами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

тренінг  У м. Кам’янці-Подільському продовжено впровадження «Програми адаптації до самостійного життя осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Програму було розроблено Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу (директор – Мар’ян Тріпак).тренінг2

  Минулого року одна група студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вже пройшла навчання. Наразі до навчання за програмою приступила нова група молодших студентів.

  У програмі передбачені заняття на різні теми та практичні поради, що стануть у пригоді молоді у майбутньому самостійному житті.

Діти переселенців, що проживають у місті Кам’янці-Подільському, виготовили «валентинки» для воїнів АТО

  Вже третій рік поспіль діти переселенців, які проживають в місті Кам’янці-Подільському, виготовляють листівки-«валентинки» для підтримки воїнів антитерористичної операції.

валентинка1  Свої найкращі побажання нашим захисникам діти висловили з любов’ю від Заходу до Сходу.

  Листівки були виготовлені дітьми під час роботи групи взаємопідтримки переселенців, що постійно працює у Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У зону проведення антитерористичної операції «валентинки» ближчими днями будуть доставлені представниками громадських організацій.

діти1 діти2

В місті Кам’янці-Подільському продовжила роботу група взаємопідтримки переселенців

ГВП2_cr  13 лютого Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) була організована та проведена перша у цьому році група взаємопідтримки вимушених переселенців, які проживають у нашому місті.

  Перед присутніми виступила головний спеціаліст Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради, Тетяна Заянчуковська, яка надала інформацію щодо змін у нарахуванні державної соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

  Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ ознайомили присутніх з порядком впровадження та умови участі переселенців у державній програмі кредитування на житло.

  Після виступів спеціалістів державних установ, відбулася презентація діяльності Кам’янець-Подільського міського осередку організації «Пласт», яку провела його голова, Оксана Романович.ГВП1_cr

  І, як завжди, учасники групи обмінялися думками та досвідом у вирішенні певних проблем, а також у довільному спілкуванні розповіли про новини, що стосуються внутрішньо переміщених осіб.

  Для дітей волонтери Центру провели майстер-клас по виготовленню «валентинок» у техніці «квілінг».

В м. Кам’янці-Подільському попередили молодь про небезпеку торгівлі людьми

молодь  7 лютого, у рамках співпраці з Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості та проведення семінару «Молодь на ринку праці», психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Поліщук провів групову консультацію для безробітної молоді на тему: «Нелегальна трудова міграція. Попередження торгівлі людьми».

  Молодь є однією з найуразливіших категорій щодо потрапляння у ситуації, пов’язані із торгівлею людьми. Часто, закінчивши навчальний заклад учорашні студенти не можуть знайти роботу та поповнюють ряди безробітних. Такі випадки частіше за все пов’язані з нелегальною трудовою міграцією.

  Про ці та інші проблеми говорив психолог Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ з молоддю.

  Наприкінці зустрічі молоді люди отримали корисну інформацію про методи маніпулювання злочинців майбутніми жертвами, а також отримали поради щодо убезпечення себе від потрапляння у ситуації, пов’язані із торгівлею людьми.

Учасників АТО інформують про послуги Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ

  Одним із напрямків роботи Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є інформування потенційних отримувачів послуг про послуги, які надаються спеціалістами Центру.

  Так 6 лютого, у рамках семінару міського центру зайнятості для демобілізованих учасників антитерористичної операції, психолог Центру соціальних служб, Віталій Поліщук, познайомив учасників з діяльністю організації, переліком та порядком отримання послуг тощо.

АТО  Відповідно до плану проведення спільних заходів з МЦЗ, Центр постійно проводить групові консультації для різних категорій осіб, які перебувають на обліку міського центру зайнятості у зв’язку із безробіттям.

  Особлива увага приділяється демобілізованим учасникам АТО. З метою недопущення потрапляння їх сімей у складні життєві обставини через безробіття та інші проблеми, спеціалісти Центру надають групові консультації на теми: «Психологічна підтримка учасників АТО», «Психологічні аспекти адаптації демобілізованих учасників антитерористичної операції до мирного життя».

У м. Кам’янці-Подільському прийняли рішення щодо посилення профілактичної роботи

нарада  5 лютого відбулася робоча нарада працівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

  Окрім планових питань соціальні партнери розглядали існуючу проблему вживання молоддю психоактивних речовин та його наслідки. У ході обговорення учасниками зазначалося, що скоєння підлітками та молоддю правопорушень часто провокується вживанням психоактивних речовин. Так, серед зв’язків, які визначають взаємозалежність цих чинників, виділили: протиправні дії, пов’язані з купівлею, виготовленням і поширенням психоактивних речовин, злочини, що були скоєні з метою заволодіння тютюновими виробами, спиртом, наркотиками чи засобами для їх придбання; правопорушення і злочини, які були скоєні під впливом алкоголю і наркотиків чи в ситуаціях, що їх провокують.

