У м. Кам’янці-Подільському продовжуються заняття для батьків

1  У новому 2020 році продовжуються заняття за «Корекційною програмою Кам’янець-Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки». 22 січня заняття провели психологи Центру Тетяна Заїка та Віталій Поліщук.

  Перед учасниками виступила старша медична сестра відділення організованого дитинства КНП «Дитячий медичний центр», Лілія Басюк, яка висвітлила питання, що стосуються здоров’я дітей. Ліля Костянтинівна наголосила, що головний приклад для дітей – це їх батьки, їх поведінка, звички та спосіб життя.

  До відома.

  Навчання за програмою впроваджується з метою попередження соціального сирітства, а саме запобігання вилученню дітей із сімей та передачі їх в інтернатні заклади.

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

3  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже не один рік поспіль співпрацює із Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

1  17 січня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за 2019 рік, обговорені напрями та форми взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг дітям та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Також, звернули увагу на надання необхідних послуг профілактично-виховної, психологічної, соціальної роботи, спрямованих на мінімізацію виявлених криміногенних потреб суб’єктів пробації.

  Було обговорено та ініційовано шляхи удосконалення взаємодії під час забезпечення соціальної адаптації засуджених у процесі підготовки їх до звільнення та визначені пріоритетні напрямки подальшої співпраці.

  До відома.

  Протягом 2019 року на обліку Центру пробації перебувало 162 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

  Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 36 осіб з числа молоді (до 35 років) цієї категорії, у тому числі 3 дітей.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

завантаження  Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто вісім питань в інтересах дітей.

  На розгляд виконавчого комітету буде винесено пропозиції щодо затвердження висновку про позбавлення батьківських прав матір, яка, повернувшись із місць позбавлення волі, злісно ухиляється від виконання батьківських обов’язків з виховання дитини; встановлення порядку участі батькові у спілкуванні з малолітньою дитиною. На ухвал суду – про розв’язання спорів щодо участі двох батьків у вихованні та спілкуванні з дітьми. На звернення міського відділу державної виконавчої служби – про неможливість реалізації арештованого домоволодіння, право користування яким має малолітня дитина.

  На засіданні комісії заслухано дві інформації про виконання батьківських обов’язків з виховання дітей, які потрапили в поле зору служби у справах дітей. Обох батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виховання малечі, яку взято на облік служби як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах.

  Також, комісією влаштовано в групу притулку ДНЗ №17 малолітню дитину одинокої матері, що потребує соціальної підтримки.

  Три сім’ї комісією передано під соціальний супровід Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує про контроль за використанням коштів допомоги при народженні дитини

1308757996_grois-lkz-lsntq  Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

  Протягом 2019 року до Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ від Департаменту соціального захисту населення поступило 675 повідомлень про призначення державної допомоги при народженні дитини.

  Спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 515 сім’ях, що складає 76,3% від загальної кількості повідомлень. Приємно зазначити, що нецільового використання призначених коштів не виявлено.

  Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, будьте готові до того, що вас можуть перевірити. Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

  Іноді, при виконанні своїх службових обов’язків, спеціалісти Центру чують незадоволення у свій бік. У цьому разі варто зазначити, що хороша мама/тато не будуть приховувати умови, в яких перебуває їх дитина. Краще навпаки, скористатися приходом соціального працівника і взнати про послуги, які надає Центр, отримати консультацію фахівця щодо догляду за новонародженою дитиною, її повноцінного розвитку та подальшого виховання, а також, за потреби, отримати роз’яснення законодавства України щодо державних соціальних допомог, пільг, на які сім’я має право.

 

У Кам’янці проведено профілактичну роботу в сім’ях з дітьми

01  Перед Новорічно-Різдвяними святами Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів роз’яснювальну роботу із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, та де є ризик виникнення небезпечних ситуацій. Наразі, у полі зору Центру, таких сімей є 56, в них 116 дітей.

  Оскільки ці сім’ї потребують особливої уваги, спеціалісти Центру роз’яснили батькам про небезпеки, пов’язані із недотриманням правил протипожежної безпеки, погіршенням погодніх умов, зловживанням алкогольними та іншими психоактивними речовинами, а також недоглядом за дітьми.

  Батькам було вкотре наголошено на відповідальності, яку вони несуть за життя та здоров’я власних дітей.

02 03 04

Правова освіта в Кам’янці-Подільському

cf86e95a06383f1c8651a5110087317c_XL  26 грудня на засіданні міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням керуючої справами виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, Яни Мельничук, обговорювалися заходи, які проводяться відповідними структурними підрозділами з надання юридичної допомоги кам’янчанам.

  Від Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про роботу Центру у правовому напрямку протягом 2019 року доповіла юрисконсульт, Яна Арнаутова.

41  Протягом звітного періоду послугами юрисконсульта Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ скористалися члени 233 сімей.

  У тому числі, юридичне консультування здійснювалося у 168 сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також у рамках соціального супроводу.

  За юридичними консультаціями самостійно звернулося 65 мешканця міста, які мають ознаки складних життєвих обставин, і, яким було надано 137 консультацій з правових питань.

  Надано сприяння у складанні 26 заяв, у тому числі позовних.

  Перенаправлено до Кам’янець-Подільського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги 15 громадян.

