Патронат. Відповіді на запитання.

патронат  Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 15.02.2018 року у Летичівському центрі зайнятості було проведено бесіду для безробітних „Патронат. Відповіді на запитання.”

  Фахівці центру розповіли про порядок створення, влаштування та перебування дитини в сім’ї, оплату послуг патронату та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

  Нагадуємо, що в Україні впроваджена нова форма сімейного виховання – патронат над дитиною. Патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

  Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю дитину, розмір якої становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць.

  Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

  За додатковою інформацією звертайтеся до Летичівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Летичів вул.. Героїв Крут, 2/1 каб. 206.

“Ялинка бажань” здійснила мрії дітей з Летичева

  За ініціативи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 15 по 28 грудня на Хмельниччині вже шостий рік поспіль проводиться благодійна акція “Ялинка бажань”, метою якої є збір подарунків для дітей пільгових категорій.

ялинка бажань 2018  За умовами акції дітки писали листи до Святого Миколая та Діда Мороза зі своїми мріями та вірою у те, що новорічні дива обов’язково здійснюються. Усі листи було прикріплено до новорічної ялинки, що знаходилася у приміщенні супермаркетів „Оазис” та „Сільпо”.

  Щодня біля «Ялинки бажань» волонтери обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошували усіх небайдужих громадян здійснити маленьку новорічну мрію дитини. На прохання волонтерів досить активно відгукнулись відвідувачі супермаркетів та купували іграшки, книжки, солодощі, олівці та багато іншого, про що просили у своїх листах діти.
  За сприяння Летичівського СЦСССДМ 5 дітей пільгових категорій нашої громади також долучилися до акції і вже наприкінці грудня отримали бажані подарунки.

  Дуже приємно, що поруч з нашими дітками-мрійниками є добрі та чуйні люди, які допомагають їм вірити в диво!

Захід святого Миколая в Летичівській громаді

25398642_924912060996037_622607440486122414_n  З початком зими усі дітки чекають святого Миколая який щороку приходить у кожну господу з миром і дарунками. Для дітей він стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку бажані гостинці. Це свято особливе не тільки через подарунки, але й через те що малеча на власні очі може побачити диво. І саме таке диво було організоване, за сприяння Летичівської селищної ради, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із відділом культури, національностей та релігій.

25446062_924911194329457_900606622189858368_n  19 грудня 2017 року 60 діток пільгових категорій з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, а також  дітей, які виховуються у сім’ях що перебувають у складних життєвих обставинах Летичівської громади взяли участь у святковому заході.
  Гарний настрій, море позитивних емоцій дітворі дарували Господиня, Різдвяна Зірка, Янголи, Святий Миколай, лісові звірята: Зайчик, Вовк, Ведмідь та Чортеня Антипко.
  Проводились святкові вікторини, ігри на логіку та кмітливість, веселі конкурси. Діти відгадували загадки, складати пазли із символами Нового року, Різдва та Святої Вечері, готували святкові страви. Музичні вітання дарували учасники вокального колективу «Веселі нотки». По завершенні святкового заходу під веселу музику Святий Миколай разом з Янголятами та лісовими звірятами роздавали усім діткам солодкі подарунки.

  Виростають діти — і добра казка зникає, а Миколай залишається. І сьогодні для наших діток цей захід став святом Милосердя, святом Доброти та Любові, який вони запам’ятають назавжди.

25398668_924911774329399_587867699063138949_n 25398782_924910540996189_8936598330065870079_n 25442862_924911487662761_5548148514206204589_n 25591674_924911020996141_171706545490929309_n

Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рамках акції „16 днів проти насильства” було проведено вуличну акцію „ СТОП насильство”.

насильство  07.12.2017 року Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рамках акції „16 днів проти насильства” було проведено вуличну акцію „ СТОП насильство”. Під час акції працівники центру розповідали мешканцям Летичева як захистити себе та близьких, уникнути сімейного неблагополуччя і вберегтись від насильства.

  Також протягом акції було розповсюджено буклети та інший інформаційний матеріал стосовно насильства щодо жінок та насильства в сім`ях.

