На сіданні колегії райдержадміністрації

79950006_2855300978088436_771482925018382336_n  23 грудня 2019 року на засідання колегії Деражнянської районної державної адміністрації, яке відбулося під керівництвом заступника голови адміністрації Заряни Попадіної, заслухано питання про здійснення соціальної роботи Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Директор Деражнянського РЦСССДМ, Галина Березюк, проінформувала членів колегії та присутніх про організаційно-провові засади діяльності центру, пріоритетні напрямки роботи та проблемні питання. Донесла інформації про роботу спеціалізованих формувань та консультаційних пунктів, співпрацю із соціальними партнерами на недержавними організаціями, інформаційно-просвітницьку та рекламну діяльність.

  Основна увага була приділена звіту щодо надання соціальних послуг уразливим категоріям населення, а саме: особам та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, наслідки яких вони не можуть подолати за допомогою власних засобів та можливостей.

  З метою забезпечення раннього виявлення, ведення обліку та соціального супроводу сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, протягом  2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено оцінки потреб у 160 сім’ях, в яких виховується 374 дитини, та 36 оцінок потреб особи.

  За результатами яких, взято на облік 45 нововиявлених сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 87 дітей, та 22 особи. Знято з обліку 45 сімей, в яких виховується 82 дитини, та 12 осіб.

  Всього на обліку Деражнянського РЦСССДМ перебуває 191 сім’я, в якій виховується 450 дітей, та 37 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Соціальним супроводом протягом звітного періоду охоплено 57 сімей, в яких виховується 130 дітей та 1 особу, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  З них, протягом звітного періоду, взято під соціальний супровід 39 сімей, в яких виховується 89 дітей.

  Припинено здійснення соціального супроводу 35 сімей, в яких виховується 83 дитини. З них: у зв’язку із досягнення позитивного результату – 35 сімей (з мінімізацією складних життєвих обставин – 17 сімей, подоланням – 18 сімей.

  Протягом звітного періоду соціальними послугами охоплено 610 сімей, в яких виховується 869 дітей. За результатами послуг:

– у 154 сім’ях підвищено виховний потенціал, в т. ч., у 92 сім’ях – сформовано навички догляду за дитиною;

– у 119 сім’ях сформовано навички ведення домашнього господарства, в т. ч., навички дотримання належних санітарно-гігієнічних умов проживання;  

– у 24 сім’ях знижено рівень вживання алкоголю;

– 20 сім’ям надано допомогу у працевлаштуванні;

– 10 сім’ям надано допомогу у влаштуванні дітей в дитячі садочки та навчальні заклади;

– 12 сім’ям надано допомогу у отриманні лікування;

– члени 57 сімей, які перебувають під соціальним супроводом, пройшли профілактичні медичні огляди, в т. ч., проконтрольовано дотримання графіка вакцинації дітей;

– у 10 сім’ях виправлено протиправну поведінку їх членів;

– 82 сім’ям надано допомогу з питань отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

– 8 сім’ям надано допомогу щодо збору документів для отримання посвідчення багатодітної сім’ї;

– 4 сім’ям надано допомогу у складанні позовних заяв;

– 9 сім’ям надано допомогу у виготовленні документів, що посвідчують особу, в т. ч. реєстрації новонародженої дитини;

– у 42 сім’ях сформовано навички раціонального використання сімейного бюджету;

– з метою попередження раннього соціального сирітства, 2 сім’ї влаштовано в «Хмельницький обласний соціальний центр матері та дитини»;

– 1 особу, яка мала проблеми, пов’язані із залежністю від алкогольних та психотропних речовин, влаштовано в Хмельницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації;

– 1 особу, яка постраждала від домашнього насильства, влаштовано в Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги;

– за сприяння спонсорів, недержавних організацій і волонтерів та в рамках проведення благодійних акцій: «Великодній кошик», «Готуємо дітей до школи»,  «Кожен здатен на диво», допомоги різного виду отримали:

  • 14 сімей у вигляді продуктових наборів;
  • 20 дітей отримали подарункові сертифікати на придбання канцтоварів;
  • 18 дітей отримали шкільні рюкзаки та ранці;
  • 1 дитина отримала набір першокласника (одяг, взуття, канцприладдя);
  • 60 сімей отримали гуманітарну допомогу у вигляді речей, які були у вжитку;
  • 79 дітям з інвалідністю надано подарунки до Дня інваліда;
  • 19 дітей отримали подарунки до Дня Святого Миколая, Нового року та Різдва.

