На Хмельниччині триває процес впровадження послуги патронату над дитиною

Популярні

20200708_101012  Днями на базі Кам’янець – Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся круглий стіл приурочений Всеукраїнському Дню сім’ї за участю керівництва обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, першого заступника голови Кам’янець-Подільської РДА Ніни Фабіянської, фахівців із соціальної роботи, соціального захисту населення, представників ОТГ. Тема круглого столу стосувалась впровадженню нової соціальної послуги патронату над дитиною на теренах Хмельницької області. Директор ХОЦСССДМ Тетяна Власюк привітала присутніх із Всеукраїнським Днем родини, наголосила на необхідності збереження для дітей своєї рідної сім’ї,  закликала докласти максимум зусиль для забезпечення найкращих інтересів дітей, які проживають у сім’ях зі складними життєвими обставинами.

20200708_100058  За словами  Ніни Францівни  щороку у районі близько 30 дітей, що потрапили до скрутних життєвих обставин, розміщуються до центрів соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР). Підстави вилучення таких діток із сім’ї можуть бути дуже різними: від хвороби батьків, скрутного матеріального стану, неможливістю з тих чи інших причин забезпечити дитині нормальні умови, до випадків, коли стосунки в родині на фоні, наприклад, зловживання кимось із батьків алкоголем чи наркотиками, починають становити небезпеку для життя, психологічного і фізичного здоров’я дитини. 

20200708_104006  Під час заходу відбулось обговорення найбільш актуальних питань захисту прав дітей, підтримки сімей з дітьми, впровадження нової соціальної послуги – патронату, шляхів пошуку, відбору та особливостей навчання кандидатів у патронатні вихователі.

  Усі присутні підтримали необхідність створення і функціонування патронатних сімей на території Камянець-Подільського району. Підсумком зустрічі стало те, що одна із сімей виявила бажання пройти навчання та в перспективі стати патронатними вихователями.

20200708_111016

Проведено семінар-навчання для спеціалістів Кам’янець-Подільського районного, міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Гуменецької сільської об’єднаної територіальної громади

Популярні

IMG-cf5a86116b68dd360854326ac1a64805-V  11 – 12 грудня 2018 року проведено семінар-навчання для спеціалістів Кам’янець-Подільського районного, Кам’янець-Подільського міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Гуменецької сільської об’єднаної територіальної громади на тему «Реалізація норм наказу Мінсоцполітики України від 13.07.2018р. №1005 «Про затвердження форм обліку соціальної роботи з сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах».

  В ході семінару-навчання розглянуто питання щодо надання соціальних послуг відповідно до Державного стандарту соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах як інструмент правового регулювання надання соціальних послуг, здійснення оцінки потреб як основа ведення випадку та інструмент з надання якісних послуг для дитини та її сім’ї.

IMG-d466841e12d8abbc3adc5b48cdd5ce9e-V IMG-f8cc57297d1f68f8ab231a65287c1b4f-V

Робота мобільного консультативного пункту

Популярні

1  В рамках роботи мобільного консультаційного пункту обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із спеціалістами психологами Кам’янець-Подільського районним та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 11 липня 2018 року з метою проведення інформаційно-просвітницької роботи про вплив алкоголю та наркотиків серед підлітків, здійснено виїзд у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Еко Ленд» (с. Привороття  Кам’янець-Подільського району).

aed810b3a8bea75dc80a3c4d78f523e7_XL  Превентивна робота спеціалістів центрів включала у себе проведення: індивідуальної та групової роботи, яка спрямована на формування відповідальності за власну поведінку, перегляд відеолекторію «Профілактика впливу алкоголю та наркотиків серед молоді». Діти з цікавістю брали участь у заходах. Після перегляду відеолекторію підлітки активно обговорювали негативний вплив алкоголю та наркотиків на здоров’я молоді, ведення здорового способу життя та важливість дотримання його основних правил, ділилися ситуаціями з особистого життя, були відвертими та намагалися знайти вихід із запропонованих складних життєвих ситуаціях.

3  Актуальними проблемами для підлітків виявились питання підготовки до сімейного життя, надмірно ідеалізовані очікування від майбутньої сім’ї, відсутність уявлення про особливості сімейних ролей, важливість спілкування батьками та близькими людьми.

  Роботою охоплено 41 дітей віком від 11 до 14 років.

Грамотою ВРУ нагороджено І.Правника

Популярні

IMG-85b6e127266987609e3f4b6df62979a1-V     За поданням обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, після прийняття рішення Хмельницької обласної ради від 22 грудня 2017 року № 47-17/2017 «Про клопотання перед головою Верховної Ради України» Почесною грамотою Верховної Ради України за особливі заслуги перед Українським народом нагороджено директора Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Правника Івана Григоровича.

1 IMG-3b6878c74c7f42494db18e35a7581087-V

Кам’янець-Подільська міськайонна нарада щодо реформування системи надання соціальних послуг

нарада  4 січня відбулася міськрайонна нарада працівників Кам’янець-Подільського міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою надання пропозицій Міністерству соціальної політики України щодо реформування системи надання соціальних послуг в умовах конкретних територіальних громад.

  За дорученням Мінсоцполітики спеціалісти за принципом «мозкового штурму» напрацювали перелік пропозицій щодо бачення розвитку соціальних послуг для сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Послуги їх отримувачам надаватимуться за місцем проживання через створення системи соціальної роботи та розвиток соціальної інфраструктури.

