Кам’янець ділився практичним досвідом

психологДнями за пропозицією обласного центру соціальних служб, відбулось zoom-інтерв’ю із психологом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталієм ПОЛІЩУКОМ.

Інтерв’ю проводилось експертом проєкту «Попередження і подолання насильства щодо дітей та підтримка реформи системи правосуддя для дітей», що реалізується Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Інтерв’ю відбулось в рамках дослідження ключових питань щодо кримінологічної характеристики та запобігання дитячим самогубствам (за ініціативи та підтримки Офісу Генерального прокурора України).

В Україні запустили мобільний застосунок WhiteRibbonUA для захисту жінок і дітей від домашнього насильства

Популярні

Додаток має три розділи: екстрена допомога постраждалій особі; документування фактів насилля; інформація про те, як розпізнати домашнє насилля.
✅ Основною функцією застосунку є прямий зв’язок із Національною поліцією України. Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. З його допомогою можна визначити власну локацію та місце знаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.
Додаток має вигляд жіночого календаря (це додатковий захист від абʼюзера). Щоб розпочати роботу, потрібно затримати палець на верхній іконці в головному меню.
Завантажити застосунок можна з AppStore aбо Google Play.
➡️ Докладніше про додаток та інші поради із протидії домашньому насильству дізнавайтесь у спільноті STOP ABUSE UKRAINE:

В ОДА підбили підсумки роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми

Популярні

2-9-scaledТісна взаємодія між соціальними службами та громадськими організаціями демонструє свою високу  ефективність у питаннях налагодження механізмів протидії насильству у різних його проявах. На це звернув увагу заступник голови ОДА Володимир Юр’єв на сьогоднішньому засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії людьми.

Захід був присвячений підбиттю підсумків роботи обласних служб у зазначеній сфері за 2021 рік. До участі в обговоренні долучилися представники профільних структурних підрозділів ОДА, Національної поліції, громадських організацій, а також регіональний представник уповноваженого з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

Учасники засідання обговорили стан виконання в області Закону України “Про протидію торгівлі людьми”, проаналізували ситуацію із організацією в територіальних громадах Хмельниччини надання соціальних послуг сім’ям, дітям, молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах. Окрім того, було заслухано інформацію щодо ходу виконання завдань з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Зокрема, голова БФ “Ксена” Оксана Устинова повідомила, що в області цьогоріч була проведена значна робота, спрямована на інформування мешканців області щодо безпечного працевлаштування та недопущення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Так, представники області показали кращий в Україні результат взаємодії у спеціальній симуляційній вправі, що проводилася в Львівській області за підтримки ОБСЄ. Окрім того, проведено широку інформаційну кампанію з ЗМІ, акції в громадських місцях у рамках Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня), Європейського дня протидії торгівлі людьми (18 жовтня) та Міжнародного дня боротьби за скасування рабства (2 грудня).

Також проводилася робота щодо підтримки осіб, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми, зокрема забезпечено супровід в отриманні ними відповідного статусу. Зауважимо, що в області статус особи, що постраждала від торгівлі людьми, встановлено 31 людині, у 2021 році його отримала 1 особа.

1-12-1536x1025Окрему увагу учасники зібрання приділили організації роботи з надання соціальних послуг в територіальних громадах. Як відзначив Володимир Юр’єв, завдяки цілеспрямованій та послідовній роботі із їх головами, практично у всіх громадах ця робота розпочата. Громади обрали досить різні моделі її здійснення: в одних організовані окремі комунальні установи, інші передбачили відповідні штатні одиниці, декілька громад на сесії лише нещодавно ухвалили відповідні рішення про створення таких органів. Загалом в області в сфері надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді станом на листопад зареєстровано було 206 надавачів таких послуг.

В роботі засідання взяла участь директор Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк. На обласному рівні, за її  словами, забезпечено надання практичної та методичної допомоги громадам, а також проведення навчання відповідних фахівців для тергромад. Посадовиця додала, що за наявними даними, у 2021 році було виявлено близько 4600 сімей, де мешкає понад 6,6 тисяч дітей, що можуть потрапити у складні життєві обставини. Це сім’ї, де є ризик соціального сирітства, вилучення дітей з сім’ї, ситуації із можливим вживанням алкоголю чи наркотичних речовин, випадки домашнього насильства.

