Робота служби соціальної підтримки сімей

follow   Протягом 04 – 15 червня 2018 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках діяльності спеціалізованого формування “Служба соціальної підтримки сімей” здійснено виїзди у с. Майдан-Чернелівецький, Макарове, Стара Гута (Майдан-Чернелівецька сільська рада), Богданівці, Кальня, Клопотівці, Пилипи. Відвідано 12 сімей, в яких виховується 19 дітей.

Рояль биз 20180529_132812  В ході роботи із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, надано консультації щодо підвищення виховного потенціалу батьків, попередження конфліктів у сім’ях, попередження алкоголізму, раціонального використання сімейного бюджету, працевлаштування з метою покращення сімейного добробуту.

  Сім’ї, які проживають на території М-Чернелівецької та Клопотовецької сільських рад відвідано спільно з начальником відділу цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства райдержадміністрації. З метою профілактики нещасних випадків та попередження дитячого травматизму, що так актуально у період шкільних канікул,  проведено профілактичні бесіди щодо дотримання правил пожежної безпеки, поведінки на воді тощо. Завідувачем ФАПом проведено профілактичний огляд дітей та бесіди щодо дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання та правил особистої гігієни як основного принципу профілактики різноманітних захворювань.

  Центром налагоджено тісну співпрацю з Кальнянської сільською радою. Голова села постійно контролює ситуації у сім’ях. Спільно з центром відвідує їх. В результаті чого обговорюється подальший план дій.

  Спільно з управлінням соціального захисту населення здійснено оперативне реагування на повідомлення про випадки домашнього насильства у 2 сім’ях, в яких виховується 7 дітей, які проживають у с. Коржівці та  Шелехове (Божиковецька с. р.), де вчинено насильства чоловіками відносно дружин та в 1-й сім’ї — відносно дитини. З’ясовано причини вчинення насильства. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство та підтримки його жертв, надано психологічну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства.

  За результатами виїздів вжито і суворих заходів впливу. Стосовно 3-х сімей підготовлено клопотання до органів поліції про притягнення батьків до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

20180529_143509 20180529_144834 IMG_20180614_102818 IMG_20180614_153134IMG_20180614_121755 IMG_20180614_155841

Засідання дорадчого органу

IMG_20180613_090133  13 червня 2018 року за головуванням заступника голови Деражнянської райдержадміністрації, О. Пилипчука, відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Слухалося питання здійснення соціального супроводу сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  На засіданні проаналізовано результати роботи центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді та участь у здійсненні соціального супроводу суб’єктів соціальної роботи. Прийнято рішення про припинення соціального супроводу із досягненням позитивного результату 13 сімей, в яких 25 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них, подоланні складні життєві обставини у 9 сім’ях, мінімізовано — у 4 сім’ях.

  Проаналізовано потреби 12 сімей, в яких виховується 21 дитина, які потребують соціального супроводу. Визначено завдання усіх відповідальних органів, установ та організацій у  подоланні складних життєвих обставин.

Попередження порушення законодавства у разі виникнення страхових випадків

FB_IMG_1528799700685  12 червня 2018 року Березюк Галина Михайлівна, директор Деражнянського РЦСССДМ, Регеша Ніна Петрівна, інспектор з кадрів, Якимова Анна Вікторівна, бухгалтер центру, взяли участь в семінарі, організованому Деражнянським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, за участю представника управління. Обговорювались питання:

–  надання матеріального забезпечення та страхових виплат, застрахованим особам відповідно до Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування;

– нові форми заяви-розрахунку, яку надає страхувальник для проведення фінансування матеріального забезпечення;

– про створення Єдиного реєстру листків тимчасової непрацездатності;

– соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду;

– про порядок страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та членам їх сімей;

– профілактика виробничого травматизму;

– контроль за використанням коштів Фонду.

Робота служби соціальної підтримки сімей

IMG_20180521_103452  Протягом 21 — 25 травня 2018 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Новосілецьку, Маниківську, Явтухівську, Гришковецьку сільські ради.

  У Новосілецькій сільській раді спільно із сільським головою відвідано сім’ю неповнолітньої, яка засуджена до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. З неповнолітньою проведена бесіда, під час якої їй роз’яснено наслідки скоєння нею нових злочинів, адміністративних правопорушень та невиконання вимог вироку суду. До бесіди була залучена мати засудженої, якій роз’яснено про необхідність належного виконання батьківських обов’язків, за невиконання яких вона може бути притягнута до адміністративної відповідальності.

