Проведено екскурсійний захід “Історія становлення правоохоронної системи”

  До відзначення чергової річниці Дня Конституції України та з метою підвищення рівня правової свідомості юних громадян нашого міста, 19 червня 2019 року проведено екскурсійний захід “Історія становлення правоохоронної системи”. Вихованці дитячого будинку Хмельницької обласної ради відвідали музей Історії органів внутрішніх справ Хмельниччини, що розташований у приміщенні Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

замітка  Діти мали можливість познайомитися з історією розвитку та становлення правоохоронних органів. Серед численних експонатів музею особливий інтерес викликали унікальні зразки вогнепальної та холодної зброї, рідкісної спеціальної техніки, засобів зв’язку, спорядження, зразки форменого одягу різних історичних періодів.

  На завершення в актовому залі ГУНП в Хмельницькій області дітям було продемонстровано короткометражний фільм, який в художній формі розкриває характер та особливості роботи органів внутрішніх справ Хмельницької області. Висловлюємо подяку за проведення цікавої та змістовної екскурсії співробітнику музею – Остапчук Надії Петрівні.

«Кидай мишку, бери книжку»

Популярні

Замітка.  Інтерактивна бесіда з учнями 3-4 класів в бібліотеці-філії №12

  Як влітку оздоровитися і якісно відпочити від шкільних турбот і навантажень?

  Чим заповнити безліч вільного часу? Сучасні діти звісно ж нададуть перевагу  популярним засобам – телефони, планшети, ігрові додатки.

  Інтернет у кожного в житті займає своє особливе місце. Для когось він є засобом розваги, хтось просто ним користується від випадку до випадку, ну а для когось це невід’ємна частина життя, як їжа, вода і повітря. Загалом, як не крути, а без Інтернет- технологій багато хто з нас вже не уявляє свого існування. Однак, лише лінивий не знає про шкідливість надмірного користування різними комп’ютерними засобами. Що ж тоді може допомогти дітям у різноманітнити дозвілля і зберегти здоров’я?

  З дітьми відвідувачами дитячої бібліотеки-філії №12 м. Хмельницького 13 червня 2019 року було проведено інтерактивну бесіду «Кидай мишку, бери книжку». У ігрових завданнях, невимушеній бесіді і навіть власних театралізованих постановках діти розмірковували про важливість книги у житті кожної людини.

  Учні  отримали цікаві поради і рекомендації, які допоможуть їм влітку відірватися від планшетів та телефонів і організувати літній відпочинок без гаджетів.

  Ділимося і з вами варіантами відпочинку з користю: «просто пограти на вулиці», «нарешті виспатися», «зробити прибирання», «погуляти з друзями», «сходити в кіно», «зайнятися спортом», «помалювати або послухати улюблену музику», «в’язати і вишивати», «пограти з домашнім вихованцем», «розгадати кросворд» до абсолютно незвичайних, таких як:  «подумати», «почати писати вірші», «зайнятися саморозвитком», «покататися на роликах», «зробити невелику подорож цікавими місцями», зібратися гуртом і зіграти домашню сценку або виставу….

  Насамкінець – просто провести вільний час за читанням улюбленої або нової книги, дитячих журнальчиків, звідки можна дізнатися про безліч різних цікавих ідей та досвід інших дітей.

  «Не залишай книжку нудьгувати в бібліотеці, вона твій найкращий друг, який завжди поруч!» – такими були напутні слова психолога міського Центру для сім’ї, дітей та молоді Джал Антоніни Антонівни, яка організувала та провела цей захід.

Як розмовляти із підлітком

572842_w_300  Олександра Коцюк, практичний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб для сім“ї, дітей та молоді

  Подолати прірву між поколіннями дуже важко. «Чому ти не такий, яким я був у твоєму віці?» – якщо ви часто повторюєте ці слова, значить стоїте на краю цієї прірви. І найчастіше відчай виникає у батьків дітей підліткового віку.  Вітаю,  сьогодні у рубриці «Поради психолога» ми поговоримо – як правильно розмовляти з підлітками.

  Чому перехідний період такий важкий

  У більшості випадків люди звинувачують підлітків у грубості у стосунках з батьками. Але чи завжди винні діти? У цьому віці в підлітків відбуваються величезні зміни емоційного, фізичного та психологічного характеру. Ці зміни дійсно нищівні й роблять перехідний період важким як для вас, так і для вашого підлітка. У міру його дорослішання дорослішаєте й ви. Вам необхідно прийняти той факт, що ваша дитина стоїть на шляху до самостійного життя. Вам треба припинити контролювати її життя та її вибір.

  Завжди залишайтеся хорошим слухачем

  Секрет будь-якого успішного спілкування полягає в тому, щоб у першу чергу вміти добре слухати. Якщо ваш підліток хоче поділитися чимось з вами, відкладіть всі справи й уважно вислухайте його. Якщо ви зробите це, ваша дитина відчує, що ви визнаєте складність її проблем і питань. Якість хорошого слухача, яку проявляють батьки, допомагає налагодити позитивний зв’язок з підлітком.

  Довіряйте

  Довіряйте дитині. Не піддавайте її слова сумніву та не звинувачуйте. Завжди вислухайте проблему до кінця. Довіряйте своєму підлітку, він ніколи не стане брехати вам. Ніколи не сумнівайтесь у тому, що сказала ваша дитина-підліток, і не додумуйте. Також абсолютно неприпустимі будь-які ваші звинувачення на її адресу. Якщо ви почнете сумніватись, додумувати та звинувачувати дитину, вона втратить віру у вас, і це завадить їй ділитися з вами своїми проблемами.

