Проведено вечірній рейд

  11 березня спеціаліст Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із спеціалістом служби у справах дітей та працівниками Кам’янець-Подільського ВП ГУНП взяв участь у вечірньому рейді, мета якого – запобігання дитячій бездоглядності.

  Комісія відвідала чотири сім’ї, які перебувають під супроводом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Одиноку матір, яка притягувалась до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, попередили про ймовірне позбавлення батьківських прав, якщо вона не сприятиме поверненню сина на навчання. Матері, яка не створила належних умов для проживання дитини та не мотивує її до навчання, повідомили про відповідальність за виховання і, як наслідок, – вилучення малолітньої з умов, які загрожують її життю та здоров’ю.

  Під час рейду підтверджено місце проживання матері з дітьми, відносно яких в суді вирішується спір щодо зняття з реєстрації.

  Також, комісія перевірила умови проживання одинокої матері на найманій квартирі, з метою повернення на виховання малолітнього сина, який перебуває у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик».

Коли головне – вчасно звернутися по допомогу…

Емблема ЦСССДМ  Днями у важкій ситуації опинилась жінка з дітьми, яка постраждала від домашнього насильства. Але у житті немає безвихідних ситуацій – головне вчасно звернутися за підтримкою до відповідних організацій та, що вкрай важливо, мати бажання з ними співпрацювати задля того, щоби подолати свої проблеми.

  Наразі Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді влаштував маму з дітьми до державного закладу «Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги».

До відома.

  Державний заклад «Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги» надає соціальні послуги особам віком до 35 років, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства та насильства за ознакою статі, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення тощо перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.

  Основним завданням центру є надання комплексу соціальних послуг, зокрема з надання притулку, кризового та екстреного втручання, консультування, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.

У Кам’янці продовжено навчання відповідальному батьківству

заняття  27 лютого відбулося заняття за «Корекційною програмою Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки». Заняття проводили психологи Центру, Тетяна Заїка та Віталій Поліщук.

  Під час заняття психологи роз’яснювали батькам про формування любові та прив’язаності у дітей до батьків, про наслідки перебування дитини в інтернатних закладах.

  До відома.

  Навчання за програмою впроваджується з метою попередження соціального сирітства, а саме запобігання вилученню дітей із сімей та передачі їх в інтернатні заклади.

  Станом на 01.01.2020 на обліку Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ перебуває 424 сім’ї (в них 599 дітей) як такі, що опинились у складних життєвих обставинах. З них, сімей де існує ризик соціального сирітства –  56 (в ній 116 дітей).

фільм

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

завантаження  Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 15 питань в інтересах дітей.

  Трьох дітей влаштовано в групу притулку ДНЗ № 17, оскільки сім’ї, у яких вони виховуються, потребують соціальної підтримки, їх залишено під соціальним супроводом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За результатами здійснення соціального супроводу чотирьох сімей, трьох дітей взято на облік як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах, абатьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, одну дитину знято з обліку служби у справах дітей, оскільки, досягнуто позитивного  результату.

  Комісія заслухала двох батьків про виконання ними батьківських обов’язків, їх попереджено про відповідальність за виховання та навчання дітей і передано під соціальний супровід.

  На розгляд виконавчого комітету буде винесено пропозиції щодо встановлення порядку участі двом батькам у вихованні та спілкуванні з малолітніми дітьми, затвердження висновків органу опіки та піклування про розв’язання спору щодо участі одного із батьків у вихованні дітей, доцільності позбавлення батьківських прав батька відносно неповнолітньої дитини.

У м. Кам’янці-Подільському обмінялись досвідом щодо лікування осіб з алко-, нарко- та азартною залежністю

2  Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийняли участь у семінар-нараді з питань профілактики залежностей від ПАР (психоактивних речовин) на тему: «Робота з особами залежними та співзалежними».

  Захід проводили працівники реабілітаційного центру «Назарет» та комісії душпастирства тверезості УГКЦ (м. Львів).