20180521_102503  В одній із сімей мало місце насильство чоловіка відносно дружини (с.Гришки). З’ясовано причини та обставини, через які воно виникло. Дружині надано психологічну допомогу, а також консультації щодо попередження виникнення повторних випадків насильства. Чоловікові роз’яснено, що насильство в сім’ї — це злочин, покарання за який передбачено чинним  законодавством.

  В Явтухівській сількій раді було відвідано 7 сімей, в яких виховується 18 дітей, та здійснено оцінку потреб дитини та її сім’ї.

  У Маниківській сільській раді спільно із сільським головою у 6 сім’ях перевірено використання допомоги при народженні дитини. Фактів нецільового використання коштів допомоги при народжненні дитини не виявлено.

20180521_115924_resized  В ході роботи із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, надано консультації щодо підвищення виховного потенціалу батьків, попередження конфліктів у сім’ях, раціонального використання сімейного бюджету, працевлаштування з метою покращення сімейного добробуту та дотримання правил пожежної безпеки.

Зміцнення духовних сімейних цінностей

20180520_163058  20 травня з метою зміцнення духовних сімейних цінностей Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Церквою Євангельських Християн-Баптистів влаштували пікнік для дітей, сім’ї, яких перебувають у складних життєвих обставинах.

  Під час проведення заходу учасники отримали настанови щодо спілкування в сім’ї, поваги та любові один до одного. Діти спілкувалися, взяли участь у ігрових розвагах, конкурсах, вікторинах. Усі учасники отримали позитивні емоції, певні знання, корисні подарунки, та розширили свій кругозір. Пригощалися стравами приготовленим разом.  

  Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, учасники пікніка висловлюють щиру вдячність Церкві Євангельських Християн-Баптистів.

  Нехай множаться усі добрі справи! Хай у домівках панують мир і злагода, благополуччя і достаток.

20180520_133634 20180520_142458

Ти сам відповідаєш за свої вчинки

20180522_134630  21 травня 2018 року, в рамках діяльності спеціалізованого формування “Школа відповідального батьківства”, Деражнянським РЦСССДМ спільно з бюро безоплатної правової допомоги, психологом школи-інтернат провели правоосвітню бесіду на тему: «Ти сам відповідаєш за свої вчинки» з неповнолітнім, який має конфлікт із законом.

  Неповнолітні становлять таку вікову групу дітей, які перебувають в періоді психофізіологічного та соціального зростання, якому притаманне рольове експерементування. Через відсутність життєвого досвіду підліток не спроможній правильно оцінити ситуацію, що склалася, і, як наслідок, він вступає в конфлікт, що може призвести до порушення закону. Саме тому, спільними зусиллями ми маємо підтримати тих, хто цього потребує саме зараз та попередити потрапляння ними в неприємні життєві ситуації.

Всесвітній день пам’яті померлих від ВІЛ-СНІДу.

IMG_20180518_094501  Щорічно у третю неділю трaвня в усьому світі проходить День пaм’яті людей, які померли від СНІДу. Вперше він був оргaнізовaний в 1983 році в Сaн-Фрaнциско (СШA) групою aмерикaнців, яких особисто торкнулaся проблемa СНІДу. У День пам’яті померлих від СНІДу люди кріплять до одягу червону стрічку, як символ скорботи та пам’яті про мільйони померлих людей, в знак того, що СНІД не має кордонів, національностей, статті та віку.

IMG-5195869121f48e2c02096739afcbcafb-V  Мета акції – не лише вшанувати пам`ять людей, які померли від СНІД, але й привернути увагу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНІД, в Україні зокрема, нагадати, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смертей ще десятків тисяч людей.

  Спеціалісти Деражнянського центру соціальних служб для сім’ї, та молоді провели вуличну акцію присвячену Дню пам’яті померлих від СНІДу, до якої активно долучилися учні 11 класу Деражнянської ЗОШ № 1, дітям було роздано інформаційну листівку присвячену цьому дню та червону стрічку з написом “Червону стрічку носять не байдужі”, яка з’явилась у світі у квітні 1991 року році, а її  створив відомий художник Франк Мур для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем СНІДу. Червона стрічка є символом підтримки, надії на майбутнє.

  Багато дорослих людей вважають, що «ВІЛ-інфекція – це проблема молодих людей» та розплата за аморальний спосіб життя. Все це пояснює відсутність настороги в ризикованих ситуаціях, необхідності їх попередження та не бажанні обстеження на ВІЛ.

  «Виклик залишається надзвичайно грізним, для декого навіть нездоланним. Підступний за своєю природою вірус діє так, що вражає чоловіків і жінок у розквіті їх сил – у віці від 15 до 40 років. Він забирає у дітей батьків, а у суспільства активних громадян» (Даглас Гарднер).