  Соціальним супроводженням охоплено 3 прийомних сім’ї, в яких виховувалося 7 дітей (2 дітей-сиріт та 5 дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування).

  З метою підготовки дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей, підписано 2 договори  про наставництво стосовно 2 дітей, які виховуються в інтернатному закладі.

  На обліку центру перебуває 36 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 1 особу вказаної категорії охоплено соціальним супроводом.

  З метою розширення можливостей для доступу населення до соціальних послуг, роботу Деражнянського РЦСССДМ протягом 2019 року було висвітлено у 1 статті обласної газети «Подільські вісті», 12 статтях районної газети «Вісник Деражнянщини»; у 37 повідомленнях на веб-сайті Деражнянської РДА та 46 повідомленнях на веб-сайті Хмельницького ОЦСССДМ. Створено сторінку у соціальній мережі facebook. Проведено 56 піар-заходів. Виготовлено та розповсюджено 12 видів буклетів у кількості 6500 штук.

  Центром налагоджено тісну співпрацю з державними та недержавними закладами, установами та організаціями.

  Членами колегії визнано, що соціальні послуги Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надаються на достатньому рівні.

Засідання дорадчого органу

79646507_2848280222123845_1818758920022261760_n  16 грудня 2019 року за головуванням заступниці голови Деражнянської райдержадміністрації, Заряни Попадіної, відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. У засіданні взяли участь начальниця управління соціального захисту населення, Тетяна Кравченко, начальниця відділу освіти, Жанна Сінькевич, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, Володимир Стаднік. На порядку денному стояло 5 питань щодо здійснення соціального супроводу стосовно сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

  Директорка Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Галина Березюк, проаналізувала роботу центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та участь у здійсненні соціального супроводу суб’єктів соціальної роботи. В результаті обговорення питання комісією прийнято рішення про припинення соціального супроводу із досягненням позитивного результату 4 сімей, в яких 8 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них: подолано складні життєві обставини у 2 сім’ях, мінімізовано — у 2 сім’ях, та продовження соціального супроводу 3 сімей, в яких виховується 8 дітей.

  Проаналізовано потреби 9 сімей, в яких виховується 19 дітей, які потребують соціального супроводу. Визначено завдання усіх відповідальних органів, установ та організацій у  подоланні складних життєвих обставин.

Не чекаючи винагород

Популярні

 день-волонтера (1) Однієї із волонтерських ініціатив, які закріплено в Україні на законодавчому рівні є наставництво над дитиною, яка виховується в інтернатному закладі.

  Під наставництвом розуміється добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. 

  Метою роботи наставника з дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування, є підготовка їх до самостійного життя.

  В січні цього року вперше в області в Деражнянському районі  були підписані договори про наставництво. На бажання стати підліткам авторитетним товаришем, який може вислухати, дати пораду, зацікавити, бути прикладом не вплинули ряд обов’язкових умов, передбачених законодавством. Аби стати кандидатом в наставники потрібно було зібрати пакет документів, пройти спеціальне навчання, а головне,  запасти в душу дитині, адже в цьому процесі наставника підбирають дитині за її бажанням. Протягом року наставники за допомогою особистого прикладу і переконання надавали моральну підтримку і зміцнення віри дитини в свої сили і можливості. Вчили своїх підопічним найпростішим побутовим речам. Пояснювали, звідки беруться гроші і як правильно планувати бюджет, як обирати товари в магазині. Розповідали, куди звертатися для отримання медичної допомоги або інших консультацій. Допомагали визначитися з майбутньою професією. Пояснювали, як будувати близькі стосунки і створювати сім’ю. За цей час підлітки отримали не лише корисний життєвий досвід, а розуміння, підтримку і цікаве  спілкування.

  З нагоди Міжнародного дня волонтера Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює найтепліші слова вдячності Ларисі Агаєві та Світлані Ланові, наставникам над дитиною, яка виховується в інтернатному закладі. Хай Вас підтримують та надихають рідні люди. Нехай Ваші благі справи повертаються Вам добром подвійно!

