У Кам’янці поновлено контроль за цільовим використанням коштів допомоги при народженні дитини

малюк і грошіЗ 9 червня Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поновлено функцію контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. Це регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2021 №583 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», що переглядає підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення.

Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, і, якщо вас не відвідали спеціалісти Центру за період з 12 березня 2020 року по 9 червня 2021 року – будьте готові до того, що вас можуть перевірити.

З приходом соціального працівника у вас з’явиться можливість взнати про послуги, які надає Центр, отримати консультацію фахівця щодо догляду за новонародженою дитиною, її повноцінного розвитку та подальшого виховання, а також, за потреби, отримати роз’яснення законодавства України щодо державних соціальних допомог, пільг, на які сім’я має право.

Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат. Адже хороша мама/тато не будуть приховувати умови, в яких перебуває їх дитина.

Не варто забувати, що спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням ставитись до перевірок.

До відома

Станом на 16.07.2021 до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 434 повідомлення про призначення державної допомоги при народженні дитини.

З поновленням функцій контролю, спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 139 сім’ях.

Наразі, нецільового використання призначених коштів – не виявлено.

 

В Кам’янці поменшало повторних правопорушень

нарада пробація липень6 липня відбулася робоча нарада працівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації».

Було підбито підсумки спільної діяльності протягом 2 кварталу, яку було визнано задовільною.

Про результати спільної профілактичної роботи свідчить позитивна динаміка зменшення кількості повторного скоєння правопорушень серед дітей та молоді. Так, протягом 2020 року, було 7 рецидивних випадків правопорушень (з них у першому півріччі – 3, а у другому – 4), тим часом, як протягом першого півріччя 2021 року, відбувся лиш один випадок.

До відома.

Протягом 2021 року на обліку Центру пробації перебувало 206 осіб (з них: 188 чоловіків, 18 жінок та 3 неповнолітніх), засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 29 осіб з числа молоді (до 35 років) цієї категорії, у тому числі 3 дітей.

 

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

1На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради розглянули дев’ять питань в інтересах дітей, серед яких: виконання батьківських обов’язків, подання школи, інформації від Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кам’янець-Подільського районного управління поліції, заяви батьків.

У результаті:

– трьох діток взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах, одну дитину знято з обліку у зв’язку з досягненням позитивного результату у вихованні;

– одну матір попереджено про відповідальність за виховання дітей;

– трьох батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності, оскільки вони неналежно виконують батьківські обов’язки;

– усім сім’ям продовжено надання послуги соціального супроводу Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

2 (7)Відповідно до рішень комісії, на розгляд виконавчого комітету буде винесено пропозиції щодо: визначення місця проживання для двох малолітніх дітей; встановити батькові порядок участі у вихованні з малолітньою дитиною; надання дозволів від імені малолітньої дитини та двом неповнолітнім дітям на укладення договорів про поділ спадкового майна.

Кам’янець вітає з Днем батька!

День батька20 червня в Україні вже втретє відзначається День батька. Його впровадження має на меті створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей. Воно присвячене кожному люблячому та турботливому тату, який ніколи не забуває про свою родину.

Напередодні цього дня пропонуємо поради від досвідченого психолога Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та батька – Віталія Поліщука, який також залучений до роботи «Школи відповідального батьківства» Кам’янець-Подільського Перинатального центру. Виступи психолога для вагітних жінок та їх партнерів часто стосуються ролі чоловіка у таких поняттях як «відповідальне батьківство», «батьківська любов», «батьківські обов’язки»…

02 Поліщук В.А.Бути хорошим батьком!

Бути батьком може кожен чоловік (звичайно за умови нормальної фізіології). А от бути хорошим батьком –  дано не кожному. Що відрізняє хорошого батька від поганого? Мабуть це  не фінансовий чи соціальний стан і не наявність диплому педагога чи психолога. Та й генетично навики батьківства не передаються.  Все ж таки батьківство  – це передусім довга і кропітка праця. Переконаний, що якщо чоловік задасться ціллю і буде над собою працювати, то в нього є всі шанси щоб стати тим героєм,  про якого весь двір захоплено говорить що: «Це справжній батько!». А діти потайки мріятимуть,  щоб їхній батько був саме таким. Але до того часу треба пройти досить складну батьківську школу.