 

Проведено групові заходи на теми: „ВІЛ/СНІД умій себе захистити” та „Ми проти СНІДу”

  Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Проблема ВІЛ/СНІДу є, на жаль, актуальною та гострою для нашого суспільства. Темпи зростання кількості ВІЛ інфікованих вражають, адже кожні 12 секунд одна людина інфікується, а кожні 16 секунд одна людина помирає.

Exif_JPEG_420  З метою попередження поширенню ВІЛ-інфекції та СНІДу, працівниками Летичівського селищного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді були проведені групові заходи на теми: „ВІЛ/СНІД умій себе захистити” та „Ми проти СНІДу” серед учнів старших класів Летичівського НВК №3 та Голенищівської ЗОШ І-ІІІ ст. громади.

  Метою заходу було інформувати учнів про можливі шляхи передачі ВІЛ інфекції та засоби захисту, вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, розкриття питань толерантності по відношенню до ВІЛ інфікованих людей. Також під час перегляду відеоролику учні закріпили знання про шляхи передачі інфекції та методи захисту.

Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

 

АКЦІЯ „16 днів проти насильства” триває

  29.11.2017 року директором Летичівського СЦСССДМ Смакулою Л.С. та провідним фахівцем із соціальної роботи Шрубковською О.І. проведено бесіду з елементами тренінгу по профілактиці насильства для молодих жінок серед уразливих груп населення. Адже, за статистикою, майже 95 % потерпілих від домашнього насилля – це жінки, а у 75 % випадків страждають діти. Мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про інші: психологічне, економічне та сексуальне. Такі знущання в сім’ях не завжди можна побачити. Найчастіше жертви самі це приховують під страхом розправи або почуттям сорому. Тому головним завданням даного заходу – донести присутнім жахливість проблеми та як його вчасно розпізнавати.

насилля тренінг  Під час заходу учасники розглянули питання що таке насильство, його види, як попередити та куди звернутися у випадку насилля в сім’ї.

  Дана тема була досить цікавою для присутніх та викликала жваву дискусію, особливо під час виконання вправи „Міфи про насильство”. Також було проведено анкетування та продемонстровано відеоролик „Я отримала сьогодні квіти…”, який за декілька хвилин розкрив сутність проблеми насилля у сім’ї.

  До роботи також долучився Гурський Я.В. – інспектор ювенальної превенції сектору превенції Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції. Він розповів жінкам про алгоритм дій особи, яка стала жертвою насильства.

  Проблема домашнього насильства глобальніша, ніж може здаватися на перший погляд. В рамках акції “16 днів проти насильства” продовжуємо обговорювати проблеми насильства та жорстокості.

Акцію «16 днів проти насильства» розпочато

DSC_0170  Щорічно в Україні з 25 листопада по 11 грудня проводиться Всеукраїнська акція „16 днів проти насилля”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою та закликає людство до припинення усіх форм насильства. Україна приєдналася до цієї кампанії у 2000 році. 

  В рамках проведення правозахисної акції «16 днів проти насильства» працівниками Летичівського селищного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді розпочато проведення заходів для дітей та молоді у формі бесіди з елементами тренінгу „Насильство. Вмій себе захистити”, відеолекторію „Мій улюблений світ без насильства” та анкетування „Моє життя в сім”ї та школі”.

DSC_0242  Перші заходи було проведено у Летичівських НВК №1, №3 та Вербицька ЗОШ І-ІІ ст. нашої громади сумісно із соціальними педагогами навчальних закладів та інспектором ювенальної превенції Летичівського відділу поліції. Під час заходів було розглянуто поняття та види насилля, масштабність цієї проблеми. Школярам були надані поради щодо протистояння та попередження насильства в сім”ї та школі. Інспектором ювенальної превенції було закцентовано увагу на відповідальності за вчинення правопорушень неповнолітніми.

  Акцію ще не завершено і попереджувальна робота з дітьми та батьками продовжується.

