Робота служби соціальної підтримки сімей

  Прцівниками Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради 05.02.2018 року здійснено плановий виїзд в с. Мшанець. В ході роботи відвідано 3 сім’ї, в яких виховується 9 дітей: 2 сім’ї де мати виховує дитину сама та 1 сім’я, де жінка готується стати матір’ю.

clip_image002  В даних сім’ях обстежено умови проживання та складено оцінки потреб дитини та її сім’ї (особи), та поставлено на облік Старосинявського ЦСССДМ, як такі що опинились у складних життєвих обставинах з метою подолання чи мінімізації СЖО.

  З батьками проведено профілактичні бесіди щодо впливу їх способу життя та поведінки на формування особистості дитини. Батькам було надано ряд соціальних послуг з урахуванням потреб конкретної окремої сім’ї щодо підвищення батьківського потенціалу та належне виконання батьківських обов’язків.

За інформацією Старосинявського центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Соціальна підтримка сімей

clip_image002  Відповідно до ЗУ «Про соціальні послуги», постанови КМУ від 21.11.2013 року №896 «Про затвердження порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)» фахівцем із соціальної роботи Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради 12 січня 2018 року відвідано 2 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують соціальної підтримки. В даних сім’ях здійснено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні дитини та складено акти оцінки потреб дитини та її сім’ї. clip_image002Родинам надано соціальні  послуги та одна сім’я отримала гуманітарну допомогу.

Мрії збуваються!!!

  Найголовніше значення свята Дня Святого Миколая – в тому, що воно дає можливість дітям вірити в дива.

  До дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят протягом останніх років Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проводиться благодійна акція «Ялинка бажань». Метою акції є збір подарунків для дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей, які виховуються одним з батьків, сімей учасників АТО. Листи з бажаннями діток прикріплюються до новорічної ялинки, яка знаходиться в магазині «Сільпо» в торгівельному центрі «Оазис» м. Хмельницький. До цієї акції долучилися всі небайдужі громадяни. З Старої Синяви було надіслано 5 листів з мріями та побажаннями маленьких мрійників. Всі діти отримали бажані подарунки, які були вручені працівниками Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради. Усі дітки залишилися задоволеними та почувалися щасливими.

  Ми дякуємо всім небайдужим, які допомогли творити добро, щоб принести радість дітям!!!

20171228_17461820171228_13450420171228_174533 IMG_1883 IMG_1885

Спільна нарада

clip_image002  15 грудня 2017 року директором Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради Шостацькою І. В. взято участь в робочій нараді, яка відбулась в приміщенні Старосинявського районного сектору з питань пробації за участі завідуючого Старосинявським районним сектором з питань пробації Хмільом В.П., старшим інспектором Івановою К.В., де було проведено спільний прийом та взаємозвірку осіб молодіжно говіку, які перебувають на обліку в Старосинявському РС з питань пробації та потребують соціального супроводу.
  З метою попередження злочинів та їх повторення прийнято рішення у встановленому законом порядку надавати психологічні, соціально-економічні, юридичні, соціально-педагогічні інформаційні консультації засудженим особам молодіжного віку, які повертаються з місць позбавлення волі та які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, і перебувають на обліку в Старосинявському РС з питань пробації.

«Ой, хто-хто Миколая любить…»

IMG_1873  Щороку уже стало давньою доброю традицією 19 грудня відзначається День Святого Миколая – одне з найсвітліших і найрадісніших свят, на яке чекає кожна дитина. В цей день кожен з нас, згадуючи дитинство, сподівається на якесь маленьке диво, здійснення найзаповітніших мрій, котрі під силу лише чудотворцю Миколаю. Він приносить у кожну оселю радість, надію та любов.

  З нагоди свята працівники Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради завітали з подарунками в Старосинявський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів «Надія». Директор центру привітала усіх присутніх з Днем Св. Миколая та вручила діткам подарунки. Діти з радістю співали, водили хороводи та приймали солодощі і подарунки.

  Нехай Святий Миколай оберігає кожну дитину, дарує щасливе та безпечне дитинство а дитячі очі завжди світилися від щастя та радості.

