Виїзд мобільного консультаційного пункту у с. Судилків

  21.03.2018р. працівниками центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Мельником С.Б., Цідиком А.С., та помічниками суддів Камфорович А.В., Голуб В.О. з учнями 8 – 9 класів Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено захід на тему “Життя без конфліктів із Законом». Зустріч відбулася у формі бесіди.

  Під час активного діалогу обговорювались питання на тему правових знань,   відповідальність неповнолітніх за правопорушення, права дітей та обов’язки учнів.

  Після завершення виховного заходу гості спільно з адміністрацією школи обговорили умови проведення наступних заходів згідно затвердженого плану співпраці між навчальним закладом та іншими державними установами щодо стратегії дій по питаннях подолання проявів негативної поведінки серед учнівської молоді.

Судилків Судилків 1

Проведення профілактичних лекцій

1  З метою здійснення організаційно-практичних заходів, спрямованих на попередження правопорушень та злочинності у підлітковому середовищі, 20 березня 2018 року директором ЦСССДМ Ларисою Романець, начальником відділу із соціальної роботи ЦСССДМ Сергієм Мельником, фахівцем ЦСССДМ Андрієм Цідиком та провідним спеціалістом служби у справах дітей райдерадміністрації Оксаною Федорчук було проведено лекцію з учнями Грицівського ВПУ-38 щодо відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень та запобігання вживання наркотичних речовин.

  Метою лекції було розглянути проблеми наркотичних речовин крізь призму правових, медичних та соціально-психологічних аспектів, а також висвітлити окремі моделі запобігання проявам наркоманії серед підлітків.

  Крім того, було проведено індивідуальні бесіди з учнями щодо профілактики недопущення скоєння правопорушень та злочинів. Учням було роз’яснено про відповідальність за пропуски у навчанні без поважних причин.

Профілактичний рейд «Діти вулиці»

clip_image002  З метою перевірки житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 20 березня 2018 року спеціалістами служби у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та працівниками Грицівської селищної ради проведено профілактичний рейд «Діти вулиці» у селищі Гриців Шепетівського району.

  Учасники рейду обстежили умови проживання 3 сімей, діти яких опинилися у складних життєвих обставинах. За результатами рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави.

  На сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності серед осіб підліткового віку. Всім відомий вислів: “Діти – наше майбутнє”, проте не завжди наше суспільство при виборі пріоритетів і стратегії розвитку керується потребами й нагальними проблемами саме цієї вікової категорії населення.

IMG_5949  В рамках взаємодії Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Шепетівським міськрайонним судом з метою профілактики злочинності серед підлітків, 07 лютого 2018року в приміщенні Травлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, працівниками центру соціальних служб Мельника С.Б., Цідиком А.С., методистом із виховної роботи Судилківської ОТГ Вихівською О.Ю. та помічниками суддів Камфорович А.В., Голуб В.О. проведено захід із учнями 7 – 11 класів на тему “Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави”.

IMG_5941  З підлітками була проведена бесіда, спрямована на недопущення скоєння злочинів та на розважливе ставлення до свого життя, щоб у майбутньому підлітки не припускалися прикрих помилок, через які вони можуть потрапити  у неприємні історії. На прикладі діючої статистики, було проінформовано школярів, про випадки з життя, що призвели до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень підлітками. На жаль, статистика правопорушень та злочинності серед підлітків зростає. Часто бравада, сумнівні жарти та бажання похизуватись перед ровесниками, приводить підлітків на лаву підсудних.

IMG_5960  Захід відбувся у форматі консультативного діалогу, під час якого учні намагалися отримати нові знання та ставили різноманітні питання. Рольова вправа “Проблемна ситуація у взаємостосунках батька-одинака і сина-підлітка” розіграна серед трьох груп учнів (кожна група відстоювала різні позиції: батька, сина і експерта), дозволила учням аналізувати і визначати шляхи виходу із різних ситуацій. Спільні зустрічі та проведення заходів юридичного спрямування допомагають дітям краще і швидше адаптуватись до дорослого життя та попередять скоєння правопорушень.

Правовий всеобуч.

  25 жовтня 2017 року Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області з метою підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, побудови правового діалогу між судовою владою та суспільством, для покращення доступу до правосуддя, проведено День відкритих дверей.

IMG_1165_1  За сприяння районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в заході прийняли участь учні 10 класу та педагоги Судилківської ЗОШ І – ІІІ ступенів Шепетівського району. Запрошені учні, педагоги та працівники центру соціальних служб ознайомились з роботою суду.

  Програма проведення Дня відкритих дверей включала в себе екскурсію Будинком Правосуддя: огляд залів судових засідань, канцелярії, інформаційних стендів, архіву суду, ознайомлення з діяльністю суду, роботою суддів, працівників апарату суду, порядком розгляду судових справ, фіксування судового процесу.

IMG_1225  Учням наглядно продемонстрували роботу автоматизованої системи документообігу суду, порядок проведення судових засідань в режимі відеоконференції.

  Учні захоплено спостерігали за реальним судовим процесом про визнання права власності на спадкове майно.

  По закінченню заходу, відвідувачі поділилися позитивними враженнями від зустрічі та виявили бажання і в майбутньому відвідувати такі заходи. Керівник апарату суду побажала учням успіхів у навчанні.

