Соціальна робота та соціальне інспектування сімей з дітьми, проведена Відділом соціальної роботи з населенням Полонської міської ради ОТГ

clip_image002  Протягом січня – лютого 2018 року начальником відділу соціальної роботи з населенням Полонської міської ради ОТГ та представниками служби у справах дітей Полонської РДА було здійснено виїзди та обстеження матеріально – побутових умов та соціальне інспектування: прийомних сімей, опікунських та багатодітних сімей.

  Під час відвідування вищезазначених сімей було проведено індивідуальні консультування з батьками, прийомними батьками та опікунами щодо виховання дітей та недопущення порушення прав дітей.

  Разом з тим, надано рекомендації щодо відвідування дітьми додаткових навчальних закладів – спортивної, художньої або музичної шкіл, участі у гуртках та навчальних колективах, які створюються при школах. Адже для формування зрілої особистості – необхідно розвивати в дітей творчість та потенціал. Зокрема, вирішено питання щодо оздоровлення дітей в державних санаторіях.

12312

Безпека дітей взимку

DSCN2652  Протягом лютого 2018 року фахівцями відділу надання соціальних послуг Понінківської селищної ради спільно з начальником Місцевої пожежної охорони було проведено профілактичні заняття з учнями молодших класів Понінківського НВК «ЗОШ I-III ст., гімназія №1» та Понінківської ЗОШ  I-II ст., №2. на тему «Безпека дітей в зимній період».

  Під час уроку розкривалася вище зазначена т27935080_388179661631151_2123019899_nема у вигляді лекції з елементами дискусії. Діти, прослухавши інформацію, вели діалог про те, як правильно поводити себе на льоду і в разі небезпечної ситуації, як рятуватися. Також детально обговорювалися дії під час пожежі та як їх запобігти.

  Учні отримали пам’ятки про безпечну поведінку взимку.

27935296_388179924964458_441216446_n 27938863_388180571631060_231342593_n DSCN2641 DSCN2647

Допомога не байдужих

clip_image001  У відділі соціальної роботи з населенням перебуває на обліку переселенка з м. Луганська, яка була вимушена покинути свою домівку, своє місто, у зв’язку з воєнними  діями на сході держави.

  Жінка не втратила надії, хоча проживає не у власному житлі, проте, почала займатись вирощуванням городніх продуктів, завела кізочку, кури… Вона дуже просила про соціальну та гуманітарну допомогу. На прохання переселенки, відреагували представники баптиської церкви, які надали продуктовий набір та щомісяця надаватимуть їй благодійні продуктові набори.

За інформацією відділу соціальної роботи з населенням

Полонської міської ради ОТГ

Засідання з питань співпраці й надання допомоги суб’єктам пробації

27067548_324143281413000_5572023957006780289_n  31.01.2018 року у приміщенні Полонського бюро правової допомоги Шепетівського місцевого центру з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги відбулась спільна зустріч на якій були присутні начальник відділу соціальної роботи з населенням Полонської міської ради ОТГ Кравчук-Багінська Л.П., начальник Полонського бюро правової допомоги Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Загоруйко М.В., начальник Полонського районного сектору з питань пробації Годзюрим М.П., та особовий склад дільничних офіцерів поліції Полонсього відділення поліції.

  Під час вищезазначеного засідання було обговорено питання спільної співпраці та спільних перевірок по місцю проживання неповнолітніх та осіб молодіжного віку, які перебувають на обліку у Полонському секторі з питань пробації.

  В ході круглого столу було вирішено питання щодо проведення сумісних бесід з підлітками для складання оцінок ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та спільно відвідувати підлітків за місцем навчання та проживання. Разом з тим, було обговорено питання щодо надання правової, психологічної допомоги суб’єктам пробації.

Залишення дітей без нагляду

  03 січня 2018 року старостою села Котюржинці Полонської ОТГ разом з начальником відділу соціальної роботи з населенням, з представниками служби у справах дітей, з правоохоронними органами було виявлено факт залишення матір’ю протягом п’яти днів без нагляду трьох малолітніх дітей в будинку з аварійним пічним опаленням. За виявленим фактом, дітей терміново було розмішено до Полонської ЦРЛ, а матір малолітніх дітей притягнуто до адміністративної відповідальності.

clip_image0021  Тому, 15 січня 2018 року було проведено позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, з питань влаштування трьох малолітніх дітей до Центру соціально – психологічної реабілітації «Щасливе дитинство» та доцільності відібрання дітей без позбавлення батьківських прав трьох дітей у матері, яка ухиляється від виконання батьківських обов’язків.

clip_image002  Маму трьох малолітніх дітей було викликано при розгляді вищезазначених питань. Запропоновано пройти лікування з алкогольної залежності, а також влаштуватися на роботу та привести помешкання в нормальний стан для проживання в ньому малолітніх дітей.

Відділ соціальної роботи з населенням Полонської ОТГ

Соціальна робота з сім’ями Відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ

  Протягом листопада – грудня 2017 р. Відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської ОТГ було здійснено обстеження матеріально – побутових умов 38 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги для вирішення відповідних питань.

IMG_20171208_115856  З усіма батьками, які виховують неповнолітніх дітей – проведено профілактичні бесіди щодо впливу їх способу життя та поведінки на формування особистості дитини, мікроклімат у сім’ї та добробут родини в цілому. Надано рекомендації щодо догляду за дітьми та роз’яснено їх потреби у різному віці. Проведено профілактичні бесіди сім’ях, в яких має місце насильство, щодо попередження повторних випадків. Здійснено запити, клопотання до відповідних державних органів для вирішення соціальних питань сімей, які мають складні життєві обставини. Деяким сім’ям надано гуманітарну допомогу (вживані речі) від приватного підприємства ФОП «Євро секунд хенд».

