Учасників вебінару поінформовано про послугу патронату над дитиною

IMG_20210219_08140518 лютого 2021 року в рамках роботи Відкритої школи онлайн-комунікацій на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено вебінар на тему: «Жінка на ринку праці», в якому  взяла участь провідний фахівець Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк.

Метою вебінару було підвищення рівня внутрішньої мотивації жінок, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, до досягнення власних життєвих цілей. Провідний фахівець профорієнтації відділу надання соціальних послуг Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Тетяна Франчук в ході проведення вебінару акцентувала увагу на ролі жінки у суспільстві, кар’єрі в житті жінки, типах кар’єрного зростання жінок тощо.IMG-23e10836ec06fe06380f5c0547a72608-V (1)

Юлія Потюк ознайомила учасників вебінару із соціальною послугою – патронатом над дитиною, яка дає змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, що залишилася без піклування батьків, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення. Учасники вебінару дізналися про мету патронату, критерії відбору кандидатів у патронатні вихователі, їхні основні завдання та права. 

Головними тезами було те, що сімейний патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація в умовах сім'ї дітей, які залишилися чи можуть залишитися без батьківського піклування, які потребують тимчасової підтримки та професійної допомоги. Патронат може знадобитися дітям, які тимчасово не можуть перебувати у власній сім’ї (батьки яких померли чи пропали безвісти, потребують лікування, дітям з сімей, в яких існує загроза їх  життю та здоров’ю, дітям, які зазнали насильства, жорстокого поводження тощо).

В ході проведення вебінару Юлія Потюк зробила наголос на тому, що патронатний вихователь — це офіційне працевлаштування.  Патронатні вихователі отримують грошове забезпечення  та соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї  патронатного вихователя.

Учасників вебінару поінформовано, що за детальною інформацією щодо запровадження патронату над дитиною вони можуть звернутися до відділення соціальної роботи Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради за адресою: м. Ізяслав, вул. Незалежності, 43, 2 поверх. Телефон для довідок:  4-21-38.

 

Проведено інформаційно-просвітницький захід у Центрі пробації

IMG_20210201_133708 1 лютого 2021 року начальником відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб Юлією Потюк спільно зі спеціалістами Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області проведено інформаційно-просвітницький захід з метою профілактики шкідливих звичок і правопорушень для засуджених, які перебувають на обліку «Центру пробації». В ході зустрічі для облікових осіб надано інформацію щодо взаємозв’язку шкідливих звичок та схильністю до правопорушень, адже більшість злочинів скоюються у стані алкогольного сп’яніння. Також  присутніх проконсультовано щодо негативного впливу шкідливих звичок на організм людини, погіршення соціальної  адаптації у соціумі та родині. Захід  на базі «Центру пробації» проведено із дотриманням вимог карантину.IMG-49a045e0e614fda4e18cb6cbb3563e03-V Варто  зазначити, що 5 лютого цього року відзначається 6-та річниця прийняття Закону України «Про пробацію». Так, 5 лютого 2015 року на засіданні пленарної сесії Верховної Ради України 230 голосами народних депутатів було прийнято Закон України «Про пробацію» (№ 160-VIII), який вступив у дію 27 серпня 2015 року, тож після закінчення заходу, на передодні святкування 6-ї річниці Закону України “Про пробацію”, субєктів пробації та працівників уповноваженого органу з питань пробації привітали зі святом.

 

 

 

«Вплив шкідливих звичок на якість життя людини»

 

IMG_20210118_11402518 січня 2021 року начальником відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб Юлією Потюк спільно зі спеціалістами Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області проведено консультування  засуджених, які перебувають на обліку «Центру пробації». В ході зустрічі у облікових осіб визначено наявні проблемні ситуації, що потребують вирішення та допомоги кваліфікованих спеціалістів, ситуацію в родині, адаптацію в соціумі. З’ясовано, що першочерговою проблемою в осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, є зловживання спиртними напоями. Через зазначену шкідливу звичку чоловіки не можуть працевлаштуватись, створити сім’ю чи побудувати  міцні стосунки в родині, виховувати дітей та ін. Проведено консультування облікових осіб щодо припинення дружби із «зеленим змієм», необхідності покращення якості свого життя.

Захід  на базі «Центру пробації» проведено із дотриманням вимог карантину.

Створення патронатної сім’ї, як можливість працевлаштування.