DSC_0169 DSC_0177 DSC_0217

Профілактика правопорушень серед неповнолітніх

  Всім відомий вислів: “Діти – наше майбутнє”. Проте, на жаль, на сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності серед осіб підліткового віку, адже кожний п’ятнадцятий злочин в Україні – справа рук неповнолітніх. Статистика показує, що найчастіше діти скоюють правопорушення під час навчального року, в період після закінчення занять у школі і до восьмої вечора.

P_20171120_104254  У підлітків завжди виникає бажання стати незалежним, спробувати щось нове, побувати в новій, цікавій обстановці. Це природно і, навіть, корисно для дітей – все це частина дорослішання. Але вони можуть ризикувати, особливо коли опиняються поза увагою своїх батьків. Тиск однолітків, нудьга, нестримна енергія, а можливо, й інші фактори, що впливають на поведінку, наприклад вживання пива … можуть призвести до невиправданого ризику – і, навіть, коштувати життя. Проявивши непослух один раз, дуже легко потім здійснити більш серйозний проступок, адже людина не народжується злочинцем, а стає ним через певні життєві обставини.

  Часто діти і підлітки думають, що за скоєний ними злочин ніякої відповідальності не буде, тому що вони неповнолітні. Проте гуманне ставлення до дітей у суспільстві аж ніяк не означає, що треба потурати їм у всьому. Навпаки, слід перевиховувати. Адже багато дорослих злочинців починали свою «кар’єру» ще в підлітковому віці. Неблагополучне побутове оточення, важке матеріальне становище сімей, не контрольованість з боку дорослих – усе це сприяє активізації кримінальної ситуації. Найпоширенішими злочинами серед учнівської молоді є крадіжки, хуліганство. Бажання самоствердитися штовхає деяких молодих людей до конфліктних ситуацій, скоєння зовні безпричинних, а іноді незрозумілих злочинних проявів: побити людей, з якими не порозумілися або просто випадкових.

P_20171120_105621  Саме тому, 20 листопада 2017 року Летичівським селищним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді в приміщенні Вербецької ЗОШ I-II cтупенів в рамках роботи Мобільно-Консультаційного пункту соціальної роботи спільно із сектором ювенальної превенції Летичівського відділу поліції було проведено захід з даної тематики для  учнів 6 – 9 класів.

  У ході бесіди учні були проінформовані щодо невтішної статистики злочинів, що здійснюється неповнолітніми, наслідки, до яких вони можуть призвести та яка настає відповідальність згідно законодавства України.

P_20171120_110830  Знання неповнолітніми певних законів, норм поведінки, своїх обов’язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості зобов’язує добре поводитись та утримує від порушень правил поведінки.

Соціална історія

Популярні

Screenshot_2 … Декілька років назад центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено візит у сім’ю, щодо якої надійшло повідомлення про неналежне виконання батьківських обов’язків.

  На порозі нас зустріла старенька бабуся, яка через свій вік та постійні хвороби вже ледве ходила, але саме вона була господинею дому, вела домашнє господарство та доглядала дітей, адже син важкохворий, а невістка не допомагає зовсім, ще й влаштовує постійно скандали.

  В оселі панував повний безлад: темні закопчені від диму стіни, розкидані речі, поламані меблі, купа брудного посуду, порвані книги, якими палили піч, неприємний запах. На ліжку, де не було навіть постільної білизни, лежав хворий батько. З’явилася і мама, яка одразу ж пояснила, що взагалі у них чисто, просто сьогодні не прибрали, тому що були на городі. Вона говорила усе те, що зазвичай говорять сім’ї, яких ми відвідуємо, щоб пояснити нам, що у них усе добре, а наш візит – це просто помилка і вони не потребують жодної допомоги.

  За розмовою із мамою ми не одразу помітили двох діток, одягнених у стару брудну одежу, які сиділи у куточку, та з цікавістю розглядали незнайомих для них людей. Сестричка та братик виявились гарними співрозмовниками. Вони розповідали, що уже дорослі, що ходять до школи – Тетянка до третього класу, а Сергійко – до першого. Раптом Сергійко підбіг до шафи, витягнув звідти рожеву порвану папку для зошитів із намальованою лялькою Барбі і похвалився: „А подивіться, що у мене є! Це мені одна дівчинка подарувала! У всіх дітей є, і в мене тепер теж є!”

