Про емоції та їх вплив на життя підлітка

243801003_878142596158991_6037432686188410308_nЕмоції відіграють важливу роль у житті кожної дитини. Не емоційну, “холодну”, дитину уявити важко. На емоційне благополуччя дитини, як власне, і на її емоційний розвиток, впливають виховання в родині, соціум. І, звісно ж, її темперамент, тип нервової системи – те, що зараз називають фізіологічними чи біологічними чинниками. Однак, якщо те, що заклала природа, змінити важко, на інше впливати можна. Про емоції та їх вплив на життя підлітка, психолог Центру Коцюк Олександра говорила із учнями Дитячого телевізійного агенства . Діти промальовували свої емоції та аналізували, яких емоційних відтінків більше, позитивних чи негативних.
243643732_878142662825651_3798408496142699765_nЕмоції дітей – безпосередні та спонтанні.
Дорослі повинні допомагаюти дитині впоратися із сильними переживаннями. Якщо дуже засмучена, – підбадьорити. Дитина потребує любові дорослого, і її почуття залежать від наявності цієї любові. Отже, опіка і любов дорослих є умовою позитивного емоційного розвитку дитини, її емоційного благополуччя.243978553_878142616158989_1064233928129471029_n

Літній проект виїзного консультпункту поновив свою роботу!

received_51817795258738610 серпня 2021 р. Хмельницький міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді відновив щорічну практику роботи консультпункту в скверику ім. Т.Г Шевченко «2 години з психологом».
З 11.00 до 13.00 психолог Антоніна  Джал спілкувалася з мешканцями міста різного віку – від дошкільнят до їх бабусь та дідусів.  Розповідала про послуги, які надаються в центрі, відповідала на запитання дорослих про виховання дітей, про важливість та  організацію спільного сімейного дозвілля, про своєчасність звернення до психолога у разі потреби.
Тут же, в скверику наші партнери – хмельницька обласна нукова універсальна бібліотека –   розмістила тематичну виставку  з спеціально підібраною літературою. Разом із працівниками бібілотеки психолог мала можливість  практичного застосування пихологічних рекомендацій по темі бесід:  діти малювали, займались рукоділлям, спілкувались з дорослими, батьки могли почитати підбірку сучасної психологічної літератури, послухати рекомендації, отримати важливу інформацію. Під час бесіди психолога, де вона розяснювала  як реагувати на дитячі істерики, стався кумедний випадок: дитина, мама якої слухала як себе поводити в таких випадках голосно промовила: «Бачиш як треба, а не так, як ти зробила…» Це викликало усмішку у всіх присутніх.received_607863223933080 Так, у дітей можна багато чому повчитися, нам лише здається, що вони не чують, не розуміють,  про що розмовляють дорослі, однак насправді діти – найуважніші і найчутливіші  до інформації слухачі! 10 хвилин якісно проведеного часу з дитиною – запорука гарного психоемоційного настрою на цілий день та інвестиція у здоровя та успіх власої дитини. Отже, щовівторка та щочетверга з 11.00 до 15.00 запрошуємо на зустріч з психологом.
Якщо погода у вересні буде сприятливою, ми продовжимо роботу відкритого консультпункту і у вересні.

Перевірка цільового використання коштів при народженні дитини

Без названияНайважливішою подією у кожній сім’ї є народження дитини. Маленьке диво приносить у вашу буденність велику відповідальність, бо саме батьки є найважливішими для малечі, вони дбають про свою крихітку, створюють усі необхідні умови для розвитку дитини, забезпечують її усім необхідним.
Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює. контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитиниЯк повідомляється, держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, так батькам потрібно лише звернутися до відповідного департаменту й оформити допомогу, після чого на потреби малечі надходитимуть кошти.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (зі змінами) контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Контроль за цільовим використанням коштів державної допомоги дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які потребують контролю та допомоги зі боку суб’єктів соціальної роботи. В разі встановлення фактів нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.
Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями Центру соціальних служб складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.
У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. У разі коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини) сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру.
До відомавиплата допомоги припиняється у разі:
– нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
– відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;
– припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
– усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
– виникнення інших обставин.
Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини не є кінцевим, і виплату допомоги можуть відновити (крім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.
В ході здійснення обстеження фахівці Центру надають соціальні послуги та консультації, проводять бесіди з батьками.

