23 квітня – Всеукраїнський день психолога

Популярні

психологи Центру  У Всеукраїнський день психолога Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вітає психологів мережі центрів соціальних служб з професійним святом.

  У штаті Кам’янець-Подільського міського центру СССДМ працюють психологи Тетяна Заїка та Віталій Поліщук, які мають досвід роботи практикуючого психолога більш ніж 12 років. Досвідчені спеціалісти допомагають кам’янчанам у вирішенні внутрішньо- та міжособистісних проблем.

  Психолог – це людина, яка вивчає психічні властивості людей, їх поведінку в різних ситуаціях і тому подібне. Психолог завжди зможе допомогти вам проаналізувати і розібратися у стосунках з самим собою і оточуючими, проаналізує, чому виникають проблеми при спілкуванні, і, звичайно ж, навчить їх долати та ефективно вирішувати.

  Записатися на консультацію до психолога у м. Кам’янці-Подільському можна з понеділка по четвер з 9.00 до 18.15, а в п’ятницю – з 9.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00), за адресою: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), каб. №№9, 10, або за телефоном: 91429.

Ефективна співпраця – запорука різносторонньої підтримки соціально-вразливих категорій населення

Популярні

обговорення  Відбувся обласний навчальний семінар з питань профорієнтаційної роботи у Кам’янець-Подільському міському центрі зайнятості. Семінар став презентацією роботи ще одного з чотирьох навчально-тренінгових майданчиків, які створені обласним центром зайнятості з метою забезпечення якісного навчання і стажування фахівців, обміну досвідом з  питань профорієнтації.

  Пріоритетні завдання та актуальні питання профорієнтаційної роботи були окреслені під час виступів заступника директора Хмельницького ОЦЗ Ольги Пушкар та начальника відділу організації профорієнтації Хмельницького ОЦЗ Галини Баштанової.

  В презентації роботи Кам’янець-Подільського МЦЗ з надання профорієнтаційних послуг взяли участь його соціальні партнери.

виступи  Від Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у заході взяла участь заступник директора – начальник відділу соціальної роботи, Еліна Ковтун. Вона ознайомила присутніх із багаторічним досвідом співпраці двох центрів щодо соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах через безробіття, а також із здійсненням профорієнтаційної роботи з дітьми з сімей, де батьки не в повній мірі здатні виконувати свої обов’язки. Окрім цього, присутні дізнались про спільні заходи для безробітньої молоді, жінок, внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції.

  Загалом, відгуки соціальних партнерів свідчили, що ефективна співпраця є запорукою різносторонньої підтримки соціально-вразливих категорій населення.

гості та МЦЗ учасники

У Кам’янці зробили акцент на спільних профілактичних заходах

01 (1)  15 квітня відбулася робоча нарада працівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області.

  Було підведено підсумки спільної діяльності протягом 1 кварталу, яку було визнано задовільною.

  Під час наради були обговорені питання індивідуального підходу при здійсненні профілактично-виховної роботи з дітьми та молоддю, особливо у рамках соціального супроводу. Окремо зупинились на заходах подальшої роботи з неповнолітнім та його сім’єю. Визначено необхідні заходи, які ґрунтуються на задоволенні потреб дитини та спрямовані на мінімізацію існуючих криміногенних обставин.

  У результаті було прийняте рішення щодо посилення індивідуальної профілактичної роботи з підлітками та молоддю, які перебувають на обліку Центру пробації, як з боку його працівників, так і з боку спеціалістів КПМЦСССДМ.

  До відома.

  Станом на 01.04.2019 на обліку Центру пробації перебуває 41 особа, засуджена до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі (мешканців міста), з них – 1 дитина.

  Протягом 1 кварталу 2019 року спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 7 осіб з числа молоді (до 35 років) цієї категорії, та 1 дитина.

Відбулося друге засідання зі стратегічного планування розвитку міста Кам’янця-Подільського

01  12 квітня у міській раді обговорювали Стратегію розвитку міста Кам’янця-Подільського на найближчі роки. Над цим питанням працювала робоча група, в складі якої представники міської влади, громадських організацій, місцеві підприємці та експерти зі стратегічного планування Ігор Лепьошкін і Володимир Проскурнін (м. Київ).

  «План розвитку міста будується на основі бачення людей, тому дуже важливо врахувати думку мешканців щодо основних пріоритетів, проблем і напрямків стратегічного розвитку. Ми провели соціологічне дослідження, опитавши чимало кам’янчан, серед яких представники бізнесу, лідери громади, інтернет-спільнота, пересічні жителі», – каже Ігор Лепьошкін.03

  Разом з членами робочої групи експерти під час засідання аналізували результати опитування громади Кам’янця. Крім того, було представлено конкретні цілі для таких напрямів розвитку, як економіка, туризм і рекреація, створення комфортних умов життя.

  Від Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у заході взяла участь заступник директора – начальник відділу соціальної роботи, Еліна Ковтун.

  Наступне засідання групи заплановане на травень.

02 04

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

8163bb6e904a52f6762d7a162dd43b6b_XL  11 квітня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  Головував на засіданні заступник Кам’янець-Подільського міського голови Вадим Савчук.

  На розгляд комісії було винесено 15 питань, що стосувались інтересів дітей.