За інформацією Служби у справах дітей, зараз на обліку перебуває 1313 дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах, з 596 сімей. Зареєстровано 50 випадків вчинення насильства щодо дітей (19 – фізичного насильства, 1 – сексуального насильства, 32 – психологічного насильства), поставлено на облік 52 дитини. При цьому, зазначила посадовиця, відповідними органами проводиться не лише робота безпосередньо із сім’ями, а й організовуються профілактичні рейди “Вокзал”, “Діти вулиці”. За звітний період було проведено 968 таких рейдів, під час яких в поле зору служб потрапили 598 дітей.

Один із важливих напрямків роботи відповідних органів – запобігання випадкам насильства в сім’ї. Важливим інструментом у цій роботі є проведення корекційної роботи з кривдниками, які вчинили домашнє насильство, зокрема в рамках відповідних програм. Цьогоріч в області навчання в таких програмах пройшли 58 осіб. Як зауважила Оксана Кізаєва, дію таких програм необхідно розширювати з метою охоплення більшого кола осіб.

На важливості профілактичної роботи з особами, що схильні до скоєння правопорушень в домашньому середовищі, наголосив і представник ГУНП в області підполковник Вадим Бирко. За його словами, за 11 місяців поточного року в області було задокументовано 3297 таких адміністративних правопорушень, при цьому на 1225 правопорушників накладено адміністративний штраф, 113 направлено на громадські роботи, до 23 застосовано адміністративний арешт. Окрім того, зареєстровано 155 злочинів в домашньому середовищі, з яких, на жаль, 3 тяжких. Саме тому за словами Вадима Бирка, основна увага має бути приділена саме попередженню таких правопорушень, особливо там, де в небезпечну ситуацію можуть потрапляти діти, що є найбільш вразливою категорією. Один із дієвих шляхів – роз’яснювальна робота із жертвами домашнього насильства, адже саме вони можуть звернутися до суду з відповідною заявою про необхідність направлення кривдника на проходження корекційної програми.

Підсумовуючи обговорення, Володимир Юр’єв висловив вдячність усім службам за активну роботу у поточному році та наголосив на необхідності подальшої роботи, спрямованої на координацію зусиль між усіма органами влади, що є учасниками механізму протидії проявам насильства та торгівлі людьми. Посадовець висловив сподівання, що завдяки цьому кількість протиправних дій та випадків насильства в домашньому середовищі вдасться звести до мінімуму.

За матеріалами прес-служби ОДА

 

Проведено засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності , демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Полонській міській раді

зображення_viber_2021-12-17_10-13-02-71616.12.2021 року в приміщенні Полонської міської ради відбулося чергове засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

У засіданні взяли участь представники відділів соціальної роботи з населенням, освіти, молоді та спорту Полонської міської ради ОТГ, відділу поліцейської діяльності № 3 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, КНП Полонської міської ради «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім. Н.Говорун, Полонського центру первинної медико-санітарної допомоги Полонської міської ради, Шепетівського районного сектору №3 філії ДУ «Центр пробації» в Хмельницькій області, відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського МЦ МБВПД, територіального центру надання соціальних послуг ВК Полонської міської ради ОТГ.

До порядку денного було включено три питання, а саме:

  • про здійснення соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах,
  • про підведення підсумків проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на території Полонської громади та
  • про надання безоплатної вторинної допомоги пільговим категоріям населення Полонської ОТГ.

За результатами ретельного розгляду питань, які були заслухані на координаційній раді, виконавцям надано рекомендації з метою належного вирішення нагальних питань та прийнято відповідні рішення.

Підбили підсумки щорічної акції «16 днів проти насильства»

Популярні

268827666_4627641587356819_4399392153826209088_nДнями заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник взяла участь у круглому столі за участю заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Юр’єва.

Тема круглого столу стосувалась аналізу результатів проведення на Хмельниччині Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства».

Під час обговорення та в своєму виступі Наталія Мельник зазначила, що у цьому році громади області активно долучились до проведення акції, це щоденно підтверджувалось надісланими фото матеріалами. Особливо активними були Волочиська, Гвардійська, Деражнянська, Ленковецька, Летичівська, Розсошанська та Кам’янець-Подільська та Хмельницька громади. Жодного матеріалу ми не отримали від Лісовогринівецької та Ямпільської громад.

Всього за інформацією територіальних громад проведено 696 заходів. Найбільш поширеними формами роботи стали бесіди – 128, лекції – 82, флешмоби – 52, години спілкування – 52, конкурси малюнків – 35, відео лекторії – 25, круглі столи – 28.

Обласні структури теж не були осторонь від проведення акцій, долучились до заходу до початку акції на площі, в Департаменті соцзахисту та в ОЦСС проведені флешмоби. З метою широкого поширення серед жителів області представники обласного центру соціальних служб брали участь у прямих ефірах на місцевих ЗМІ на радіо та телебаченні (ТВ 7+, Суспільне UA Поділля-центр, Перший Подільський). Для більш реального поширення інформації про акцію застосовувалась також мережа Facebook.

