Домашнє насильство – це злочин

Популярні

400_0_1588422510-8992Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що домашнього насильства не повинно бути. Проте не рідко чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Це не лише побої, це і образи, погрози та приниження, це умисне позбавлення житла, засобів до існування, документів, це заборона чи примушування до праці, зрештою, це домагання і зґвалтування. Найприкріше те, що рамки домашнього насильства виходять за межі сім’ї – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.

Статистика вражає – кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством. Від 1 до 3 мільйонів дітей щороку стають його свідками чи жертвами. Майже 2 тисячі 300 кривдників, які скоїли домашнє насильство, перебувають на даний час на обліках в підрозділах поліції ГУНП Хмельницької області, понад 2,5 тисячі задокументовано адміністративних правопорушень, винесено 286 термінових заборонних приписів, зареєстровано 6 фактів невиконання обмежувальних заходів, приписів або не проходження програми для кривдників, з яких 4 вже направлено до суду. Ситуація загострилась у зв’язку з карантином, коли кривдники і жертви вимушено опинились у закритому просторі.

Ніхто не повинен жити в щоденному страху від психологічного, фізичного, економічного чи сексуального насилля. Насильству немає виправдання, домашньому тим більше. Це не сімейна справа, не спосіб виховання, не специфічний вияв любові. Це злочин, про нього треба заявляти, бо може бути запізно. Стали свідком чи постраждали? Не мовчіть, звертайтеся:

 • 102 – Національна поліція України;
 • 103 – швидка медична допомога;
 • 15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
 • 116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
 • 116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія;
 • 0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги;
 • Контакти мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на сайті orgабо на «гарячій лінії».

алгоритм

12

34567

Відбулось засідання Координаційної ради

зображення_viber_2021-09-15_11-50-56-047Згідно рішення сесії Полонської міської ради ОТГ від 19.07.2021 року (прийняте 23.07.2021 року) № 19, утворено Координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Розпорядженням Полонського міського голови від 02.08.2021 року № 152/2021-р – затверджено склад Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.зображення_viber_2021-09-15_11-50-56-365

Тому 15.09.2021 року було проведене засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

 1. Про затвердження плану роботи координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми на ІІ півріччя 2021 рік.
 2. Про налагодження співпраці суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території Полонської громади, відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».
 3. Про проведену профілактичну роботу з особами, які вчинили домашнє насильство протягом 8 місяців звітного року.
 4. Про стан роботи з сім’ями, що проживають на території Полонської ОТГ, в яких виявлено факт вчинення домашнього насильства.
 5. Виконання Закону України «Про освіту».

 

Кам’янчани ділилися досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля

02 (2)26-28 серпня у м. Чернігів тривало тренінгове навчання «Школа запобігання та протидії домашньому насильству. Обмін досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля на рівні громад», у рамках проекту «Community officers – an effective response to domestice outbreak», що реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».

01 (1)За запрошенням організаторів для обміну досвідом від міста Кам’янця-Подільського були запрошені директор Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Еліна Ковтун, та головний спеціаліст Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради, Тетяна Заянчуковська.

04Учасники тренінгу розглянули домашнє насильство як соціальне (суспільне) явище та як порушення прав людини, отримали нові знання та навички щодо допомоги постраждалим та координації дій, а також щодо підтримання ресурсного стану осіб, які дотичні до роботи з постраждалими.

 

 

Від кібергрумінгу страждають тисячі дітей у всьому світі

Популярні

20210812_105347Сьогодні, 12 серпня 2021 року відбувся виїзний  спільний захід Хмельницького обласного та міського  центрів соціальних служб у позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Чайка»  (с. Головчинці , Хмельницького району).

З метою інформаційно-просвітницької роботи спеціалістами центру було проведено відеолекторій з питань онлайн-грумінгу або кібергрумінгу.

Начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталія Гонта більш детально ознайомила присутніх дітей з онлайн-грумінгом або кібергрумінгом.

20210812_105411За словами пані Наталії онлайн-грумінг або кібергрумінг – це новий вид сексуального насильства проти дітей в інтернеті. Суть його полягає в тому, що шахраї реєструються в соцмережах під виглядом підлітків, втираються в довіру до їхніх однолітків з метою отримання від них інтимних фото або відео, а потім шантажують, щоб отримати ще більш відверті матеріали, гроші або змусити до особистих зустрічей в офлайні.  

