Виїзд мобільного консультпункту

IMG_2-169x300         Днями, з метою соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах,  перевірки соціально – побутових умов проживання дітей та підлітків працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністраціїбув здійснений виїзд в село Пліщин.

Обстежено забезпечення прав дітей в умовах карантину, перевірено цільове використання державних коштів на новонароджених дітей, використання державної соціальної допомоги багатодітними сім’ями. Приємно відзначити, що в сім’ях, які відвідали, батьки працювали на присадибних ділянках, займались господарськими справами. Діти забезпечені іграшками, сезонним одягом.

IMG_20200618_144422-169x300Проведені профілактичні бесіди щодо недопущення правопорушень та злочинів у подальшому з неповнолітніми, які перебувають на профілактичному обліку у підрозділі сектору ювенальної превенції Шепетівського ВП ГУНП.


За результатами перевірок складено акти обстеження умов проживання дітей. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Черговий семінар – нарада з фахівцями із соціальної роботи

IMG_20190319_095538  19 березня 2019 року районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар – нараду з фахівцями із соціальної роботи та спеціалістами, які надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді в об’єднаних територіальних громадах.

  На семінарі розглянуті актуальні на сьогодення питання:

  1) “Про зміни нормативно-правової бази щодо діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Підведення підсумків роботи центру за 2018 рік.” – директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Романець Лариса Яківна.

  2) “Оцінка потреб та надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам.” – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації – Богуш Юлія Сергіївна.

  3) “Про роботу з неповнолітніми, які перебувають на профілактичному обліку. Профілактика правопорушень в молодіжному середовищі” – старший інспектор ювенальної превенції Шепетівського відділу поліції – Семенюк Ольга Іванівна.

  4) “Про роботу з засудженими до позбавлення волі, звільнених від відбування покарання з випробуванням.” – старший інспектор Шепетівського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” – Мазанюк Андрій Миколайович.

  5) “Про підготовку і здачу квартальної звітності” – начальник відділу із соціальної роботи центру – Цідик Андрій Степанович.

  Також присутніми обговорювались питання “Протидії домашньому насильству та насильству, за ознаками статі” та “Булінг”.

  На нараді був проведений аналіз соціальних інспектувань з метою раннього виявлення та попередження потрапляння в складні життєві обставини сімей з дітьми.

Кожна дитина має право виховуватися в родині

Популярні

DSC06210

  Пріоритетом держави для виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування є розвиток сімейних форм виховання. У пошуку кандидатів на прийомні сім’ї (ПС) та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), підвищення рівня виховного потенціалу діючих ПС та ДБСТ обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, активно співпрацює із службою у справах дітей. Таке навчання батьків передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №564-565

DSC06208  Станом на 01.11.2018р в області функціонує 21 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 151 дитина та 111 патронатних сімей, в них виховуються 203 дитини.

  6-9 листопада проводиться регіональний тренінг для прийомних батьків та батьків-вихователів, які функціонують більше 2-х років Ізяславського, Полонського, Шепетівського, Славутського районів, м. Славута, м. Шепетівка, м. Нетішин.

  Тренінг проводять заступник директора обласного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мельник Наталія та фахівець із соціальної роботи обласного центру Яцух Тетяна.

  Учасників тренінгу привітав перший заступник голови Шепетівської райдержадміністрації Сергій Пономарьов.

Зустріч з учнівською молоддю з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

4  19 жовтня відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму (спеціаліст Ільчук Л.С.) та центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Романець Л.Я.) на базі Пліщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було організовано зустріч з учнівською молоддю з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

  Під час зустрічі було запропоновано відеофільм «Снід» та обговорено з молоддю побачене, роздано буклети з рекламою кабінету «Довіра» при Шепетівській ЦРЛ та інформацією щодо профілактики ВІЛ/СНІДу.

Профілактичний рейд

3  19 жовтня 2018 року, з метою профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, залишення дітей без батьківського піклування, перевірки інформації про неналежне виконання батьківських обов’язків, працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації спільно з працівниками центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, проведено профілактичний рейд «Діти вулиці», «Підліток» на території Пліщинської сільської ради.

  У ході проведення рейдів обстежено умови проживання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перевірено цільове використання державних коштів на новонароджених дітей. За результатами перевірок, складено акти обстеження умов проживання дітей. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Питанню профілактики Віл/СНІДу та туберкульозу приділяється велика увага.

