Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави.

  На сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності серед осіб підліткового віку. Всім відомий вислів: “Діти – наше майбутнє”, проте не завжди наше суспільство при виборі пріоритетів і стратегії розвитку керується потребами й нагальними проблемами саме цієї вікової категорії населення.

IMG_5949  В рамках взаємодії Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Шепетівським міськрайонним судом з метою профілактики злочинності серед підлітків, 07 лютого 2018року в приміщенні Травлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, працівниками центру соціальних служб Мельника С.Б., Цідиком А.С., методистом із виховної роботи Судилківської ОТГ Вихівською О.Ю. та помічниками суддів Камфорович А.В., Голуб В.О. проведено захід із учнями 7 – 11 класів на тему “Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави”.

IMG_5941  З підлітками була проведена бесіда, спрямована на недопущення скоєння злочинів та на розважливе ставлення до свого життя, щоб у майбутньому підлітки не припускалися прикрих помилок, через які вони можуть потрапити  у неприємні історії. На прикладі діючої статистики, було проінформовано школярів, про випадки з життя, що призвели до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень підлітками. На жаль, статистика правопорушень та злочинності серед підлітків зростає. Часто бравада, сумнівні жарти та бажання похизуватись перед ровесниками, приводить підлітків на лаву підсудних.

IMG_5960  Захід відбувся у форматі консультативного діалогу, під час якого учні намагалися отримати нові знання та ставили різноманітні питання. Рольова вправа “Проблемна ситуація у взаємостосунках батька-одинака і сина-підлітка” розіграна серед трьох груп учнів (кожна група відстоювала різні позиції: батька, сина і експерта), дозволила учням аналізувати і визначати шляхи виходу із різних ситуацій. Спільні зустрічі та проведення заходів юридичного спрямування допомагають дітям краще і швидше адаптуватись до дорослого життя та попередять скоєння правопорушень.

Правовий всеобуч.

  25 жовтня 2017 року Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області з метою підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, побудови правового діалогу між судовою владою та суспільством, для покращення доступу до правосуддя, проведено День відкритих дверей.

IMG_1165_1  За сприяння районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в заході прийняли участь учні 10 класу та педагоги Судилківської ЗОШ І – ІІІ ступенів Шепетівського району. Запрошені учні, педагоги та працівники центру соціальних служб ознайомились з роботою суду.

  Програма проведення Дня відкритих дверей включала в себе екскурсію Будинком Правосуддя: огляд залів судових засідань, канцелярії, інформаційних стендів, архіву суду, ознайомлення з діяльністю суду, роботою суддів, працівників апарату суду, порядком розгляду судових справ, фіксування судового процесу.

IMG_1225  Учням наглядно продемонстрували роботу автоматизованої системи документообігу суду, порядок проведення судових засідань в режимі відеоконференції.

  Учні захоплено спостерігали за реальним судовим процесом про визнання права власності на спадкове майно.

  По закінченню заходу, відвідувачі поділилися позитивними враженнями від зустрічі та виявили бажання і в майбутньому відвідувати такі заходи. Керівник апарату суду побажала учням успіхів у навчанні.

IMG_1272_2IMG_5806

Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави.

IMG_5797  На сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності серед осіб підліткового віку. Всім відомий вислів: “Діти – наше майбутнє”, проте не завжди наше суспільство при виборі пріоритетів і стратегії розвитку керується потребами й нагальними проблемами саме цієї вікової категорії населення.

  З метою профілактики злочинності серед підлітків, 24 жовтня 2017 року, в приміщенні Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів в рамках взаємодії Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із працівниками Шепетівського міськрайонного суду,  проведено захід із  учнями 7 – 11 класів на тему “Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави “.

  З підлітками була  проведена бесіда, спрямована на недопущення скоєння злочинів та на розважливе ставлення до свого життя, щоб у майбутньому підлітки не припускалися прикрих помилок, через які вони можуть потрапити  у неприємні історії. На прикладі діючої статистики, було проінформовано школярів, про випадки з життя, що призвели до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень підлітками.