  Користуючись нагодою, хочеться привітати усіх, хто долучався до соціально значущих заходів, які проводив центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: діяльну молодь, спонсорів і благодійників, всіх небайдужих, хто надавав підтримку сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Ви даруєте свій талант, можливості, щире бажання допомогти іншим, не чекаючи подяк і винагород, То ж нехай не вичерпуються Ваш оптимізм, наснага та енергія.

Третього грудня — Міжнародний день інвалідів

Популярні

InShot_20191203_180641330  3 грудня Україна разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день інвалідів – це день боротьби людей з вадами здоров’я за свої права. Це символічне нагадування про обов’язок влади та суспільства перед людьми, яких доля позбавила повноцінного здоров’я.

  Страшно і болісно говорити про сьогоднішнє нелегке життя молодих сімейних пар, в яких народилася дитина з обмеженими фізичними чи розумовими можливостями. Чітких рецептів для їх душевного спокою не дасть ніхто. Всі погодяться з тим, що найдужче людей губить байдужість і жорстокість оточуючих, і що не тільки пігулками та мікстурами можна лікувати хворих діток, часом привітне і лагідне слово краще заспокоює та втішає людей, додає їм надії та оптимізму, моральної підтримки та впевненості в своїх силах.

  Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів відвідано сім’ї, які перебувають на обліку з зв’язку із інвалідністю. Батьки отримали інформацію з приводу пільг, на які вини мають право, рекомендації щодо особливостей виховання їх дітей. Діти ж отримали солодкі подарунки, придбані за рахунок районної програми та підтримки ПП Г. Приступи.

Челендж «Добра справа»

IMG-716e3ff040cfe00f43846b0e774b4707-V  Днями Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримав подарунки від учнів 4-Б Деражнянського ліцеї ім. П. Стрілецького, зібрані в рамках проведення учнівського челенджу «Добра справа». Дитячі іграшки, одяг, шкільне приладдя, корисні дрібнички вони зібрали для дітей, які в силу певних життєвих обставин, мають їх в недостатній кількості.

  Усі подарунки будуть незабаром передано за призначенням. Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру вдячність усім дітям та їх батькам за допомогу, організаторам акції та дирекції навчального закладу за теплоту сердець, милосердя та працю.

IMG-3a6375e4f12739722651954b90d15485-V IMG-dc335d015f312e9d91bf8ad721bb8daf-V

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Популярні

IMG-db098fa85868161f7cda7648e3f7d158-V  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. На знак розуміння та солідарності у боротьбі з ВІЛ/СНІДом під червоною стрічною у цей день в усьому світі за участю державних, громадських, медичних організацій відбуваються просвітницькі заходи: тренінги, відео лекторії, безкоштовні анонімні вуличні тестування на ВІЛ, розповсюдження засобів контрацепції та рекламної продукції, в церквах проводять молебні за померлих від епідемії. Центром громадського здоров’я створено веб-портал, що об’єднав всю ключову інформацію стосовно ВІЛ.

  29 листопада 2019 року, з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із школою-ліцеєм №2 м. Деражні проведено вуличну акцію з питань профілактики ВІЛ/СНІДу “Знати, щоб жити”,

  Акція стартувала вуличним флешмобом, в якому взяли участь заступник голови райдержадміністрації, Заряна Попадіна, та голова районної ради, Віталій Сідлецький. Перед адмінбудинком було розгорнуто 16-метрову червону стрічку  у вигляді переверненої букви V. Червоними стрічками на грудях свою громадянську позицію у ставленні до проблеми ВІЛ/СНІДу та людей, які живуть з ВІЛ. засвідчити працівники районного відділення поліції та центру пробації. Бо, що не зважаючи на непогану обізнаність, страх інфікуватися під час виконання службових обов’язків іноді виникає.

20191129_105532_resized  Вулицями міста школярі розповсюджували червоні стрічки та інформаційні буклети серед перехожих, з’ясовували рівень обізнаності про шляхи профілактики ВІЛ.

  За даними ООН, в Україні серед країн Східної Європи та Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий у світі. Серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48,5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Понад половину нових випадків виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях.