2  17 жовтня 2018 року у Грицівському ВПУ №38 проведено зустріч із студентами з питань профілактики Віл/СНІДу та туберкульозу в молодіжному середовищі. Ініціаторами її проведення стали: директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Романець Л. Я., лікар-інфекціоніст, керівник кабінету «Довіра» Шепетівської ЦРЛ Молокопой В. Л. та головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму адміністрації Ільчук Л. С.

  В ході зустрічі було акцентовано увагу на профілактичних заходах стосовно Віл/СНІДу та туберкульозу, організації роботи кабінету «Довіра», продемонстровано швидкі тести на ВІЛ-СНІД та представлено до перегляду відеофільм «СНІД».

  На завершення було домовлено про подальшу співпрацю сторін із соціальних питань, які турбують сьогодні молодь району.

Проведено профілактичний рейд “Урок”

1  17 жовтня 2018 року, з метою виявлення дітей, неохоплених навчанням, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, працівниками служби у справах дітей, відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шепетівської районної державної адміністрації спільно з працівниками районого центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено Всеукраїнський профілактичний рейд “Урок” на території селища Гриців. Учасники рейду відвідали Грицівське вище професійне училище №38, поспілкувались із директором училища та студентами. За інформацією директора, всі учні приступили до навчання.

  Крім того, під час рейду проведено обстеження умов проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Волонтерство – це стиль життя

clip_image001  Волонтерство – це добровільний вибір свідомих людей, активна участь у житті суспільства, безкорислива командна діяльність, спрямована на розвиток громади.

  14 серпня 2018 року у Шепетівському районному центрі соціальних служб для сімї, дітей та молоді відбулося установче засідання Школи волонтерів. Координує діяльність волонтерської групи заступник директора – начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Сергій Мельник. 

  Спеціаліст з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Шепетівської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Яна Лідавець приєдналась до команди волонтерів. Під час зустрічі було обговорено організацію практичної роботи волонтерів, проведення профорієнтаційної, культурологічної, розвиваючої роботи серед дітей та молоді.

  В ході засідання сплановано виїзне засідання учасників Школи волонтерів у серпні та спільні заходи на вересень – жовтень 2018 року.

Літо для дітей

IMG_6366  09.08.2018р. з метою оздоровлення дітей, пропаганди здорового способу життя та активного проведення дозвілля на околиці села Судилків проведено одноденне туристичне таборування у якому взяли участь діти разом із своїми батьками.

  Відповідальність за організацію та проведення заходу покладалася на заступника директора-начальника відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сергія Мельника. А також для змістовного проведення таборової програми долучалися партнери центру соціальних служб. Спеціаліст міськрайонного центру зайнятості Лідавець Янна розповідала про основну діяльність центру зайнятості, перелік послуг для населення які пропонує установа, а також про питання профорієнтації дітей «Ким я хочу бути».

  Великий обсяг роботи виконували волонтери центру. Олександр Мельник проводив спортивномасову та розважальну програму з дітьми та дорослими. Художник дизайнер Ліна Лисена навчала дітей виготовляти сувеніри із підручних засобів, психолог Іванна Іванова спонукала всіх учасників табору до позитивного мислення та продуктивного спілкування. Облаштуванням побуту та відповідальність за приготування їжі взяли на себе турботливі багатодітні мами Віра Трусова та Ольга Жданович.

  Поставлені цілі досягнуті, все що було заплановано виконане. Діти і дорослі завершили день у хорошому настрої з приємними враженнями.

IMG_6336 IMG_6355 IMG_6420 IMG_6423

Соціальна робота з дітьми на вулиці.

  Вулиця – це рекреаційний простір для кожної дитини. Сучасна молодь швидко опанувала нові технології. Завдяки широкому спектру можливостей мобільних телефонів, доступність до інтернету, всі ці блага науки і техніки посприяли тому, що діти стали  обмежені  живим спілкуванням  з однолітками ,  у спілкуванні з природою.

  Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує проводити  соціально просвітницьку роботу з дітьми під час літніх канікул на вулицях населених пунктів пропагуючи здоровий спосіб життя. Приємно відзначити, що батьки схвально ставляться до проведення таких виховних заходів, співпрацюють із працівниками соціальної служби.

  Змістовне дозвілля на повітрі, серед природи собливо радісно сприймає дітвора.

IMG_6267IMG_6282