Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

2457118821f2b4ede4cf6e849766843f_XL  Чергове засідання комісії відбулося 7 листопада. На ньому розглянули 9 питань в інтересах дітей та прийняли рішення згідно чинного законодавства.

  Комісія заслухала двох матерів про виконання ними обов’язків з виховання дітей, в результаті, чотирьох дітей взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах. Також одного неповнолітнього знято з обліку служби у зв’язку з досягненням позитивного результату. Усіх матерів члени комісії попередили про відповідальність за виховання та навчання дітей.

  Комісія рекомендуватиме виконавчому комітету затвердити висновки про доцільність позбавлення батьківських прав двох батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків щодо виховання дітей, а також про неможливість реалізації арештованого житла, право користування яким має малолітня дитина, на звернення державного виконавця міського відділу державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Хмельницькій області.

  Стосовно 2 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У Кам’янці продовжуються тренінги для молоді з особливими потребами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Популярні

заняття_з психологом  У м. Кам’янці-Подільському продовжено впровадження «Програми адаптації до самостійного життя осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Програму було розроблено Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу (директор – Мар’ян Тріпак).

  Цього року до навчання за програмою приступила нова група студентів. Молоді люди під час інтерактивних та тренінгових занять будуть вчитись самостійно приймати рішення та брати на себе відповідальність, планувати витрати та розподіляти власні кошти, доглядати за своєю зовнішністю та дбати про власне здоров’я.

  У програмі передбачені заняття на різні теми та практичні поради, що стануть у пригоді молоді у майбутньому самостійному житті.

У Кам’янці співпрацюють задля успішної адаптації першокурсників

психолог  Продовжується співпраця Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з Кам’янець-Подільським коледжем будівництва, архітектури та дизайну щодо адаптації студентів-першокурсників до навчання.

  Цього року за запрошенням адміністрації коледжу, перед батьками першокурсників виступили спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ, Віталій Поліщук та Яна Арнаутова, а також представники інших установ.

батьки  У своїх виступах спеціалісти Центру охарактеризували коло проблем, з якими зазвичай зіштовхуються першокурсники, зі шляхами їх подолання, а також надали конкретні поради батькам щодо підтримки дитини у процесі її адаптації нового соціального статусу.

  Проте будь-який навчальний заклад покликаний перш за все надавати фахові знання. Функція ж виховання залишається за батьками; відповідальність за життя і здоров’я своїх неповнолітніх дітей, за їх вчинки, несуть батьки.

У Кам’янці продовжено роботу групи взаємопідтримки прийомних батьків

банер_ПС  У Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проходять зустрічі групи взаємопідтримки для прийомних батьків.

  Тридцятого жовтня відбулася чергова зустріч прийомних батьків, темою якої було: «Міжособистісне спілкування в прийомній сім’ї».

  Прийомні батьки мали змогу поділитися власним досвідом спілкування дітей з батьками та прийшли до висновку, що любов, довіра, взаєморозуміння та терпіння – є запорукою хороших взаємостосунків в родині.

До відома.

  Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Станом на 30.10.2019 у місті Кам’янці-Подільському функціонує 6 прийомних сімей, стосовно яких здійснюється соціальний супровід.

  За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

завантаження  24 жовтня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто десять питань в інтересах дітей.

  На розгляд комісії було винесено питання, що стосувались інтересів дітей. Батьків попереджено про відповідальність, рекомендовано більше уваги приділяти дітям.

  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

  Відповідно до рішень комісії, на розгляд виконавчого комітету буде винесено пропозиції щодо надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів для двох дітей, які зазнали психологічного насильства; визначення місця проживання для двох малолітніх дітей; затвердження висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав батька, який ухиляється від виконання батьківських обов’язків по вихованню дитини.

  Стосовно 1 сім’ї матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Майбутні соціальні працівники Кам’янця-Подільського здобувають досвід

Популярні

2  24 жовтня спеціалістом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр), Людмилою Коробчук, проведено заняття для студентів ІІІ курсу факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, які проходять волонтерську (безвідривну) практику на базі Центру.

  Під час заняття студенти мали змогу ознайомитись із методикою здійснення соціального супроводу сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, документацією, яку ведуть фахівці, та спробували самостійно знайти вирішення проблемних ситуацій, які їм запропонували.

  Спеціалісти Центру переконані, що саме поєднання теоретичної та практичної підготовки надасть можливість підвищити рівень знань майбутніх фахівців соціальної сфери та принесе користь отримувачам соціальних послуг нашого міста.

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

  16 жовтня відбулася робоча нарада працівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації».

  Було підведено підсумки спільної діяльності протягом 3 кварталу, яку було визнано задовільною.

12

  Окрім планових питань соціальні партнери розглядали проблему насильства в сім’ї, покарання за нього та рецидив скоєння. У результаті було прийнято рішення посилити інформування громади з проблем насильства в сім’ї та посилити взаємодію між організаціями з метою попередження його рецидиву.

До відома.

  Протягом 3 кварталу 2019 року спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 17 осіб: 13 з числа молоді (до 35 років) цієї категорії, 3 дітей та 1 подружня пара.

Волонтери Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ вчилися тайм-менеджменту

  Волонтери Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – сучасні соціально активні молоді люди, що намагаються поєднувати навчання, суспільно-корисну діяльність та саморозвиток.

72215254_2456512324582387_3763012695624777728_n  Допомогу у формуванні навичок раціонального використання свого часу молодь отримала 10 жовтня під час тренінгу ефективного тайм-менеджменту «Зроби це зараз», який для них провели тренери з бюро організації подорожей та бізнес-заходів «Атлас» – Наталія Семенюк та Юлія Побережна.

  Волонтери вчились використовувати свій час набагато краще та ефективніше, набували вмінь визначатись з головними цілями у житті на їх досягненням, встигаючи при цьому відпочивати та радіти життю.

71690221_433916143895192_5516400890551992320_n 71830583_475472263067165_6950679019750686720_n 71889364_394339924789775_4321012536028692480_n 71931304_2549045118523030_5372985975418912768_n

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує:

1  Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

  Протягом дев’яти місяців 2019 року до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 518 повідомлень про призначення державної допомоги при народженні дитини.

  Спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 313 сім’ях, що складає 60,4% від загальної кількості повідомлень. Приємно зазначити, що нецільового використання призначених коштів не виявлено.

  Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, будьте готові до того, що вас можуть перевірити. Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

  Тому Центр доводить до відома усіх, хто отримав допомогу при народженні дитини чи буде отримувати:

  1. Будьте готові до того, що до вас прийде працівник Центру здійснити контроль за цільовим використанням коштів.
  2. У випадку, якщо ви будете перешкоджати здійсненню перевірки – інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат вищезазначеної допомоги.
  3. Спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням поставитись до перевірки.

  За більш детальною інформацією щодо здійснення перевірок звертатися до міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх).

Що таке булінг і як його зупинити? Поради психолога Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ

2  2 жовтня психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Тетяна Заїка, за запрошенням адміністрації Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, взяла участь у виховній годині для студентів «Разом проти булінгу».

  Тетяна Михайлівна роз’яснила присутнім поняття «булінгу», його причини та наслідки, допомогла учасникам заходу визначитися з алгоритмом дій у складних ситуаціях, пов’язаних з булінгом, а також наголосила на відповідальності за його вчинення.11

  У ході активного діалогу присутні обговорили шляхи подолання проявів цього явища у студентському середовищі в майбутньому.