  На сьогодні епідемія ВІЛ-інфекції не зупиняється. СНІД займає 7-ме місце в структурі смертей у світі. Всього у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей. В Україні з 1987 року по травень 2018 року зареєстровано майже 307 тисяч людей з діагнозом ВІЛ, майже 98 тисяч людей зі СНІДом і понад 43 тисячі смертей від СНІДу. 

  Необхідно знати та пам’ятати, що допомагає уникнути інфікування ВІЛ:

– здоровий спосіб життя, особистий фактор поведінки, знання шляхів;

– зараження ВІЛ, усвідомлення особистої відповідальності за стан здоров’я;

– захищений статевий контакт;

– взаємна повага та вірність статевих партнерів;

– відмова від споживання ін’єкційних наркотиків.

  Необхідно відроджувати традиційні для України – культурні цінності сім’ї, материнство, здоров’я, любові та вірності, а також пристойне відношення до себе, свого образу життя як дійсних методів профілактики захворювання, яке загрожує здоров’ю нації, існуванню людства.

IMG-6be4af0a14d156fd783adf36bf19a131-V IMG-264d86e37867aeeb739c13a50ca7b2df-V

Союз сім’ї і держави

IMG-1377de87f9eea78eb43aa908303bb29c-V  Сонцесяйний, квітучий і зелений травень – найкрасивіша весняна пора. Саме цього місяця ми маємо таке особливе родинне свято, як Міжнародний день сім’ї. Цей день було проголошено Генасамблеєю ООН у резолюції про Міжнародний рік сім’ї, прийнятій в 1993 році. Кожен рік для Міжнародного дня сімей обирається нова тема. У минулому році вона звучала так: «Сім’я, освіта і добробут». Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин в день.
   З нагоди їх відзначення Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спільно із спеціалістами бюро безоплатної правової допомоги та працівником Деражнянського районного сектору з питань пробації проведено акцію та інформаційно — роз’яснювальну роботу з батьками на вулиці міста присвячену цьому дню.

IMG-e2da02ea94b7dfd5adf300a21b546672-V  Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

  Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

  У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

IMG-63b6590319c7cd003388d0986151b08e-V  З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.

Робота служби соціальної підтримки сімей

IMG-60fba7f8a2bf74ccd3cabe09a863e04a-V  Протягом 02 — 11 травня 2018 року Деражнянським РЦСССДМ відвідано сім’ї, які проживають на території Божиковецької, Гришковецької, Копачівської, Маниковецької, Нижняської та Пилипівської сільських рад.

  Спільно з органами місцевого самоврядування, сімейними лікарями, обстежено умови проживання та складено оцінки потреб у 22 сім’ях, в яких виховується 57 дітей.

  З батьками проведено профілактичні бесіди щодо впливу їх способу життя та поведінки на формування особистості дитини, мікроклімат у сім’ї та добробут родини вцілому. Надано рекомендації щодо догляду за дітьми та роз’яснено їх потреби у різному віці. Обговорено спільні подальші дії щодо покращення ситуацій у сім’ях.

20180508_111842  Сімейними лікарями проведено роз’яснювальні бесіди щодо вакцинації як найважливішої складової профілактики багатьох інфекційних захворювань.

  Здійснено оперативне реагування на випадки вчинення насильства у 4 сім’ях.

  Перевірено використання допомоги при народженні дитини в 2 сім’ях.

IMG-277ff0e2161521bc4d600d56a43da2ca-VIMG-94e451ad7eeb8d140524a4227c427363-V

Подяка добрим людям

  В наш нелегкий час, коли все більше людей потребує турботи та матеріальної допомоги стає важко знайти людину, здатну сприймати чужі проблеми як свої, і як чудово що такі люди є. Вже не вперше нашим землякам допомагають незнайомі люди. Близько тридцяти сімей району, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримали допомогу вагою понад півтони. Це одяг, взуття, іграшки, шкільне приладдя.

  Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру вдячність “Добрим людям” ГО “Хмельниччина без сиріт”,  благодійному фонду “Милосердя” за надану гуманітарну допомогу. Дякуємо усім небайдужим до проблем інших людям, здатним до співчуття, розуміння, які передали цю допомогу фонду. Дякуємо волонтерам, які працюють у фонді: сортують, пакують, доставляють вантаж у потрібне місце.

  І дуже приємно, що серед нас живуть люди, готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. У народі кажуть, що добра людина – це щаслива людина. І доброта обов’язково повертається до того, хто її віддає.

IMG_20180412_085600IMG_20180412_100945IMG-aadef928f04f7802169f68b39805bdc3-V