19 серпня – Всесвітній день гуманітарної допомоги

  Щороку Всесвітній день гуманітарної допомоги проходить 19 серпня, щоб відзначити день, у який в 2003 році двадцять два співробітники Організації Об’єднаних Націй (ООН) були вбиті через бомбування штаб-квартири в Багдаді. З часом, Всесвітній день гуманітарної допомоги перетворився на глобальну кампанію з відзначення ідеї гуманітарної допомоги та підтримки гуманнішого світу.

  Важко точно дізнатися щорічний обсяг наданої гуманітарної допомоги, тому що немає єдиної бази даних для цієї звітності.

  Лише цього року Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завдяки небайдужим землякам зміг допомогти понад півсотні сім’ям, які з тих чи інших причин потрапили у складні життєві обставини, пов’язані із втратою батьків чи їх важкою хворобою, складними хворобами самих дітей, вкрай скрутним матеріальним становищем сім’ї. Подарунки до свят, сезонний одяг, продуктові набори, іграшки тощо від початку року отримали близько сотні сімей.

  В рамках благодійної акції «Готоуємо дітей до школи» Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вкотре отримав підтримку благодійного фонду “Милосердя”, ГО “Хмельниччина без сиріт”.

IMG_20190819_143702  Саме в день гуманітарної допомоги Хмельницькі благодійники потішили подарунками 15 школяриків, які виховуються у 7 сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. Тепер, разом з усіма однокласниками, можна буде похизуватися новеньким рюкзаком з шкільним приладдям, шкільною та спортивною формою.

  Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вітає організації-партнерів та небайдужих людей з нагоди Всесвітнього дня гуманітарної допомоги та висловлює вдячність за постійну та своєчасну допомогу і підтримку.

  Бажаємо Вам надійних партнерів, процвітання та успіхів у всіх починаннях!

Робота служби підтримки сімей

20190805_134448_resized  Протягом 05 – 09 серпня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Пилипівську, Божиковецьку, Копачівську сільські ради.

  У Пилипівській сільській раді спільно із спеціалістом служби у справах дітей та з старшим інспектором ювенальної превенції Деражнянського відділення поліції відвідано 5 сімей, в яких виховується 8 дітей. З батьками проведено бесіди щодо потреб дітей відповідно до їх віку, особливостей фізичного та емоційного розвитку дітей.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, проведено відповідно профілактичну роботу з 1 сім’єю, в якій виховується 1 дитина, що проживає у с. Божиківці. Надано психологічну допомогу особі, які постраждали від домашнього насильства. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв.

Point Blur_Aug112019_171007Point Blur_Aug112019_171057

  У Копачівській сільській раді  відвідано 1 сім’ю, яка перебуває у складних життєвих обставинах, в якій виховується 2 дітей, обговорено стан задоволення матір’ю потреб дітей щодо здоров’я, та дотримання графіка проведення профілактичних щеплень. Проведено бесіди щодо підвищення виховного потенціалу матері, особливостей фізичного та емоційного розвитку дітей різного віку та їх потреби. Вкотре роз’яснено норми законодавства щодо неналежного виконання батьківських обов’язків.

  Перевірено використання допомоги при народженні дитини у 2 сім’ях.

  З органами місцевого самоврядування обговорено подальшу співпрацю щодо попередження кризових ситуацій у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Благодійність – це не милостиня

  Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру вдячність Анатолію Вітюку, директору ТОВ «Корвет» (магазинам «Офісцентр») та ПП Павлу Руцкому (магазин «Чайка») за неодноразове надання допомоги у проведенні благодійної акції «Готуємо дітей до школи». Ми цінуємо Ваше прагнення зробити життя дітей радіснішим та сподіваємося на подальшу співпрацю.

