Консультування з питань патронату над дитиною

IMG-7f5efdb381b206d290ecf8c2e9752162-V26 серпня 2021 року завідувач відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Галина Березюк, відповідно до затвердженого спільного плану роботи із Деражнянською філією Хмельницького обласного центру зайнятості щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, зокрема впровадження послуги патронату, провела групову консультацію та презентацію «Деякі питання здійснення патронату на дитиною» для осіб, які перебувають на обліку у зв’язку із пошуком роботи.

 

Консультування з питань патронату над дитиною

IMG_88059 липня 2021 року завідувач відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Галина Березюк, провела групову консультацію у Деражнянській філії Хмельницького обласного центру зайнятості для осіб, які перебувають на обліку з в’язку із пошуком роботи.

Вибір учасників заходу був визначений однією з вимог до кандидатів у патронатні вихователі: неможливість поєднання надання послуги патронату з іншими видами діяльності.

В ході консультації проведено учасників ознайомлено із формами сімейного виховання дітей-сирті та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування: усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я/дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я. Роз’яснено особливості кожної із цих форм.  Основну увагу акцентовано на послузі патронату над дитиною. Проведено презентацію постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення патронату на дитиною». Роз’яснено визначення послуги, алгоритм запровадження послуги патронату, вимови до кандидатів у патронатні вихователі та ознайомлено із підтримкою держави патронатних сімей.

Учасники заходу тримали інформаційні буклети з питань патронатного та інших форм сімейного виховання дітей-сирті та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування.

 

Тренінг «Ми за майбутнє без насильства»

IMG-cc071204eb39a9362c98fbc25ab53f9d-V Прояви насильства супрово     людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Іноді ми не усвідомлюємо , що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас порушують наші права, честь та гідність, не знаємо як захистити себе.

IMG-989f0751724c59b0269d23cfdb127c57-VВ рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Деражнянським районним центром соціальних служб спільно педагогом-організатором Деражнянського ліцею № 2 був проведений тренінг «Ми за майбутнє без насильства». Діти були зацікавлені в обговоренні теми насильства та жорстокості, тому приймали активну участь, відповідали на запитання, аналізували життєві ситуації, в яких визначали хто є кривдником, а хто жертвою, шукали шляхи допомоги постраждалій дитині і дійшли висновку, що кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи тепло і любов, зробити все можливе, щоб залишити свій слід як взірець людяності і доброти. Кожен учасник отримав буклет «Мій улюблений світ без насильства» як пам’ятку про цей захід.

IMG-6f261f5c252bde76ef32fe3fb814a379-VБезумовно така форма роботи посіє в дитячих душах зерна поваги один до одного, до молодших та старших за себе, навчить задуматися над тим, який слід залишають в душі людини сказані неприємні слова чи зроблені негарні вчинки, як від образ, болю, приниження може зламатися кожна людина.

 

 

 

 

Не дай СНІДу шанс!

IMG-b56a8a4c2fd7e824d93dcc5f4b46dc67-VЩорічно 1 грудня у світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання. Головна мета – звернути увагу суспільства на цю проблему, на те, яку серйозну загрозу для існування людства несе ця хвороба. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка.  IMG-a38c070577213cfd2f27472f7bbc2575-V

У зв’язку з цим Деражнянський районний центр соціальних служб спільно із учнями та педагогом-організатором Деражнянського ліцею № 2, провів акцію «Не дай СНІДу шанс». Захід розпочався із того, що кожен мав змогу прикріпити червону стрічку як символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Учасники заходу обговорювали і розповідали про таємниці вірусу імунодефіциту людини, шляхи та фактори передачі, правила уникнення ризику захворювання та отримали інформаційні буклети. Також розгорнули 16- метрову червону стрічку, яка символізує солідарність проти стигматизації цих людей у суспільстві.

IMG-da3261ca081eef0fce56309f8e3050a7-VТакі заходи допомагають молоді до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, підвищити рівень обізнаності про хворобу, його профілактику, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цього страшного захворювання та зробити правильний вибір. Профілактична робота сприяє формуванню навички здорового способу життя, подоланню страху, хибних стереотипів, упередженого ставлення до ВІЛ-інфікованих та прояву толерантної поведінки до людей, які живуть із цією недугою і… помирають наодинці з собою, наодинці зі світом.