  Проте, незважаючи на шокуючі темпи поширення епідемії, доступність інформації ЗМІ, заходи, які проводяться в районі, більшість людей не володіє мінімальним рівнем знань про шляхи поширення вірусу, а надто його непоширення. Червової стрічки, буклету чи засобу контрацепції бояться так, начебто, саме через ці предмети вони заразяться. А за оцінками Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), понад 9,4 мільйона людей, що живуть з ВІЛ, все ще не знають свого статусу. Нажаль, більшість наших земляків переконані, що саме таким способом вони себе захищають. Думаю, прийшов час змінити «дитячу» поведінку по відношенню до свого здоров’я на «дорослу й свідому».

20191129_10540820191129_110339_resized 20191129_110428_resized IMG-4b16c9fdd8ebe1a048b1a243bba0838b-V IMG-6f835ec4766b8ae677f98e6639e72258-V IMG-50ebb62766bf1b2ecb57d2ab8c2e20dd-V IMG-8116977c163f849c1f416f0b16a410ce-V

Робота служби підтримки сімей

  Протягом листопада 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідано Лозівську селищну, Згароцьку, Коржовецьку, Нижнянську (2 рази), Новосілецьку (2 рази), Яблунівську (с. Слобідка-Шелехівська, с. Шарки), Явтухівську, сільські ради та м. Деражня. Спільно із представниками органів місцевого самоврядування, службою у справах дітей, працівниками поліції та медичними працівниками відвідано 7 осіб та 19 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 36 дітей. В т. ч., 4 сім’ї, в яких виховується 5 дітей, в яких зареєстровано факти домашнього насильства.

  В усіх відвіданих сім’ях перевірено стан задоволення базових потреб дітей. Проконсультовано щодо негайних дій батьків з метою покращення матеріального становища. Особливу увагу приділено профілактиці вживання алкоголю. Роз’ясненню наслідки надмірного вживання алкоголю, впливу алкоголізму батьків на формування особистості дітей та благополуччя родини: її моральний мікроклімат, матеріальне становище та стосунки з односельцями. Перевірено готовність сімей до зимового періоду. Проведено бесіди щодо профілактики інфекційних захворювань, в т. ч., дифтерії. Наголошено на відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків.

  З метою попередження повторного домашнього насильства, ініційовано розгляд справи 1 сім’ї на засіданні комісії з прав захисту дітей Деражнянської райдержадміністрації. 2 осіб, які постраждали від домашнього насильства, направлено до бюро безоплатної правової допомоги з метою представлення інтересів у видачі обмежувального припису .

  Здійснено перевірки використання допомоги при народженні дитини у 5 сім’ях.

  З органами місцевого самоврядування та соціальними партнерами обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей та спільні дії з метою мінімізації складних життєвих обставин.

20191108_105958 20191120_12100820191113_103520 20191113_104446 20191128_105628 IMG_20190711_095654IMG_20190711_095443 IMG_20191111_155016 P91107-103454 P91108-103128 P91113-100401 P91113-101233

Круглий стіл на тему: «Взаємодія суб’єктів з питань запобігання та протидії домашньому насильству»

Популярні

IMG-7763e54a3651c75e886d5872fb1338e8-V  25 листопада  2019 року в рамках проведення щорічної Всеураїнської акції «16 днів проти насильства» в лекційному залі Деражнянського відділення поліції було проведено круглий стіл на тему: «Взаємодія суб’єктів з питань запобігання та протидії  домашньому насильству».

  У засіданні круглого столу взяли участь представники: Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді; управління соціального захисту населення, відділу освіти, відділу культури національностей та релігій Деражнянської райдержадміністрації; центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;  Деражнянського відділення поліції Летичівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області; КП« Деражнянського  РЦ ПМСД  Хмельницької області».

  Під час проведення заходу було розглянуто питання про налагодження тісної співпраці та взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству щодо оперативного реагування на випадки домашнього насильства. Також було зазначено про необхідність активізації зусиль заради об’єднуючої мети: нетерпимість суспільства до домашнього насильства, збільшення  обізнаності про права  жертв домашнього насильства.

