«Ігрова залежність, що це та чи можна її подолати?»

viber image 2019-04-19 , 11.26.23

Під час проходження практики студентка ХІСТ ВМУРоЛ “Україна” Магеррамова Анна Ахмедівна підготувала статтю на тему: “Ігрова залежність, що це та чи можна її подолати?”

  Лудоманія – це залежність від азартних ігор. Слід усвідомлювати, що ігроманія – це недуга, яка потребує обов’язкового лікування.

  Проблема ігрової залежності існує з того часу, як виникли азартні ігри. Сьогодні необов’язково грати в ігри, кінцевою метою яких є отримання прибутку. Більшість ігроманів віддає перевагу комп’ютерним розвагам з військовою, історичною та побутовою тематикою.

  Ця хвороба особлива, оскільки її дуже важко виявити. З цієї причини ігроманія носить назву прихованого захворювання. Це обумовлено тим, що особа, яка має залежність від азартних ігор, ніяким чином її не виявляє (відсутні саме фізичні ознаки, які існують при наркотичній або алкогольній залежності).

  Але проблема ігроманії не менш серйозна, ніж алкоголізм або наркоманія. Ця хвороба потребує термінового лікування, оскільки з часом її перебіг ускладнюється, а наслідки можуть бути непередбачуваними.

  Існує чотири стадії ігроманії:

  перша – людина грає періодично, такі розваги супроводжуються мріями про значний виграш. Лікування ігрової залежності не потребує значних зусиль і часу.

  друга – характеризується частими програшами, які супроводжується відчуттям гострого відчаю. Хворий може кинути роботу, сім’ю, друзів.

  третя – людина потребує сторонньої допомоги фахівців і лікування, на цій стадії хвороби не існує можливості здолати залежність від азартних ігор самостійно.

  четверта – супроводжується відчуттям повної безнадійності, виникають думки про самогубство. На цій стадії лікування ігроманії необхідне надтерміново.

  Чи можна подолати ігрову залежність? Це можливо. Перш за все, потрібен дуже потужний емоційний стимул, який стане сильнішою психологічної домінантою і змусить ігромана забути про свою згубної звички. Це можуть бути такі захоплення, як стрибки з парашутом, гірськолижний спорт, альпінізм, серфінг, водні лижі і багато іншого. Прозвучить трохи романтично, зате абсолютно правдиво, якщо сказати, що в такій ситуації ефективними ліками може стати любов. Якщо ж ніяке нове захоплення не здатне допомогти, необхідно звернутися до фахівця-психолога.

«Як виховати у сучасного покоління толерантне ставлення до людей з інвалідністю?»

viber image2 2019-04-19 , 11.26.21

Під час проходження практики студентка гуманітарно-педагогічної академії Косарук Ірина Володимирівна підготувала статтю на тему: “Як виховати у сучасного покоління толерантне ставлення до людей з інвалідністю?”

   Всі люди народилися вільними й рівними за своєю гідністю та правами. Вони наділені розумом і совістю та повинні діяти один стосовно іншого в дусі братерства. Декларація Прав Людини, 1948, стаття 1.

  Сучасний світ поєднує у собі різноманітних людей, і як правило, є люди, які потребують допомоги інших. Вони мають особливі потреби. Сьогодні це питання є одним із самих цікавих по тій причині, що у соціумі все більше і більше з’являється тих, хто потребує особливого ставлення. Що ж ми повинні робити? В першу чергу наше ставлення до таких людей має бути толерантним. А толерантне ставлення, це саме те, чого так не вистачає сьогодні людям: поваги, терпимості, розуміння, дружнього ставлення й  адекватного сприйняття.

  Люди з інвалідністю потребують нашої підтримки та допомоги в усуненні певних «бар’єрів», які існують в соціумі, але вони не потребують нашої жалісливості, це навіть може нашкодити, ранити їх душу.

  Одним із факторів допомоги людям з особливими потребами є формування толерантності у сучасної молоді, адже на разі все більше і більше випадків, коли представники молоді або кепкують, або проявляють свою недбалість при зустрічі з особливими людьми. Саме тому формування толерантності у молоді є обов’язковим. Це можна зробити за допомогою виховних годин на дану тематику, за допомогою прямого спілкування й спільного навчання. Адже відомо, що сучасна українська школа активно впроваджує інклюзивну освіту. Освіта для дітей, дорослих з інвалідністю є не лише можливість отримати освітні знання й уміння, крім цього це можливість адаптації в соціумі й розширення комунікації. Тому пам’ятаючи все це, ми дорослі, маємо навчати толерантності наших дітей ще із раннього віку.

