Ярмолинецький район : Проведення акції «Готуємо дітей до школи»

Популярні

20200818_144619Вже стало доброю традицією останнього місяця літа проводити щорічну благодійну акцію «Готуємо дітей до школи».

Напередодні навчального року працівники Ярмолинецького районного центру соціальних служб відвідали сім’ї, в яких 35 дітей отримали одяг, взуття, шкільне приладдя, ранці та канцтовари.

Завдяки благодійній допомозі школярі мали змогу підготуватися до навчання. Ми надіємось, що це стане вагомим стимулом для дітей у новому навчальному році.

20200819_140817 20200819_150316 20200828_093430 20200830_154426 20200830_155207

«Готуємо дітей до школи»

0309201922222  Свято 1 вересня – особливе! Проте, іноді так трапляється, що деякі життєві обставини можуть затьмарити перше знайомство зі школою та незабутні миттєвості шкільного життя. Щоб такого не сталося Ярмолинецьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та за сприяння Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано благодійну акцію «Готуємо дітей до школи». Мета акції – це надання допомоги дітям шкільного віку, які проживають у внутрішньо переміщених сім’ях та сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах.

  В рамках вищезгаданої благодійної акції 21 дитина отримала канцтовари (зошити, простий та кольорові олівці, альбом для малювання, ручки та лінійка). 5 з них також одержали шкільний одяг та взуття.

030920193333333 03092019444444 0309201955555555 clip_image002

Проведено інформаційно-просвітницький захід

clip_image002  8 квітня 2019 року працівниками Ярмолинецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно-просвітницький захід – відеолекторій «Будь здоровий! Алкоголізм» та «Наслідки вживання наркотиків» для військовослужбовців.

  В Україні кількість споживачів психоактивних речовин сягає понад 500 тисяч осіб переважно молодого віку. У світі нині немає жодної країни, яка б могла заявити, що їй вдалося подолати це зло.

  Шкідливі звички негативно впливають на здоров’я людини, активність, розумову та фізичну працездатність, на оперативне мислення, увагу, пам’ять.

  Багато хто вважає, що прийом алкоголю – це спосіб зняти психоемоційне напруження, розслабитися і підняти настрій. Проте, мало хто замислюється, що навіть невелика доза алкоголю може стати отрутою для людського організму. Алкоголь, наркотики негативно впливають як на розвиток суспільства в цілому, так і на кожну людину, зокрема.

  Ми сподіваємось, що проведений захід не залише байдужим кожного, хто планує своє майбутнє здоровим та щасливим.

З турботою про дітей з обмеженими фізичними можливостями

  Міжнародний день людей з особливими потребами був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1982 році.

  Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства.

2  Інваліди досить часто бувають виключені з повноцінного життя громад. Від цього потерпає суспільство, адже втрата такого вагомого потенціалу суттєво збіднює людство.

  Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

  Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства.

1  03 грудня працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки БО «Волонтер Ярмолинеччини» було здійснено візити в сім’ї, в яких виховуються діти з обмеженими фізичними можливостями та центр ранньої реабілітації дітей. Діткам передано засоби гігієни, книжки, розфарбовки, олівці. Але це не основне. Таким дітям важлива постійна увага, любов і турбота!

Благодійна акція «Ялинка бажань» Ярмолинецький район

Галерея

Сім’я Нестерів смт Ярмолинці Сім’я Спори с. Жилинці Сім’ї Шмиги та Почеки Сім’я Коновал с. Боднарівка

Як вберегти себе…

Всесвітній день боротьби  зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Він став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності, вшанування пам’яті тих, хто пішов з життя та святкування здобутків, таких як розширення доступу до лікувально-профілактичних послуг. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

 Щодня у світі інфікується понад 6 тисяч осіб.  Нерідко це відбувається через незнання шляхів передачі ВІЛ інфекції і методів захисту від неї. Недостатня обізнаність сприяє поширенню міфів. Так 79% українських дівчат (віком від 15 до 19 років ) вірять, що на СНІД можна захворіти  внаслідок наврочення, що ВІЛ передається комарами, що здорова на вигляд людина не може бути інфікованою. Лише 10% опитаних знають, як захиститися від ВІЛ.

 З метою розповсюдження даних про ВІЛ/СНІД працівниками Ярмолинецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районного відділу кримінально-виконавчої інспекції проведено профілактичний захід « Як вберегти себе» з особами, які засуджені до покарань, без позбавлення волі.