1  Під час заходу доповідачі надали учасникам інформацію з питань залежностей та їх симптомів, поділись досвідом роботи із залежними та співзалежними особами, а також із власними напрацюваннями щодо протидії алкоголізму та наркоманії серед дітей та молоді.

  Результатом зустрічі стала домовленість про продовження співпраці між Кам’янцем і Львовом.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує

11  14 січня спеціаліст Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяв участь у семінарі для безробітної молоді, які перебувають на обліку в міському центрі зайнятості, з виступом на тему: «Альтернативні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

  Метою заходу було ознайомлення  молоді із процесом створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

22  Якщо Ви – сім`я, яка має позитивний досвід виховання власних дітей (дорослих або підліткового віку), проживаєте на території Кам’янця-Подільського на спільній (власній чи орендованій) житловій площі, маєте вищу освіту й небайдужі до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування, звертайтеся за інформацією до міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх, каб. №10; телефон: 91429.

У Кам’янці-Подільському відбулася зустріч із майбутніми соціальними працівниками

33  Щороку із роботою Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знайомляться студенти-першокурсники спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна допомога» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

11   Метою таких зустрічей є не тільки ознайомлення з організацією, як із майбутньою базою практики, а й отримання інформації про послуги Центру, якими молоді люди можуть скористатися у різноманітних життєвих ситуаціях та обставинах. Це знайомство із спеціалістами Центру, до яких можна звернутися як за консультацією щодо майбутньої професії, так і за особистою порадою.

У Кам’янці продовжено роботу групи взаємопідтримки прийомних батьків

Популярні

банер_ПС  У Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проходять зустрічі групи взаємопідтримки для прийомних батьків. Заходи проводить сертифікований фахівець Центру, Наталія Гомілко.

  Дванадцятого лютого відбулася чергова група взаємопідтримки на тему: «Час для себе. Вміння прийомних батьків знаходити час для власних потреб. Запобігання синдрому «вигорання-виснаження».

До відома.

  Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Станом на 01.02.2020 у місті Кам’янці-Подільському функціонує 6 прийомних сімей, стосовно яких здійснюється соціальний супровід.

  За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

У м. Кам’янці-Подільському обговорювали шляхи вирішення сучасних проблем профорієнтації молоді

1  На сьогодні однією з найуразливіших верств суспільства на сучасному ринку праці залишається молодь. Проблема безробіття потребує невідкладного розв’язання, оскільки його зростання обов’язково призводить до зниження рівня життя, зростання тіньової зайнятості, погіршення криміногенної ситуації, втрати мотивації до праці.

  Саме з метою обговорення та виявлення шляхів вирішення сучасних проблем профорієнтації молоді 11 лютого в Кам’янець-Подільському міському центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу “Соціальне партнерство як основна складова організації профорієнтаційної роботи з населенням”.4

  У заході взяли участь представники вищих навчальних закладів міста, міської влади та Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Директор Центру СССДМ виступила із доповіддю на тему: «Взаємодія Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та кам’янець-Подільського міського центру зайнятості у сфері соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах».

2 3

Про можливості для успіху спілкувались з Кам’янець-Подільським міським головою

Популярні

03  5 лютого Кам’янець-Подільського міського Центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді провів у виставковій залі Кам’янця-Подільського перший захід у рамках нового молодіжного проєкту.

  Проєкт «Можливості для успіху» передбачає низку зустрічей підлітків із сімей соціально-вразливих категорій з успішними людьми Кам’янця-Подільського. Його завдання – мотивувати молодь навчатися, працювати над собою, розвиватися і досягати поставленої мети.

04  Запрошеним гостем на першу зустріч став Кам’янець-Подільський міський голова, Михайло Сімашкевич. Спілкування відбувалося у форматі діалогу. Молодих людей цікавили не лише факти з біографії та життєві історії очільника міста, але і його поради, як віднайти свій шлях до успіху.

  Наприкінці зустрічі міський голова подякував організаторам заходу та молоді за гарно проведений час і пообіцяв після завершення проєкту його найактивнішим учасникам прогулянку на пароплаві річкою Дністер.

06 07 08 09 10 0102 05