На Хмельниччині продовжується благодійна акція «Подаруй дитині свято»

Популярні

3  За ініціативи Хмельницької обласної державної адміністрації та обласного центру соціальних служб проведено благодійну акцію «Подаруй дитині свято».

  07 жовтня працівниками сектору соціальної роботи з сімями, дітьми та молоддю Чемеровецької селищної ради для дітей пільгової категорії організовано екскурсію до  реабілітаційного центру  для хижаків «Арден»  смт Сатанів.

  Діти отримали задоволення та безліч позитивних емоцій від екскурсії. Спілкування з тваринами, спостереження за навколишним світом розвивають доброту та милосердя, чого так невистачає в сучасному соціумі. 

 1 2

Благодійна акція «Подаруй дитині свято»

Популярні

IMG-ac375101ac4dd9fc0d4eccc440ac2e93-VВ рамках  благодійної акції «Подаруй дитині свято», яку ініційовано за сприяння Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницьким обласний центром соціальних  служб спільно із  соціальними партнерами, 02 жовтня 2021 р. 9 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що проживають на території Деражнянської об’єднаної громади, відвідали Державний історико-культурний заповідник «Меджибіж».IMG-d94c5eff2ef22492b664104ac8617db5-V

 

Під час екскурсії діти ознайомилися із особливостями композиції будівель та ландшафту заповідника, основними пам’ятками, історією становлення та сьогоденням, історичними та етнографічними музейними експозиціями, розміщеними у пристінних корпусах замку. У невимушеній ігровій формі помандрували захоплюючими сторінками історії України та Подільського краю.

IMG-a5bd52465e5f3283f41145a2f718e604-VДеражнянським міський центр надання соціальних послуг висловлює щиру вдячність міському голові, Андрію Ковпаку, та начальнику відділу освіти, молоді та спорту, Євгену Балігару,  за підтримку у проведенні акції.

Консультування з питань патронату над дитиною

IMG-d944391164540f7c7a0108c0154343bd-V30 вересня 2021 року завідувач відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Галина Березюк, відповідно до затвердженого спільного плану роботи із Деражнянською філією Хмельницького обласного центру зайнятості щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, зокрема впровадження послуги патронату, провела групову консультацію та презентацію «Деякі питання здійснення патронату на дитиною» для осіб, які перебувають на обліку у зв’язку із пошуком роботи.

IMG-61041b4ddbe0b34bf5da377c5ae694b7-V

«Успішна молодь – успішна громада»

27,.09  Працівники відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг взяли участь у інформаційно-просвітницькому заході «Успішна молодь – успішна громада», метою якого було інформування про послуги служби зайнятості, можливості отримання актуальних професій, в тому числі за сприянням служби зайнятості та надання допомогою у професійному самовизначення і побудові кар’єри. Захід проводився з ініціативи Деражнянської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості 24 вересня 2021 року в Деражнянській міській бібліотеці для дорослих.

27  Представниками Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Деражнянського бюро правової допомоги, Деражнянського центру професійної освіти, Деражнянської міської бібліотеки для дорослих, фахівці районної філії центру зайнятості надали цікаву та змістовну інформацію, яка була представлена в різних локаціях.

  В локації «Твій професійний вибір» за допомогою профорієнтаційного тестування бажаючі могли визначити професійні нахили. Учасники ознайомилися з особливостями користування онлайн сервісами служби зайнятості, сайтами з пошуку роботи, платформами для навчання та саморозвитку та надали інформацію про місцеві навчальні заклади.

  В локації «Твоє право», представники «Деражнянського бюро правової допомоги» надали юридичні консультації щодо працевлаштування неповнолітніх громадян, їх права та обов’язки.

  Про взаємозв’язок зайнятості та складних життєвих обставин, допомогу у їх подолання, розповіли представники «Деражнянського міського центру надання соціальних послуг». 

  Викладачі Деражнянського центру професійної освіти розповіли про умови вступу до навчального закладу, про перелік професій, які можна здобути, умови навчального та виховного процесу. В ігровій формі можна було ознайомитися з світом професій в локації «Твій розвиток».