  Разом з тим, слід відмітити, про небайдужість старост сіл Полонської ОТГ, оскільки старости сіл також працюють і допомагають особам, які опинились в складних життєвих обставинах.

  В кожної сім’ї зі складними життєвими обставинами, є досить багато соціальних, правових, інформаційних, побутових та інших питань, які без відповідної допомоги неможливо вирішити. Тому, робота соціального напрямку є безумовною та необхідною.

100_8553 100_8556

День святого Миколая

DSC_1801  За традицією, в цей день діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей.

  Саме, тому, 19 грудня 2017 року Полонською МР ОТГ було організовано свято для дітей із сімей учасників АТО, для дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, що проживають на території Полонської ОТГ. Для дітей було підготовлено урочисте свято за участю св. Миколая та інших персонажів, концертна програма та ігри, конкурси для дітей. В День св. Миколая – 200 діток отримали подарунки, медові пряники та незабутній, святковий настрій.

DSC_1742 DSC_1757 DSC_1775

Наслідки насильства щодо дітей.

  Захист дітей – справа, що стосується всіх нас. Свобода від насильства стане можливою лише в тому разі, якщо ми, дорослі, виконуватимемо свої зобов’язання перед дітьми та діятимемо згідно з цими зобов’язаннями.

  «Ненавиджу бути дитиною, ненавиджу, коли мене б’ють, ненавиджу, коли це сприймають як належне.» – це вислів десятирічного хлопчика.

  Насильство щодо дітей в одному разі не можна виправдати чи прийняти. Держава зобов’язана захищати всіх дітей від усіх форм насильства. Міжнародне правозахисне право засновано на повазі людської гідності кожної людини. Діти, як люди, повинні одержувати не менший захист ніж дорослі.

  Крайні форми насильства щодо дітей, у тому числі сексуальна експлуатація й торгівля людьми, найгірші форми дитячої праці викликали загальнонародний протест та одностайне засудження, хоча швидких рішень цієї проблеми все ще немає.

  Тому багато дітей повсякденно піддаються фізичному, сексуальному та психологічному насильству вдома, в школі та у громадах.

  Діти століттями незримо й мовчки страждали від насильства з боку дорослих. Зараз коли все більше розголосу набирають відомості про масштаби й наслідки насильства щодо дітей не можна змушувати більше чекати на ефективний захист, на який вони, безперечно, мають право. Лише невелика частка всіх актів насильства щодо дітей набирає розголосу та розслідується, і до відповідальності притягується лише незначна кількість порушників. Насильство замовчується через різні причини. У дуже малих дітей немає можливості повідомити про насильство. Діти часто бояться репресій з боку порушників або втручання органів влади: обидва наслідки можуть погіршити їхнє загальне становище. Іноді насильство щодо дітей скоюють самі батьки: іноді батьки зберігають мовчання, якщо насильство скоєне іншими членами сім’ї або впливовими членами громади чи суспільства.

  Наслідки насильства щодо дітей розрізняються за характером і суворістю. Проте коротко – та і довготерміновий резонанс насильства може бути руйнівним. Насильство в ранньому дитинстві може вплинути на мозок дитини, що тільки розвивається. Коли діти довго зазнають насильства як жертви, чи то як свідки насильства, це може зруйнувати нервову та імунну системи й призвести до соціальних, емоційних розладів, а також до поведінки, що може спричинити хвороби, травми та соціальні проблеми.

  Насильство може призводити до поведінки, яка створює ризик для здоров’я, такої, як зловживання наркотиками та передчасна статева активність. Пов’язані з цим проблеми з психічним здоров’ям та соціальні проблеми включають тривогу, депресивні розлади, падіння продуктивності праці, порушення пам’яті, агресивну поведінку. Наявна інформація показує, що економічна вартість насильства щодо дітей у глобальному та національному масштабах дуже висока.

  Хоча зобов’язання правового характеру покладаються на державу, всі прошарки суспільства та всі люди повинні засудити насильство щодо дітей, запобігати йому та вживати заходів для надання допомоги дітям – жертвам насильства. Ніхто з нас не зможе дивитися дітям в очі, якщо ми будемо й надалі заохочувати будь-які форми насильства щодо них і дивитися на ці явища крізь пальці.

  Тому я звертаюсь до постраждалих, якщо такі є, та очевидці скоєного, не будьте байдужі, давайте відсіч порушникам закону, звертайтеся у відповідні органи державної влади по допомогу. Одним з таких органів являється відділення соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Українських Козаків, 14. Тут вам завжди буде надана кваліфікована допомога. Можливі анонімні звернення за тел. 2-13-76.

  Хочу зазначити, що в нашому районі також проводилась щорічна акція «16 днів проти насильства» На базі навчальних закладів серед учнівської та студентської молоді проведено інформаційно-просвітницьку роботу в даному напрямку.

Завідуючий відділення соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді Чорноконь Віктор Васильович

Проведено інформаційно-просвітницький захід щодо попередження насильства в сім’ї (в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»)

DSCN1486  23 листопада 2017 року начальником відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ – Кравчук-Багінською Л.П. було проведено семінар на тему: «Правова відповідальність за вчинення насильства» для учнів Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  Під час заходу учні переглядали тематичний відео лекторій щодо попередження насильства в сім’ї з дітьми.

  Разом з тим, учні проявили інтерес до даної проблематики і активно долучилися до обговорення теми: щодо жорстокого поводження з дітьми та жорстокого поводження з однолітками.

DSCN1480  Зокрема, для учнів було повідомлено про кримінальну відповідальність за вчинення насильства та склади злочинів, які вчиняються на ґрунті сімейного насильства та тягнуть за собою кримінальну відповідальність (фізичне насильство, сексуальне насильство, економічне насильство та психологічне насильство).