Напрямки роботи Фахівця із соціальної роботи

958628_w_300Одним із напрямків діяльності фахівця із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є сприяння у допомозі влаштування осіб в будинок – інтернат. До цієї категорії підпадають люди, які опинились в складних життєвих обставинах, що потребують сторонньої допомоги, особи які втратили навички самообслуговування через вік, стан здоров’я та не мають підтримки від родичів (близьких).                                    Будинок – інтернат є стаціонарним інтернатним закладом соціального захисту, що утворюється для цілодобового проживання (перебування) та догляду за громадянами похилого віку та особами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів.

Насильству немає виправдання!

насильство_стоп (6)Існує поширений міф, що насильство в родинах – проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак, за деякими дослідженнями, це не зовсім так. Насильство властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища родини загалом.
В Україні проблему домашнього насильства практично не вивчали. Тільки віднедавна теми насильства в родині стали предметом публічного обговорення. Щоб перемогти реальне зло, треба відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.
Жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б’є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти. Закон розрізняє такі види домашнього насильства:
– фізичне насильство в сім’ї – навмисне заподіяння побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім’ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров’я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності;
– сексуальне насильство в сім’ї – примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім’ї;
– психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з тиском одного члена сім’ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров’ю;
– економічне насильство в сім’ї – навмисні дії одного члена сім’ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право.
Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров’ю або навіть призвести до смерті постраждалого. Причинами того, чому жінки не подають скарг у зв’язку з насильством, є тиск суспільних і родинних обставин та бажання зберегти взаємини.
Особа, яка постраждала від домашнього насильства, може звернутися до:
– управління соціального захисту населення районної державної адміністрації;
– відповідних підрозділів органів поліції;
– служби у справах дітей, якщо це стосується дитини;
– центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У ситуації домашнього насильства головне – не мовчати!

Чому діти тікають з дому і що з цим робити?

220755019_2871296463131638_5564782659797232145_nЩодня підлітки тікають з дому, і перелякані батьки метушаться по місту, не знаючи, що робити і думати. Для багатьох втеча дитини — шок, класичний випадок «я думав, з нами це ніколи не станеться». Однак у пагонів є цілком певні причини, і, якщо про них знати, можна їх уникнути.
Найбільш поширеним періодом, коли дитина вирішує втекти з дому, є вік 10-15 років. Це складний період для дитини з багатьох причин, а втеча з дому може бути способом:
звернути на себе увагу ( якщо її бракує);
уникнути відповідальності або зіткнень з батьківською позицією ( коли дитина намагається відчути себе дорослою);
впоратися з нестерпними почуттями ( злості, агресії, образи, болю, приниження);
помститися за щось ( нехай батьки попереживають);
продемонструвати свою самодостатність та самостійність.
Один з основних мотивів – непорозуміння в сім’ї. Наприклад діти біжать, коли бояться покарання. Якщо дитину сильно лають вдома за зіпсовані або втрачені речі, то вона може втекти, бо розбила телефон. І в цьому випадку висновки треба робити батькам, а не дитині.
Що робити, якщо дитина втекла з дому?
Перше, що треба зробити в ситуації, якщо пропала дитина, — звертатися в поліцію, писати заяву, пам’ятати, що у вас зобов’язані її прийняти без усяких трьох діб очікування. До розмови з поліцією треба підготувати список місць, цікавих дитині, згадати її захоплення, друзів, оцінити пропажу речей і грошей, згадати, у що вона була одягнена, знайти найсвіжішу фотографію, бажано в тому одязі, в якому вона пішла, постаратися домогтися деталізації дзвінків і повідомлень по мобільному телефону.
Втеча — це протест, зазвичай за ним стоїть певна вимога: або пом’якшити домашній режим, або змиритися з тим, що вона не математик, або поважати її право на рок-музику, на тунелі у вухах, на інших друзів.
Як вести себе з дитиною після її повернення?
Якщо дитина втекла з дому, бо хотіла пригод, це привід замислитися: що ми не запропонували їй вдома, щоб ця потреба була задоволена? Можливо, треба знайти якісь безпечні та контрольовані батьками варіанти, де вона зловить цей адреналін: покататися на картингу, стрибнути з вишки і так далі. Інша справа, часто буває, що батьки позбавлені таких ресурсів. Але якщо людина шукає адреналіну, єдиний спосіб з цим впоратись — змоделювати такі ситуації, де вона його отримає.