  Не з’ясовуйте, хто головний

  Люблячі батьки можуть наполягати на тому, що 16-річна людина — ще дитина. Але підсвідомість не обдуриш. Вона підказує, що на вашій території з’явився ще один дорослий. І якщо не член команди, то конкурент. Тож розгорнеться справжня битва за владу і ресурси. А вам здаватиметься, що ви виховуєте дитину. У хід підуть дошкульні слова такі як: «Це мій будинок, і ти будеш жити, як я сказав». Однак подумайте, чи потрібна вам така «зброя» у цій боротьбі?  Відмова від конкуренції — це не відмова від керівництва. Батьки знаходяться нагорі сімейної ієрархії, оскільки беруть на себе відповідальність. І тому встановлюють правила. Але якщо ви постійно доводите це на словах (особливо забороненими прийомами) значить, щось пішло не так: головує дитина, або ви живете без правил.

  Не критикуйте

  Критика може вплинути на впевненість вашої дитини в собі. Якщо ви хочете, щоб підліток брав до уваги вашу думку та погляди, припиніть критикувати його. Змініть свою негативну думку про незначні проблеми, наприклад, про те, як підліток одягається. Це допоможе вам утримувати його увагу при обговоренні більш складних питань, таких як сексуальні стосунки, наркотики й навчання. Часті незадоволення, бурчання та критика призведуть до того, що підліток повністю відкине вашу думку.

  Будьте екскурсоводом по життю

  Загрози і диктат не діють на підлітків. Вони намагаються зробити все навпаки. Найгірше рішення — образитися, відсторонитися і дозволити безконтрольно набивати гулі. Або, навпаки, потурати і намагатися заслужити дружбу тінейджера. Уявіть, що ви екскурсовод, який розповідає, що де знаходиться і куди приводить. Попереджайте про наслідки, а не бурчіть. Діліться власним досвідом. Показуйте більше ситуацій та прикладів. Не повчайте, а пояснюйте свою точку зору. З вашого боку не має бути заборонених тем.

  Використовуйте соцмережі

  Соцмережі вам потрібні не для того, щоб відстежувати контакти підлітка і контролювати, що пише син або донька на своїй сторінці. Використовуйте їх за прямим призначенням: діліться інформацією, власною позицією, підтримуйте інтерес до себе. Ваші діти можуть так і не дізнатися, що ви колись танцювали сальсу або знаєтеся на історії Середньовіччя. Найбільше вони знають про те, як ви їсте, прибираєте, дивитеся фільми і ходите до магазинів. То покажіть їм себе з іншого боку.

  Права додаються до відповідальності

  Якщо підліток хоче розширення прав — це супер. Але разом з ними збільшується і зона відповідальності. Тобто якщо «дитинка» вимагає купити до прикладу гаджет чи щось інше вартістю у вашу місячну зарплату, вона зобов’язана взяти участь у веденні сімейного бюджету і перейнятися витратами. Забезпечувати себе повністю підліток поки не може, але він здатен, наприклад, не тільки підзаробляти на розваги, а й сплачувати частину комунальних послуг. А батьки мають виділити йому житловий простір і ставитися до заведеного там порядку (хай навіть безладу) так само шанобливо, як до території сусіда. Якщо тінейджер не заробляє, він може вкладати свою працю. За певні роботи нагородою є сам результат, а покаранням — його відсутність. Наприклад, якщо син або дочка постійно забувають купити продукти, ви можете «забути» зготувати їжу. Праця в жодному разі не має перетворитися на «рабські повинності». Підліток має право відмовитися або взяти на себе подвійне навантаження. Але і сім’я, відповідно, витрачає мінімум або максимум коштів на те, що хоче підліток. І все це без зайвих слів, докорів і умовлянь.

Робота мобільного консультаційного пункту

Популярні

20190612_130018  12 червня 2019 року в рамках роботи мобільного консультаційного пункту спеціалістами Хмельницького обласного та Хмельницького міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, здійснено виїзд у позаміський дитячий табір оздоровлення та відпочинку «Чайка» Хмельницької міської ради. (с. Головчинці Летичівського району).
  Мета заходу: проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи щодо безпечного відпочинку, здорового способу життя та актуальних проблем у сучасному інформаційному просторі (зокрема соціальних мереж).
Із дітьми 10-13 років проведено бесіди на тему: «Online насильство над дітьми». Підлітки активно включалися в розмову та ділилися ситуаціями з особистого життя, були відвертими та намагалися знайти вихід із запропонованих складних ситуацій.
Діти віком 7-9 років охопленї ігротеками, під час яких вирішували цікаві завдання, взаємодіяли у міні-групах.
20190612_123040  Заняття проходили весело, цікаво, змістовно та корисно.
Загалом роботою охоплено 100 дітей віком від 7 до 16 років. Роздано буклети на тему: «Все в твоїх руках. Ми за здоровий спосіб життя», «Все що ти маєш знати про ВІЛ/СНІД», «STOP домашньому насильству».

20190612_120518 20190612_120233 20190612_120020 20190612_114446 20190612_114453 20190612_125212 20190612_120523