IMG_3445 (1)IMG_20190725_103653

  Запрошуємо усіх небайдужих долучитися до акції, щоб подарувати дітям надію на успішний навчальний рік. Адже, благодійність – це не просто милостиня, а, насамперед, підтримка сім’ї, можливість дати їй шанс пережити тимчасові труднощі і знайти сили жити.

IMG_20190725_080507 IMG_20190726_100145

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

  30 липня, світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, що був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році.

  Торгівля людьми – це одна з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами у світі. Щорічний світовий прибуток кримінального сектору в цій сфері, за різними даними, становить від 5 до 7 мільярдів доларів.

  У зв’язку з ситуацією, що склалась в Україні, зокрема збройним конфліктом, економічною ситуацією, великою кількістю внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп населення, відсутністю інших соціально-економічних альтернатив небезпечній міграції – потреба в посиленні попередження та протидії торгівлі людьми є як ніколи актуальною. Наразі Україна є не тільки країною-постачальником, а й країною транзиту жертв.

  Хоча статистика, зібрана державними органами та міжнародними організаціями, значно розходиться, однак все одно свідчить про тенденцію постійного зростання кількості осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

  Так, за статистикою IOM Ukraine у 2016 р. було виявлено – 1151 постраждалих від торгівлі людьми, у 2017 р. – 1259, у 2018 – 1265 (490 – жінки, 775 – чоловіки).

  Правоохоронними органами в рамках кримінальних проваджень було виявлено у 2016 році – 86 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, у 2017 році – 367 осіб, у 2018 – 223 особи (з них 135 – жінки, 60 – чоловіки та 28 –діти).

  Також щороку збільшується кількість осіб, яким було надано статус постраждалих від торгівлі людьми – у 2016 – 110, 2017 – 198, 2018 – 221 (серед яких 99 – жінки, 98 – чоловіки, 24 – діти (13 хлопців та 11 дівчат).

IMG-9a36a0bc8d807c3252917babd7144782-V  Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з установами та організаціями, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми,  взяв у акції «Всесвітній день протидії торгівлі людьми», організованій управлінням соціального захисту населення.

  Мета акції – привернути увагу населення, державних інституцій, ЗМІ до проблеми торгівлі людьми, наслідків сучасного рабства.

Робота служби підтримки сімей

  Протягом 22 – 26 липня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Пилипівську та Яблунівську сільські ради.

IMG_20190724_094403  Спільно секретарем Пилипівської сільської ради, Б. Чемес, відвідано 4 сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 6 дітей. В усіх цих сім’ях складні життєві обставини викликані сукупністю факторів. В одній сім’ї мати неповнолітня, а батько засуджений до покарання, непов’язаного з позбавленням волі. До того ж, молоді батьки не мають власного житла та постійного місця роботи. В іншій сім’ї  – мати раніше позбавлена батьківських прав стосовно 2-х старших дітей, а батько перебував у місцях позбавлення волі. В інших сім’ях, батьки мають недостатній виховний потенціал. В усіх сім’ях батьки схильні до вживання алкоголю.

IMG_20190724_10082020190724_093342

  За результатами спільного візиту в сім’ї, прийнято рішення про винесення на розгляд виконкому питання виконання батьківських обов’язків в одній сім’ї та направлено листа до правоохоронних органів про притягнення матері до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

  Також відвідано 1 особу, яка нещодавно досягла повноліття на набула статусу особи, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Юнаку роз’яснено права. які він має відповідно до свого статусу, проконсультовано щодо працевлаштування, проведено профілактичну бесіду щодо профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, соціально небезпечних хвороб та вчинення злочину.

  У Яблунівській сільській раді відвідано 2 багатодітних сім’ї, в яких виховується 10 дітей. В одній із сімей дітей виховує одинока мати, яка переїхала з іншої області. Мати не має власного житла, місця роботи, не оформлені соціальні виплати. Проте, після роз’яснювальної бесіди вже звернулася до управління соціального захисту населення про передачу її справи та служби зайнятості населення щодо працевлаштування.

