Візьміть дитину у родину

    180927_news_10-40 Наразі в Україні триває процес деінституалізації (реформування системи догляду за дітьми). Це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у закладах інтернатного типу. Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні. Пріоритетність сімейних форм виховання перед інтернатними очевидна – жоден такий заклад ніколи не зможе стати для дитини сім’єю. А дитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в атмосфері щастя, любові та розумінняЦю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та, на жаль, вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю. На сьогоднішній день в Україні функціонує декілька форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронат. Популяризація прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу покладена на систему центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

До відома.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування перебувають у прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – до 23 років або до закінчення відповідних закладів освіти.

Станом на 01.08.2020 у місті Кам’янці-Подільському функціонує 6 прийомних сімей, стосовно яких здійснюється соціальний супровід. За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

Взяли участь у Всеукраїнський селекторній нараді

    109796392_979519499155254_2923392849059126006_n16 липня представники структур та організацій України, дотичних до процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, приєдналися до онлайн-конференції.

У ході заходу онлайн-учасники ознайомилися із презентацією результатів моніторингу мережі закладів інституційного догляду та виховання дітей, що був проведений Уповноваженим Президента України з прав дитини за підтримки проекту «Супровід урядових реформ в Україні (SURGe), що виконується Агрітім Канада Консалтинг Лтд., фонду Lumos.

Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також приєдналися до онлайн-перегляду, оскільки вони є безпосередніми учасниками виконання на місцях заходів Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

 

 

У Кам’янці відбувся черговий вечірній рейд

     рейд14 липня спеціалісти служби у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради, Кам’янець-Подільського відділу поліції та Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели вечірній рейд, мета якого – запобігання дитячій бездоглядності та дотримання карантинних заходів. Комісією відвідана п’ять сімей, у три з яких, діти повернулися із закладів інституційного догляду. Трьох одиноких матерів, які не змінили свого ставлення до виховання та догляду за дітьми, після попередження про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, буде заслухано на засіданні комісії з питань захисту прав дитини. Комісія також обстежила умови проживання дітей, відносно яких в суді вирішується спір щодо зняття з реєстрації. Також спеціалістами центру було проведено профілактичну роботу з батьком, на вихованні якого неповнолітня донька (матір позбавлена батьківських прав), щодо виконання батьківських обов’язків. Ймовірно, сім’ю буде передано під супровід Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

День Родини в Кам’янці

107526677_414373139537095_2187058430227223563_o   8 липня, в День Родини, у місті Кам’янці-Подільському відбулося родинне свято на свіжому повітрі «Стартуємо з літом».

  Не порушуючи карантинних вимог, батьки та діти чудово провели час та дякували організаторам і спонсорам за посмішки, веселощі, розваги, морозиво та море позитиву.

  Батьки та діти із сімей, якими опікується Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб, із превеликим задоволенням взяли участь у заході сімейного дозвілля та отримали подарунки.

  Спонсорами подарунків стали морозиво «Ласунка» і «LOVEgelato», «Cono pizza» та фітнес-клуб «mf2»

107623101_3027662250681798_3580093266138590409_n 106908657_3027663227348367_1185645649444615020_n

У Кам’янці навчались протидії домашньому насильству

вебінар МБ_cr  8 липня відбувся вебінар на тему: «Алгоритм діяльності мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства за ознакою статі».

  Організаторами заходу виступили Міністерство соціальної політики України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я».

  Від міста Кам’янця-Подільського у вебінарі взяли участь: головний спеціаліст відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради – Тетяна Заянчуковська та фахівець із соціальної роботи Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Анна Райчук.

У Кам’янці вкотре сім’ї отримали продукти

продукти  8 липня, в День Родини, 13 сімей (в них 21 дитина), які перебувають на обліку Кам’янець-Подільськогоміського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як такі, що опинились у складних життєвих обставинах через надзвичайно скрутне становище, отримали від благодійників міста допомогу у вигляді продуктів харчування.

  Члени родин щиро дякують громадянам нашого міста з великими добрими серцями за вчасно надану допомогу!

 

«Захист дітей та підтримка сімей в умовах пандемії Covid-19»

      3Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді стали слухачами четвертого вебінару Мінсоцполітики із серії «Захист дітей та підтримка сімей в умовах пандемії Covid-19». Тема вебінару «Послуга патронату: переваги та кроки запровадження».

Особливо актуальним для спеціалістів Центру був виступ старшого фахівця із соціальної роботи Партнерства «Кожній дитині» – Лариси Стриги. Адже вона зупинилась саме на практичній стороні запровадження послуги патронату та досить детально описала роботу міждисциплінарної команди на різних етапах функціонування патронатної сім’ї.

«Психолог перед мікрофоном» тепер на частоті 105.7 fm

        1Продовжуються виступи психолога Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталія Поліщука у рубриці «Психолог перед мікрофоном» на ТРК «Подолянин TV».

Днями відбулись записи передач на теми: «Діти та інтернет» та «Зміна професійного курсу».

Тепер трансляцію записів можна послухати на частоті 105.7 fm.

21 червня – День батька

До дня батькаХто може без втоми носити малюка на плечах? Хто майстер на всі руки, хто відповість на будь-які питання, навчить їздити на велосипеді і роликах та змайструє лук зі стрілами? Звичайно ж тато і тільки тато!

Тато для дитини не просто рідна людина, наділена тими чи іншими рисами, а зразок чоловіка, символ мужності і чоловічого начала. Завдяки тій символічній функції, яку він виконує, батько допомагає дитині скласти уявлення про себе саму і про оточуючий світ.

Для дитини батько майже «божество». У її очах він всемогутній і невразливий, він може все: відповісти на всі питання, вирішити будь-які проблеми. Він головний друг і порадник.

А для самого чоловіка стати батьком – це найголовніша подія життя. І до того ж ніщо не змінює життя чоловіка настільки ж, як батьківство.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вітає всіх батьків-чоловіків з Днем батька. Бажаємо Вам бути результативними і щасливими у Вашому батьківстві! 

Довідка: Цьогоріч Україна лише вдруге буде відзначати День батька. Свято припадає на 21 червня. У Кабінеті Міністрів, засновуючи нове свято, пояснили, що реалізація нормативного акта сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства та підвищенню статусу чоловіка як батька у процесі виховання дітей.

Юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує

Юрисконсульт16 червня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)».Законом вносяться доповнення до Господарського кодексу України. Відповідно до них у разі прострочення позичальником у період дії карантину або/та у 30-денний період після дня завершення його дії виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця (позикодавця) неустойку, штраф, пеню за таке прострочення. Нагадуємо, що у разі появи потреби у консультуванні напишіть нам приватне повідомлення на сторінку «Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» в Facebook за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/  з зазначеним видом та бажаним часом консультування (з 10.00 по 13.00). Решта деталей наші спеціалісти з вами узгодять у форматі приватних повідомлень.

Також, консультуйтесь за робочим телефоном (03849) 9-14-29.