  Співпраця соціальних партнерів є ефективною формою взаємодії, яка, за допомогою подібних заходів, сприяє професійному самовизначенню, а також попередженню безробіття.

Консультування з питань патронату над дитиною

IMG-7f5efdb381b206d290ecf8c2e9752162-V26 серпня 2021 року завідувач відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Галина Березюк, відповідно до затвердженого спільного плану роботи із Деражнянською філією Хмельницького обласного центру зайнятості щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, зокрема впровадження послуги патронату, провела групову консультацію та презентацію «Деякі питання здійснення патронату на дитиною» для осіб, які перебувають на обліку у зв’язку із пошуком роботи.

 

Мамина школа працює!

IMG_20210805_10201305.08.2021 року, у відділенні соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради, відбулося планове заняття з родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах.  В основному це сім’ї,  яким не вистачає власних ресурсів і можливостей для вирішення певних проблем, проте є бажання повернутися до соціально-прийнятого стилю життя за умови надання зовнішньої допомоги.

IMG_20210805_103246Благополучна родина самостійно може вирішити складні життєві обставини, а функціонально неспроможна родина потребує підтримки та допомоги. Тому «Мамина школа» допомагає даним родинам долати складні життєві ситуації, навчає та мотивує до готовності змінити стиль життя, накопичувати внутрішні та зовнішні ресурси для здійснення позитивних змін у їхніх родинах.

IMG_20210805_100803На занятті «Маминої школи» розглядалися важливі для кожної родини питання, зокрема: причини виникнення складних життєвих ситуацій у житті людини, виховання дітей, побудови гармонійних взаємостосунків у родині, покращення житлово-побутових умов у помешканні.

Також участь у занятті взяли волонтери  громадської організації «Друге дихання», які повідомили присутнім про роботу їхньої організації, провели мотиваційне консультування жінок, які мають схильність до вживання алкогольних напоїв.

Не залишились поза увагою і найменші вихованці «Маминої школи» – вони грались, малювали, переглядали мультфільми.

Надання соціальних послуг спільними зусиллями

IMG_20210804_1129054 серпня 2021 року фахівцями відділення соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» спільно з відділом «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради здійснено спільний виїзд у населені пункти Ізяславської територіальної громади: села Васьківці, Клубівка, Мислятин, Лопушне. Виїздом охоплено 8 сімей, з них 6  – такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, 2 – сім’ї, в яких діти перебувають під опікою.

IMG_20210804_110525У зазначених родинах проведено обстеження умов проживання, визначено стан задоволення базових потреб дітей щодо здоров’я, харчування, навчання, емоційного розвитку та побутових потреб, стан батьків та їх спроможність виконувати батьківські обов’язки. Проведено роз’яснювальну роботу щодо потреб дітей відповідно до їх статі та віку, фізичного та емоційного здоров’я, мотиваційну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Фахівцями із соціальної роботи надано консультації батькам щодо налагодження взаємостосунків з дітьми та необхідності придбання дитячих книжок та розвиваючих іграшок для всебічного розвитку дітей.

IMG_20210804_103520Особливу увагу приділено роз’яснювальній роботі з батьками щодо безпечного поводження дорослих і дітей на водоймах у літній період.

Проведено мотиваційну роботу з батьками, що вживають спиртні напої, щодо припинення вживання алкоголю та належного виховання дітей.

 

 

Мотиваційна робота із особами, які перебувають на обліку Центру пробації

IMG_20210802_1124142 серпня 2021 року відбувся інформаційно-просвітницький захід для засуджених, які перебувають на обліку Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Участь у заході взяли провідний інспектор Ізяславського районного сектору філії ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Вадим Левченко, провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк, провідний фахівець профорієнтації відділу надання соціальних послуг Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Тетяна Франчук.

В ході зустрічі з обліковими особами Вадим Левченко  наголосив на необхідності працевлаштування, подолання наявних конфліктних ситуацій, пошуку свого місця у житті, незважаючи та соціальний статус та наявні життєві проблеми.