20210812_104009На думку спеціалістів центру для зниження ризику насамперед необхідно пояснити підлітку, що спілкуватися в Інтернеті можна лише з тими, хто є друзями або знайомими в реальному житті. Необхідно зауважити, що слід уникати особистих розмов з незнайомцями в Інтернеті, особливо на інтимні та провокативні теми. Це не означає, що слід боятися кожного, хто додає підлітка у друзі в соціальних мережах, однак необхідно перевіряти та аналізувати усіх, хто викликає підозру.

20210812_103949Під час обговорення даної теми діти отримали необхідну інформацію щодо чіткого спілкування з незнайомими людьми та вмінням підтримувати неконфліктний спосіб спілкування, щоб дитина не боялася потім звернутися за допомогою у майбутньому.

Соціальні працівники обласного центру соціальних служб  для учасників   провели тренінгові заняття щодо  розвитку комунікативних навичок та подолання конфліктних ситуацій, за підсумками яких було проведено анонімне соціологічне опитування щодо обізнаності дітей з питань насильства.

Підлітки надзвичайно активно цікавились питаннями дотримання особистісних меж, покарання дорослих за вчинення ними протиправних дій, а також актуалізували найбільш важливу та цінну для них потребу – довірливе спілкування з рідними та близькими, вчителями на «незручні теми».

Заняття проходили цікаво та змістовно. Учасники отримали практичні знання та навички, пам’ятки щодо безпечної поведінки в соціальних мережах, гарні враження та позитивні емоції.

Також фахівцями із соціальної роботи  для молодшої групи було проведено тренінг з елементами гри з використанням низки методів на згуртованість дитячого колективу.

Загалом  роботою було  охоплено більше 52 дітей віком від   7 до 15 років. Крім цього, діти отримали інформаційні брошури та буклети щодо здорового способу життя, запобіганню шкідливим звичкам та насильству в родинах.

Просвітницька робота центрів соціальних служб в оздоровчих таборах здійснюється через діяльність спеціалізованих формувань «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». Соціальні послуги надаються фахівцями Центру на основі принципів дружнього підходу до молоді.

 

Продовжується робота мобільного консультаційного пункту

Популярні

20210727_115111В  рамках роботи мобільного консультаційного пункту  у період літнього оздоровчого відпочинку  Хмельницьким обласним центром соціальних служб спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кам’янець-Подільського здійснено плановий виїзд у дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Еко Ленд» санаторію «Лісова пісня» (с.Привороття Друге, Кам’янець-Подільського  району).

З метою інформаційно-просвітницької роботи спеціалістами центру проведено відеолекторії з питань профілактики насильства, кібербулінгу, тренінгові заняття: «Стоп онлайн насильству»,  індивідуальні та групові консультації, змагання.20210727_115044

В атмосфері довіри та взаємоповаги діти віком від 15-17 років  обговорювали відеоролик та мультфільми, вивчали алгоритм дій при загрозі сексуального насильства, кібербулінгу та булінгу.

Соціальні працівники обласного центру соціальних служб  для учасників   провели тренінгові заняття щодо  розвитку комунікативних навичок та подолання конфліктних ситуацій, інтерактивні бесіди  з  питань запобігання сексуальному насильству, за підсумками якої було проведено анонімне соціологічне опитування щодо обізнаності дітей з питань насильства.

20210727_123751Підлітки надзвичайно активно цікавились питаннями дотримання особистісних меж, покарання дорослих за вчинення ними протиправних дій, а також актуалізували найбільш важливу та цінну для них потребу – довірливе спілкування з рідними та близькими, вчителями на «незручні теми».

Заняття проходили цікаво та змістовно. Учасники отримали практичні знання та навички, пам’ятки щодо безпечної поведінки в соціальних мережах, гарні враження та позитивні емоції.

Також фахівцями із соціальної роботи  для молодшої групи було проведено тренінг з елементами гри з використанням низки методів на згуртованість дитячого колективу.20210727_123821

Загалом  роботою було  охоплено більше 83 дітей віком від 10 до 17 років. Крім цього, діти отримали інформаційні брошури та буклети щодо здорового способу життя, запобіганню шкідливим звичкам та насильству в родинах.