  В усіх відвіданих сім’ях перевірено спроможність батьків задовольняти базові потреби дітей. Проконсультовано щодо негайних дій батьків з метою покращення матеріального становища. Особливу увагу приділено профілактиці вживання алкоголю. Наголошено на відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язку.

  Також, серед відвіданих сімей, визначено тих, що найбільше потребують допомоги щодо підготовки дітей до нового навчального року та будуть залучені до щорічної благодійної акції «Готуємо дітей до школи».

Робота служби підтримки сімей

  Протягом 08 липня – 12 липня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Божиковецьку, Зяньковецьку, Новосілецьку, Яблунівську (с. Буцнева) сільські ради. Відвідано 12  сімей, в яких виховується 36 дітей.

IMG_20190711_095917  Особливу увагу приділено сім’ї із Зяньковець, в якій нещодавно діти повернені із інтернатного закладу, та 2 сім’ям із Новосілки та Божиковець, які у судовому порядку відстоювали своє прагнення повернути дітей, які були раніше вилучені. Перевірено санітарно-гігієнічні умови проживання, забезпечення дітей продуктами харчування, одягом, спальними місцями, засобами гігієни тощо. З органами місцевого самоврядування обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей та шляхи попередження складних життєвих обставин. Узгоджено спільні дії у випадках виникнення ситуацій, що становлять загрозу життю та здоров’ю дітей.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, проведено відповідно профілактичну роботу з 2 сім’ями. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв, надано психологічну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.

IMG_20190711_095459P90711-112931IMG_20190711_095743 IMG_20190711_095443 IMG_20190711_095514 IMG_20190711_095732IMG_20190711_095654 IMG_20190711_095703

Робота служби соціальної підтримки сімей

  Протягом 01 – 05 липня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках діяльності спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» здійснено виїзди у Загінецьку, Шиїнецьку сільські та Лозівську селищну ради. Відвідано 3 сім’ї, в яких виховується 17 дітей. Спільно із секретарем Лозівської селищної ради, Л. Налозінською, яка завжди бере участь у роботі із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах відвідано 4 сім’ї, в яких виховується 9 дітей.

  Під час робочого візиту заступника голови райдержадміністрації, З. Попадіної, спільно із головою села, Н. Гуменною, відвідано сім’ї, що проживають у с. Шинці. Також проінспектовано сім’ї, які проживають на території с. Загінці.

IMG-b01c426e510d915f5ea38f78f9c03201-V  Під час бесід батьків проконсультовано щодо підвищення виховного потенціалу, попередження алкоголізму, попередження конфліктів у сім’ях та домашнього насильства, раціонального використання сімейного бюджету, працевлаштування з метою покращення сімейного добробуту, дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання. Наголошено на зміни у законодавстві щодо відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

  З головою села обговорено подальшу співпрацю щодо попередження кризових ситуацій у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Робота служби підтримки сімей

IMG_20190627_114602  Протягом 24 – 27 червня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Богдановецьку та Явтухівську сільські ради. Відвідано 6 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 17 дітей.

  Спільно із секретарем селищної Лозівської селищної ради, В. Плут, відвідано 4 сім’ї, в яких виховується 7 дітей. В т. ч. сім’ю, в якій виник ризик соціального сирітства. Декілька років тому у цій сім’ї вже було вилучено дітей. Після створення належних умов для проживання дітей, подолання алкогольної залежності рішенням суду батьків було поновлено їх правах відносно дітей. 

  Спільно з головою с. Явтухи, Ю. Брушніським, відвідано 2 сім’ї, в яких виховується 10 дітей. В одній із сімей в присутності неповнолітніх дітей було вчинено домашнє насильство.

