Підвели підсумки спільної роботи за 9 місяців

 нарадаПродовжується співпраця Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.19 жовтня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за три квартали 2020 року. Було обговорено особливості взаємодії під час забезпечення соціальної адаптації засуджених у процесі підготовки їх до звільнення, в умовах карантину.

До відома.  Протягом 1-3 кварталів 2020 року на обліку міськрайонного відділу «Центру пробації» перебувало 293 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 26 кам’янчан з числа молоді до 35 років цієї категорії, у тому числі 3 дитини, сім’ї яких перебували під соціальним супроводом.Наразі, дітей, які мають проблеми із законом, на обліку обох центрів – не перебуває.

8 жовтня в Україні – День юриста

  юрисконсультКам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує, що у його штаті працює юрисконсульт, який проводить безкоштовне консультування з правових питань сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини.

Забезпечення правових гарантій кам’янчан соціально-вразливих категорій на практиці вимагає чимало зусиль і ерудиції, гарної професійної кваліфікації та досвіду юридичної роботи. Останні два роки посаду юрисконсульта Центру обіймає Яна Олександрівна Арнаутова.

В умовах карантину юридичні консультації в режимі онлайн юрисконсульта Центру можна отримати через сторінку Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/, або за телефоном (03849)91429.

 

Місто Кам”янець-Подільський: Проведення акції «Готуємо дітей до школи»

Популярні

1 (1)У м. Кам’янці-Подільському 47 дітей з 20 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та скрутному матеріальному становищі, отримали допомогу до нового навчального року.

Акцію провів Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки міського голови Михайла Сімашкевича  та Хмельницького обласного центру соціальних служб.

Новий одяг, взуття та канцтовари на суму близько 10 тис. грн. сім’ї отримали від магазинів «Стоковий одяг та взуття», «В капусті», «Марсель» та Хмельницького обласного центру соціальних служб.

Окрім цього, сім’ї отримали вживаний одяг, взуття та інші необхідні до школи речі від багатьох небайдужих кам’янчан.

Звичайно, цьогоріч, зважаючи на карантинні обмеження, погіршилось економічне становище не тільки сімей, а й підприємців. Тому надана благодійниками допомога є особливо цінною.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та члени родин дякують усім благодійникам міста, які виявили бажання допомогти діткам із сімей, які перебувають у дуже скрутному матеріальному становищі.

У м. Кам’янці-Подільському триває акція «Готуємо дітей до школи»

   1Кам’янчани активно включилися у процес підготовки до школи дітей з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, і перебувають у дуже скрутному матеріальному становищі. Жителі міста приносять речі, що були в ужитку, які згодяться у прийдешньому навчальному році: шкільну та спортивну форму, взуття, канцтовари. Також, до акції «Готуємо дітей до школи» долучились магазини міста: «Стоковий одяг та взуття» та «В капусті», які надали новий одяг та взуття. Надіємося, що коло благодійників-однодумців розшириться. Усі надані речі будуть адресно передані в сім’ї. 2

У м. Кам’янці-Подільському триває акція «Готуємо дітей до школи»

    1Кам’янчани активно включилися у процес підготовки до школи дітей з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, і перебувають у дуже скрутному матеріальному становищі. Жителі міста приносять речі, що були в ужитку, які згодяться у прийдешньому навчальному році: шкільну та спортивну форму, взуття, канцтовари. Також, до акції «Готуємо дітей до школи» долучились магазини міста: «Стоковий одяг та взуття» та «В капусті», які надали новий одяг та взуття. Надіємося, що коло благодійників-однодумців розшириться. Усі надані речі будуть адресно передані в сім’ї. 2

В Кам’янці-Подільському чекають на кандидатів у патронатні вихователі!

  2 Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, завдання якої полягає у тому, аби  мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. Приємним є те, що в місті Кам’янці-Подільському є люди, яким не байдужа доля інших і які готові на певний час (від 3 до 6 місяців) прийняти у свою родину діток, які потребують допомоги. Нагадуємо: Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.Бажаючі створити патронатну сім’ю або більше дізнатися про патронат – звертайтесь за більш детальною інформацією до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, 26, т. 9-14-29.

Співпраця трьох центрів

   нарада13 серпня у м. Кам’янці-Подільському відбулася тристороння нарада керівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун), Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області (начальник – Віктор Бобровський) та Державного закладу «Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги» (директор – Алла Андрейчак). Учасники констатували, що погіршення соціально-економічного становища сімей в умовах карантину та вимушена самоізоляція збільшують ризики загострення в суспільстві таких проблем, як вживання алкоголю та наркотичних засобів, що у свою чергу призводить до неналежного виконання батьками своїх обов’язків, домашнього насильства, скоєння правопорушень та злочинів. Тому на сьогодні варто посилювати взаємодію закладів, що сприятиме мінімізації негативних наслідків вказаних проблем для кожної конкретної сім’ї, людини. Адже дієва співпраця центрів надає можливість прискорити процеси надання необхідної підтримки та допомоги на шляху виходу із тієї чи іншої складної життєвої ситуації. Також, керівники центрів обговорили умови та можливість перебування у обласному центрі соціально-психологічної допомоги сімей та осіб з Кам’янця-Подільського, які мають на це право, в умовах карантину.

До відома : Державний заклад «Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги» надає соціальні послуги особам віком до 35 років або сім’ям із дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі, через вчинення домашнього насильства. Заклад надає психологічну, соціальну, медичну допомогу з можливістю тимчасового проживання терміном до 90-та днів. Заклад розрахований на 10 ліжко-місць, а також 20 місць денного стаціонару. Протягом 2020 року Центром СССДМ до центру СПД було направлено 3 матері з дітьми, які стали жертвами домашнього насильства.

 

Деякі питання захисту дітей

    вебинарСпеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради долучитися до перегляду вебінару з питань реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 586 „Деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.вебинар 1

Під час вебінару зверталась увага на сфери дії постанови, а також на особливості розгляду звернення батьків або інших законних представників щодо зарахування дітей на цілодобове перебування до інституцій, процедури зарахування дитини на цілодобове перебування, зміни умов утримання та перебування дитини в інституції.

 

Продовжує працювати рубрика «Психолог перед мікрофоном»

   психологПсихолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Поліщук продовжує виступи у рубриці «Психолог перед мікрофоном» на ТРК «Подолянин TV». 12 червня відбулись записи передач, які були присвячені Всесвітньому дню шульги, питанням пошуку кандидатів у патронатні батьки, а також психологічному стану українців під час карантинних обмежень.Трансляцію записів можна послухати на частоті 105.7 fm.

 

В Кам’янці-Подільському відновила свою роботу «Школа відповідального батьківства»

   2 (1)Відновила свою роботу «Школа відповідального батьківства» при КНП «Перинатальний центр». Щоп’ятниці спільно з лікарями акушер-гінекологами заняття для майбутніх батьків проводить і психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталій Поліщук.

Під час таких заходів вагітні жінки та їх чоловіки мають можливість дізнатися не тільки про особливості перебігу пологів, переваги та техніки грудного вигодовування, догляд за новонародженою дитиною, а й як правильно зареєструвати новонароджену дитину, про правильне оформлення і подачу документів, про виплати після народження дитини.1

Зазвичай, зустрічі завершуються запитаннями від учасників та відповідями спеціалістів.Робота «Школи відповідального батьківства» триває. Запрошуємо майбутніх батьків на заняття.