У м. Кам’янці-Подільському говорили про супутні проблеми протиправної поведінки

нарада1_cr  3 квітня відбулася робоча нарада працівників Кам’янець-Подільський міський Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління.

  Було підведено підсумки спільної діяльності протягом 1 кварталу, яку було визнано задовільною.

нарада2  Окрім планових питань соціальні партнери розглядали одну із супутніх проблем протиправної поведінки молоді, що пов’язана із вживанням психоактивних речовин – захворювання на туберкульоз.

  Туберкульоз вважається соціально-небезпечною хворобою. Факторами високо ризику захворювання на туберкульоз є безпосередній контакт з хворим у замкнутому приміщенні, довготривале спільне перебування в одному приміщенні з хворим на активну форму туберкульозу, ослаблення імунної системи (прикладом при ВІЛ-інфекції), неповноцінне харчування, наркоманія, алкоголізм.

  Останні чинники тісно пов’язані із поведінковими характеристиками певної частини молоді, засудженої до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Тому було прийняте рішення проводити просвітницьку та профілактичну роботу серед молоді цієї категорії щодо запобігання захворювання на туберкульоз.

До відома.

  Протягом 1 кварталу по обліку Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу з питань пробації проходило 202 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

  Протягом 1 кварталу спільною профілактичною роботою Кам’янець-Подільського міського Центру та відділу охоплено 25 осіб з числа дітей та молоді міста цієї категорії.

КПМЦСССДМ та послуги, які він надає

послуги_cr  Днями була проведена зустріч спеціаліста Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із студентами Кам’янець-Подільського відділення Ірпінського державного коледжу економіки та права на тему: «КПМЦСССДМ та послуги, які він надає».

  Студенти дізналися, що Центр надає підтримку сім’ям з дітьми та молоді, які через ті чи інші причини опинились у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Члени сімей можуть отримати безкоштовні консультацію юриста, пройти психологічну діагностику, а у разі потреби – корекцію, отримати навички виховання та догляду за дітьми різного віку, також можуть отримати сприяння у оформленні документів, налагодження зв’язків з членами родини, громадою тощо.

  Особливий інтерес у молоді викликали такі напрямки роботи Центру, як «Розвиток та підтримка волонтерського руху» та «Залучення потенціалі громади до надання допомоги сім’ям, що перебувають у складних життєвих обставинах». Адже минулого року волонтерський загін коледжу взяв участь у благодійній акції Центру до Всесвітнього дня захисту дітей «Подаруй дитині свято». Маємо надію на подальшу плідну співпрацю.

У м. Кам’янці-Подільському відбулися педагогічні гостини за участю Центру СССДМ

  26 березня, у рамках методичного тижня Кам’янець-Подільського центру дитячої та юнацької творчості (далі – ЦДЮТ), відбулися педагогічні гостини «Сучасний заклад позашкільної освіти в контексті патріотичного виховання школярів».

  Були запрошені декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент Кам’янець-Подільського національного університету імені І.Огієнка Володимир Дубінський, кандидати педагогічних наук, доценти кафедри педагогіки та управління навчальним закладом університету, Валентина Вонсович, Оксана Горбатюк, Олена Дудко, а також заступник директора – начальник відділу соціальної роботи Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Еліна Ковтун.

виступ  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді представив презентацію щодо системи своєї роботи та перспективних напрямків співпраці з ЦДЮТ, оскільки обидва заклади надають безкоштовні послуги сім’ям з дітьми. Центр дитячої та юнацької творчості є важливою ланкою у наданні послуг позашкільної освіти дітям з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Адже кожна дитина, незалежно від можливостей батьків, повинна розвиватися, відповідно до потреб. А розвиваючи здібності в дітей, можна запобігти багатьом соціально-негативним явищам в їх житті.

загальна слухачі

Сприяння у розвиткові комунікаційних навичок дітей з особливими потребами у м. Кам’янці-Подільському

спілкування це  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує впроваджувати «Програму адаптації до самостійного життя осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу.

  Перший блок занять Програми присвячений розвитку комунікативних навичок їх учасників.

  Спілкування людей між собою – надзвичайно складний процес. Неефективність у спілкуванні може бути пов’язана з повною або частковою відсутністю певного комунікативного уміння. Набуття та відпрацювання комунікативних навичок сприятиме розвиткові впевненості у собі та лідерських задатків, від яких, зазвичай, залежить подальша успішність.

  Навички, набуті під час заняття, допоможуть молоді при працевлаштуванні, при побудові сім’ї та взагалі, у подальшому самостійному житті.

  Такі заняття в навчальному закладі проводяться двічі на місяць на протязі всього навчального року. Зазначена програма передбачає навчання студентів самостійно справлятися із вирішенням щоденних питань, формування їх адекватної самооцінки, підвищення соціального статусу молодої людини в громаді та підготовку до самостійного життя.

заняття1 заняття 2

Співпраця в інтересах дитини у м. Кам’янці-Подільському

консультація_2  Індивідуальна профілактична робота з дітьми, які перебувають у конфлікті із законом, кропітка та вимагає консолідації зусиль з боку різних партнерських організацій задля подолання та попередження тих факторів, які впливають на рецидивну злочинність.

  Кожна життєва ситуація, яка привела дитину до скоєння злочину, різниться між собою, як і кожна дитина має власні криміногенні фактори, які тим чи іншим чином впливають на розвиток її поведінки.