0-02-05-b8308efe3125179360f4eff1d5587f15b15b88e3ff17555a7aa369bbfd616dc3_29792b1aДнями на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості відбувся семінар для осіб, які перебувають на обліку, як такі що потребують працевлаштування.         Фахівець із соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб Наталія Вишняк поінформувала учасників семінару про одну з можливостей працевлаштування, а саме про створення сім’ї патронатного вихователя. Під час проведення семінару надано основну інформацію та інформаційні буклети про створення та функціонування патронатної сім’ї.        Під час адміністративних змін, які відбуваються сьогодні в нашому місті та районі,  послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності, оскільки дає можливість в разі виникнення складних життєвих обставин в родині залишати дітей в межах територіальної громади, а не відправляти їх в дитячі будинки та реабілітаційні центри м. Хмельницького.

Патронатний вихователь – це особа, яка на професійній основі здійснює догляд та виховання  дітей, влаштованих в її сім’ю.

Сімейний патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг біологічній родині дитини для відновлення її повноцінного функціонування.0-02-05-a497bd313deb957e80d580be304a1b35bb95704242dd60f9a19688a3da5409df_ac49441f

Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах,  виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості  вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Сімейний патронат надасть дитині  безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Біологічним батькам дитини надасть можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини. Ізяславський районний центр соціальних служб проводить пошук кандидатів у патронатні вихователі шляхом інформаційних кампаній, проведення семінарів, співбесід, індивідуальних консультацій. Детальну  інформацію щодо створення та функціонування патронатної сім’ї можна отримати за адресою: вул. Незалежності, 43, м. Ізяслав, тел. 4-21-38.

Подаруй дитині радість!

IMG_20201214_140340День Святого Миколая – один із найсвітліших і найрадісніших свят. З його приходом кожна людина сподівається на диво та здійснення заповітних мрій. Адже, окрім подарунків, свято Миколая приносить у кожну оселю радість, надію, любов. І всі дорослі мають подбати, щоб це свято залишило приємну згадку в душах дітей.

Та найбільшої уваги та турботи потребують діти, які залишились без батьківської турботи, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають обмежені фізичні можливості, виховуються у малозабезпечених та неповних родинах тощо.

У переддень свята Святого Миколая до Ізяславського районного центру соціальних служб завітали учні 3-го класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ № 1 із подарунками, які були зібрані в результаті проведення благодійної акції «Добрі справи від Святого Миколая»: пазлами, розмальовками, книжечками, розвиваючими іграшками та ін. Діти від щирого серця поділилися із соціально незахищеними дітьми своїм сердечним теплом, радістю, бажанням творити добро ближньому.

изображение_viber_2020-12-17_18-45-27Також завдячуючи благодійній допомозі, наданій дітьми, батьками, адміністрацією Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., № 2, ліцей» ім. О. Кушнірука, в рамках проведення акції «День доброго ангела» Ізяславському центру соціальних служб було надано сезонний одяг, іграшки, засоби розвитку.

Напередодні дня Святого Миколая працівниками Ізяславського районного центру соціальних служб під час відвідування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (малозабезпеченим, багатодітним сім’ям з дітьми, одиноким матерям) передано іграшки, книги, розвиваючі ігри, канцелярське приладдя, одяг та взуття.

Ізяславський районний центр  соціальних служб  висловлює щиру подяку дітям, батькам, вчителям, педагогічним колективам навчальних закладів  за турботу, розуміння, бажання творити добро для дітей і людей, які потребують допомоги і підтримки ближнього.

Першочергове завдання Ізяславського РЦСС – якісне надання соціальних послуг

изображение_viber_2020-12-17_18-45-1217 грудня 2020 року фахівцями Ізяславського районного центру соціальних служб здійснено виїзд в с. Михля з метою надання соціальних послуг у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку Ізяславського РЦСС.

Виїздом охоплено 4 сім’ї:

– сім’я, у якій дитина перебуває під опікою;

– 2 родини, у які повернуті діти після відібрання та перебування у закладі інституційного типу;

– сім’я, щодо якої прийнято судове рішення про повернення у родину дитини після відібрання.

У відвіданих сім’ях надано консультації щодо створення належних умов для проживання неповнолітніх дітей, забезпечення їх сезонним одягом та взуттям, продуктами харчування відповідно до віку, засобами розвитку, задоволення базових потреб дітей. Також  дітям із зазначених сімей надано подарунки, які Ізяславському центру соціальних служб надали діти Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 під час проведення благодійної акції «Добрі справи від Святого Миколая».

изображение_viber_2020-12-17_18-45-20Фахівцями Центру відвідано Михлянську ЗОШ І-ІІІ ст. та фельдшерсько-акушерський пункт  з метою збору повної та всесторонньої інформації про дітей, які виховуються в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах. Також проведено інформаційно-просвітницьку роботу щодо створення та функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу як альтернатива влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Станьте патронатними вихователями!

