У Кам’янці-Подільському спілкувались про небезпеки для дітей

Популярні

  9 вересня відбулася робоча зустріч працівників міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору ювенальної превенції та управління освіти і науки із представниками батьківських комітетів, шкільних психологів та соціальних педагогів м. Кам’янця-Подільського. Метою заходу було привернення уваги батьків та осіб, які їх замінюють, щодо запобігання скоєнню навмисних самоушкоджень, ймовірної небезпеки для дітей у соціальних мережах та правил безпечного користування мережею Інтернет. Від Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у заході прийняв участь  психолог – Віталій Поліщук.

13

  Під час зустрічі обговорили питання щодо запобігання скоєнню дітьми навмисних самоушкоджень та запобігання і протидія булінгу.

  Учасники заходу прийшли до висновку, що все починається з сім’ї, проте у школі діти проводять теж достатньо часу і вчителі мають корегувати поведінку учнів. Також, присутні домовились про співпрацю в даних напрямках та спільні заходи, адже інтереси дитини – понад усе!

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

69622890_666895673797516_3855136518603538432_n  5 вересня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  На розгляд комісії було винесено 13 питань, що стосувались інтересів дітей.

  З них 2 питання стосувалося захисту майнових прав дітей, 2 – щодо визначення місця проживання дитини, 1 – щодо надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав, 1 – про доцільність перебування на обліку служби у справах дітей. Особливі дискусії членів комісії викликали 7 питань, які стосувалися влаштування дітей у спеціальні навчальні заклади.

69879427_666895730464177_2616526057049686016_n  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

  Стосовно 1 сім’ї матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: підготовка висновку для надання статусу 2 дітям, які постраждали в наслідок воєнних дій та збройних конфліктів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №268.

У Кам’янці-Подільському відбулася зустріч із майбутніми соціальними працівниками

1  6 вересня проведено заняття для студентів третього курсу спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна допомога» Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, які проходитимуть волонтерську (безвідривну) практику на базі Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Студенти ознайомились із завданнями практики, які будуть виконувати протягом цього семестру, та отримали рекомендації щодо розробки волонтерської програми.

  Особливим у цій практиці є те, що студенти можуть поєднувати волонтерську та  професійну діяльність.

  Зустріч пройшла в невимушеній атмосфері, так як молоді люди вже не вперше будуть проходити практику на базі Центру, вони налаштовані на роботу, готові допомагати спеціалістам та збагачувати власний досвід.

У Кам’янці проведено плановий вечірній рейд

завантаження  4 вересня службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради спільно з ювенальною превенцією Кам’янець-Подільського відділення поліції та Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено плановий вечірній рейд. Відвідано чотири сім’ї, де виховується семеро дітей, котрі перебувають на обліку служби у справах дітей як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та під соціальним супроводом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  З батьками проведено бесіду, рекомендовано більше уваги приділяти навчанню і контролювати відвідування дітьми школи, попереджено про відповідальність за їх виховання. З неповнолітнім, схильним до пропусків навчання без поважних причин, проведено бесіду: наголошено на неприпустимості бути відсутнім на заняттях.

  В усіх сім’ях соціальний супровід Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжено.

Маленькі кам’янчани готові до школи

  80 дітей з 33 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, і перебувають у дуже скрутному матеріальному становищі, отримали допомогу до нового навчального року.

  За підтримки міського голови Михайла Сімашкевича та за ініціативи Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді благодійну акцію «Готуємо дітей до школи» традиційно проводить Кам’янець-Подільський міський Центр СССДМ для дітей з сімей, якими він опікується.

1  Нову шкільну форму, одяг, взуття та канцтовари на суму близько 48 тис. грн. сім’ї отримали від магазинів «Дитячій та підлітковий одяг», «Офіс-центр» «Марсель», «Ната. Стиль», «Стиль», а також Хмельницького обласного центру СССДМ, міського центру зайнятості та Бюро організації подорожей та бізнес-заходів «Атлас».

  Окрім цього, сім’ї отримали вживаний одяг, взуття, рюкзаки та інші необхідні до школи речі від багатьох небайдужих кам’янчан.

  Діти та дорослі члени сімей висловлюють слова вдячності міській владі та усім небайдужим за безкорисну  допомогу, адже усі речі були особисто передані сім’ям. Завдяки наданій благодійній допомозі діти та підлітки отримали можливість підготуватися до нового навчального року та відчути радість зустрічі зі школою.