  Проведено 11 заходів з юридично-правової освіти, за запитом установ та організацій, які працюють із соціально-вразливими категоріями населення: міського центру зайнятості, багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру, дитячих оздоровчих закладів: «Дністровська чайка», ТОВ санаторій «Лісова пісня» ДЗОВ Еко Ленд, Кам’янець-Подільське медичне училище, Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв, Кам’янець-Подільська міська центральна бібліотечна система. Заходами охоплено 297 учасників.

Новорічне свято для кам’янецьких діточок з сімей соціально вразливих категорій

Популярні

загал_на  21 грудня чудове Новорічне свято організував коледж економіки, права та інформаційних технологій Кам’янець-Подільського податкового інституту для дітей з сімей, які отримують послуги Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  З теплими словами та Новорічними вітаннями до сімей звернувся заступник Кам’янець-Подільського міського голови, Вадим Савчук.

  Студенти ж показали для діточок справжнє казкове дійство з танцями та веселощами, в також підготували солодощі та пакунки з одягом.

  Батьки та діти щиро вдячні адміністрації та студентам коледжу за їх добрі справи та ширі серця!

анiмацiя анютка ВА гума дiд_молоз2 дiд_молоз3 дiд_мороз1 дiд_мороз4 зал1 зал2 корол_ танцi хоровод

У Кам’янці пройшло засідання «круглого столу» на тему: «Мовчати не треба!»

79092915_2546217529000854_2478460858691223552_n  12 грудня у засіданні «круглого столу», що проходило під головуванням заступника міського голови, Вадима Савчука, взяли участь заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Наталія Гомілко та психолог Центру, Віталій Поліщук.

38  Кам’янець-Подільський відділ поліції повідомив, що на обліку перебуває 106 насильників. Із них – 12 жінок та 94 чоловіків. Станом на сьогодні за рік працівниками поліції складено 141 протокол за вчинення насильства.

  Спеціалісти Центру повідомили, що Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» центри СССДМ відносяться до загальних служб підтримки постраждалих осіб, які надають допомогу постраждалим особам.

  З 2014 року й по теперішній час повідомлення до Центру поступають від Департаменту соціального захисту населення про ті сім’ї, де вчинення економічного або психологічного насильства вже підтверджено органами внутрішніх справ.

  Протягом трьох кварталів 2019 року до Центру поступили повідомлення про вчинення насильства у 84 сім’ях. Робота здійснювалася з 56 сім’ями, в яких 44 дитини.

  Спеціалісти Центру відвідують сім’ї за місцем проживання, визначають потреби сімей з дітьми, у тому числі потребу у соціальному супроводі або наданні притулку.

  До основних причин вчинення насилля відносяться:

  • алкогольне сп’яніння кривдника;
  • розподіл житла та прав на нього;
  • невміння або небажання розв’язувати конфлікти;
  • віктимна поведінка жертви;
  • відсутність бажання змінити ситуацію тощо.

  Сім’ям наголошується на можливості отримання консультацій психолога та юриста Центру. Членам сімей роз’яснюється законодавство, за потребою надаються психологічні, соціально-педагогічні та інформаційні послуги. Проводиться роз’яснювальна робота щодо шляхів уникнення насильницьких дій, попередження виникнення конфліктів та конструктивних шляхів їх розв’язання.

  Сім’ям з дітьми пропонується здійснення соціального супроводу, психологічної діагностики дітей та, у разі потреби, проведення корекційної роботи. Також, членам сімей надається інформація про Центр та його послуги, про установи, заклади та організації, в які, у разі потреби, можна звернутися за допомогою. У тому числі пропонується направлення до Державного закладу «Хмельницький центр соціально-психологічної допомоги», який розташований у м. Хмельницький. Цього року 1 жінка з 2 дітьми була направлена до Закладу.

41 79877351_2546217475667526_7523305701993611264_n

У Кам’янці пройшло чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

79506591_561514124628046_4325220916784005120_n  12 грудня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням заступника міського голови, Вадима Савчука.

  Було розглянуто 6 питань в інтересах дітей.

  Комісією розглянуто п’ять інформацій Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про роботу із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. У зв’язку з досягненням позитивних результатів, рішенням комісії супровід двох сімей було завершено. Щодо двох сімей було прийнято рішення продовжувати супровід.

  На інші питання, які розглянула комісія, заявники отримають відповідь згідно чинного законодавства.

Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

 

У Кам’янці-Подільському провели щорічний День спільних дій в інтересах дітей

79151771_1015837342115267_7379260088092983296_o  Традиційно на початку грудня служба у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради організовує День спільних дій в інтересах дітей. Цього разу на тему реалізації державної політики щодо захисту прав юних кам’янчан відповідно до Конвенції ООН про права дитини.

  Участь у заході взяли опікуни, піклувальники, прийомні батьки дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей, а від міського голови вітання присутнім передав секретар міської ради Дмитро Васильянов.

  На порядку денному – як теоретичні, так і практичні питання. Зокрема, про умови призначення державних допомог, обов’язки опікунів, захист прав дітей, юридичну відповідальність, особливості підготовки до самостійного життя, підстави для взяття на квартирний облік.

  Від Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виступила психолог, Тетяна Заїка, яка висвітлила питання: «Особливості підготовки до самостійного життя дітей, що виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників».

78825736_1015837092115292_3832897590261710848_o 79409203_1015837295448605_8108970762485891072_o