Соціальна робота та соціальне інспектування сімей з дітьми, проведена Відділом соціальної роботи з населенням Полонської міської ради ОТГ

clip_image002  Протягом січня – лютого 2018 року начальником відділу соціальної роботи з населенням Полонської міської ради ОТГ та представниками служби у справах дітей Полонської РДА було здійснено виїзди та обстеження матеріально – побутових умов та соціальне інспектування: прийомних сімей, опікунських та багатодітних сімей.

  Під час відвідування вищезазначених сімей було проведено індивідуальні консультування з батьками, прийомними батьками та опікунами щодо виховання дітей та недопущення порушення прав дітей.

  Разом з тим, надано рекомендації щодо відвідування дітьми додаткових навчальних закладів – спортивної, художньої або музичної шкіл, участі у гуртках та навчальних колективах, які створюються при школах. Адже для формування зрілої особистості – необхідно розвивати в дітей творчість та потенціал. Зокрема, вирішено питання щодо оздоровлення дітей в державних санаторіях.

12312

Допомога не байдужих

clip_image001  У відділі соціальної роботи з населенням перебуває на обліку переселенка з м. Луганська, яка була вимушена покинути свою домівку, своє місто, у зв’язку з воєнними  діями на сході держави.

  Жінка не втратила надії, хоча проживає не у власному житлі, проте, почала займатись вирощуванням городніх продуктів, завела кізочку, кури… Вона дуже просила про соціальну та гуманітарну допомогу. На прохання переселенки, відреагували представники баптиської церкви, які надали продуктовий набір та щомісяця надаватимуть їй благодійні продуктові набори.

За інформацією відділу соціальної роботи з населенням

Полонської міської ради ОТГ

Засідання з питань співпраці й надання допомоги суб’єктам пробації

27067548_324143281413000_5572023957006780289_n  31.01.2018 року у приміщенні Полонського бюро правової допомоги Шепетівського місцевого центру з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги відбулась спільна зустріч на якій були присутні начальник відділу соціальної роботи з населенням Полонської міської ради ОТГ Кравчук-Багінська Л.П., начальник Полонського бюро правової допомоги Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Загоруйко М.В., начальник Полонського районного сектору з питань пробації Годзюрим М.П., та особовий склад дільничних офіцерів поліції Полонсього відділення поліції.

  Під час вищезазначеного засідання було обговорено питання спільної співпраці та спільних перевірок по місцю проживання неповнолітніх та осіб молодіжного віку, які перебувають на обліку у Полонському секторі з питань пробації.

  В ході круглого столу було вирішено питання щодо проведення сумісних бесід з підлітками для складання оцінок ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та спільно відвідувати підлітків за місцем навчання та проживання. Разом з тим, було обговорено питання щодо надання правової, психологічної допомоги суб’єктам пробації.

Залишення дітей без нагляду

  03 січня 2018 року старостою села Котюржинці Полонської ОТГ разом з начальником відділу соціальної роботи з населенням, з представниками служби у справах дітей, з правоохоронними органами було виявлено факт залишення матір’ю протягом п’яти днів без нагляду трьох малолітніх дітей в будинку з аварійним пічним опаленням. За виявленим фактом, дітей терміново було розмішено до Полонської ЦРЛ, а матір малолітніх дітей притягнуто до адміністративної відповідальності.

clip_image0021  Тому, 15 січня 2018 року було проведено позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, з питань влаштування трьох малолітніх дітей до Центру соціально – психологічної реабілітації «Щасливе дитинство» та доцільності відібрання дітей без позбавлення батьківських прав трьох дітей у матері, яка ухиляється від виконання батьківських обов’язків.

clip_image002  Маму трьох малолітніх дітей було викликано при розгляді вищезазначених питань. Запропоновано пройти лікування з алкогольної залежності, а також влаштуватися на роботу та привести помешкання в нормальний стан для проживання в ньому малолітніх дітей.

Відділ соціальної роботи з населенням Полонської ОТГ

Соціальна робота з сім’ями Відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ

  Протягом листопада – грудня 2017 р. Відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської ОТГ було здійснено обстеження матеріально – побутових умов 38 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги для вирішення відповідних питань.