До Дня Незалежності Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді оголошує конкурс фотосвітлин

FB_IMG_1627228740398«МАНДРУЄМО РАЗОМ НЕЗАЛЕЖНОЮ КРАЇНОЮ».
Якщо ти шануєш сімейні традиції, вмієш активно та весело відпочивати й маєш цілу колекцію фото, тоді поділитись ними! Ти отримаєш чудовий шанс виграти приз, який неодмінно потішить тебе.
Умови участі:
1.Учасники мають бути хмельничанами.
2. Оберіть одне фото із сімейного архіву де Ви подорожуєте з родиною мальовничими просторами нашої країни, зробіть короткий опис подорожі (н-д: Ми сім’я Петренко, усі разом любимо подорожувати Україною, кожна наша поїздка різноманітна й наповнена радісними подіями…)
3. Надсилайте на електронну адресу csdmphoto@ukr.net
4. Вкажіть Ваше П.І. та контактні данні (електронна пошта, телефон)
5. Усі фото надсилайте до 05.08.2021 року до 20:00 год.
6. Розкажіть своїм друзям про фотоконкурс, чим більше Ваших друзів дізнаються про конкурс та віддадуть свій голос за ваше фото, тим більше шансів виграти.
7. Переможець буде обиратися шляхом голосування на сторінці https://www.facebook.com/hmcsssdm/ за кількістю вподобань. 
8. Голосування триватиме з 09.08.2021 року 08:00 год. до 20.08.2021 року 10:00 год. включно.
9. Переможець отримає приємний подарунок від Центру.
10. Оголошення результатів конкурсу відбудеться на сторінці Центру.
Долучайтесь, буде цікаво!
Додаткову інформацію щодо організації та проведення фотоконкурсу можна отримати:
за тел. 0687296029 

Гра “Ліза та її друзі подорожують світом”

FB_IMG_1626450610857Працівниками Хмельницького міського  центру соціальних служб проведено інформаційно-просвітницьку гру “Ліза та її друзі подорожують світом” основна мета інформування в ігровій формі дітей молодшого та середнього шкільного віку про проблему торгівлі людьми і правила безпечних подорожей, а також вироблення в них навичок безпечної поведінки в ситуаціях , які потенційно можуть призвести до потрапляння в торгівлю людьми. FB_IMG_1626450602472Гра також торкається питань толерантності, командної роботи та розвитку лідерських навичок у команді.

Презентація центру

FB_IMG_1625730180167Фахівці Хмельницького міського  центру соціальних служб провели презентацію для курсантів І курсу Національної академії прикордонної служби України ім.Богдана Хмельницького  та  ознайомили присутніх зі структурою Центру,   з основними напрямками діяльності та особливостями роботи з відповідними категоріями. FB_IMG_1625730173098

Механізми допомоги у сфері протидії торгівлі людьми.

IMG_20210706_131836Працівники Хмельницького  міського центру соціальних служб  зіштовхуються з різноманітними життєвими кризами. Одною із гострих питань встає протидія торгівлі людьми. Ця проблема особливо загострена, оскільки багато людей навіть не здогадуються що можна потрапити у рабство. IMG_20210706_131745На цю тему було проведено тренінг з Благодійним фондом “КСЕНА” який працює в напрямку підтримки осіб, що постраждали від торгівлі людьми. Працівники Центру обговорювали основні принципи та  механізми  допомоги у сфері протидії торгівлі людьми.