Просвітницька робота центрів соціальних служб в оздоровчих таборах здійснюється через діяльність спеціалізованих формувань «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». Соціальні послуги надаються фахівцями Центру на основі принципів дружнього підходу до молоді.

На Хмельниччині в таборах відпочинку продовжується робота мобільного консультаційного пункту

Популярні

20210716_105354Сьогодні 16.07.2021року в рамках роботи мобільного консультаційного пункту   соціальними працівниками Хмельницького обласного центру соціальних служб спільно з фахівцями з соціальної роботи Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Чайка»  (с. Головчинці , Хмельницького району).20210716_105644

З метою інформаційно-просвітницької роботи спеціалістами центру проведено відеолекторії з питань профілактики насильства, кібербулінгу, тренінгові заняття: «Стоп онлайн насильству»,   індивідуальні та групові консультації.

20210716_110813В атмосфері довіри та взаємоповаги діти віком від 14-17 років  обговорювали відеоролик та мультфільми, вивчали алгоритм дій при загрозі сексуального насильства, кібербулінгу та булінгу.

Соціальні працівники обласного центру соціальних служб  для учасників   провели тренінгові заняття щодо  розвитку комунікативних навичок та подолання конфліктних ситуацій, інтерактивні бесіди  з  питань запобігання сексуальному насильству, за підсумками якої було проведено анонімне соціологічне опитування щодо обізнаності дітей з питань насильства.

Підлітки надзвичайно активно цікавились питаннями дотримання особистісних меж, покарання дорослих за вчинення ними протиправних дій, а також актуалізували найбільш важливу та цінну для них потребу – довірливе спілкування з рідними та близькими, вчителями на «незручні теми».20210716_104913

Заняття проходили цікаво та змістовно. Учасники отримали практичні знання та навички, пам’ятки щодо безпечної поведінки в соціальних мережах, гарні враження та позитивні емоції.

217710986_2867028956891722_4622801515265154869_n20210716_111722Також фахівцями із соціальної роботи  для молодшої вікової групи було проведено тренінг з елементами гри з використанням низки методів на згуртованість дитячого колективу.

Загалом  роботою було  охоплено більше 47 дітей віком від 8 до 17 років. Крім цього, діти отримали інформаційні брошури та буклети щодо здорового способу життя, запобіганню шкідливим звичкам та насильству в родинах.20210716_111614

218864805_2867028903558394_4360496375055102330_nПросвітницька робота центрів соціальних служб в оздоровчих таборах здійснюється через діяльність спеціалізованих формувань «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». Соціальні послуги надаються фахівцями Центру на основі принципів дружнього підходу до молоді.

 

 

Розпочалась робота мобільного консультаційного пункту

Популярні

IMG-e7c1de5bd38e79c1595009617b9da2db-VВ рамках роботи мобільного консультаційного пункту 12 липня 2021року Хмельницьким обласним центром соціальних служб здійснено виїзд у дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Калинівка»  (с. Калинівка Хмельницького району, Староостропільська ТГ).IMG-7571cdf0220aed79c6de6bc57d7e5212-V (1)

З метою інформаційно-просвітницької роботи спеціалістами центру проведено відеолекторії з питань профілактики насильства, кібербулінгу, тренінгові заняття: «Стоп онлайн насильству»,   індивідуальні та групові консультації.

В атмосфері довіри та взаємоповаги діти віком від 10-16 років  обговорювали відеоролик та мультфільми, вивчали алгоритм дій при загрозі сексуального насильства, кібербулінгу та булінгу.

IMG-30e906d31c83a9465ec9768144c28256-VСоціальні працівники обласного центру соціальних служб  для учасників   провели тренінгові заняття щодо  розвитку комунікативних навичок та подолання конфліктних ситуацій, інтерактивні бесіди  з  питань запобігання сексуальному насильству, за підсумками якої було проведено анонімне соціологічне опитування щодо обізнаності дітей з питань насильства.

IMG-afc0954f76c83f5fad6a0372abdc1699-VПідлітки надзвичайно активно цікавились питаннями дотримання особистісних меж, покарання дорослих за вчинення ними протиправних дій, а також актуалізували найбільш важливу та цінну для них потребу – довірливе спілкування з рідними та близькими, вчителями на «незручні теми».