 

 

        

Деражнянський район: Проведення акції «Готуємо дітей до школи»

Популярні

IMG_20200828_092707Підводячи підсумки щорічної благодійної акції «Готуємо дітей до школи», Деражнянський районний центр соціальних служб висловлює щиру вдячність усім, хто допоміг дітям із сімей в яких радість свята затьмарюють хвороби та нестатки, з обновками зустріти  першовересень.

IMG_20200828_091841За сприяння благодійників подарунки до Свята Знань отримали 24 дитини: рюкзаки, канцприладдя, яскраві учнівські дрібнички, шкільні форми та спортивні костюми, теплий одяг та взуття. А ще: трошки дива та тепла.

IMG_20200820_091814Деражнянський районний центр соціальних служб висловлює щиру вдячність постійному благодійнику:  магазину  «Чайка», який  передав центру 10 подарункових сертифікатів на суму 1000 грн.

Особливі слова вдячності хочу висловити Анастасії Кисіль, Ользі Король, Ларисі Звірок, Вікторії Данильчук, Тетяні Черняковій, Вероніці Слободян, Дарині Слободян, Ірині Вапняр. Яскраві і модні ланч-бокси, пляшечки, щоденники, папки, підставочки – все те, про що тільки мріялося, тепер буде тішити дітлахів. 

Прикро, що більшість наших земляків співучаствують у долях тих, хто потребує підтримки, лише  жалісливими коментарями у соціальних мережах, а левову частку, на ділі, надають мешканці інших міст області. Велика подяка за працю Хмельницькому обласному центру соціальних служб, який щорічно традиційно збирає допомогу дітям Деражнянщини.IMG_20200828_092325

Хай не вичерпується Ваше милосердя і чуйне ставлення до людей, які потребують допомоги! Здоров’я і достатку Вашим родинам, успіхів і процвітання у вашій праці.

Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

   IMG-d3d68b1743e414b12f5e681a25590e56-VЗ нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (Winst Trafficking in Persons), проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/68/192 у 2013 році, що відзначається щорічно 30 липня, за участі заступника голови Деражнянської райдержадміністрації, Людмили Давидович, проведено засідання круглого столу «Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». У засіданні взяли участь представники Деражнянського районного центру соціальних служб, служби у справах дітей райдержадміністрації, інспектор ювенальної превенції.  Було розглянуто основні пункти нормативно-правових актів: Закон України «Про протидію торгівлі людьми», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про створення та функціонування Єдиного державного реєстру злочинів торгівлі людьми», «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми». Учасники заходу обмінялися інформацією про функції у сфері протидії торгівлі людьми, які виконують їх структурні підрозділи, контактами інших держаних та недержавних установ та організацій.

Головною темою круглого столу було питання дотримання механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми.

 

 

 

Робота служби підтримки сімей

IMG_20200610_104949   Протягом  червня  2020 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Божиковецьку, Волоськівську, Городищенську, Гришковецьку, Загінецьку, Згароцьку, Клопотовецьку, Копачівську, Майдан-Чернелівецьку, Мазниківську, Маниковецьку, Нижнянську, Новосілецьку, Пилипівську та Яськовецьку сільські ради. Відвідано 40 сімей, в яких виховується 99 дітей. Виявлено 3 нових сім’ї. які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Перевірено використання допомоги при народженні дитини у 9 сім’ях.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, проведено надано  консультації членам  6  сімей,  в яких виховується 10 дітей. Надано консультативну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв.

  IMG_20200622_145012З органами місцевого самоврядування обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей та шляхи мінімізації складних життєвих обставин.

Засідання дорадчого органу

      66D368F2-8DC3-4732-B0CD-4B442C3B822E18 червня 2020 року за головуванням заступниці голови Деражнянської райдержадміністрації, Людмили Давидович, відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. У засіданні взяли участь начальниця управління соціального захисту населення, Тетяна Кравченко, начальниця відділу освіти, Жанна Сінькевич, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, Володимир Стаднік, головний лікар КП «Деражнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Михайло Затворніцький, заступник начальника Деражнянського відділення поліції, Дмитро Давидович,  начальниця відділу «Деражнянське бюро правової допомоги» Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинно допомоги, Оксана Сідлецька.  На порядку денному стояло 4 питання щодо здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Директорка Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Галина Березюк, проаналізувала роботу центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та участь у здійсненні соціального супроводу суб’єктів соціальної роботи. В результаті обговорення питання комісією прийнято рішення про припинення соціального супроводу із досягненням позитивного результату 3 сімей, в яких 8 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та продовження соціального супроводу 2 сімей, в яких виховується 4 дітей. Проаналізовано потреби 10 сімей, в яких виховується 17 дітей, які потребують соціального супроводу. Визначено завдання усіх відповідальних органів, установ та організацій у подоланні складних життєвих обставин.

