7 квітня – Всесвітній день здоров’я!

1«Доброго здоров’я! Будьте здорові! Здоров’я Вам!» – на сьогоднішній день це, мабуть, найкращі та найбажаніші побажання.

Саме сьогодні, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.

Здоров’я людини – цікаве й складне явище. Здоров’я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні, роботі. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль. Тому справедливі є слова: «Ваше здоров’я у ваших руках». Люди давно переконалися, що на здоров’я впливає безліч чинників, і найголовніший з них – це спосіб життя, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості. І саме наразі, у період пандемії, ми маємо пам’ятати, що краще попередити виникнення захворювання, аніж боротися з наслідками.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді бажає усім залишатися здоровими, дбати про своє здоров’я та дотримуватись карантинних обмежень.

 

На контролі належний догляд за дітьми

9b91e5dbf89bcac6c1b36ae8f543c531_MСпеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей та сектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції взяли участь у рейді. Працювали з метою запобігти дитячій безпритульності та перевірити чи забезпечують батьки належний догляд за дітьми, їхнє харчування, проведення дозвілля під час канікул.

Фахівці відвідали 14 сімей, у яких виховуються шістнадцятеро дітей. Одного з батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання обов’язків щодо виховання дитини.

Батькам наголошено на необхідності покращення умов для проживання дітей та про відповідальність за їхнє виховання.

Спільні дії з надання соціальних послуг

4 (1)25 березня, відбулася робоча зустріч спеціалістів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) із працівниками сектору ювенальної превенції КП РУП (начальник – Роксолана Семірякова), поліцейським офіцером громади Дмитром Ільїним та дільничним офіцером поліції Валентином Кулачком.3 (1)

Під час зустрічі учасники напрацювали механізм співпраці між спеціалістами щодо надання послуг сім’ям/особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Також,  розглянули конкретні випадки в сім’ях, які потребують злагоджених дій обох структур.

Надаємо послуги

KPMCSSSDM_crКам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проводить дистанційне та онлайн консультування з психологічних, юридичних та соціальних питань.

✅  консультуйтесь з нами за нашим робочим телефоном (03849) 9-14-29;

✅  пишіть на нашу електронну адресу kpmcsssdm@ukr.net;

✅  консультуйтесь з нами на нашій фейсбук сторінці або вайбер.

Консультування спеціалістами Кам’янець-Подільського міського Центру здійснюється через вайбер (відео консультування) або месенджер (консультування через листування) з 10.00 по 13.00. У разі появи потреби у консультуванні напишіть нам приватне повідомлення на нашу сторінку в Фейсбуці за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/ з зазначеним видом та бажаним часом консультування. Решта деталей наші спеціалісти узгодять з вами у форматі приватних повідомлень.

Професійний розвиткок педагогічних працівників

1 (8)11 березня у приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) відбулася презентація діяльності  Кам’янець-Подільського центру професійного розвитку педагогічних працівників (директор – Сергій Морозюк).

На зустріч була запрошена Жанна Кучерява – консультант, модератор професійних спільнот педагогів, що працюють з дітьми з ООП, педагогів-організаторів, класних керівників.

Жанна Миколаївна ознайомила присутніх із діяльністю закладу та послугами, які він надає.2 (6)

Під час дискусії були окреслені напрямки подальшої співпраці обох центрів.

У м. Кам’янці-Подільському продовжено навчання батьків

2 (5)3 березня у Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося заняття із батьками за «Корекційною програмою Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки».

Цього разу перед батьками своєю життєвою історією поділилась цікава гостя, яка пройшла важкий життєвий шлях, хоча їй тільки 29, але знайшла у собі сили кардинально змінити своє життя та стати успішною жінкою,  чудовою дружиною та матір’ю. Присутні мали можливість переконатись, що своє життя можна змінити самостійно, не чекаючи допомоги від інших, а покладаючись лише на власні сили та можливості.1 (7)

До відома.

Навчання за програмою впроваджується з метою попередження соціального сирітства, а саме запобігання вилученню дітей із сім’ї та передачі їх в інтернатні заклади. Проходження корекційних програм батьками дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, є обов’язковим (постанова КМУ від 01.06.2020 №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у СЖО»).

 

 

Підвищення рівня співпраці

1 (6)2 березня 2021 року відбулося підписання Меморандуму між Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) та кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (завідувач – Тетяна Опалюк).

Рівно 5 років тому, 2 березня 2016 року, розпочала свою роботу довгострокова програми співпраці міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та «Практична підготовка майбутніх фахівців соціальної сфери для подальшого здійснення професійної та волонтерської діяльності», яка була одним із головних завдань попереднього Меморандуму.2 (4)

Сьогодні ж, у зв’язку із законодавчими змінами щодо здійснення соціальної роботи, партнери внесли деякі зміни до сфер співробітництва, які зазначені  у Меморандумі, та висловили спільні сподівання, що підвищення рівня співпраці Центру та кафедри надасть можливість сучасному студенту – майбутньому працівнику соціальної сфери – вдало поєднати якісну теоретичну підготовку та набути практичних навичок для здійснення майбутньої професійної діяльності.

 

Практика, досвід роботи та перспективи надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій

2-001Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталій Поліщук (психолог) та Яна Арнаутова (юрисконсульт), взяли участь в онлайн-форумі «Практика, досвід роботи та перспективи надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин». 1 (5)Організаторами заходу виступили фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Міністерством соціальної політики України.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

1 (4)На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради розглянули тринадцять питань в інтересах дітей. Серед них – подання шкіл, інформація Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і районного управління поліції, заяви батьків.

Рішенням комісії шістьох дітей взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах. Одну матір буде притягнуто до адміністративної відповідальності. Щодо іншої – доцільно вирішувати питання про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав. Двох батьків попереджено про відповідальність за виховання та навчання дітей. Усі родини залишено під супроводом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Питання протидії домашньому насильству знову підняли у Кам’янці

01Днями у Департаменті соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради провели засідання з представниками структурних підрозділів, які займаються питаннями реалізації державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

А саме – з Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради, начальником та дільничним сектору превенції Кам’янець-Подільського районного управління поліції.02

Було напрацьовано алгоритми подальшої роботи та оперативного реагування усіх служб. Відтак із першого березня у Кам’янці-Подільському буде сформовано окремий підрозділ національної поліції (мобільна група), який виїжджатиме на розгляд факту вчинення домашнього насильства, що надалі попередить випадки насильства у сім’ї.

З дозволу організаторів на заході були присутні слухачі «Школи волонтерів» Центру соціальних служб – студенти Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, шо навчаються за спеціальностями «Соціальна робота» та «Соціальна допомога». Адже одна з функцій волонтерів соціальної роботи полягає у розповсюдженні серед однолітків соціально-корисної інформації, яку вони отримують «з перших рук» від досвідчених спеціалістів.