IMG_1875 IMG_1880

Робота служби соціальної підтримки сімей

IMG_1870  Відповідно до ЗУ №45 ст. 358 2003р. «Про соціальні послуги», постанови КМУ від 21.11.2013 року №896 «Про затвердження порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)». Так, 12.12.2017 року працівниками Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради здійснили виїзд в с. Паплинці. В ході роботи було відвідано 1 багатодітну сім’ї та 1 сім’ю, де мати виховує дитину одна. Складено акти оцінки потреб дитини та її сім’ї (особи) та акти перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини. Дані сім’ї поставлено на облік Старосинявського ЦСССДМ, як такі що опинились в складних життєвих обставинах з метою подолання СЖО чи мінімізації їх негативного впливу. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо впливу їх способу життя та поведінки на формування особистості дитини, мікроклімату у сім’ї та добробуту родини вцілому. Надано рекомендації щодо догляду за дітьми, попереджено про відповідальність за не виконання своїх батьківських обов’язків.

«СНІД – смертельна загроза людству!!!»

  1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день присвячений проблемі профілактики ВІЛ/СНІДУ. СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці ХХ сторіччя. У цей день по всьому світу люди висловлюють підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих та толерантного ставлення до них.

IMG_1865  Так, фахівцем із соціальної роботи Старосинявського ЦСССДМ Поліщук Людмилою Анатолівною проведено профілактичні заходи в навчальних закладах району. Метою проведення заходів цього дня – інформування шкільну молодь про проблему ВІЛ/СНІДу і, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.   Всім присутнім роздано плакати та буклети на відповідну тему.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Акція «16 днів проти насильства»

  Насильство в сім’ї – це не лише побої та сексуальне насильство. Згідно із Законом України «Про попередження насильства в сім’ї» насильство в сім’ї – це будь які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободу члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психологічному здоров’ю.

IMG_1839  Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція  «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою та закликає людство до припинення усіх форм насильства.

  В рамках проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» фахівцем із соціальної роботи Старосинявського центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради Поліщук Людмилою Анатолівною проведено заходи в читальному залі районної бібліотеки та в Старосинявській ЗОШ І-ІІ ступенів №1 на тему  “Мій вибір: життя без насильства» та «Скажемо «НІ насильству!!!»  в шкільному колективі»

IMG_1834  Під час заходів було розглянуто поняття та види насилля, масштабність цієї проблеми. Присутнім були надані поради щодо протистояння та попередження насильства в сім”ї та школі. Також було розповсюджено буклети «Зупинимо насильство разом», «Стоп насильству!!!» та роздано номера телефонів національної «гарячої лінії», щодо консультацій насильства в сім’ї та жорстокого поводження.

  Акцію ще не завершено і попереджувальна робота з населенням Старосинявської ОТГ продовжується.

IMG_1835

В читальному залі Старосинявської ЦРБ відбулось скап-консультування для громадян, що опинились у складних життєвих обставинах.

IMG_6315  26 жовтня 2017 року в читальному залі Старосинявської ЦРБ відбулось скап-консультування для громадян, що опинились у складних життєвих обставинах. Працівники Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради були залучені до проведення даного заходу та приймали активну участь. Безоплатну правову допомогу надавали юристи Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга» та Хмельницького міського центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги. Всі бажаючі мали змогу поспілкуватися з фахівцями та задати питання, що їх найбільше хвилюють на сьогоднішній день: виплата аліментів, субсидії, оформлення спадщини, пільги інвалідам, учасникам АТО та інші.

IMG_6314 IMG_6312 IMG_6311

Обираймо професію разом!!!

IMG_1784  26.09.2017 року в Старосинявському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів гімназії» імені Олександра Романенка Старосинявської селищної ради фахівцем із соціальної роботи Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взято участь у інтерактивно- профорієнтаційному заході  «Подорож в світ професій». Даний захід було проведено провідним фахівцем з питань зайнятості Старосинявського районного центру зайнятості Гарник Л.І. для учнів навчальних закладів Старосинявського району.

IMG_1798  Мета даного заходу спрямована на те, щоб розширити знання дітей про професії людей, про важливість і значення кожної з них, прищепити трудові навички, працьовитість, бажання здобувати знання та полегшити вибір майбутньої професії.

  Всі присутні (141 учень) проінформовані про професійно-технічні та вищі навчальні заклади Хмельницької області також роздана інформаційно – буклетна інформація в міні папках.

IMG_1788 IMG_1789