  З них 3 питання стосувалося надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, 1 – доцільності позбавлення батьківських прав, 1 – визначення порядку участі у вихованні та спілкуванні з малолітньою дитиною, 1 – розгляду подання навчального закладу,  2 – виконання батьківських обов’язків, 1 – функціонування прийомної сім’ї,  2 – здійснення соціального супроводу, 4 – доцільності перебування на обліку служби у справах дітей.

  Стосовно 11 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

В м. Кам’янці-Подільському попередили молодь про небезпеку

торгівля МЦЗ  8 квітня, у рамках співпраці з Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості та проведення семінару «Молодь на ринку праці», психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталій Поліщук, провів групову консультацію для безробітної молоді на тему: «Нелегальна трудова міграція. Попередження торгівлі людьми».

  Молодь є однією з найуразливіших категорій щодо потрапляння у ситуації, пов’язані із торгівлею людьми. Часто, закінчивши навчальний заклад учорашні студенти не можуть знайти роботу та поповнюють ряди безробітних. Такі випадки частіше за все пов’язані з нелегальною трудовою міграцією.

  Про ці та інші проблеми говорив психолог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з молоддю.

  Наприкінці зустрічі молоді люди отримали корисну інформацію про методи маніпулювання злочинців майбутніми жертвами, а також отримали поради щодо убезпечення себе від потрапляння у ситуації, пов’язані із торгівлею людьми.

У Кам’янці-Подільському продовжено навчання відповідальному батьківству

KPMCSSSDM_cr  28 березня відбулося чергове заняття за «Корекційною програмою Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки» для другої групи батьків. Заняття проводили психологи Центру, Тетяна Заїка та Віталій Поліщук.

  Тема заняття: «Розвиток та виховання дітей на різних вікових етапах».

  До відома.

  Навчання за програмою впроваджується з метою попередження соціального сирітства, а саме запобігання вилученню дітей із сімей та передачі їх в інтернатні заклади.

  Станом на 28.03.2019 на обліку Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ перебуває 172 сім’ї (в них 249 дітей) як такі, що опинились у складних життєвих обставинах. З них, сімей де існує ризик соціального сирітства –  41 (в ній 82 дитини).

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

f84a1144faeb038dda6e0ac44adb76a9_XL  21 березня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради.

  На розгляд комісії було винесено 15 питань, що стосувались інтересів дітей.

  З них 4 питання стосувалося визначення місця проживання дитини, 4 – доцільності позбавлення батьківських прав, 1 – надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, 1 – надання дозволу на проведення реалізації арештованого майна; 1 – влаштування малолітньої дитини в групу притулку ДНЗ №17; 1 – затвердження індивідуальних планів дітей, що опинились в складних життєвих обставинах. Про стан злочинності та правопорушень серед неповнолітніх міста за 2018 рік інформував сектор ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції.

  Щодо припинення соціального супроводу 2 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

У Кам’янці ознайомили молодь із соціальною підтримкою

  19 березня відбулася зустріч спеціалістів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із студентами Кам’янець-Подільського відділення Ірпінського державного коледжу економіки та права на тему: «КПМЦСССДМ та послуги, які він надає».

заальна  Молодь познайомилася із закладом, а також дізналася про соціальну підтримку сім’ям з дітьми та молоді, яку Центр надає тим, хто не взмозі вийти із складної життєвої ситуації без сторонньої допомоги. Студенти дізналися, що отримувачі послуг Центру можуть отримати безкоштовні консультацію юриста, пройти психологічну діагностику, а у разі потреби – корекцію, отримати навички виховання та догляду за дітьми різного віку, також можуть отримати сприяння у оформленні документів, налагодження зв’язків з членами родини, громадою тощо.

  Спеціалісти Центру проводять подібні ознайомчі зустрічі за запитами різних установ та організацій з метою віднайти тих, хто потребує соціальної допомоги та зможе у подальшому скористатися існуючими безкоштовними  послугами.

У Кам’янці продовжено роботу групи взаємопідтримки переселенців

1  14 березня Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) була організована та проведена перша у цьому році група взаємопідтримки вимушених переселенців, які проживають у нашому місті.

  Перед присутніми виступила завідувач відділу ведення Державного реєстру виборців Кам’янець-Подільської міської ради, Наталія Ніколаєва, яка надала інформацію щодо порядку участі у виборах Президента України внутрішньо переміщених осіб.

2  Спеціалісти Центру ознайомили присутніх з порядком надання статусу дитини, яка постраждала у наслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

  Особливо зацікавив присутніх виступ ученого секретаря Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, Руслана Йолтуховського, який запропонував цікаві спільні заходи для дорослих та дітей щодо знайомства з історією нашого міста.

  І, як завжди, учасники групи обмінялися думками та досвідом у вирішенні певних проблем, а також у довільному спілкуванні розповіли про новини, що стосуються внутрішньо переміщених осіб.

  Діти ж із задоволенням взяли участь у веселих іграх та розвагах, які для них  провели волонтери Центру.

  Всіх бажаючих долучитись до роботи групи просимо слідкувати за оголошеннями у соціальній мережі «Facebook» на сторінці «Група переселенців Кам’янця-Подільського».

Контактний телефон: 91429.

3