DSCN0549 (1)Серед пріоритетних завдань держави – соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності. Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створені умови для нормального розвитку дитини, держава передбачає інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї як новітня форма сімейного виховання. У рамках інформаційної кампанії та з метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі 15 грудня 2020 року на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості відбулася робоча зустріч за участю начальника відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб та фахівців центру зайнятості щодо створення та функціонування патронатних сімей в Ізяславському районі.DSCN0558 В ході зустрічі обговорено питання майбутньої співпраці щодо пошуку можливих кандидатів у патронатні вихователі з числа осіб, які перебувають на обліку центру зайнятості як безробітні. У рамках роботи з пошуків кандидатів у патронатні вихователі начальник відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб Юлія Потюк провела тематичну зустріч із безробітними, які перебувають на обліку районного центру зайнятості на тему: «Станьте патронатними вихователями!». Під час семінару вона розповіла про комплексну соціальну послугу – патронат над дитиною, яка дає змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, що залишилася без піклування батьків, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати сім’ю на ранніх етапах кризи. Учасники семінару дізналися про  мету патронату, критерії відбору кандидатів у патронатні вихователі, їхні основні завдання та права. Головними тезами було те, що сімейний патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація в умовах сім’ї дітей, які залишилися чи можуть залишитися без батьківського піклування, які потребують тимчасової підтримки та професійної допомоги. Патронат може знадобитися дітям, які тимчасово не можуть перебувати у власній сім’ї (батьки яких померли чи пропали безвісти, потребують лікування, дітям з сімей, в яких існує загроза їх  життю та здоров’ю, дітям, які зазнали насильства, жорстокого поводження тощо). В ході проведення семінару Юлія Потюк зробила наголос на тому, що патронатний вихователь — це офіційне працевлаштування.  Патронатні вихователі отримують грошове забезпечення  та соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї  патронатного вихователя.Також патронатний  вихователь повинен відповідати певним критеріям, зокрема, мати позитивний досвід виховання дітей, задовільний стан здоров’я, житло, налаштованість на таку роботу, і, звичайно, готовність прийти на допомогу “чужій” дитині. Аби стати патронатним вихователем, необхідно разом із добровільним помічником – дорослим  членом сім’ї –  пройти професійну тренінгову програму.

Усім, хто  небайдужий до долі дітей, хто має бажання стати патронатним вихователем, за отриманням детальної інформації запропоновано звертатися до Ізяславського районного центру соціальних служб.

Проблеми вирішуємо спільно!

IMG_20201208_111801Днями здійснено комісійний виїзд представників Ізяславського районного центру соціальних служб, служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації, інспектора КОЗСДС Ізяславського відділення поліції Славутського ВП ГУ НП у Хмельницькій області, сімейного лікаря АЗПСН с. Білогородка у села Топірчики, Білогородка, с. Христівка. За  результатами візиту в сім’ї складено акти оцінки потреб дитини та її сім’ ї.

В ході виїзду працівниками центру соціальних служб проводилася робота у сім’ях з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Зокрема, батькам надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення умов для їхнього повноцінного виховання та розвитку, раціонального використання коштів, задоволення першочергових потреб дітей тощо. Перевірено наявність дров в родинах для опалювального періоду.  Проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання протипожежних заходів в  помешканнях, де проживають сім’ї з дітьми.IMG_20201208_121451

 Завдячуючи благодійній допомозі, наданій дітьми, батьками, адміністрацією Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., № 2, ліцей» ім. О. Кушнірука, в рамках проведення акції «День доброго ангела» Ізяславському центру соціальних служб було надано сезонний одяг, іграшки, засоби розвитку. Зазначена благодійна допомога надана малозабезпеченим, багатодітним сім’ям з дітьми, одиноким матерям, сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Проведено інформаційно-просвітницькі акції «СТОП! Насильству в сім’ї!» та «ВІЛ стосується кожного» у Центрі пробації

IMG-3d8eab2f00f0d0db5ce1e50123ce30da-V7 грудня 2020 року в рамках проведення акції «16 днів проти насильства» начальником відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб Юлією Потюк на базі Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області проведено інформаційно-просвітницькі акції «СТОП! Насильству в сім’ї!»  та «ВІЛ стосується кожного» для засуджених, які перебувають на обліку «Центру пробації».

Під час проведення акції «СТОП! Насильству в сім’ї!»  для учасників було надано інформацію щодо суті домашнього насильства, його видів (фізичного, психологічного, сексуального, економічного), відповідальності за вчинення насильства згідно Кримінального кодексу України та закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Для чоловіків, які перебувають на обліку Центру пробації, наголошено щодо відповідальності за вчинення насильства по відношенню до  дітей, роз’яснено ознаки та прояви кожного виду насильства.