 

 

 

 

Забезпечення прав дітей в умовах карантину

20200513_123736 1  На виконання листів Уповноважено Президента України з прав дітей, Міністерства соціальної політики України, Хмельницької обласної адміністрації щодо посилання контролю забезпечення захисту прав дітей та соціальної підтримки сімей з дітьми в умовах карантину, протягом 11-15 травня 2020 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Волоськівську, Пилипівську і Шиїнецьку сільські ради.

  Фахівцями центру спільно спеціалістами служби у справах дітей та представниками органів місцевого самоврядування відвідано 9 сімей, в яких виховується 18 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі, 2 сім’ї, діти з яких повернулися на період карантину із закладів  інституційного догляду та виховання.

  Перевірено стан задоволення потреб дітей в умовах карантину. Батькам надано консультації щодо підвищення виховного потенціалу, особливостей фізичного та емоційного розвитку дітей різного віку та їх потреби. Проведено бесіди щодо попередження неналежного виконання батьківських обов’язків, конфліктів у сім’ї та домашнього насильства. Роз’яснено шляхи передачі коронавірусної інфекції, способи профілактики, обмеження, пов’язані із карантином, і відповідальність за їх порушення.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, проведено надано консультації членам 4 сімей, в яких виховується 4 дітей, що проживають у смт  Лозове та м. Деражня. Надано консультативну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв.

  Фактів порушень прав дітей чи загрози їх життю та здоров’ю не виявлено. За результатами відвідування сімей, які перебувають у складних життєвих обставних, спільно із органами місцевого самоврядування обговорено шляхи контролю забезпечення прав дітей в умовах карантину та підтримки таких сімей.

20200513_130107 20200513_134029 20200513_134034 20200513_134901 20200513_103417 20200513_103606 20200513_103754 20200513_111014 20200513_111601 20200513_123736 20200513_123812 20200513_125514 20200513_125827

Забезпечення прав дітей в умовах карантину

  На виконання листів Уповноважено Президента України з прав дітей, Міністерства соціальної політики України, Хмельницької обласної адміністрації щодо посилання контролю забезпечення захисту прав дітей та соціальної підтримки сімей з дітьми в умовах карантину, протягом  04-08 травня 2020 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідано 12 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 23 дитини, в тому числі 11 сімей, в яких діти повернулися на період карантину із закладів  інституційного догляду та виховання, та 1 сім’ю, в якій під час домашнього насильства були присутні неповнолітні діти.

  Спільно із службою у справах дітей здійснено виїзди у Лозівську селищну, Коржовецьку, Новосілецьку, Яськовецьку (с. Красносілка) сільські ради та м. Деражня. Відвідано 6 сімей, в яких виховується 16 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Перевірено стан задоволення потреб дітей в умовах карантину, здатність батьків задовольняти потреби дітей, вплив факторів сім’ї та середовища (основні доходи сім’ї, наявність підтримки з боку родини чи громади, спосіб життя батьків, їх соціальні стосунки), наявність речей першої необхідності, умови проживання, стан забезпечення батьками участі дітей у навчальному процесі.

  Батькам роз’яснено шляхи передачі коронавірусної інфекції, способи профілактики, обмеження, пов’язані із карантином, і відповідальність за їх порушення.

  Значну увагу приділено консультуванню щодо пошуку шляхів заробітку та працевлаштування як засобу покращення матеріального становища сім’ї.

  Фактів порушень прав дітей чи загрози їх життю та здоров’ю не виявлено. Як і в більшості сімей соціально вразливих категорий, матеріальне становище на пограничному рівні. Батьки не працюють. Сім’ї живуть за рахунок ведення домашнього господарства та допомоги, отриманої від Деражнянської райдерадміністрації та ГО «Хмельниччина без сиріт».

  За результатами відвідування сімей, які перебувають у складних життєвих обставних, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із службою дітей обговорено шляхи контролю забезпечення прав дітей в умовах карантину та підтримки таких сімей.

IMG_20200506_111942 IMG_20200506_132149 IMG_20200506_125438  IMG_20200506_132609IMG_20200506_122950 IMG-b75961c34698dc107006cb16111dce94-V