Негативні соціальні явища

 

All-focus  2 квітня 2019 року начальником відділу соціальної роботи з населенням разом зі спеціалістами відділу та за участі завідувача сектору пробації було проведено захід для осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та тему «Негативні соціальні явища». Адже, негативні соціальні явища (конфліктність, куріння, алкоголізм, наркоманія) є супутниками протиправної поведінки, причиною вчинення злочинів, які негативно впливають не лише на конкретних людей, а й на державу загалом. Під час заходу учасники обговорювали питання відмінності в поведінці право слухняного підлітка та підлітка, який схильний до кримінальних правопорушень, особливості поведінки, які можуть призвести до протиправної поведінки.

IMG-2d52098fbab31f99a531b1e32220827b-V (1)

 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

1 (1)2  27 березня 2019 року проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Тетяни Шамрай на якому було розглянуто 4 питання, а саме:

  • 1 питання щодо надання дозволу на укладення договору оренди земельних ділянок та майнового паю, що належать малолітній дитині;
  • 1 питання про неналежне виховання дитини матір’ю;
  • 1 питання щодо затвердження індивідуальних планів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах;
  • 1 питання про утримання та виховання неповнолітніх в сім’ях опікунів (піклувальників) та виконання покладених на них обов’язків.

2 (1)3 (3)

  Засідання комісії відбулося за присутністю всіх членів комісії. Усі питання, які були підготовлені до розгляду – розглянуто та прийнято відповідні рішення згідно чинного законодавства.

Торгівля людьми

DSCN8196  13 березня 2019 року спеціалістами відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ за участі викладачів Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений захід на тему «Торгівля людьми».

  Проблема торгівлі людьми є однією із найбільш тривожних у сучасному світі, це одне із наймасовіших порушень прав та свобод людини. Щороку за кордон виїжджають сотні тисяч людей в пошуках роботи, в пошуках кращого життя, та багато з них потрапляють у руки шахраїв. Тільки за один рік 100 тисяч українських жінок стали «живим товаром» у злочинних аферах закордонних роботодавців.

  Зазвичай у «групу ризику» потрапляють дівчатка та хлопчики молодшого шкільного віку, «діти вулиць», студенти, малозабезпечені та безробітні.

  Як відбувається процес торгівлі людьми? Схема проста.

Схема-торгівлі-людьми

В результаті торгівлі, люди потрапляють у різного роду неволю:

  • Експлуатація дитячої праці дітей;
  • Залучення до торгівлі тілом дітей та дорослих;
  • Примушення до участі у збройних конфліктів;
  • Втягнення у злочинну діяльність;
  • Фінансове зобов’язання, борги.

  Торгівля людьми або работоргівля – це незаконне використання людських ресурсів з метою збагачення. Найбільш гострими формами работоргівлі сьогодні є нелегальне використання праці жінок та дітей. Торгівля жінками та дітьми це чітко налагоджений злочинний бізнес, що проявляється у формах проституції, наркоманії, експлуатації дитячої праці.

Бережи своє здоров’я: що необхідно знати про туберкульоз

IMG-503cd1e7dcb1d3bf34e467ce8af6d501-V (1)  13 березня 2019 року спеціалістами відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ за участі викладацького корпусу в Полонській ЗОШ І-ІІ ступенів № 6 для учнів 8 та 9 класів був проведений захід на тему: «Бережи своє здоров’я: що необхідно знати про туберкульоз».

  Туберкульоз – інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями туберкульозу і характеризується розвитком клітинної алергії, поліморфною клінічною картиною і утворенням специфічних гранульом в різних тканинах і органах.

  Туберкульоз відомий з давніх років і представляє до цих пір важливу соціальну та медичну проблему. У всьому світі в останні роки захворюваність на туберкульоз підвищилася.

  На сьогодні цією хворобою охоплені близько 700 тис. чоловік, з яких 600 тис. знаходяться на диспансерному обліку, у тому числі 142 тис. з відкритою формою туберкульозу.

  Основні причини підвищення захворюваності: глобальне зниження рівня життя населення, яке спричинило за собою погіршення якості харчування; підвищена міграція населення з епідемічно несприятливих районів, поява стійких до специфічної терапії штамів і зменшення якості і масштабів проведення комплексу протитуберкульозних заходів.

  Класичними симптомами активної туберкульозної інфекції є хронічний кашель з кровохарканням, гарячкою, нічною пітливістю і втратою ваги. Ураження інших органів зумовлює широкий спектр симптомів.

  Діагностування активного туберкульозу проводиться шляхом виявлення збудника і його слідів, рентгенологічними дослідженнями, найчастіше рентгенографію грудної клітки, в тому числі, й комп’ютерної томографії. Діагностування латентного туберкульозу засноване на туберкуліновій шкірній пробі. Лікування складне і вимагає прийому декількох видів протитуберкульозних препаратів протягом тривалого часу. Оточуючих хворого людей також перевіряють і, за необхідності, лікують. Резистентність до антибіотиків є проблемою при цій хворобі, особливо у випадку мультирезистентного туберкульозу. Для попередження туберкульозу потрібно масово перевіряти людей на наявність його та проводити вакцинацію за допомогою вакцини БЦЖ, яка створює імунітет проти зараження Mycobacterium tuberculosis.

