Активний діалог з учнями приносить позитивні результати

source url 34707  8 червня 2018 року працівники центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді здійснили виїзд мобільного консультпункту у села Городнявської сільської ради.

http://www.printingstanplat.co.id/aunt/oformlenie-meditsinskih-spravok-tseni-v-ryazani.html   Під час виїзду спеціалісти центру провідали сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, перевірили цільове використання коштів які призначені на потреби новонароджених дітей, а також зустрілися з дітьми у пришкільному оздоровчому таборі Городнявського НВК.

34743  З учнями провели бесіди про безпеку під час літніх канікул, ознайомили з правила самодопомоги при нещасних випадках, зорганізували рухливі ігри, розваги та двосторонній футбол.

Безпечне дозвілля під час літніх канікул

IMG_6100  05.06.2018р, працівники центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Мельник С.Б., Цідик А.С.,  провели зустріч з учнями у пришкільних оздоровчих таборах Плесенської та Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  З дітьми проведено бесіду про небезпеку на водоймах, харчові отруєння, правила велосипедиста, пожежна безпека, побутовий травматизм, практичні виконання вправ по наданню першої долікарняної допомоги постраждалому. А також рольові ігри, спортивні вправи, та веселі розваги.

IMG_6131

Протидія торгівлі людьми

  Торгівля людьми та їх експлуатація – прихована проблема нинішнього суспільства, як при виїзді за кордон, так і в межах території України. Її жертвами стають не тільки дорослі, а ще й діти.

20180604  04 червня 2018 року на базі Шепетівського міськрайонного центру зайнятості фахівці із соціальної роботи Шепетівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалісти ОТГ, які надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, пройшли навчання за програмою протидії торгівлі людьми, ідентифікації постраждалих і взаємодії держслужбовців у надані допомоги особам, що постраждали від злочину торгівлі людьми. Навчання проведено в рамках реалізації Хмельницького регіонального комітету проекту “Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні”.

  Учасники семінару обговорювали питання розпізнання жертв торгівлі людьми та методику і інструменти допомоги їм, проходили практичні завдання з виявлення проблем у цих осіб та шляхи їх подолання.

  Навчання проводила Оксана Устинова – Президент Благодійного Фонду “Ксена”, та Алла Андрейчак – керівник державного закладу “Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги”. Усі учасники отримали сертифікат, що підтверджує проходження навчання.

  Обізнаність наших громадян у наявності проблеми та шляхах її подолання сприятиме убезпеченню українців під час працевлаштування. 

«Лісова Школа 2108»

  30 травня з нагоди Дня захисту дітей за ініціативи служби у справах дітей Шепетівської РДА, та районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді проведено одноденне туристичне таборування для дітей із сімей пільгових категорій. У програмі дня «Лісової Школи» був тренінг – уроки безпеки, а також основи туризму,  установка наметів, смуга перешкод, в’язання вузлів, виконання початкової стрільби із пневматичної гвинтівки, спортивні ігри, розваги, конкурс творчих поробок лісова фантазія.

  Працівники служби у справах дітей (начальник служби Богуш Ю.С.) заздалегідь вирішили всі організаційні питання та подбали про побут, комфорт, організували гаряче харчування для всіх учасників табору. Спеціалісти центру соціальних служб ( директор Романець Л.Я.) організували і провели практичні занятя з дітьми, працівники сектору ювенальної привенції (ст. інспектор Семенюк О.І.) забезпечували безпеку в таборі і також долучалися до зо спільних занять з дітьми під час розваг. Медична сестра Марина постійно на поготові тримала зеленку та лейкопластир. А також до участі у таборуванні залучено досвідченого волонтера центру соціальних служб Мельника О.С. яких впродовж всього таборування був у центрі уваги дітвори. В’язання вузлів, подолоння смуги перешкод на паралельних мотузках, навісна переправа, установка туристичних наметів – це саме ті моменти які найкраще сподобались і запам’яталися дітворі.

  По завершенню таборування Перший заступник голови РДА Танасієнко Ю.П. підвела підсумок проведеного заходу та для кожної дитини вручила лист-подяку, побажала дітям веселого літа і здійснення мрій.

Професійне вигорання. Шляхи профілактики та подолання

33147  22 травня 2018 року в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар – навчання фахівців із соціальної роботи, спеціалістів сільських рад, об’єднаних територіальних громад, які надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді. Тема семінару – навчання: “Професійне вигорання. Шляхи профілактики та подолання”.

  Соціальна робота – складна, емоційно навантажена діяльність, що ставить до особистості фахівця особливі вимоги: вміння оптимально регулювати свою діяльність при зіткненні з труднощами. Соціальні працівники постійно стикаються з людьми, які страждають від втрат близьких людей, хвороб та інвалідності, несуть злидні, насильство тощо. Соціальна підтримка сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самостійно, потребуючи сторонньої допомоги, психологічно та емоційно впливає на здоров’я соціальних працівників.

  Тренери: психолог Мулько Віталій Миколайович та волонтер Дуда Віра Казимирівна підготували і провели тести та психолого-педагогічні вправи щодо особистого захисту фахівців із соціальної роботи під час виконання службових обов’язків.

  Також на семінарі розглянуто питання підготовки та проведення літнього оздоровлення і відпочинку дітей району. Інформувала – завідувач сектору молоді та спорту управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Ільчук Леся Степанівна.

