В Кам’янці планують нові заходи

555  20 жовтня Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) уклав Договір про спільну діяльність із Кам’янець-Подільським Центром дитячої та юнацької творчості (директор – Олександр Ткачук).

  Окрім реалізації основних статутних положень Центрів, Договір  передбачає організацію спільної соціально-корисної діяльності та проведення різноманітних спільних заходів в інтересах дітей та юнацтва соціально-вразливих категорій.

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

11Продовжується співпраця Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Кам’янець-Подільським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

12 жовтня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за третій квартал 2021 року. Цього разу особливу увагу було приділено психологічному консультуванню отримувачів послуг в контексті співпраці двох організацій.

До відома.

Станом на 01.10.2021 на обліку Кам’янець-Подільського районного відділу «Центру пробації» перебувало 219 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, у тому числі 21 жінка.

Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 25 осіб з числа молоді до 35 років цієї категорії. Неповнолітніх не було.

 

Подаруй дитині свято

Популярні

5 (1)Хоч кожному кам’янчанину здається, що він вже все знає про своє рідне місто, проте для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надзвичайно захоплююче «гуляти» вуличками Старого міста у компанії з екскурсоводом.3 (3)

 Під час екскурсії дітки мали можливість ознайомитись із цікавинками з історії міста та відвідати ті пам’ятки архітектури, які найчастіше відвідують туристи.

Захід проведено в рамках благодійної акції «Подаруй дитині свято» за сприяння  Хмельницької обласної державної адміністрації (ініціатор – обласний центр соціальних  служб).2 (9)

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює подяку Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» (директор – Василь Фенцур) та ,зокрема, екскурсоводу – науковому співробітнику НІАЗ «Кам’янець» Віктору Солопу за підтримку у проведенні акції та цікаво організоване дозвілля дітей.

 

 

В Кам’янці два центри переуклали договір

підписання договору7 жовтня Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун та Інклюзивно-ресурсний центр Кам’янець-Подільської міської ради (директор – Лариса Ільніцька), у зв’язку з численними змінами у законодавстві, уклали оновлений Договір про співпрацю.

Головні сьогоденні пріоритети співпраці двох центрів – це організація діяльності щодо своєчасного забезпечення належною психолого-педагогічною та соціальною підтримкою, забезпечення прав на освіту дітей з особливими освітніми потребами, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі з інвалідністю.

 

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує:

1Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Протягом дев’яти місяців 2021 року до міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 562 повідомлення про призначення державної допомоги при народженні дитини.

Спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 309 сім’ях, що складає 54,9% від загальної кількості повідомлень. До Департаменту соціального захисту населення подано пропозицію щодо припинення виплати допомоги одній сім’ї.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, будьте готові до того, що вас можуть перевірити. Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

Тому Центр доводить до відома усіх, хто отримав допомогу при народженні дитини чи буде отримувати:

  1. Будьте готові до того, що до вас прийде працівник Центру здійснити контроль за цільовим використанням коштів.
  2. У випадку, якщо ви будете перешкоджати здійсненню перевірки – інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат вищезазначеної допомоги.
  3. Спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням поставитись до перевірки.

За більш детальною інформацією щодо здійснення перевірок звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх).

У Кам’янці-Подільському чекають на кандидатів у патронатні вихователі!

patronat  Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Завдання сім’ї патронатного вихователя – мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. 

  Чекаємо на тих, кому не байдужа доля інших і хто готовий на певний час (від 3 до 6 місяців) прийняти у свою родину діток, які потребують допомоги.

  Нагадуємо:

  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

  Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

  Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів його родини.

  Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання.

  Держава надає кандидатам в патронатні вихователі можливість пройти відповідну підготовку та отримати професійну підтримку в процесі реалізації своєї діяльності, гарантує грошове забезпечення та соціальну допомогу на утримання кожної влаштованої дитини. Також, за патронатного вихователя сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Основним місцем роботи патронатного вихователя стає патронатна сім`я, відповідно йому нараховуватиметься страховий стаж.

  Патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

  Бажаючі створити патронатну сім’ю або більше дізнатися про патронат – звертайтесь за детальною інформацією до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, 26, т. 9-14-29.

Кам’янчани ділилися досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля

02 (2)26-28 серпня у м. Чернігів тривало тренінгове навчання «Школа запобігання та протидії домашньому насильству. Обмін досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля на рівні громад», у рамках проекту «Community officers – an effective response to domestice outbreak», що реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».

01 (1)За запрошенням організаторів для обміну досвідом від міста Кам’янця-Подільського були запрошені директор Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Еліна Ковтун, та головний спеціаліст Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради, Тетяна Заянчуковська.

04Учасники тренінгу розглянули домашнє насильство як соціальне (суспільне) явище та як порушення прав людини, отримали нові знання та навички щодо допомоги постраждалим та координації дій, а також щодо підтримання ресурсного стану осіб, які дотичні до роботи з постраждалими.

 

 

Від договору – до заходів

234088664_823917421659132_4558545842548331475_nВідповідно до Договору про співпрацю між Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Хмельницьким Благодійним Фондом «Хесед Бешт», спеціалісти Центру взяли участь в організації проведення літньої канікулярної програми «Кейтана» для дітей з різних категорій сімей.02 (1)

Протягом роботи програми діти брали участь у спартакіадах, пройшли майстер-класи, взяли участь у соціальному проекті для людей похилого віку, а також відвідували музеї нашого міста та вивчали традиції єврейської та української культур.

До відома.

Кам’янець-Подільський структурний підрозділ Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» працює з 1999 року. 03Основною сферою діяльності Фонду є надання соціальної підтримки та допомоги вразливим категоріям населення: людям похилого віку, інвалідам, в’язням гетто,  малозабезпеченим сім’ям з дітьми, батькам, які виховують дітей самотужки.

 

 

В Кам’янці-Подільському відбулася спільна виїзна акція

2 (8)Сьогодні в м.Кам’янці-Подільському було відновлено традиційні виїзні спільні заходи – спеціалісти міського центру зайнятості, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Клініки дружньої до молоді працювали з дітьми, що оздоровлюються в ДОЗ «Еко Ленд» (с.Привороття).

3 (2)Фахівці Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели тематичну ігротеку-вікторину «Здоровенькі були» для дітей молодшого шкільного віку.

6Діти не тільки весело провели час, а й отримали корисну інформацію з питань збереження здоров’я, дотримання правил гігієни та основних засад ведення здорового способу життя.

 

У Кам’янці поновлено контроль за цільовим використанням коштів допомоги при народженні дитини

малюк і грошіЗ 9 червня Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поновлено функцію контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. Це регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2021 №583 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», що переглядає підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення.

Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, і, якщо вас не відвідали спеціалісти Центру за період з 12 березня 2020 року по 9 червня 2021 року – будьте готові до того, що вас можуть перевірити.

З приходом соціального працівника у вас з’явиться можливість взнати про послуги, які надає Центр, отримати консультацію фахівця щодо догляду за новонародженою дитиною, її повноцінного розвитку та подальшого виховання, а також, за потреби, отримати роз’яснення законодавства України щодо державних соціальних допомог, пільг, на які сім’я має право.

Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат. Адже хороша мама/тато не будуть приховувати умови, в яких перебуває їх дитина.

Не варто забувати, що спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням ставитись до перевірок.

До відома

Станом на 16.07.2021 до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 434 повідомлення про призначення державної допомоги при народженні дитини.

З поновленням функцій контролю, спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 139 сім’ях.

Наразі, нецільового використання призначених коштів – не виявлено.