20190702_111424  З батьками проведено профілактичні бесіди щодо попередження неналежного виконання батьківських обов’язків. Наголошено на  попередженні безпритульності та бездоглядності під час канікул. Проведено бесіди щодо профілактики нещасних випадків та попередження дитячого травматизму, що так актуально у період шкільних канікул, та дотримання правил пожежної безпеки, поведінки на воді тощо. Проконсультовано щодо особливостей фізичного та емоційного розвитку дітей різного віку та їх потреб. Батьків із сімей, що належать до пільгових категорій ознайомлено із можливістю оздоровлення дітей у санаторіях та таборах області, а також при дитячому відділенні Деражнянської ЦРЛ. Надано рекомендації щодо попередження конфліктів у сім’ях. Надано необхідну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства, в ході оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв.

  З органами місцевого самоврядування обговорено проблеми сімей та спроможність батьків задовольняти потреби дітей та шляхи мінімізації складних життєвих обставин.

20190627_111233 20190702_112557 P90702-115157 P90702-120223

Засідання дорадчого органу

IMG-8490a3289725019b93e632a62e20d96e-V  20 червня 2019 року за головуванням заступника голови Деражнянської райдержадміністрації, Заряни Попадіної, відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Слухалося питання про здійснення соціального супроводу сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  На засіданні проаналізовано результати роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та участь у здійсненні соціального супроводу суб’єктів соціальної роботи. Прийнято рішення про припинення соціального супроводу із досягненням позитивного результату 5 сімей, в яких 10 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них: подоланно складні життєві обставини у 3 сім’ях, мінімізовано — у 2 сім’ях.

  Проаналізовано потреби 10 сімей, в яких виховується 22 дитини, які потребують соціального супроводу. Визначено завдання усіх відповідальних органів, установ та організацій у подоланні складних життєвих обставин.

Робота служби підтримки сімей

P90610-093018  Протягом 03 – 07 червня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Божиковецьку, Гатнянську, Пилипівську та Яблунівську сільські ради. Відвідано 7 сімей, в яких виховується 27 дітей.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, спільно з Божиковецьким сільським головою, О. Багрій, проведено профілактичну роботу та надано допомогу особі, що постраждала, сім’ї, в якій виховується 5 дітей, де стосовно матері вчинив насильство її співжитель.

  Спільно із головою с. Гатна, І. Важельською, та службою у справах дітей відвідано 2 сім’ї, в яких виникла потреба влаштування дітей у інтернатні заклади у зв’язку із смертю та хворобою батьків.

  Спільно із секретарем Пилипівської сільської ради, Б. Чемес, перевірено умови проживання у 2 сім’ях, які змінили помешкання.

  Відвідано багатодітну родину у с. Буцнева (Яблунівська сільська рада).

1560317856178  Фахівцями центру та представниками органів місцевого самоврядування перевірено стан задоволення базових потреб дітей щодо здоров’я, харчування, навчання, емоційного розвитку та побутових потреб. Роз’яснено відмінність потреб дітей відповідно до їх статі та віку, фізичного та емоційного здоров’я. Наголошено на нормах законодавства щодо неналежного виконання батьківських обов’язків. Особливу увагу приділено роз’ясненню наслідків надмірного вживання алкоголю, впливу алкоголізму батьків на формування особистості дітей та благополуччя родини: її моральний мікроклімат та матеріальне становище.

  Батьків із сімей, що належать до пільгових категорій, ознайомлено із можливістю оздоровлення дітей у санаторіях та таборах області, а також при дитячому відділенні Деражнянської ЦРЛ. Батькам наголошено на попередженні безпритульності та бездоглядності під час канікул. Проведено бесіди щодо профілактики нещасних випадків та попередження дитячого травматизму, що так актуально у період шкільних канікул, та дотримання правил пожежної безпеки, поведінки на воді тощо.

  З органами місцевого самоврядування обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей та шляхи мінімізації складних життєвих обставин.

IMG_20190612_124556 IMG_20190612_120515 P90610-091852 P90610-092216 P90610-094644 P90610-094747 P90610-102817 1560317353405