Волонтерська діяльність Шепетівського РЦСССДМ

  За останній час в Україні особливо активно поширюється волонтерський рух. Роль волонтерів є надзвичайно важливою у багатьох неприбуткових організаціях, причому сьогодні вже значна кількість волонтерів займається соціальною роботою як у недержавних, так і в державних організаціях.

31768709_591970281181297_8223416398085357568_n  Гарний приклад для наслідування показують студенти 3 курсу Шепетівського коледжу ПДАТУ Влада Орлова та Альона Масник, волонтери районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді. За досить короткий час дівчата організували і здійснили ряд хороших справ. Проявили ініціативу серед громадськості міста Шепетівки про те, щоб потурбуватися про людей, яким потрібна увага, моральна і матеріальна підтримка.

  Першими хто відгукнулися на таку благодійну ініціативу це були працівники та студенти їхнього коледжу. Дівчата разом із колективом навчального закладу зібрали речі щоденного вжитку, закупили необхідні засоби гігієни, солодощі і провідали мешканців які проживають у будинках для одиноких людей похилого віку що у селі Вовківцях та у місті Шепетівка.

31719060_591970224514636_148072223050039296_n  Пакети із солодощами та речами першої необхідності мали більше моральну цінність ніж матеріальну. Адже люди відчули увагу сторонніх, хоч на годину не почувалися покинутими та одинокими.

  Також Влада і Альона зараз підтримують студентку-ровесницю іншого навчального закладу нашого району яка потрапили у складні життєві обставини і залишилася сама, поза увагою своїх батьків.

Виїзд мобільного консультаційного пункту у с. Судилків

  21.03.2018р. працівниками центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Мельником С.Б., Цідиком А.С., та помічниками суддів Камфорович А.В., Голуб В.О. з учнями 8 – 9 класів Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено захід на тему “Життя без конфліктів із Законом». Зустріч відбулася у формі бесіди.

  Під час активного діалогу обговорювались питання на тему правових знань,   відповідальність неповнолітніх за правопорушення, права дітей та обов’язки учнів.

  Після завершення виховного заходу гості спільно з адміністрацією школи обговорили умови проведення наступних заходів згідно затвердженого плану співпраці між навчальним закладом та іншими державними установами щодо стратегії дій по питаннях подолання проявів негативної поведінки серед учнівської молоді.

Судилків Судилків 1

Проведення профілактичних лекцій

1  З метою здійснення організаційно-практичних заходів, спрямованих на попередження правопорушень та злочинності у підлітковому середовищі, 20 березня 2018 року директором ЦСССДМ Ларисою Романець, начальником відділу із соціальної роботи ЦСССДМ Сергієм Мельником, фахівцем ЦСССДМ Андрієм Цідиком та провідним спеціалістом служби у справах дітей райдерадміністрації Оксаною Федорчук було проведено лекцію з учнями Грицівського ВПУ-38 щодо відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень та запобігання вживання наркотичних речовин.

  Метою лекції було розглянути проблеми наркотичних речовин крізь призму правових, медичних та соціально-психологічних аспектів, а також висвітлити окремі моделі запобігання проявам наркоманії серед підлітків.

  Крім того, було проведено індивідуальні бесіди з учнями щодо профілактики недопущення скоєння правопорушень та злочинів. Учням було роз’яснено про відповідальність за пропуски у навчанні без поважних причин.

Профілактичний рейд «Діти вулиці»

clip_image002  З метою перевірки житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 20 березня 2018 року спеціалістами служби у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та працівниками Грицівської селищної ради проведено профілактичний рейд «Діти вулиці» у селищі Гриців Шепетівського району.

  Учасники рейду обстежили умови проживання 3 сімей, діти яких опинилися у складних життєвих обставинах. За результатами рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави.

  На сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності серед осіб підліткового віку. Всім відомий вислів: “Діти – наше майбутнє”, проте не завжди наше суспільство при виборі пріоритетів і стратегії розвитку керується потребами й нагальними проблемами саме цієї вікової категорії населення.

IMG_5949  В рамках взаємодії Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Шепетівським міськрайонним судом з метою профілактики злочинності серед підлітків, 07 лютого 2018року в приміщенні Травлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, працівниками центру соціальних служб Мельника С.Б., Цідиком А.С., методистом із виховної роботи Судилківської ОТГ Вихівською О.Ю. та помічниками суддів Камфорович А.В., Голуб В.О. проведено захід із учнями 7 – 11 класів на тему “Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави”.

IMG_5941  З підлітками була проведена бесіда, спрямована на недопущення скоєння злочинів та на розважливе ставлення до свого життя, щоб у майбутньому підлітки не припускалися прикрих помилок, через які вони можуть потрапити  у неприємні історії. На прикладі діючої статистики, було проінформовано школярів, про випадки з життя, що призвели до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень підлітками. На жаль, статистика правопорушень та злочинності серед підлітків зростає. Часто бравада, сумнівні жарти та бажання похизуватись перед ровесниками, приводить підлітків на лаву підсудних.

IMG_5960  Захід відбувся у форматі консультативного діалогу, під час якого учні намагалися отримати нові знання та ставили різноманітні питання. Рольова вправа “Проблемна ситуація у взаємостосунках батька-одинака і сина-підлітка” розіграна серед трьох груп учнів (кожна група відстоювала різні позиції: батька, сина і експерта), дозволила учням аналізувати і визначати шляхи виходу із різних ситуацій. Спільні зустрічі та проведення заходів юридичного спрямування допомагають дітям краще і швидше адаптуватись до дорослого життя та попередять скоєння правопорушень.