Молодим особам продемонстровано відеоролики: «Вірус-вбивця» та «Він, Вона…». Надано інформацію про шляхи передачі ВІЛ, як вберегти себе від інфікування, методи лікування та права ВІЛ-інфікованих людей.

Сподіваємось наша зустріч нікого не залишила байдужим і кожен замислиться про свій спосіб життя. Адже життя – це найцінніше, що є в людини.

img_1276

“Підліток у правовому суспільстві”

Дитинство — найважливіший період в житті людини, коли вона формується фізично, психічно, інтелектуально, здобуваючи необхідні знання, вміння і навички. Права дитини — це певні можливості, які потрібні дітям для того, щоб жити і дорослішати. Дитиною вважають людину віком до 18 років. Саме діти внаслідок своєї фізичної і розумової незрілості потребують особливої охорони і піклування з боку батьків та суспільства. Права дитини захищені Конвенцією ООН про права дитини, яка була прийнята 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН, Конституцію України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про освіту». З метою підвищення рівня правового виховання підлітків, ознайомлення їх з Конвенцією про права дитини спеціалістами Ярмолинецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівником Ярмолинецького ВП ГУНПУ в обласному дитячому психоневрологічному санаторії «Куява» проведено відео лекторій «Підліток у правовому суспільстві» Діти, що оздоровлюються в закладі, ознайомились з правами, які забезпечені їм законодавством, розглянули приклади практичного їх застосування в повсякденному житті, обговорювали ситуації, в яких права дітей порушувались та шляхи їх вирішення. Також діткам було роз’яснено їх обов’язки, які вони повинні добросовісно виконувати. Учасникам заходу надано інформаційно-просвітницькі матеріали, а саме листівки і буклети «Дитині про права людини», «Що ти маєш знати про свої права».

ЗУПИНИМО НАСИЛЬСТВО РАЗОМ

Проблема насильства над дітьми є надзвичайно актуальною в усьому світі. Розповсюдження насильства над дітьми пов’язане із загальним зростанням кількості насильства в суспільстві: насильницьких злочинів, суїцидів та нещасних випадків із летальним результатом.

Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства.

Останнім часом зростає кількість випадків сексуального насильства над дітьми, про які стає відомо. Ми почали усвідомлювати, наскільки поширене сексуальне використання і як це травмує дітей, що стають його жертвами. Дорослі повинні знати, як слід діяти, коли підозрюємо, що дитину використовують із сексуальною метою, і яким чином попередити сексуальну кривду дитини.

18 листопада оголошено Європейським днем захисту дітей від сексуальної експлуатації та  насильства, основними завданнями якого є:

  • Підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей;
  • Сприяння відкритої дискусії щодо питань попередження сексуального насильства та захисту дітей;

       З метою реалізації цих завдань Ярмолинецьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в приміщенні Центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу «Зупинимо насильство разом». Були запрошені спеціалісти служби у справах дітей, працівники соціально-психологічної сфери навчальних закладів та представники районного відділу поліції.

      Під час зустрічі увагу присутніх було акцентовано на такі питання, як причини виникнення сексуального насильства над дітьми, особливості виявлення випадків насильства (форми сексуального насильства, особи, які скоюють сексуальне насильство над дітьми), діти, які страждають від сексуального насильства та як розпізнати жертву. Учасникам продемонстровано соціальний відеоролик «Протидія КСЕД», відеофільми «Кіко і рука» та «Орігамі».

    Засідання круглого столу стало початком інформаційно-просвітницької роботи з питання захисту дітей від сексуальної експлуатації та вироблення навиків безпечної поведінки.

         Будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішенні їх дитячих проблем – навіть якщо вони видаються несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від можливих непередбачуваних ситуацій, в тому числі від описаних в даній статті.

dsc07466 dsc07465

Якщо твої наміри розраховані на рік – сій жито, на десятиліття – саджай дерева, на віки – виховуй дітей

Галерея

Насильство в сім’ї – серйозна  і поширена проблема в світі. Воно впливає на життя дітей і підлітків. Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім’ї. Діти матерів, що зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, а 50% таких дітей мають схильності до вживання наркотиків й алкоголю. Найбільш типовими наслідками такої ситуації стають скарги батьків чи вчителів на поведінку дітей: бійки, конфлікти з оточенням, низька шкільна успішність, замкненість тощо. У тоталітарних сім’ях, де прийняті директивні, жорсткі форми виховання або дитину надмірно опікують, не враховуються потреби та психоемоційні особливості дитини, батьки не усвідомлюють жорстокої поведінки з дітьми. Читати далі…