Працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації та Ганнопільської сільської ради в селі Довжки відвідано прийомну родину

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Одним із головних напрямків у роботі соціальних служб Славутського району є забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховуватися в родині. Пріоритетними формами влаштування таких дітей є прийомна сім`я.

  З 2006 року в Славутському районі створена та функціонує прийомна родина Наталії Дмитрівни та Олександра Сергійовича. Маючи двох рідних дочок, прийомні батьки прийняли в свою родину ще 4 діток. 

  6 лютого 2018 року  За результатами візиту встановлено, що батьками створені належні умови для проживання та виховання дітей, панує любов, повага та взаєморозуміння. Як зазначила прийомна мама Наталія Дмитрівна: “Я дуже люблю усіх своїх дітей. Обов’язок батьків –  створити такі умови для дітей, щоб вони мали змогу знайти себе й своє місце у житті, вирости здоровими, гармонійно розвиненими, отримати освіту, жити у атмосфері родинної турботи та любові. Адже влаштування подальшого життя дітей, формування навичок самостійності і соціального досвіду, що дають змогу їм вирішувати у подальшому життєво необхідні проблеми, є для нас, батьків, основним критерієм нашої праці, змістом нашого життя”.

За інформацією Славутського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Подарунки з “Ялинки бажань” отримали діти Славутського району

  З 15 по 28 грудня 2017 року за сприяння Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у магазині «Сільпо» торговельного центру «Оазис» (м. Хмельницький) проводилась Всеукраїнська благодійна новорічна акція «Ялинка бажань», метою якої був збір подарунків для дітей з багатодітних, малозабезпечених, прийомних сімей, дітей, які виховуються одним з батьків, сімей учасників АТО, переселенців та дітей з особливими потребами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Славутський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру подяку Хмельницькому обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтерам, усім хмельничанам, які долучилися до організації та проведення благодійної акції “Ялинка бажань”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Завдяки Вашій плідній праці, ми змогли подарувати радість свята і яскраві емоції дітям з багатодітних, малозабезпечених сімей.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Кабінет медичної допомоги підліткам та молоді “Клініка, дружня до молоді”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Вже 7 рік поспіль на базі Славутської центральної районної лікарні функціонує кабінет медичної допомоги підліткам та молоді “Клініка, дружня до молоді”, який надає медичну допомогу на засадах Дружнього підходу до молоді, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ). Основними принципами роботи кабінету є добровільність, доброзичливість, доступність, конфіденційність, анонімність та неосудливий підхід до відвідувача.

  Кабінет створено з метою надання медичної допомоги підліткам віком 10-18 років та молоді віком до 35 років за їх особистим зверненням або за направленням центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших лікувально-профілактичних закладів, установ тощо.

Основними напрямками роботи “Клініки, дружньої до молоді” є:

  • консультативний;
  • профілактичний;
  • лікувально-діагностичний.

  В “Клініці, дружній до молоді” можна отримати консультацію підліткового лікаря, акушер-гінеколога, дерматовенеролога, нарколога, психіатра, інфекціоніста, психолога.

  Профілактична робота є одним із основних напрямків в діяльності КДМ. Основна мета – пропагування здорового способу життя, підвищення рівня поінформованості молоді щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу, формування навичок безпечної поведінки. Все це сприяє збереженню здоров’я підлітків.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Спеціалістам районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі КДМ проводиться робота з учнями — волонтерами по розробці та поширенню інформаційних матеріалів з профілактики негативних проявів у дитячому та підлітковому середовищі, проводяться бесіди, тренінги, анкетування з актуальних для підлітків питань формування здорового способу життя та відповідальної поведінки в статевих та міжособистісних відносинах, збереження репродуктивного здоров’я, попередження виникнення ризикової поведінки та зменшення впливу її наслідків.

КОНТАКТИ “Клініки, дружньої до молоді” :
Славутська центральна районна лікарня, 

Адреса: м. Славута вул. Соборності 32

Телефон реєстратури: 2-12-09
(запис на прийом та консультацію з пн. по пт. з 8:00 до 16:00)
Телефон довіри: +380634145134 (щоденно)
 e-mail: kdm_slav@ukr.net
https://www.facebook.com/Клініка-дружня-до-молоді-Славута-753896631364626/manager/

Виставка до щорічної акції “16 днів проти насильства”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  З метою привернення уваги громадськості до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків, профілактики захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок та Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Славутським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за сприяння Славутської центральної районної бібліотеки організовано тематичну виставку. Під час огляду читачі мають можливість ознайомитись з правовими основами запобігання та протидії насильству в сім’ї, видами допомоги особам, які потерпають від насильства в сім’ї, переліком організацій, що займаються захистом прав та інтересів осіб, які потерпіли від насильства, ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Виставка триватиме з 25 листопада по 10 грудня

OLYMPUS DIGITAL CAMERA.

 

 

 

“Створення належних умов для повноцінного життя, гармонійного розвитку, попередження сімейного насильства”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Розв’язання проблем сімейного неблагополуччя через раннє виявлення, облік, соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах є пріоритетним напрямом діяльності Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Сьогодні, на жаль, не всі батьки сумлінно виконують свої батьківські обв’язки. Багато дітей при живих батьках не мають достатньої уваги та турботи, а деякі залишаються без батьківської опіки (це явище називається соціальне сирітство).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  “Створення належних умов для повноцінного життя, гармонійного розвитку, попередження сімейного насильства” – тема чергової бесіди із двома багатодітними родинами, що перебувають під соціальним супроводом Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка відбулася 21 листопада 2017 року у приміщенні центру.