IMG_1272_2IMG_5806

Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави.

IMG_5797  На сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності серед осіб підліткового віку. Всім відомий вислів: “Діти – наше майбутнє”, проте не завжди наше суспільство при виборі пріоритетів і стратегії розвитку керується потребами й нагальними проблемами саме цієї вікової категорії населення.

  З метою профілактики злочинності серед підлітків, 24 жовтня 2017 року, в приміщенні Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів в рамках взаємодії Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із працівниками Шепетівського міськрайонного суду,  проведено захід із  учнями 7 – 11 класів на тему “Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави “.

  З підлітками була  проведена бесіда, спрямована на недопущення скоєння злочинів та на розважливе ставлення до свого життя, щоб у майбутньому підлітки не припускалися прикрих помилок, через які вони можуть потрапити  у неприємні історії. На прикладі діючої статистики, було проінформовано школярів, про випадки з життя, що призвели до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень підлітками.

  Позитивним є те, що захід відбувся  у форматі консультативного діалогу, під час якого учні намагалися отримати нові знання та ставили різноманітні питання. Такі спільні зустрічі та проведення подібних заходів допомагають дітям краще і швидше адаптуватись до дорослого життя та попередять скоєння правопорушень.

IMG_5802 IMG_5794

Пункт взаємодопомоги!

  Шепетівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує небайдужим громадянам про те, що у приміщенні районної державної адміністрації, працює “пункт взаємодопомоги”, котрий надає гуманітарну допомогу людям, що опинилися у складних життєвих обставинах.

  До прикладу, 9 жовтня 2017 року, працівниками Шепетівського міськрайонного суду до “пункту взаємодопомоги” було надано 149 одиниць одягу та 11 пар взуття. Того ж дня двом малозабезпеченим сім’ям було надано 113 одиниць дитячого та дорослого одягу і взуття, одна дитина – сирота отримала 22 одиниці зимового одягу, у тому числі й верхній одяг. Також не забуті ті люди, що проживають у будинках для людей похилого віку та інвалідів, котрим було відібрано близько 25 одиниць теплого одягу.

  Ми дякуємо працівникам РДА, фіскальної служби, комісійним магазинам міста та небайдужим громадянам, які впродовж дев’яти місяців поточного року допомогли, через “пункт взаємодопомоги” 93 малозабезпеченим сім’ям, сім’ям воїнів АТО, сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах, особам з особливими потребами, які отримали 2363 одиниці одягу, взуття та іграшок для дітей.

  Хочемо наголосити, що “пункт взаємодопомоги” приймає речі придатні до використання, а саме: предмети одягу та взуття, постільна білизна, дитячі іграшки, канцелярське шкільне приладдя та інше…

  Ми знаходимось за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні 47, кабінет 209. Працюємо: Пн.-Пт. з 9-16 год.

  Послуги “пункту взаємодопомоги” надаються БЕЗКОШТОВНО!!!

   Шепетівський районний центр соціальних

   служб для сім’ї, дітей та молоді.

Підвищення рівня виховного потенціалу батьків

  07.09.2017р. відбувся виїзд мобільного консультативного пункту районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у села Серединці, Орлинці.

  Спеціалісти центру відвідали родини у яких виховуються неповнолітні діти.  Головною темою візитів у сім’ю було надання соціально педагогічних послуг з метою підвищення рівня виховного потенціалу батьків.

  Під час зустрічей батьки ознайомились із продуктивними методами виховання дітей. Спільно обговорили питання щодо благополуччя родини, про те, як уникати і долати фактори що спричиняють складні життєві обставини в сім’ї. Також отримували гуманітарну допомогу у формі одягу та взуття із ресурсів пункту взаємодопомоги центру.

  Особлива увага приділялась не повним сім’ям у яких дітей виховує один батько. Такі зустрічі проводяться регулярно тому батьки позитивно налаштовані на співпрацю із спеціалістами центру соціальних служб, охоче діляться своїми секретами, успіхами та тривогами. Особлива увага зараз акцентована на психологічну та матеріальну готовність дітей до школи, вирішення соціально побутових проблем у сім’ях.

IMG_5761 IMG_5755

Готуємо дітей до школи

image-0-02-05-093ffe32935c932b801e35fc2ebc992439bdcf6e3bf95f3c35eeef422b5a195f-V  Традиційно кожного року впродовж серпня місяця Шепетівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить благодійну акцію «Готуємо дітей до школи». З такого приводу було здійснено виїзди мобільного консультативного пункту у населені пункти Судилківської, Плесенської та Ленковецької сільських рад. Під час виїздів працівники центру соціальних служб спільно із спеціалістами служби у справах дітей відвідали сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, з’ясували фактори що спричинили складнощі у родині, спільно з батьками приймали рішення щодо поліпшення ситуації.

  Для 22 сімей, у яких виховується 73 дитини було надано гуманітарну допомогу у формі одягу, взуття, учнівського шкільного приладдя. В загальній кількості під час цієї акції було зібрано і роздано дітям речей у кількості 416 одиниць.

  Шепетівчани завдячують Хмельницькому обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та не байдужим благодійникам за сприяння у проведенні цієї хорошої справи.

IMG_5744