Отже, з чого ж починається шлях «Супербатька»? В першу чергу з планування вагітності і народження дитини у родині.

Існує думка, що не можна гальмувати на старті, адже потім забіг не виграєш. Мабуть в цьому є раціональне зерно тому, що проживаючи з дружиною разом її вагітність а потім народжуючи разом ви задаєте прекрасний старт своєму батьківству.

Що означає прожити вагітність разом?

Колись відомий письменник Курт Воннегут сказав: «Кожен раз, коли, доведений до відчаю вимогами вагітної дружини, я готовий був проклясти своє існування, я згадував про те, що все-таки в чомусь мені пощастило. Наприклад, в тому, що я – Курт Воннегут, а не його вагітна дружина».

Ніхто не обіцяє що буде легко, а якщо відверто, то буде дуже навіть не просто, але пройдений разом з дружиною шлях вагітності не просто краще вас об’єднає як сім’ю чи покаже любов чоловіка до дружини. Це стане першим серйозним вкладом у майбутнє батьківство.

Чоловіки обов’язково повинні знати, що відбувається в організмі вагітної жінки. Прогестерон, гормон другої фази циклу (той гормон, який відповідає за вагітність), дуже сильно впливає на психіку жінки. Всі чоловіки знають, що під час вагітності дружини стають плаксивими, емоційно лабільними, вередують, непостійні в своїх бажаннях, дозволяють собі те, що до вагітності їм було зовсім не притаманно. Це і є дія прогестерона.

Якщо чоловіки цього не знають, вони починають сперечатися з дружинами, з’ясовувати стосунки, десь щось намагаються виправити і так далі. Це все абсолютно безнадійно.

Насправді вагітна дружина і не вагітна дружина – це дві різні дружини! Хоча такі зміни відбуваються не з усіма жінками, проте до таких різких перепадів настрою і бажань треба бути готовим всім чоловікам в кого вагітна дружина.

Пологи

Ви здивуєтесь, коли дізнаєтесь наскільки багато майбутніх батьків народжують разом з жінками. Звичайно вони дуже хвилюються. Звичайно, вони могли б вибрати «стандартний варіант» – нервово курити під пологовим будинком, а потім тиждень пиячити з друзями. А з сином чи донькою вони б познайомились пізніше. Але вони вибрали інше. Вони хотіли бути поруч з коханими, підтримати їх в такому важкому але такому відповідальному процесі. Вони розуміли, що їх дружини хвилюються не менше них, і так само розуміють свою особисту відповідальність за життя і здоров’я малюка. Крім цього, їм боляче і страшно … Так чому ж не бути поруч ?!

Ви можете народжувати разом. І хай вас це не лякає – все не так страшно. При словах партнерські пологи уява багатьох чоловіків малює картину фізіологічно малоприємну, а на додачу ще безліч страшилок про чоловіків які втратили інтерес до жінки бо були на пологах чи про втрату статевого потягу. Хочу сказати що партнерські пологи дійсно підходять не всім, але  пологи це не тільки кров потуги і крики. Є ще довгий-довгий період коли ваша дружини знаходиться в палаті сама і саме тут ви їй найпотрібніші.

Після народження

Мені здається що багато жінок не допускають своїх чоловіків до догляду за новонародженою дитиною, вважаючи що він не справиться, та й самі чоловіки часто бояться брати на руки щойно народжене диво. Тому не дивуйтесь коли пізніше чоловік не буде проявляти натхнення по догляду і вихованням, адже спільне батьківство починається з народження дитини і початкові етапи покажуть яка насправді ви команда. І буде батько бавити малюка по півгодини в день чи зможе самостійно зібрати його на дитяче свято в дитсадок залежить тільки від вас.

Психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Поліщук

У Кам’янці-Подільському проведено плановий вечірній рейд

7f026dbe59d3ccf7b385867ac83880cb_XL26 травня службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради спільно з сектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції та Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено вечірній рейд.

Відвідано 7 сімей, де виховується 13 дітей, щодо яких надійшла інформація про незадовільні умови проживання, вчинення ними правопорушень, вживання батьками алкогольних напоїв.

20Так, з однією неповнолітньою матір’ю проведено профілактичну бесіду на рахунок виконання батьківських обов’язків, надано рекомендації з догляду за дитиною.