  З батьками обговорено питання щодо належного та повноцінного догляду, виховання, розвитку дітей, проінформовано про негативні наслідки вживання алкогольних напоїв. По закінченню бесіди батьки отримали інформаційні матеріали (буклети та пам’ятки) з питань здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, торгівлі людьми та насильства у сім’ї.

Н. Пермінова, директор

Славутського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Рейд-перевірка

ПРАЦІВНИКАМИ СЛАВУТСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ПРОВЕДЕНОРЕЙД-ПЕРЕВІРКУ УМОВ ПРОЖИВАННЯ СІМЕЙ З ДІТЬМИ, ЩО ОПИНИЛИСЬ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

2 червня 2016 року працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на території сіл Полянь, Колом’є обстежено умови проживання 2 сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, 2 сімей опікунів та здійснено перевірку використання державної соціальної допомоги при народженні дитини у 2 родинах.  

В ході обстеження основна увага зверталась на наявність у дітей окремого спального місця, місця відпочинку та навчання, одягу відповідно до віку та сезону тощо. В ході проведення перевірки з’ясовувалось ставлення батьків до дітей, підходи до виховання і розвитку, наявність емоційного контакту між дітьми та батьками, психологічні проблеми у стосунках між членами сім’ї, проблеми у вихованні дітей. 

З батьками та опікунами проведено профілактичні бесіди щодо належного виховання, навчання, утримання дітей, щодо цільового використання одноразової грошової допомоги при народженні дітей та державної соціальної допомоги одиноким матерям, проінформовано про соціальні послуги, що можуть надаватись суб’єктами із соціального роботи та можливості оздоровлення та відпочинку дітей у літній період. Також діти отримали солодкі подарунки, приурочені Міжнародному Дню захисту дітей.

За результатами обстежень зроблено висновок, що умови проживання усіх дітей у сім’ях є задовільними, порушень прав дітей не виявлено, батькам та опікунам рекомендовано надалі добросовісно виконувати свої обов’язки, дбати про дітей, їх здоров’я, фізичний, розумовий та духовний розвиток. Одній багатодітній сім’ї запропоновано соціальний супровід з метою сприяння в оформленні державної соціальної допомоги, пільг та субсидій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Ми – діти твої, Україно!”

З метою відзначення в районі Міжнародного дня захисту дітей 31 травня 2016 року на базі Улашанівського НВК (с. Улашанівка Славутського району) Славутським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей, сектором культури та туризму, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проведено районне свято “Ми – діти твої, Україно!”

У заході прийняли участь учні 9 навчальних закладів району (Улашанівського, Іванівського, Жуківського, Лисиченського, Крупецького, Старокривинського, Миньковецького, Полянського НВК та Цвітоського НВО), в тому числі діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з сімей у СЖО.

В програмі заходу відбулася святкова лінійка, конкурс дитячої самодіяльності, конкурс малюнку на асфальті та спортивні змагання.

По завершенні свята переможцям конкурсів було вручено призи і грамоти, всі учасники отримали солодкі подарунки та морозиво від спонсорів. На проведення заходу Славутським РЦСССДМ були придбані призи на суму 500 грн. 

Навчання прийомних батьків та батьків-вихователів

Галерея

This gallery contains 21 photos.

12 квітня 2016 року в приміщенні Шепетівської районної державної адміністрації працівниками обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків – вихователів північного регіону Хмельниччини. Курси 3-х денні з 12 по 14 квітня. 32 сім’ї з Славутського, Полонського, Ізяславского, Шепетівського району, міст Шепетівка, Славута, Нетішин взяли участь в навчанні, щоб отримати відповіді на питання, які виникають в процесі виховання дітей, розглянути найпоширеніші приклади проблемних ситуацій, обмінятись досвідом. Учасників курсів привітала заступник голови районної державної адміністрації, депутат міської ради Собчук Наталія Миколаївна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Романець Читати далі…

Проведено цільовий рейд

Сучасні сім’ї різноманітні, і від того, в якій родині живе дитина, залежить, яким змістом наповнюється процес формування її особистості. Першоджерелом усіх негараздів, які трапляються з дитиною, є неблагополуччя сімей. Саме з метою  виявлення сімей, які потрапили у важкі життєві обставини та захисту прав та інтересів дітей проводяться цільові рейди в села району. Такий рейд в село Крупець Славутського району  проведено 5 квітня 2016 року працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністрації.

Цього разі працівники завітали до 3 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах внаслідок низького виховного потенціалу та відсутності навичок ведення домашнього господарства.

При відвідуванні сімей встановлено, не усіма батьками створено належні санітарні умови для проживання дітей. Тому, за результатами обстеження з двома батьками проведено бесіду щодо відповідальності за виховання, навчання і розвиток дітей, проінформовано про негативні наслідки вживання алкогольних напоїв. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Проведено інформаційно-просвітницьку роботу

Саме з метою профілактика негативних проявів у дитячому та підлітковому середовищі, запобігання насильства в сім’ї та торгівлі людьми,  в рамках  міжвідомчої співпраці суб’єктів соціальної роботи 5 квітня 2016 року Славутським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із службою у справах дітей та управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації в Крупецькому НВК (с. Крупець) проведено груповий захід для учнів старших класів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Дітям роз’яснено про негативний вплив алкоголю і тютюну на здоров’я та розвиток дитячого організму та шляхи запобігання виникненню залежностей. А також розглянуті основні аспекти з протидії насильства в сім’ї та торгівлі людьми.

Н. Пермінова, директор центру.