IMG_20171208_115856  З усіма батьками, які виховують неповнолітніх дітей – проведено профілактичні бесіди щодо впливу їх способу життя та поведінки на формування особистості дитини, мікроклімат у сім’ї та добробут родини в цілому. Надано рекомендації щодо догляду за дітьми та роз’яснено їх потреби у різному віці. Проведено профілактичні бесіди сім’ях, в яких має місце насильство, щодо попередження повторних випадків. Здійснено запити, клопотання до відповідних державних органів для вирішення соціальних питань сімей, які мають складні життєві обставини. Деяким сім’ям надано гуманітарну допомогу (вживані речі) від приватного підприємства ФОП «Євро секунд хенд».

  Разом з тим, слід відмітити, про небайдужість старост сіл Полонської ОТГ, оскільки старости сіл також працюють і допомагають особам, які опинились в складних життєвих обставинах.

  В кожної сім’ї зі складними життєвими обставинами, є досить багато соціальних, правових, інформаційних, побутових та інших питань, які без відповідної допомоги неможливо вирішити. Тому, робота соціального напрямку є безумовною та необхідною.

100_8553 100_8556

День святого Миколая

DSC_1801  За традицією, в цей день діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей.

  Саме, тому, 19 грудня 2017 року Полонською МР ОТГ було організовано свято для дітей із сімей учасників АТО, для дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, що проживають на території Полонської ОТГ. Для дітей було підготовлено урочисте свято за участю св. Миколая та інших персонажів, концертна програма та ігри, конкурси для дітей. В День св. Миколая – 200 діток отримали подарунки, медові пряники та незабутній, святковий настрій.

DSC_1742 DSC_1757 DSC_1775

Проведено інформаційно-просвітницький захід щодо попередження насильства в сім’ї (в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»)

DSCN1486  23 листопада 2017 року начальником відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ – Кравчук-Багінською Л.П. було проведено семінар на тему: «Правова відповідальність за вчинення насильства» для учнів Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  Під час заходу учні переглядали тематичний відео лекторій щодо попередження насильства в сім’ї з дітьми.

  Разом з тим, учні проявили інтерес до даної проблематики і активно долучилися до обговорення теми: щодо жорстокого поводження з дітьми та жорстокого поводження з однолітками.

DSCN1480  Зокрема, для учнів було повідомлено про кримінальну відповідальність за вчинення насильства та склади злочинів, які вчиняються на ґрунті сімейного насильства та тягнуть за собою кримінальну відповідальність (фізичне насильство, сексуальне насильство, економічне насильство та психологічне насильство).

Життя без насильства, Любов – найкращий засіб виховання

  25 листопада у всьому світі визначають Міжнародний день боротьби з гендерним насильством. На жаль, проблема домашнього та ґендерного насильства залишається актуальною для українського суспільства, де досі відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування непросто.

  Б’є – значить любить?

  Сором, відчай, почуття провини — саме такі емоції та почуття супроводжують жінку, яка стала жертвою насильства з боку своїх близьких (партнера, чоловіка, батька, вітчима тощо). Замість того, щоб про це розказати рідним, викликати поліцію, піти від партнера-агресора, жінка обирає шлях мовчати, бо говорити про це соромно, бо треба терпіти, бо ж не годиться виносити сміття з хати, тим паче викликати правоохоронців… Випадки, коли жінка підіймає руку на свого чоловіка, також існують, хоча вони і не такі поширені. У такому разі допомоги потребує чоловік. Динаміка сімей, у яких проявляється насильство, досить складна, тому розібратися без допомоги, зокрема сімейних психологів, соціальних працівників, юристів практично неможливо. Перший крок, який варто зробити, — перестати звинувачувати себе, думати, що якщо чоловік б’є, значить любить і це нормально. У такий ситуації варто не вагаючись звернутися по допомогу!

  Б’є – значить виховує?

  Батьки не раз запитують: «Як виховати дитину?, Як привчити її до виконання певних обов’язків?, Чи потрібно карати за провину?» Ставлячи  ці запитання батьки, на жаль, іноді забувають, або не усвідомлюють межі між «дисципліною» і «домашнім насильством»…

  Домашнє насильство – це система поведінки, а не окремий випадок! Отже, перш ніж примусити дитину щось зрозуміти – треба підвести її до розуміння того, як слід робити. Правильно виховати можна лише підвищенням рівня конкретної особистості, розвитком почуття її гідності, особливості, поваги до себе як Людини. Сім’я має бути простором без насилля. Насилля породжує насилля. Покарання призводить до покарання. Це прояви жорстокого ставлення до дитини…Тому:

  • Якщо є сумнів, карати чи не карати – НЕ карати;
  • Неприпустимо навіть шльопати дітей молодше 3-ох років, адже це загрожує деформації особистості, пригнобленню активності, формуванню неврозу, страху;
  • Неприпустимо карати та навіть погрожувати знаряддям покарання (рухом, поглядом), завдавати болю і страху (крутити вуха) – це прояви садизму;
  • Неприпустимо приниження гідності – дитина втрачає віру в себе, своє власне Я;
  • Неприпустимо дорікати дітям тільки за те, що Ви не в настрої, засмучені, роздратовані з якихось своїх причин, хворі і Ваша неврівноваженість поза контролем.

Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

  • До дільничного інспектора поліції.
  • До кримінальної поліції у справах дітей.
  • До відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
  • До управління сім’ї, дітей та молоді;
  • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

  Шановні, Батьки! Вам не відомо як саме складеться доля ваших дітей, але будьте певні в тому, що саме з дитинства вони перенесуть в доросле життя ті почуття, ту любов, якими ви колись обдаровували своїх дітей… Недоліки треба не викорінювати, а коригувати, перетворюючи їх у достоїнства! Дитина має право на особисті почуття, друзів, думки, секрети. Має право на те, аби батьки забезпечили її їжею, одягом, навчанням догляду за собою, піклуванням у разі хвороби… Якими громадянами виростуть діти. Коли в сім’ї постійно зазнають насилля від дорослих? Слід розірвати коло жорстокості, припинити ображати дітей, адже краще за них немає в цілому світі! Щоб діти не тікали з дому, не шукали способу помститися, вкоротити собі віку – любіть їх!

Начальник відділу соціальної роботи з населенням

ВК Полонської міської ради ОТГ

Л.П. Кравчук-Багінська

«Дитина не хоче вчитися, що робити…»

  12 жовтня 2017року в Полонській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відбулася лекційна бесіда на тему «Дитина не хоче вчитися, що робити…», організована колективом вчителів ЗОШ І –ІІІ ступенів, разом з присутніми – начальником відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ- Кравчук-Багінською Л.П.,  начальником в Полонського районного сектору з питань пробації ЦЗМУ з питань виконання покарань та пробації – Годзюримом М.П., інспектором з питань превентивної діяльності Цвіркуном О.П. Начальниками відповідних підрозділів та вчителями була проведена консультативна бесіда з учнями та батьками щодо пріоритетних заходів, які слід використовувати для заохочення дитини до навчання.

IMG_20171012_110520  В теперішній час перед батьками, вчителями та суспільством стоїть не легке завдання – виростити та сформувати здорове покоління, здорових дітей, віддалити їх від бажання спробувати шкідливі звички (алкоголь, куріння, наркотики). Не бути байдужими до того як саме зростає дитина. Діти, – це, ніби, як посаджена корисна рослина,  від того, як саме ми будемо доглядати, проривати бур’ян навколо рослини, залежить наш майбутній урожай. Батькам та вчителям – потрібно повністю зайняти дитячий час – заохочувати до шкільного навчання, а також до участі у додатковому навчанні – вивченню танців у відповідних танцювальних колективах, грі на відповідних інструментах в музичній школі, вивченню художніх навичок в художній школі, зайняттю спортом у різних спортивних гуртках, брати участь у різних конкурсах та турнірах… Радіти і переживати разом з дитиною в досягненні відповідних результатів… Попри зайнятість та втому проводити з дитиною вільний час, аби дитина не знайшла часу для шкідливих звичок. Дитина – це ніби піддатлива глина, з якої митець (батьки, рідні та вчителі) мають зліпити досконалий витвір, який після висихання на сонці та після дощів і вітру залишиться таким, яким бажали його бачити митці.

Начальник відділу соціальної роботи з населенням

 ВК Полонської міської ради ОТГ

Кравчук-Багінська Л.П.

 

Відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ було надано певну кількість благодійних, безкоштовних білетів до Цирку «Шапіто» для дітей-сиріт та дітей з багатодітних сімей

IMG_20171017_130640  З 13 жовтня по 17  жовтня 2017 року Відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ було надано певну кількість благодійних, безкоштовних білетів до Цирку «Шапіто» для дітей-сиріт та дітей з багатодітних сімей. Під час спілкування з батьками таких дітей, було видно, що діти зростають в умовах любові та піклування з боку батьків.

Начальник відділу соціальної роботи з населенням

 ВК Полонської міської ради ОТГ

Л.П.Кравчук-Багінська