IMG-2ee418b36bf83907f0645970adfc8d81-VЗаняття проходили цікаво та змістовно. Учасники отримали практичні знання та навички, пам’ятки щодо безпечної поведінки в соціальних мережах, гарні враження та позитивні емоції.IMG-fb11c3a47d9371fca88c3ffd5b57b1b6-V

Загалом  роботою було  охоплено більше 68 дітей віком від 10 до 16 років. Крім цього, діти отримали інформаційні брошури та буклети щодо здорового способу життя, запобіганню шкідливим звичкам та насильству в родинах.IMG-2478f4d064b3edc7fc0c6006bd291f44-VIMG-d7a11144192d7b6be7c025e48c926910-V

Просвітницька робота центрів соціальних служб в оздоровчих таборах здійснюється через діяльність спеціалізованих формувань «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». Соціальні послуги надаються фахівцями Центру на основі принципів дружнього підходу до молоді.

 

Вчимося допомагати людям

Популярні

IMG_20210630_103518Другий день навчань, які проходять фахівці із соціальної роботи в Хмельницькому обласному центрі соціальних служб розпочався з роботи в групах.

Розвиток психологічних підходів, прийомів, напрямків діяльності таких груп відбувався у рамках психотерапії і практичної психології – наголошує тренер- заступник директора Хмельницького обласного центру Наталія Мельник.  Груповий процес будується відповідно до психоаналізу, біхевіоризму, когнітивної психології, гуманістичної психології та інших психологічних теорій і напрямків.IMG_20210630_101252

Клієнтами групової соціальної роботи є особи з проблемами соціальної адаптації та інтеграції, жертви несприятливих умов соціалізації, ті, хто має проблеми психологічного та емоційного стану як наслідки життєвих криз різного віку і соціального становища.

IMG_20210630_102728На думку Наталії Гонти, начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів  : «Рольова теорія особистості основується на знаннях про рольові очікування, рольові конфлікти, відносини, які формуються у процесі групової роботи. Для соціального працівника важливо створити умови для особистісного зростання клієнта, поліпшити його соціальне функціонування у суспільстві».IMG_20210630_101213

IMG-f5377b394f52cc7d3463569660d7a1cf-VТеорія комунікації створює уявлення про динамічний обмін інформацією між членами групи. Комунікація виступає як рольовий обмін інформацією, націлений на досягнення певного результату. У цьому контексті комунікація є певним інструментарієм для вирішення завдань групової роботи. Теорія комунікації надає можливість соціальному працівнику спостерігати у процесі групової динаміки специфічні перешкоди, які ускладнюють соціальне функціонування особи, розробляти програми з їх подолання, розвивати навички виявлення індивідуальних почуттів і уявлень у груповому спілкуванні.IMG-94e90492e874c552d7d4169f2b25ba0e-V

IMG_20210630_102304IMG_20210630_103008IMG_20210630_103128

На при кінці навчань до слухачів звернулась директорка Хмельницького обласного центру Тетяна Власюк, яка звернула увагу присутніх на вміння обирати необхідні технології соціальної роботи як систему прийомів і засобів соціального впливу щодо різних категорій клієнтів, виявляти самостійність і соціальну відповідальність, громадянські та патріотичні чесноти при виконанні функціональних обов’язків, створювати позитивний імідж професії, її статусу в суспільстві та на завершення вручила фахівцям довідки про проходження навчання.IMG_20210630_140225

Працювати на випередження

Популярні

IMG_20210629_100304Насильство в сім’ї є актуальною проблемою сьогодення. На жаль, необхідно констатувати, що сім’я як осередок суспільства, без підтримки держави та її інституцій, не завжди спроможна виконувати свої головні функції, зокрема щодо забезпечення належного добробуту та виховання дітей.

IMG_20210629_100230Сьогодні в Хмельницькому обласному центрі соціальних служб розпочався дводенний (29 – 30 червня 2021 року)  семінар – тренінг на тему : «Організація роботи з сім’ями, в яких вчинено насильство» для фахівців із соціальної роботи/спеціалістів, які надають соціальні послуги в об’єднаних громадах.

IMG_20210629_100052Навчання проводят заступник директора обласного центру, тренер Наталія Мельник та начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталія Гонта.