Акція «ЯЛИНКА БАЖАНЬ»

  Кам’янець-Подільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді безмежно вдячний працівникам Хмельницького обласного центру за ініціативність, плідну працю в проведенні благодійної акції «Ялинка бажань», яка приносить дітям стільки радості та щасливих посмішок. Щиро дякуємо волонтерам та хмельничанам, які допомогли зберегти віру у новорічне диво, зігріти теплом, наповнити радістю та казковим настроєм маленькі дитячі сердечка.

  Спеціалістами центру та фахівцями із соціальної роботи було доставлено  подарунки з «Ялинки бажань» 10 дітям на території району.

Дідиченко СС -Ялинка бажаньПершин СО - Ялинка бажань Ялинка бажаньЯлинка бажань (3)Ялинка бажань (4) Ялинка бажань (5)Ялинка бажань (2)

Екскурсія до Дня батька

  16 вересня 2017 року відбулася екскурсія Кам’янець-Подільський «Хотинська фортеця, Кривченські кришталеві печери» для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, яка була присвячена до Дня батька. Ця поїздка була організована за ініціативи директора Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Правника І.Г., підтримки народного депутата України В. Мельниченка, голови районної державної адміністрації В. Сукача, першого заступника голови районної державної адміністрації М. Великохатько.

1  На день відпочинку було запрошено 8 прийомних сімей в яких виховується 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 14 дітей позбавлених батьківського піклування. Спільно зі своїми прийомними батьками та батьками-вихователями діти відвідали Хотинську фортецю та Кривченські кришталеві печери. Дана екскурсія проходила з екскурсоводами, які донесли багато цікавого та нового учасникам. Окрім того діти-сироти та їх батьки-вихователі були забезпечені харчуванням. Також на згадку про відвідані історичні місця учасники отримали сувеніри.

  З подорожі  усі повернулися з гарними емоціями та враженнями. Діти та дорослі дякують за чудовий день відпочинку, гарно проведений час. За те, що про них  дбають та підтримують.

сх бек п2

Кам’янець-Подільським районним центром було проведено благодійну акцію «Готуємо дітей до школи»

Від спонсорів та благодійників обласного центру щодо проведення благодійної акції «Готуємо дітей до школи», було надано допомогу у вигляді шкільної форми, взуття та канцтоварів 2 сім’ям переселенців: Хорунжи О. А. (с. Привороття), Шелкован Ю. В. (с. Підпилип’я). З них 5 дітей даних сімей отримали шкільну форму, 3 дітей отримали взуття, 1 дитина отримала канцтовари. Дорослі члени сім’ї отримали гуманітарну допомогу одягом від благодійників як обласного центру, так і благодійників районного центру.

9EZudA_J2AMsGEuhP1yemM

  Районним центром було проведено благодійну акцію «Готуємо дітей до школи» на території обслуговування. Завдяки спонсорській допомозі підприємців Нефедівської с/р Ганюк З. В., Староушицької селищної ради Ананійчук О. С., Горинської С.В., було закуплено канцтоварів на суму 600 грн. для дітей із 10 багатодітних сімей які знаходяться в складних життєвих обставинах: Рибак Л., Мельник І., Скрипник Н.,Заярнюк Н. (с.Грушка), Кирилюк Т., Горюшко Н. (с.Рункошів), КазіміроваТ, Воєвода Н., КорчевськаТ., Тертишена С. (с.Нефедівці).

20170831_132856CIMG6543 (2)

  Працівниками центру та фахівцями із соціальної роботи 435 багатодітним сім’ям району було роздано канцтовари від народного депутата України В. Мельниченка.

CIMG6534 qSnOnX4mAGE

qDD9lmkrd7s ZvZPWKj0EGA

Методична допомога фахівцям із соціальної роботи Кам’янеччини

Популярні

  17 – 18 липня 2017 року з метою підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи на базі Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалістами Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено дводенний тренінг на тему: «Оцінка потреб як основа ведення випадку та інструмент з надання якісних послуг для дитини та її сім’ї».

  Під час тренінгу піднімались питання взаємодії процесів ведення випадку та соціального супроводу, надання соціальних послуг відповідно затверджених державних стандартів, послуги екстреного та кризового втручання, проводилась групова робота щодо практичного вирішення життєвих ситуацій та їх документування відповідно Наказу Мінсоцполітики України від 09.07.2014 р. № 450.

image-0-02-05-b899584574984d007c413e4f6dcec97f3e6c0b23804925386363b35ca6d646a4-V image-0-02-05-eb0bab65e2b0b431ea815c81aadd5179b17f06ec354e11efa1789bf8ce0a167e-V

  Динамічності та яскравості тренінгу надали вправи «ОІО» (опис-інтерпритація-оцінка побаченої послідовності зображень), «Акваріум» (вправа спрямована на вміння чути і розуміння «бар’єрного» спілкування) численні рухавки та тематичні презентації.

  Директор Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Власюк Т. М. підвела підсумки роботи та здійснила аналіз ситуації в області і районі зокрема.

image-0-02-05-8aa7ca568a69cb4d467067b997a0c664f288c4d75f185db9615658b95504186f-V image-0-02-05-be58ad731ade750b9ea9007ef9be6ffe29c58aecbc784860632f666179964d64-V

  Навчання пройшло активно, цікаво та продуктивно. Аналіз зворотного зв’язку показав необхідність подальшого навчання у форматі тренінгу. Найбільше запитів щодо подальшої роботи стосувались поетапного заповнення форм оцінок потреб та визначення поетапної документальної послідовності у формуванні особових справ ведення випадку.