  Сучасній молоді, і взагалі всім, потрібно пам’ятати, що люди з інвалідністю – це звичайні люди, які потребують спеціальних умов аби полегшити процес пересування для людей з ураженням опорно-рухового апарату, з порушеннями зору чи слуху.

  Отож, потрібно бути толерантними, навчати цьому наше підростаюче покоління, тоді люди з особливими потребами перестануть сидіти в чотирьох стінах, а ми з вами ще на один маленький крок станемо ближчими до держави, в якій ми всі так хочемо жити.

  І найважливіше – слід пам’ятати, що кожна людина з інвалідністю – це така ж людина, як і без інвалідності.

«Як подолати сезонну хандру та не стати заручником поганого настрою»

viber image 2019-04-19 , 11.26.22

Під час проходження практики студентка гуманітарно-педагогічної академії Барбелюк Інна Юріївна підготувала статтю на тему: “Як подолати хандуру та не стати заручником поганого настро”

  Багато людей страждають на сезонну хандру і дуже часто її ще називають депресією. Тому давайте розрізнимо ці два поняття, які є між собою чимось похожими. Отже, сезонна хандра – це почуття відносять людиною до негативного полюсу емоційних переживань, що відмічається в негативних проявах (похмурий настрій, нудьга, пригніченість). Депресія — термін, що використовується для позначення настрою, симптому, та синдромів афективних розладів.

 

  Депресія може бути спровокована різноманітними негативними зовнішніми факторами, проте підґрунтям для недуги «вирощується» самою людиною. Якими ж є причини та симптоми хандри?

  Розглянемо основні причини хандри:

 • несприятлива спадковість – схильність на генетичному рівні до перепадів настрою і акцентуації уваги на своїх поганих відчуттях;
 • виникнення при стресових станах дефіциту нейромедіаторів, що регулюють емоційну сферу;
 • деякі соматичні патології, які дисрегулюють функції центральної нервової системи, щитовидної залози або провокують порушення метаболізму.

  Кожна сезонна хандра має свої класичні ознаки, а саме: нестабільність емоційного статусу, порушення когнітивних функцій і зміна звичного поведінки. Отже, до основних симптомів можна віднести:

 • тужливий настрій;
 • відсутність бажання виконувати будь-які дії, навіть ті, які раніше входили в сферу інтересів;
 • відсутність необхідності в соціальних контактах, або, навпаки, бажання привернути увагу до своїх проблем;
 • неможливість зосередитися на одному виді діяльності.

  Які поради існують для подолання цієї «недуги»? Насправді існує безліч порад. Ось наведу Вам декілька з них:

 1. Заведіть домашню тварину (адже це приємно коли ти приходиш додому і тебе зустрічає улюблена тварина);
 2. Їжте, але в міру, солодощі (адже вони піднімають наш настрій);
 3. «Не замикайтеся вдома» (адже прогулянки на свіжому повітрі завжди знімають стрес та втому та надають наснагу);
 4. Займіться улюбленою справою.
 5. Слухайте музику, яка вам підіймає настрій.

  Для того, щоб не стати «заручником» сезонної хандри потрібно дотримуватися цих способів для їх подолання і по можливості заходити свої.

  Отже, як бачимо є способи подолання сезонної хандри. Як на мене це є найдієвіші способи позбутися небажаної депресії (сезонної хандри), та мобілізувати свої сили.

Увага! Увага! Увага!

Популярні

  Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді оголошує КОНКУРС творчих робіт на тему: «МОЯ СІМЯ».

  Умови участі:

 • Творчі роботи приймаються з 15.04.2019 року до 13.05.2019 року.
 • Виконання творчої роботи передбачає спільну участь дітей і батьків.
 • Стиль виконання творчої роботи та матеріали обираєте Ви! Наприклад: (аплікація, малюнок, плакат – візуалізація, шарж, витинанка, комікс, малюнок із твором-описом, колаж …… та багато іншого).

  По завершенню конкурсу переможці отримають подарунки.

  Творчі роботи надсилайте за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька 38, тел. для довідок 76-29-28 або  https://www.facebook.com/hmcsssdm/

Батьки! Відкладіть усі справи та проведіть спільно час із дітьми з користю!

МАЛЮНОК-СІМЇ (2)