228704722_565946644563728_3537205074536970349_nЮлія Потюк розповіла засудженим, які перебувають на обліку «Центру пробації», про роботу КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради, комплекс послуг, що надаються в Центрі. Було наголошено на необхідності виготовлення документів, які були втрачені, адже на обліку Центру пробації перебувають особи, у яких за різних обставин були втрачені паспорти.

Тетяна Франчук ознайомила присутніх із роботою Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, особливості постановки на облік, можливості навчання та перекваліфікації відповідно до потреб і навичок безробітних осіб.

Захід  на базі «Центру пробації» проведено із дотриманням вимог карантину.

«Як не стати жертвою торгівлі людьми»

IMG-1b5f5f1d2f966be3bfbd1ea532797b86-V30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. На сьогодні близько 40  мільйонів людей усього світу є жертвами торгівлі, більше                 90 % осіб страждають від трудової експлуатації. Торгівля людьми – найбільша злочинна діяльність, що активно розвивається та набирає обертів щоденно. На жаль, Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми.

IMG-6b18b8a1f919b98cd4a009066922af4e-VЗ метою підвищення інформованості громадськості з цієї  глобальної проблеми  і привернення уваги до важкого становища людей усього світу, які стали жертвами торгівлі людьми, в Ізяславській територіальній громаді проведені тематичні заходи.

Так, 29 липня 2021 року на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості було проведено семінар «Як не стати жертвою торгівлі людьми». Провідний фахівець із соціальної роботи Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк повідомила присутнім про актуальність проблеми торгівлі людьми, види експлуатації (трудова, сексуальна, використання у порнобізнесі, втягнення у злочинну діяльність та ін.). Детально було розглянуто питання вербування  людей (втягнення особи в експлуатацію у будь-який спосіб та під будь-яким приводом). Адже в умовах сучасності дуже часто людина може потрапити в пастку через оголошення про працевлаштування, туристичні, шлюбні агенції, сайти знайомств або через близьке соціальне оточення.IMG-753a2e91cbd5b7c1d6f7a5d44fc98e87-V

30 липня спільно із фахівцями Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено вуличну акцію до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Біля центральної дошки оголошень м. Ізяслава було розгорнуто інформаційний куточок, підібрано інформаційні матеріали (буклети, листівки, візитки) щодо форм торгівлі людьми, безпечного виїзду за кордон з метою навчання, працевлаштування, подорожей. Люди змогли отримати інформацію щодо видів трудової експлуатації, сутності трудової міграції, відповідальності за вчинення фактів торгівлі людьми. Фахівці центру зайнятості в ході проведення акції повідомили людям про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном, основні ризики та наслідки, з якими може зіткнутися людина в процесі нелегальної трудової міграції.IMG-7730d8af5303f8976dc77bfb127ef748-V

Учасникам акції роздано листівки щодо організацій в Україні та Хмельницькій області, які надають допомогу у сфері протидії торгівлі людьми,.

 Маємо сподівання, що проведення подібних заходів дасть змогу підвищити рівень знань населення про явище торгівлі людьми, види експлуатації та способи захисту у ситуації ризику.

 

«Мамина школа» розпочала свою роботу

226207400_162183345901294_4025290853285336241_nУ відділенні соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради 23.07.2021 року відбулося навчання для батьків у «Маминій школі».

В школі проходять навчання батьки, родини яких потрапили у складні життєві обставини. Згідно навчальної програми батьки отримують навички відповідального батьківства, налагодження взаємостосунків в родині, створення безпечних та комфортних умов для проживання дітей, організації побуту та харчування. Програма школи значною мірою зосередила увагу на гармонізації психоемоційного стану батьків, вмінні коригувати свої звички та потреби, узгоджувати  можливості та побажання.225582757_962103681248344_4000193478864960511_n

Поки батьки перебували на занятті «Маминої школи», фахівці із соціальної роботи організували дозвілля для дітей: малювання, роботу з пластиліном, перегляд мультфільмів, ігри, спілкування.

Школа працює два рази на місяць у приміщенні відділення із соціальної роботи КУ «ЦНСП» з 10 до 12 години.