За словами Наталії Мельник, ознакою насильства в сім’ї є наявність моральної, фізичної або психічної шкоди здоров’ю члена сім’ї, що заподіяна внаслідок протиправних діянь. Відмінність у суспільному становищі чоловіків і жінок є причиною специфічних насильницьких дій, які об’єднуються поняттям «ґендерне насильство».  

Подолання ґендерних стереотипів у суспільстві взагалі і в тих, хто має боротися з насильством у сім’ї, є важливою складовою попередження такого насильства.IMG_20210629_100246

Держава зобов’язана захистити людину від насильства в сім’ї, не порушуючи при цьому її право на невтручання в особисте та сімейне життя. Виходячи з цих принципових положень, Закон визначає підстави для вжиття заходів попередження насильства в сім’ї, які вживаються лише за заявою про допомогу жертви насильства в сім’ї або члена сім’ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї, або за умови висловленого ним бажання, якщо повідомлення або заява надійшли не від нього особисто.

У ході групової роботи будуть розглянуті реальні життєві ситуації щодо домашнього насильства, алгоритм ведення випадку. Учасники тренінгу матимуть змогу обмінятися власним досвідом роботи та отримати нові знання.

Прем’єр-міністр: Діти мають жити та зростати в благополучних сім’ях

Популярні

60b611286395e582436331_820x360З нагоди Дня захисту дітей 1 червня під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася Всеукраїнська нарада з питань захисту прав дітей. Від Хмельниччини участь у селекторі взяли голова адміністрації Сергій Гамалій та окремі керівники структурних підрозділів ОДА.

В обговоренні системних рішень для покращення умов життя, забезпечення доступу до освітніх, медичних послуг та посилення соціального захисту дітей взяли участь Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, представники інших міністерств, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, голови обласних державних адміністрацій та керівники обласних центрів соціальних служб.

Прем’єр-міністр наголосив, що державні органи влади мають посилити зусилля щодо впровадження необхідних змін задля того, щоб діти могли зростати та виховуватись у родинах.IMG_7313-1536x1025

«Позиція Президента, Уряду та нас усіх — діти в Україні мають жити й зростати в благополучних сім’ях. Діти з інвалідністю мають отримати можливість якісного інклюзивного навчання, або за необхідності високоспеціалізованого навчання та реабілітації. Громади найближче до дітей, тому вони краще розуміють ситуацію. Держава зі свого боку має створювати відповідну політику й забезпечувати джерела й фінансування підтримки дітей», — відзначив Глава Уряду.

Денис Шмигаль наголосив, що ці вектори мають бути незмінними й навколо них необхідно вибудовувати відповідні державні стратегії, регіональні та обласні програми, а також стратегію громад щодо виховання й опіки над дітьми, які цього потребують.

Очільник Уряду зауважив, що в умовах пандемії Уряд посилює підтримку родин і дітей. Зокрема, 26 травня цього року було ухвалено комплекс рішень, серед яких законопроект щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та посилення відповідальності за порушення прав дітей.

«Наш цивілізаційний вибір — інвестувати в майбутнє України.  А діти — це і є майбутнє України. Президент у своїй передвиборчій програмі чітко сформулював глобальну ціль — це якісна, сучасна освіта, коли у дітей розвивається любов і прихильність до навчання й самонавчання на все життя. Тому Уряд виділяє значні кошти на розвиток освіти в Україні», — зазначив Прем’єр-міністр.

Учасники наради обговорили досягнуті результати та пошук оптимальних рішень проблемних питань для подальшого руху вперед. Денис Шмигаль заслухав доповіді міністрів та голів ОДА.

Глава Уряду подякував усім, хто піклується про дітей, зокрема вчителям, медикам, волонтерам, благодійникам, представникам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, небайдужим українцям та міжнародним партнерам.  Також він висловив вдячність Першій леді Олені Зеленській за її зусилля у ключових сферах захисту прав дітей.

За підсумками наради Прем’єр-міністр доручив профільним міністерствам розробити та внести на розгляд Уряду рішення для розв’язання проблемних питань та  посилення захисту прав дітей. Також обласні й Київська міська державні адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування мають скоординувати діяльність територіальних громад у питаннях невідкладного утворення служб у справах дітей та активізувати роботу щодо розвитку сімейних форм виховання і зі створення патронатних сімей в кожній територіальній громаді.

За матеріалами Хмельницької ОДА