  У результаті було прийняте рішення щодо посилення індивідуальної профілактичної роботи з підлітками та молоддю, які перебувають на обліку відділу з питань пробації, як з боку його працівників, так і з боку спеціалістів Центру.

До відома.

  На кінець 2017 року на обліку Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу з питань пробації перебувало 94 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

  Спільною профілактичною роботою Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ та відділу пробації охоплено 41 особа з числа молоді цієї категорії.

Збільшилося слухачів «Школи волонтера» Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ

заняття_волонтерів  31 січня відбулося перше заняття у «Школі волонтера» Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для студентів-першокурсників факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, які будуть проходити волонтерську (безвідривну) практику на базі Центру.

  Нова група слухачів проходитиме навчання за розробленою Кам’янець-Подільським міським Центром СССДМ програмою «Практична підготовка майбутніх фахівців соціальної сфери для подальшого здійснення професійної та волонтерської діяльності».

  Під час проходження волонтерської практики студенти будуть мати можливість брати участь у заходах Центру у зручний для них час.

  Стати слухачем «Школи волонтера» легко: потрібно мати бажання та звернутися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, 26, тел. 9-14-29.

Приєднуйтесь!

 

У місті Кам’янці-Подільському продовжує роботу група взаємопідтримки прийомних батьків

банер_ПС  Щомісяця Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить групу взаємопідтримки для прийомних батьків. Заходи проводить фахівець Центру, Наталія Гомілко.

  Цього тижня відбулася чергова група взаємопідтримки, метою якої стало знайомство прийомних батьків із сім’єю, яка нещодавно взяла на виховання та спільне проживання дітей, позбавлених батьківського піклування. Батьки, які вже тривалий час виховують прийомних дітей, із задоволенням поділилися із новоствореною прийомною родиною власним досвідом виховання.

  Новостворена прийомна сім’я розповіла учасникам групи взаємопідтримки про своїх діток, про ті проблеми, з якими вони вже стикнулися за такий короткий час функціонування прийомної сім’ї, а також із задоволенням задавала запитання, які її цікавлять, іншим батькам.

  Наприкінці зустрічі прийомні батьки побажали новій родині терпіння і запропонували свою допомогу у процесі функціонування прийомної сім’ї та адаптації дітей.

До відома.

  Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Станом на 25.01.2018 у місті Кам’янці-Подільському функціонує 8 прийомних сімей, стосовно яких здійснюється соціальний супровід.

  За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

Юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ інформує

Golden scales of justice, gavel and books on brown background  На зміну Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» Верховною Радою України прийнятий та набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» № 2229-VIII від 07.12.2017.

Новим законом затверджено ряд спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, а саме: 1. Терміновий заборонний припис стосовно кривдника; 2. Обмежувальний припис стосовно кривдника; 3. Взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи; 4. Направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

  Терміновий заборонний припис це захід, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Обмежувальний припис встановлюється у судовому порядку і є заходом тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

  Цікаво – під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення. Працівники органів Національної поліції України можуть застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо таке передбачено приписом, а кривдник відмовляється добровільно його залишити. У разі безпосередньої небезпеки для життя чи здоров’я постраждалої особи, поліцейські можуть проникати до житла особи без вмотивованого рішення суду в випадках, пов’язаних із припиненням вчинюваного акту домашнього насильства.

  Також, новим законом покращено вимоги щодо надання допомоги та захисту постраждалим особам. Зокрема – утворення цілодобового безоплатного кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, надання у разі потреби тимчасового притулку для безпечного розміщення постраждалих осіб, забезпечення постраждалим особам доступу до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту, у тому числі шляхом надання безоплатної правової допомоги у порядку, встановленому Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

  За більш детальною інформацією звертайтесь до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, 26, тел. 9-14-29.

  Юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, В’ячеслав Галайбіда

Співпраця в інтересах дітей у м. Кам’янці-Подільському

нарада  16 січня відбулася робоча нарада працівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділення поліції головного управління національної поліції у Хмельницькій області.

  Для того, щоб дитина залишалася в сім’ї, батьки зобов’язані створити їй належні умови для проживання та всебічного розвитку. Проте останнім часом почастішали випадки безвідповідального батьківства: залишення малолітніх дітей без догляду дорослих, недогляду за ними, неповноцінне харчування тощо. Найчастіше такі випадки трапляються через зловживання батьками алкоголем.

  За результатами наради скоординовано подальші спільні дії задля здійснення контролю за сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.