  Позитивним є те, що захід відбувся  у форматі консультативного діалогу, під час якого учні намагалися отримати нові знання та ставили різноманітні питання. Такі спільні зустрічі та проведення подібних заходів допомагають дітям краще і швидше адаптуватись до дорослого життя та попередять скоєння правопорушень.

IMG_5802 IMG_5794

Пункт взаємодопомоги!

  Шепетівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує небайдужим громадянам про те, що у приміщенні районної державної адміністрації, працює “пункт взаємодопомоги”, котрий надає гуманітарну допомогу людям, що опинилися у складних життєвих обставинах.

  До прикладу, 9 жовтня 2017 року, працівниками Шепетівського міськрайонного суду до “пункту взаємодопомоги” було надано 149 одиниць одягу та 11 пар взуття. Того ж дня двом малозабезпеченим сім’ям було надано 113 одиниць дитячого та дорослого одягу і взуття, одна дитина – сирота отримала 22 одиниці зимового одягу, у тому числі й верхній одяг. Також не забуті ті люди, що проживають у будинках для людей похилого віку та інвалідів, котрим було відібрано близько 25 одиниць теплого одягу.

  Ми дякуємо працівникам РДА, фіскальної служби, комісійним магазинам міста та небайдужим громадянам, які впродовж дев’яти місяців поточного року допомогли, через “пункт взаємодопомоги” 93 малозабезпеченим сім’ям, сім’ям воїнів АТО, сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах, особам з особливими потребами, які отримали 2363 одиниці одягу, взуття та іграшок для дітей.

  Хочемо наголосити, що “пункт взаємодопомоги” приймає речі придатні до використання, а саме: предмети одягу та взуття, постільна білизна, дитячі іграшки, канцелярське шкільне приладдя та інше…

  Ми знаходимось за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні 47, кабінет 209. Працюємо: Пн.-Пт. з 9-16 год.

  Послуги “пункту взаємодопомоги” надаються БЕЗКОШТОВНО!!!

   Шепетівський районний центр соціальних

   служб для сім’ї, дітей та молоді.

Підвищення рівня виховного потенціалу батьків

  07.09.2017р. відбувся виїзд мобільного консультативного пункту районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у села Серединці, Орлинці.

  Спеціалісти центру відвідали родини у яких виховуються неповнолітні діти.  Головною темою візитів у сім’ю було надання соціально педагогічних послуг з метою підвищення рівня виховного потенціалу батьків.

  Під час зустрічей батьки ознайомились із продуктивними методами виховання дітей. Спільно обговорили питання щодо благополуччя родини, про те, як уникати і долати фактори що спричиняють складні життєві обставини в сім’ї. Також отримували гуманітарну допомогу у формі одягу та взуття із ресурсів пункту взаємодопомоги центру.

  Особлива увага приділялась не повним сім’ям у яких дітей виховує один батько. Такі зустрічі проводяться регулярно тому батьки позитивно налаштовані на співпрацю із спеціалістами центру соціальних служб, охоче діляться своїми секретами, успіхами та тривогами. Особлива увага зараз акцентована на психологічну та матеріальну готовність дітей до школи, вирішення соціально побутових проблем у сім’ях.

IMG_5761 IMG_5755

Готуємо дітей до школи

image-0-02-05-093ffe32935c932b801e35fc2ebc992439bdcf6e3bf95f3c35eeef422b5a195f-V  Традиційно кожного року впродовж серпня місяця Шепетівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить благодійну акцію «Готуємо дітей до школи». З такого приводу було здійснено виїзди мобільного консультативного пункту у населені пункти Судилківської, Плесенської та Ленковецької сільських рад. Під час виїздів працівники центру соціальних служб спільно із спеціалістами служби у справах дітей відвідали сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, з’ясували фактори що спричинили складнощі у родині, спільно з батьками приймали рішення щодо поліпшення ситуації.

  Для 22 сімей, у яких виховується 73 дитини було надано гуманітарну допомогу у формі одягу, взуття, учнівського шкільного приладдя. В загальній кількості під час цієї акції було зібрано і роздано дітям речей у кількості 416 одиниць.