У двох сім’ях, які перебувають під соціальним супроводом Центру ССДМ, комісія занотувала позитивні зміни: батьки влаштувалися на роботу, покращили умови проживання дітей, є приготовлена їжа, достатній запас продуктів харчування.

19У двох родинах батьки не усвідомили своєї поведінки, продовжують вести аморальний спосіб життя, при цьому, малолітні проживають у неналежних умовах. Багатодітну матір буде притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. А щодо іншої сім’ї – в провадженні Кам’янець-Подільського міськрайонного суду перебуває позов про позбавлення обох батьків батьківських прав відносно малолітньої дитини.

Із неповнолітнім, який вчинив правопорушення, проведено профілактичну бесіду. Його попереджено про відповідальність за вчинення повторних правопорушень.

 

 

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

188938971_1446451702387160_4580360821709331053_nНа черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради розглянули сімнадцять питань в інтересах дітей.Обговорюючи різні ситуації у сім’ях, члени комісії заслухали батьків, педагогів окремих шкіл, фахівців Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.189216040_1446451519053845_506172242465658474_n Як результат: п’ятеро дітей взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах, троє – знято з обліку; шістьох батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків по вихованню дітей; п’ятьох дітей, сім’ї яких потребують соціальної підтримки для вирішення побутових питань, влаштовано в групу притулку ДНЗ № 17, чотири сім’ї передано під супровід Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

В Кам’янці-Подільському продовжується робота групи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів

банер_ПСНапередодні Дня сім’ї у Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася чергова група взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів. Тематика зустрічі – «Сімейні традиції».

Батьки, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із задоволенням розповідали про звичаї та традиції, які притаманні їх родинам. Особливо цікаво було почути про те, як саме формувались традиції сімей та як батьки передають їх прийомним дітям. Зустріч пройшла у дружній сімейній атмосфері.

До відома: Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01.05.2021 під соціальним супроводженням Центру перебуває 6 прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу.

За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

23 квітня – Всеукраїнський день психолога

3З 2004 року, кожного 23 квітня, в Україні відзначають своє професійне свято психологи.

Робота психологів має велике значення в сучасному житті, для якого характерні стреси, переживання та складні життєві обставини.

Сьогодні великою цінністю є можливість бути почутим та отримати допомогу, відверто розповісти про свої почуття та проблеми, при цьому не боятися осуду.

У Всеукраїнський день психолога Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує, що у його штаті працюють два психологи, які надають безкоштовні послуги.2

Тетяна Заїка та Віталій Поліщук мають досвід роботи практикуючих психологів більш ніж 14 років. Досвідчені спеціалісти допоможуть Вам у вирішенні внутрішньо- та міжособистісних проблем.

Записатися на консультацію до психолога можна з понеділка по четвер з 9.00 до 18.15, а в п’ятницю – з 9.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00), за адресою: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), каб. №№9, 10, або за телефоном: 91429.

23 квітня – Всеукраїнський день психолога

3З 2004 року, кожного 23 квітня, в Україні відзначають своє професійне свято психологи.

Робота психологів має велике значення в сучасному житті, для якого характерні стреси, переживання та складні життєві обставини.

Сьогодні великою цінністю є можливість бути почутим та отримати допомогу, відверто розповісти про свої почуття та проблеми, при цьому не боятися осуду.

У Всеукраїнський день психолога Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує, що у його штаті працюють два психологи, які надають безкоштовні послуги.

Тетяна Заїка та Віталій Поліщук мають досвід роботи практикуючих психологів більш ніж 14 років. Досвідчені спеціалісти допоможуть Вам у вирішенні внутрішньо- та міжособистісних проблем.2

Записатися на консультацію до психолога можна з понеділка по четвер з 9.00 до 18.15, а в п’ятницю – з 9.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00), за адресою: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), каб. №№9, 10, або за телефоном: 91429.

 

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

Підвели підсумки спільної роботи

1 (9)Продовжується співпраця Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

13 квітня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за перший квартал 2021 року. Цього разу особливу увагу було приділено формам та методам взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг жінкам, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та які виховують дітей.

До відома.

Протягом 1 кварталу 2021 року на обліку міськрайонного відділу «Центру пробації» перебувало 122 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, у тому числі 6 жінок.

Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 13 осіб з числа молоді до 35 років цієї категорії, у тому числі 1 дитина.