… Дорогою додому усі їхали мовчки. Але думки були однакові: хлопчик і стара рожева папка. Для нього байдуже, що вона рожева, байдуже, що вона порвана, байдуже, що там намальована лялька. Головне, що він такий як усі, що і в нього тепер є необхідне приладдя, і це дуже велика цінність, яку він берегтиме, тому що мама не купить йому нової.

  Дітки, які проживають у таких сім’ях не мають необхідного одягу, іграшок, тому вони і радіють кожній подарованій дрібничці. А у кожного із нас десь на горищі або у старій шафі є речі, якими ми вже давно не користуємось, одяг, який вже не одягаємо, непотрібні іграшки, які припадають пилом, дитячі книжечки, старі портфелі, пенали з якими наші діти ходили до школи.

… Минуло вже більше п’яти років, Сергійко та Тетянка виховуються в опікунській сім’ї. Вони вже майже забули про своє минуле життя (на жаль, батько помер, а рідна мама про них зовсім не згадує). Але дітки щасливі: Сергійко навчається на відмінно, Тетянка стала гарною господинею. Тепер вони мають усе – і речі, і одяг, і, такі необхідні для кожної дитини, увагу, турботу та любов.

  Але, на превеликий жаль, повідомлення про сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах продовжують надходити. І ми знайомимось із маленькою дівчинкою Анею, яка у свої неповні чотири роки іще не бачила жодного разу ляльки, або ж п’ятикласницею Наталкою, яка до школи ходить із порваною маминою сумкою, Артемком, одягненим у стареньку футболку, із якої він вже давно виріс…. На жаль, таких родин, де батьки не мають можливості придбати дітям найнеобхідніше, багато. Причини у всіх різні: хтось не має документів, хтось – роботи, у когось відсутні навички планування бюджету, дехто зловживає алкоголем. І кожного дня ми знову ідемо у сім’ї, щоб простягнути руку допомоги знайти шляхи вирішення проблем, надати психологічну підтримку, допомогти в оформленні документів, сформувати необхідні навички, навчити планувати сімейний бюджет. А також, звичайно, надати гуманітарну допомогу: одяг, речі, іграшки, канцелярське приладдя, портфелі та ін. Ці речі нам приносять люди, яким небайдужа доля інших, які знаходять час для добрих справ і вчинків, роблячи цей світ милосерднішим та світлішим, даруючи добро і надію.

  Висловлюємо найщирішу подяку за надану допомогу цим небайдужим людям. Велика вдячність Вам за Ваші відкриті серця та бажання допомагати тим, хто цього потребує.

*імена дітей змінено.

  Летичівський ЦСССДМ постійно приймає речі, які були у використанні. Якщо Ви маєте бажання та змогу допомогти сім’ям, що перебувають у скрутному становищі, звертайтесь до Летичівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: смт Летичів вул. Героїв Крут,2/1 каб. 206.

Профілактичний рейд «Родина»!!!!

  Протягом минулого тижня у рамках планової роботи Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з представниками служби у справах дітей Летичівської РДА, ювенальної превенції Летичівського відділу поліції та старостою с. Голонищево були здійсненні візити у сім”ї в складних життєвих обставинах, які проживають у селах Летичівського ОТГ, а саме: Вербка, М. Вербецький, Буцни, Голонищево, Сахни та смт. Летичів з метою обстеження соціально – побутових умов проживання та підготовки до осінньо – зимового періоду.  В ході даного заходу обстежено 12 сімей в яких виховується 28 дітей.

23222923_1561813030551962_1248663641_o - копия  Під час спілкування з батьками обговорювались теми збереження сімейних цінностей, покращення житлово-побутових умов, підготовки до початку опалювального сезону, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, запропоновано методичні рекомендації по догляду і вихованню дітей. З неповнолітніми дітьми були проведені бесіди про шкідливий вплив на організм дитини вживання алкоголю та тютюнопаління.

  Як показує практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови покращилися. Батьки, знаючи, що перебувають під особливим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.