  Шепетівчани завдячують Хмельницькому обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та не байдужим благодійникам за сприяння у проведенні цієї хорошої справи.

IMG_5744

На Шепетівщині проходить обласний семінар для директорів центрів СССДМ

 Протягом 7-9 червня 2017 року на базі Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проходить обласний семінар-нарада для директорів центрів СССДМ на тему: «Поширення кращих практик профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі».

 7 червня відбулось відкриття семінару, участь у якому взяли голова Шепетівської районної державної адміністрації Підопригора Р.Б., голова Шепетівської    районної ради Дзяворук П.Ф., директор Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Власюк Т.М., начальник відділу ВЮП УПД ГУНП у Хмельницькій області Цимбалюк С.В., голови Ленковецької та Судилківської ОТГ, фахівці із соціальної роботи та представники ЗМІ. 

 У своєму виступі голова адміністрації Роман Підопригора відзначив актуальність та важливість завдань, які стоять перед органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері соціальної політики. Адже питання профілактики негативних явищ у дитячому і молодіжному середовищі надзвичайно важливе.

 «Нажаль, сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до росту злочинності в молодіжному середовищі, в тому числі збільшення вчинення злочинів неповнолітніми. Системна робота з особами, які мають конфлікти з законом, сприяє запобіганню росту злочинності серед даної категорії. Надзвичайно важлива є між секторальна взаємодія служб, відділів адміністрації, поліції, кримінально-виконавчої інспекції, навчальних закладів. Неповнолітні та молодь, які вчиняють злочини, виховуються як у повних сім’ях, так і в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах. Профілактична робота в сім’ях, за місцем їх проживання, особливо молоді, яка має конфлікти з законом, потребує тісної взаємодії відповідних служб», – сказав очільник району. 

 Також, Роман Борисович побажав усім учасникам гарної роботи, приємного та корисного спілкування, втілення нових сміливих ідей та проектів.

_DSC0014 _DSC0008 _DSC0006

Проведено семінар-навчання фахівців із соціальної роботи Ленковецької ОТГ, Грицівської селищної, В.Шкарівської та Михайлюцької сільських рад.

  11 травня 2017 року проведено семінар-навчання фахівців із соціальної роботи Ленковецької ОТГ, Грицівської селищної, В.Шкарівської та Михайлюцької сільських рад.

   На семінарі виступили Богуш Юлія Сергіївна – начальник служби у справах дітей Шепетівської РДА з питань сімейних форм виховання дітей, Ільчук Леся Степанівна –головний спеціаліст управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шепетівської РДА розповіла про Програму і плани щодо літнього оздоровлення дітей району, Семенюк Ольга Іванівна – старший інспектор ювенальної превенції Шепетівського відділу поліції  розповіла про профілактику злочинності в молодіжному середовищі та прийняття та реалізацію Комплексної програми використання трирівневої моделі у профілактиці правопорушень серед неповнолітнього населення на території Шепетівського району, Романець Лариса Яківна – директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зосередила увагу фахівців із соціальної роботи територіальних громад на соціальній підтримці сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, раннє виявлення проблемних та соціально неспроможних сімей з метою запобігання вилученню дітей та соціальному сирітству, перевірку цільового використання коштів на новонароджених дітей та державних соціальних виплат одиноким матерям.

IMG_5658

Маленькі мрії діток з Шепетівщини виконані!!! Дива існують

Галерея

This gallery contains 27 photos.

З  19 по 27 грудня 2016 року працівниками Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з торговою маркою `Fozzy Group`  у магазині «Сільпо» торгового центру «Оазис» організовано та проведено благодійну акцію «Ялинка бажань». 10 дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей району прийняли участь в акції. В своїх побажаннях діти не забували і про друзів, і про найменьших братиків та сестричок. Всі діти, , які  приймали участь в акції, отримали бажані подарунки. 28-29 грудня працівники Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали сім’ї та навчальні заклади, зустрілись з дітьми, їх батьками та вручили Читати далі…