7 8 9 разом_з_дитиною 10 11 12 13 14 15 2 3 4 5 6

У Кам’янці відбулося заняття щодо дій в надзвичайних ситуаціях

Популярні

  30 серпня спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області взяли участь у занятті щодо дій в надзвичайних ситуаціях. Захід проводив заступник начальника 6 Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Олег Гула.

69627460_375674276436568_4969499782511853568_n  Під час заняття пан Олег ознайомив присутніх з тим, які саме основні дії повинен виконати персонал під час виникнення пожежі та у разі надзвичайних ситуацій, нагадав про поняття пожежної безпеки, про причини виникнення пожеж.

  Також було продемонстровано, як працює вогнегасник.

  Працівником Державної пожежно-рятувальної частини було зазначено, що Державною службою України з надзвичайних ситуацій розроблено мобільний додаток «Абетка ДСНС» для смартфонів з операційною системою Android. Даний додаток розкриває порядок дій населення під час надзвичайних ситуацій різноманітного походження.

69158759_375674369769892_8917619173387927552_n

У Кам’янці-Подільському навчали батьків напередодні навчального року

Популярні

заняття  22 серпня відбулося планове заняття за «Корекційною програмою Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки». Заняття проводили психологи Центру, Тетяна Заїка та Віталій Поліщук.

  Напередодні нового навчального року батьків вчили допомогти своїм дітям, відповідно до їх віку та психологічних особливостей. Говорили про складові успішної адаптації дитини до школи: режим дня, багаж знань, соціальні навички, позитивний настрій тощо. Вкотре наголосили про відповідальність батьків за життя та здоров’я своїх дітей.

  Вперше у занятті за Програмою взяли участь не тільки батьки, а й діти. Адже спільне навчання дозволило батькам на практиці набути навичок взаємодії з дітьми – однієї із складових усвідомленого батьківства.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

завантаження  15 серпня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  Головував на засіданні заступник Кам’янець-Подільського міського голови Вадим Савчук.

  На розгляд комісії було винесено 17 питань, що стосувались інтересів дітей.

  З них 2 питання стосувалося надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, 1 – визначення порядку участі у вихованні та спілкуванні з малолітньою дитиною, 1 – щодо надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав, 1 – щодо підтвердження місця проживання дитини, 1 – щодо надання дозволу на проведення реалізації арештованого майна, 6 – щодо влаштування дітей у спеціальні навчальні заклади, 2 – про доцільність перебування на обліку служби у справах дітей, 3 – щодо завершення соціального супроводу.

  Стосовно 5 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 2 – підготовка висновку для надання статусу дитини, яка постраждала в наслідок воєнних дій та збройних конфліктів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №268, 3 – завершення соціального супроводу.

  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

Співпраця двох центрів міста Кам’янця-Подільського

нарада КПМЦСССДМ КПМЦЗ_cr  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже не один рік поспіль плідно співпрацює із Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості щодо підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах через безробіття, а також організації спільних заходів для соціально-вразливих категорій громади міста.

  Тільки у 2018 році були організовані та проведені близько 30 спільних заходів. Це групові консультації спеціалістів Центру соціальних служб для безробітних у рамках семінарів МЦЗ щодо протидії торгівлі людьми, популяризації альтернативних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння доступності соціальних послуг та інш. А також це тренінги, семінари, спільні виїзні акції у табори літнього відпочинку; участь Центру соціальних служб у різноманітних профорієнтаційних заходах МЦЗ.

  Проводиться постійна індивідуальна робота щодо сприяння працевлаштуванню повнолітніх членів сімей, які опинились у складних життєвих обставинах через безробіття та здійснюється профорієнтаційна робота з дітьми з сімей, де батьки не в повній мірі здатні виконувати свої обов’язки.

  Також, центри співпрацюють у напрямку розвитку волонтерського руху.

  13 серпня відбулася робоча нарада працівників двох центрів, під час якої були обговорені напрями та форми взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг сім’ям з дітьми та молоді та заплановані подальші спільні заходи для безробітньої молоді, жінок, внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції.

Кам’янецькі діти пільгових категорій поїхали на відпочинок до Дністра

Популярні

01  7 серпня на одноденний відпочинок до Дністра поїхало 20 дітей з опікунських сімей та сімей переселенців.

  Вони чудово провели день у с. Велика Слобода. Таке оздоровлення для діток стало гарною традицією, ініційованою міським головою Михайлом Сімашкевичем. Разом із заступником Вадимом Савчуком вони зустрілися з малечею, аби побажати гарного відпочинку.

  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від імені дітей та їх батьків щиро дякує організаторам відпочинку за незабутні враження та гарно проведений час!

02 0603 04 05