  Наразі альтернативою ув’язненню є пробація, що дозволяє максимально ефективно використовувати принципи перевиховання та здійснювати профілактику рецидиву скоєння злочинів. Подолання та попередження факторів, які впливають на злочинність, можливе тільки при консолідації зусиль різних організацій під час надання послуг дітям, які перебувають у конфлікті із законом, та членам їх сімей. Один з таких прикладів – спільне складання досудової доповіді про неповнолітнього, відповідно до ухвали суду, психологом Кам’янець-Подільського міськрайоного відділу з питань пробації та спеціалістом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Маємо надію, що співпраця різних організацій посилить психолого-педагогічний вплив на дитину з метою зміни її життєвих орієнтирів на користь соціально-позитивного способу життя.

У м. Кам’янці-Подільському вручили волонтерські посвідчення

з сертифікатом  Днями поповнився волонтерський загін Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: посвідчення волонтера Центру отримали випускники-магістранти, що закінчили Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка за спеціальностями «Соціальна робота» та «Соціальна допомога».

  Разом із посвідченням магістранти отримали сертифікати про проходження курсу навчання за програмою: «Практична підготовка майбутніх фахівців соціальної сфери для подальшого здійснення професійної та волонтерської діяльності». Під час проходження навчання, волонтери не тільки опанували необхідні знання та навички, а й активно долучалися до заходів Центру та до здійснення соціальної роботи щодо підтримки сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.

загальна  Навчання закінчилося, проте волонтерська діяльність продовжуватиметься, адже волонтерство – це поклик душі, який не закінчується із закінченням навчання.

У м. Кам’янці-Подільському говорили про небезпеки нелегальної трудової міграції

Популярні

МЦЗ_торгівля  15 березня, у рамках співпраці з Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості та проведення семінару «Молодь на ринку праці», юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Вячеслав Галайбіда, провів групову консультацію для безробітної молоді на тему: «Нелегальна трудова міграція. Попередження торгівлі людьми».

  Метою зустрічі було донесення до молоді інформації про небезпеки нелегальної трудової міграції, яка нажаль, зараз трапляється нерідко.

  Говорили й про те, що ж робити у випадку, коли стався випадок торгівлі людьми, та про державну допомогу у такому разі: юрисконсульт роз’яснив молоді норми Закону України «Про протидію торгівлі людьми», а також порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

 

Юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ інформує: «15 березня – Міжнародний день захисту прав споживачів»

споживачі  «Споживачі – це всі ми – сказав в свій час Джон Кеннеді. – Споживачі – це найбільший економічний шар, який впливає майже на будь-яке приватне або державне економічне рішення … Але це єдиний голос, якого часто не чути». Ці слова американського президента є на мою думку актуальними і в теперішній час.

  Згідно статті 42 Конституції України, держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

  Стаття 50 Конституції України встановлює, що кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та відшкодування завданої шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Зазначені статті знайшли своє відображення в нормах спеціального законодавства.

  Відносини між споживачами товарів і послуг та виробниками, виконавцями, продавцями регулює Закон України «Про захист прав споживачів». Також він встановлює права споживачів та визначає механізм реалізації державного захисту їхніх прав.

  Проблема полягає в тому, що люди мають неповне уявлення про ті права, які закріплені в законі про захист прав споживачів. Він написаний складною юридичною мовою, розібрати яку здатен не кожен. Незнання споживачами своїх прав використовується не на їхню користь.

  Тому, коли Ви не впевнені в правомірності вчинків щодо Вас виконавцями, продавцями чи надавачами послуг, я б радив проконсультуватись у фахівців.

  У місті Кам’янці-Подільському добре розвинута інфраструктура надання безоплатної правової допомоги, складовою якої є Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, 26, ІІІ поверх, телефон: 91429). Всі послуги Центру є безкоштовними та конфіденційними.

У м. Кам’янці-Подільському відбулися вечірні відвідування сімей

KPMCSSSDM_cr  Під час канікул та «вимушених канікул», пов’язаних із карантином, особливого контролю потребують сім’ї з дітьми, де батьки не завжди відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків щодо догляду та виховання власних дітей.

  Тому, 6 березня були проведені вечірні відвідування 7 таких сімей працівниками Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділення поліції головного управління національної поліції у Хмельницькій області.

  Під час відвідувань з батьками були проведені профілактичні бесіди щодо неприпустимості вживання алкоголю, а також надані рекомендації щодо безпеки дітей під час самостійного їх перебування вдома.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує: «Стань другом – стань Наставником»

наставництво  Сьогодні майже 106 000 українських дітей проживають в інтернатах. Серед дітей, які юридично мають шанс на сімейну форму влаштування, більшість не потрапляють в сім’ю, так як діти вже підлітки, або мають особливі потреби, діагнози, інвалідність.

  Наставництво – це ефективна допомога дітям-сиротам з інтернатних установ в соціалізації і адаптації їх до самостійного життя.

  Наставництво – це дружба між одним дорослим і однією дитиною. Це регулярні зустрічі як на території установи, так і поза установою.

  Завдяки державі і спонсорам діти з інтернатів мають продукти, одяг і дах над головою. Але у них немає того, що не купиш за гроші – близької людини, яка могла би навчити елементарним навичкам життя: приготувати їжу, економити кошти, оформити документи, влаштуватися на роботу – це очевидні речі для нас і невідомі для дітей. Концерти, цукерки або зошити не можуть замінити дитині індивідуальної людської підтримки. Місток до реального світу – ось що їй потрібно.

  Наставники допомагають дітям відчувати себе особистістю, визначити інтереси і здібності дитини, вибрати професію, набути моральних цінностей, вчать робити вибір, вирішувати повсякденні проблеми і спілкуватися з людьми.

  Якщо Ви маєте бажання та можливість стати Наставником – звертайтеся до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

  Інформацію підготовлено за матеріалами сайту «Одна надія» http://onehope.com.ua/