Допомога від ФОП «Євро секонд хенд»

  Протягом зимового періоду для сімей зі складними життєвими обставинами була надана допомога від ФОП «Євро секонд хенд» – вживані речі для сімей зі складними життєвими обставинами, для сімей з дітьми зі скрутним матеріальним становищем, тобто 42 сім’ї отримали відповідні вживані речі. Радість та вдячність від сімей, яким необхідна була допомога переповнювали серця. Адже, добрі справи починаються з кожного з нас.

 All-focus IMG-fd6f8212ee666ab1b0a380959fdaed43-VAll-focus

Соціальна робота

  Протягом січня 2019 року Відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ разом зі Службою у справах дітей Полонської РДА здійснено виїзди до 20 сімей, які потрапили у складні життєві обставини, до 2 сімей було залучено працівників Полонського відділу поліції та притягнено до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків.

IMG_20180822_113002  У сім’ях було проведено профілактичні бесіди щодо виконання батьківських обов’язків, роз’яснено права та обов’язки батьків та дітей, зокрема щодо створення належних умов проживання в будинку дітей (приведення порядку в домівках, де проживають діти), відповідальність за належний стан будинку, в якому проживають діти, також попереджено про кримінальну відповідальність у разі застосування сімейного насильства, надано консультації щодо раціонального використання сімейного бюджету та розподілу обов’язків між членами сім’ї.

День святого Миколая

  19 грудня 2018 року в Полонському Будинку культури було проведене радісне святкування Дня святого Миколая. Діти сироти, діти позбавленні батьківського піклування та діти учасників АТО за сприянням Полонської міської ради ОТГ отримали солодкі подарунки. Радісні посмішки та приємні враження переповнювали діток, які взяли участь в урочистому святі.

DSC_1179 DSC_1253 DSC_1256

Акція 16 днів проти насильства та Правда про ВІЛ та СНІД

IMG-7ba7642559a94e7a78913a0527f4189c-V  Протягом грудня 2018 року для учнів загальноосвітніх шкіл – в Полонській гімназії та ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 були проведені заходи на теми: «Акція 16 днів проти насильства – Стоп насильство» та «Правда про ВІЛ та СНІД».

  Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидії дамашньому насильства» Домашнє насильство  – це  діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняють в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружям, або між іншими особами. які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, не залежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила дамошнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

IMG-f083d50c221a47e09b001c44461363e7-V  Особа, яка постраждала від насильства в родині може звернутися з повідомленням або з заявою до:

– управлінь соціального захисту населення обласного, районних та міських державних адміністрацій;

– уповноважених підрозділів органів Національної поліції;

– центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді або відділів соціальної роботи;

– центрів соціально – психологічної допомоги;

– неурядових організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім’ї.

  Що таке ВІЛ та СНІД?

  ВІЛ – це скорочена назва вірусу імунодефіциту людини. Імунна система організму захищає нас від  інфекцій і запобігає розвитку деяких типів злоякісних хвороб. ВІЛ повільно та незворотньо знищує імунну систему організму.

  СНІД – «Синдром набутого імунно дефіциту», що є назвою останньої стадії ВІЛ інфекції. Цей синдром не є спадковим. Симптоми виникають внаслідок ураження імунної системи вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

  Як передається ВІЛ?

  ВІЛ поширюється від людини до людини через такі біологічні рідни організму, як кров, сперма, і грудне молоко. ВІЛ широко розповсюджується при ризиковій поведінці людей.

  ВІЛ – інфекція становить велику небезпеку для людей і суспільства. Тому, про неї треба знати всім та спільно вирішувати цю проблему. Необхідно докладно вивчати правду про ВІЛ – інфекцію та інформувати про це членів родини.

Добрі справи починаються з кожного

  В жовтні 2018 року Відділом соціальної роботи ВК Полонської міської ради ОТГ разом з ФОП «Євросеконд хенд» було організовано надання вживаних речей – одяг та взуття для осіб, сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

  Допомога не байдужих, та щире дякую від осіб, які отримали речі – є початком добрих справ, які приносять радість.

 IMG-f88d67e72e017de03e07fe94fd22b72e-VIMG-3e9e428f70c9e98cf5827f0ffce97c66-VIMG-bf58da773e84f3fb0a639a1af8a7f2df-V

Попередження виникнення пожеж

IMG-de3a1eccfd6f559dfa2eca4651e87c65-V  Безпека жителів Понінківської громади, а особливо сімей/осіб які перебувають в СЖО є одним із головних пріоритетів роботи відділу надання соціальних послуг Понінківської ОТГ. Саме тому, фахівці із соціальної роботи разом із начальником Полонським РГ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Гончаренко О.О. та  провідним інспектором Полонським РГ ГУ ДСНС України Демчуком Р. С.,  здійснили візити до сімей та провели інструктаж щодо попередження виникнення пожеж та правила поведінки під час пожежі.

IMG-1c80492871b4b8550de69288f520572a-V IMG-3eab22a93c4f9b556e568e1d02e477de-V IMG-6e2f8f6eed70f28a854114afab599f51-V