Робота служби підтримки сімей

  Протягом жовтня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідано Божиковецьку, Богдановецьку (2 рази), Городищенську (2 рази), Гришковецьку (2 рази), Коржовецьку, Майдан-Чернелівецьку (2 рази), Клопотовецьку (2 рази), Пилипівську сільські ради та м. Деражня. Спільно із представниками органів місцевого самоврядування та медичними працівниками відвідано 52 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 111 дітей. Сім’ї, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язку, порушують права дітей та, в яких наявний ризик соціального сирітства, відвідано спільно із службою у справах дітей та ювенальною превенцією.

  Фахівцями із соціальної роботи центру, представниками органів місцевого самоврядування та медичними працівниками перевірено стан задоволення базових потреб дітей щодо здоров’я, харчування, навчання, емоційного розвитку та побутових потреб. Роз’яснено відмінність потреб дітей відповідно до їх статі та віку, фізичного та емоційного здоров’я. Наголошено на нормах законодавства щодо неналежного виконання батьківських обов’язків. Особливу увагу приділено роз’ясненню наслідків надмірного вживання алкоголю, впливу алкоголізму батьків на формування особистості дітей та благополуччя родини: її моральний мікроклімат та матеріальне становище. Перевірено готовність сімей до зимового періоду. Проведено бесіди щодо профілактики інфекційних захворювань, в т. ч., дифтерії.

  Здійснено перевірки використання допомоги при народженні дитини у 18 сім’ях.

  Протягом жовтня місяця до центру надійшли повідомлення про факти домашнього насильства у 12 сім’ях, в яких виховується 18 дітей. В ході оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства надано допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства, роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв, наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.

  З метою попередження повторного домашнього насильства, ініційовано розгляд справ 2 сімей на засіданні комісії з прав захисту дітей Деражнянської райдержадміністрації. 5 осіб, які постраждали від домашнього насильства, направлено до бюро безоплатної правової допомоги з метою представлення інтересів у видачі обмежувального припису. 1 постраждалу особу влаштовано до Хмельницького обласного центру соціально-психологічної допомоги.

  З органами місцевого самоврядування та соціальними партнерами обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей та шляхи мінімізації складних життєвих обставин. За результатами чого направлено листи до Деражнянського відділення поліції про притягнення 4 батьків до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

P91001-095811 20191024_105324 IMG_20191024_105601 IMG_20191024_105918 IMG_20191024_111350 IMG_20191024_111519 IMG-7250c835f015270988ab855b408fa07a-V IMG-898682b6a924309f8da41113e78533db-V IMG-926bc5072a74e6a7dc2eee1e6854e5bf-V IMG-94fb2115a28ec9ff7e5f8a1d1c465d78-V IMG-a069a43740671fd8172a2305879b9770-V P91001-094510

Робота служби підтримки сімей

  Протягом вересня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою раннього виявлення та попередження складних життєвих обставин здійснено 9 сільських рад району. Спільно із органами місцевого самоврядування та медичними працівниками відвідано 24 сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 90 дітей.

  В усіх відвіданих сім’ях перевірено стан задоволення базових потреб дітей. Проконсультовано щодо негайних дій батьків з метою покращення матеріального становища. Особливу увагу приділено профілактиці вживання алкоголю. Наголошено на відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язку.

  Перевірено використання допомоги при народженні дитини у 2 сім’ях, в т. ч. підготовлено клопотання до управляння соціального захисту населення про відновленням допомоги в 1 сім’ї.

  Потягом місяця до центру надійшли повідомлення щодо домашнього насильства в 11 сім’ях. в яких виховується дітей 18. В т. ч., в одній сім’ї вчинено насильство щодо дитини. В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, надано допомогу постраждалим особам. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв. Проінформовано про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.

  За результатами спільного візиту в сім’ї, прийнято рішення про винесення на розгляд виконкому питання виконання батьківських обов’язків в 1 сім’ї та направлено листа до правоохоронних органів про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

P90930-115950 P90930-121930 20190913_105832_resized P90820-093418 P90820-095747 P90820-095858 P90820-100140 P90910-110925 P90910-110957 P90910-111046 P90910-113730 P90910-152034 P90913-113254 P90930-111935