IMG-295a9ea67fbefa499e989315a3b9caac-VАкцією «ВІЛ стосується кожного» зроблено акцент на роз’ясненні понять «ВІЛ», «СНІД», основних шляхів передачі ВІЛ-інфекції та безпечної поведінки кожного з метою збереження здоров’я. Для облікових Центру пробації повідомлено, що у побуті (при користуванні загальним туалетом, купанні в басейні, через білизну і одяг, рукостискання тощо) ВІЛ-інфекцією заразитися не можна.

Учасники інформаційно-просвітницьких акцій отримали інформацію, куди можна звернутися у випадку домашнього насильства, питань щодо профілактики та протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу. Адже варто пам’ятати, що поруч є спеціалісти, які можуть надати кваліфіковану допомогу та підтримку.

Під час проведення заходу учасники отримали буклети на актуальні теми сьогодення:  «Правда про ВІЛ/СНІД», «СТОП домашньому насильству», «Ми за здоровий спосіб життя».

Інформаційно-просвітницькою роботою було охоплено 8 осіб, що перебувають на обліку Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Захід проведено із дотриманням умов карантину.

 

5 грудня – День волонтера

  5 грудня у світі відзначається один з міжнародних днів ООН, присвячений людям, що займаються волонтерством – Міжнародний день волонтерів. Це свято кожного, хто за велінням серця та покликом душі безкорисливими вчинками укріплює людську віру в ідеали добра й справедливості.

  Волонтерство є одним з найбільш почесних занять у будь-якому суспільстві та у будь-який час. Волонтери приносять користь людям своєю альтруїстичною та гуманістичною позицією, готовністю прийти на допомогу ближньому у скрутний час, бажанням змінювати свою країну та світ на краще,

  Так, кожного року у світі у волонтерській діяльності беруть участь понад 100 млн осіб, і з 1985 року щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний День волонтера.

  У повсякденному житті, особливо тоді, коли у нас все добре, ми часто забуваємо про тих, у кого все по-іншому. А ще інколи ми «носимося» із своїми маленькими бідами – та завжди корисніше розділити велику біду ближнього. Тоді і своя ноша буде легша…

  Є люди, які, наповнивши своє серце чуйністю, любовю до ближнього, вже сьогодні виконують основний закон людяності. Це – волонтери.

  Волонтер – людина доброї волі, яка добровільно, безкорисно діє на благо суспільства шляхом надання волонтерської допомоги (безоплатних робіт і послуг) та базується на принципах законності, гуманності, рівності, неприбутковості.

IMG-1f5b5f8ff58b18853e142ae305094f34-V  При нагоді Ізяславський РЦСССДМ висловлює вдячність за турботу і посильну допомогу багатьом громадянам м. Ізяслав та району, які іноді не називають своїх прізвищ та імен, але надають гуманітарну допомогу одягом, взуттям, іграшками, шкільним приладдям, продуктами харчування, доглядом, співчуттям та розумінням сімям, які опинились у складних життєвих обставинах, особам з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  одиноким матерям, багатодітним родинам та ін. Ці люди не залишаються осторонь проблем вищеназваних категорій сімей. Особливо, коли це стосується тих, хто потребує сторонньої допомоги.

IMG-7aa65333c90b2eae84432c9bdebc386d-V  Також з нагоди Дня волонтера 1 грудня відбулася зустріч із волонтером Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  Андрієм Козаком – керівником реабілітаційного центру с. Радошівка Благодійного фонду «Свобода-Хофеш». Участь у зустрічі взяли начальник «Центру пробації» Андрій Булаєвський та начальник відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб Юлія Потюк. Андрій Козак вже майже рік є волонтером «Центру пробації»,  працює із засудженими з іспитовим строком, які перебувають на обліку, проводить з ними профілактичні бесіди щодо зміни якості життя, усвідомлення скоєних помилок, формування здорового способу життя. Також Андрій Козак розповів про роботу реабілітаційного центру в с. Радошівка, який приймає чоловіків, які мають залежність від  наркотиків та алкоголю, не мають підтримки з боку близького соціального оточення тощо. В кінці зустрічі начальником «Центру пробації» Андрієм Булаєвським для волонтера вручено подарунок.

  Дуже приємно, що у наш складний час є небайдужі та чуйні люди, здатні до співчуття та розуміння, готові прийти на допомогу іншим, роблячи це безкорисливо, доброзичливо, від усього серця. Адже добра людина – це щаслива людина. І доброта обов’язково повертається до тих, хто її віддає.