За словами Наталії Валентинівни, заходи проходили за темами: «Стоп-насильству!», «Що таке насильство?», «Сім’я без насилля. Як себе захистити», «Скажи насильству-Ні!», «Профілактика домашнього насильства», «Відповідальність за скоєння насильства в сім’ї», «Як розпізнати насильство»,  «Ненависть можна  перемогти лише любов’ю», «Профілактика та запобігання булінгу, «Щасливе дитинство без насилля», «Ми не боїмось сказати ні-а ти???!!»;

Цьогорічними цікавинками стали заходи в громадах: флеш тренінг у Ленковецькій громаді, «Чашка чаю з практичними психологом» у Михайлюцькій громаді, соціальний експеримент «Можливості обмежені. Здібності обмежені.» (для руйнації стереотипів) у Михайлюцькій громаді, акція-перфоманс «Кричати неможна мовчати» у Деражнінській громаді, тиждень права «Сьогодні ми діти- завтра громадяни України» у Городоцькій громаді, виготовлення учнями леп-буку до Міжнародної акції «16 днів проти насильства» у Гвардійській громаді.

268821919_4627640474023597_5298894915602535248_nЗа підсумками круглого столу заступник голови ОДА Володимир Юр’єв зазначив, що під час акції була проведена велика робота, але я переконаний, що вона має тривати і далі, а не лише протягом цих 16 днів. Маємо задіяти усі можливі шляхи донесення інформації, аби закцентувати увагу суспільства на питанні протидії насильству, спонукати людей припинити замовчувати цю проблему.  Наше головне завдання – навчити всіх, що в першу чергу потрібно робити у критичних ситуаціях та куди звертатися за допомогою.”

За підсумками обговорення учасники напрацювали декілька напрямків подальшої роботи.

 

В облдержадміністрації підбили підсумки щорічної акції «16 днів проти насильства»

Популярні

268420413_4627641510690160_4936392655481040140_nПонад 370 заходів, більше 37 тисяч мешканців області, які долучилися до участі в них – саме такими є підсумки щорічної акції «16 днів проти насильства», що проходила на Хмельниччині з 25 листопада до 10 грудня. Завдяки цій акції ще більше людей дізналися про те, що насильство у будь-яких його проявах – це не нормально, що з цим ганебним явищем можна і потрібно боротися. І що найголовніше – учасники заходів тепер знають, яким чином потрібно діяти, коли в житті стикаєшся з проявами насильства. На цьому наголосив заступник голови ОДА Володимир Юр’єв під час круглого столу, що відбувся в облдержадміністрації 16 грудня.
Аби проаналізувати результати проведення на Хмельниччині цієї важливої соціальної акції та визначити першочергові кроки в сфері запобігання та протидії насильству, до розмови долучилися представники профільних структурних підрозділів ОДА, органів Національної поліції у Хмельницькій області, громадських організацій, які безпосередньо відповідали за проведення відповідних обласних заходів.
268827666_4627641587356819_4399392153826209088_nЯк повідомили доповідачі, загалом акцію підтримали практично всі громади Хмельниччини. Тематичні уроки, бесіди, флешмоби, конкурси, соціальні експерименти, демонстрації фільмів та виставок, які проводилися у школах, закладах профтехосвіти, вишах, бібліотеках, закладах культур та соціального захисту, громадських місцях – це неповний перелік тих заходів, що відбувалися в області під час цьогорічної акції “16 днів проти насильства”.
Учасники їх мали можливість більше дізнатися про те, яких форм може набувати насильство, як протидіяти кривдникам, де шукати допомоги та підтримки жертвам та тим, хто став свідком ситуацій з вчиненням насильницьких дій, які заходи вживаються органами влади для запобігання проявам насильства. Окрім того, уже традиційно значну увагу організатори заходів приділили темі боротьби зі СНІДом, захисту прав людей з інвалідністю, протидії торгівлі людьми. Активно підтримали комунікацію цієї суспільно важливої теми і місцеві журналісти. Також у громадах області демонструвалася тематична фотовиставка “Річ у тім…” та відбувалися покази фільму “Розірви коло”.
268821919_4627640474023597_5298894915602535248_nВолодимир Юр’єв наголосив, що ці заходи спрямовані на те, щоб дати розуміння всім без винятку мешканцям області – і дітям, і дорослим – як захистити себе чи своїх близьких у ситуації з насильством.
“Під час акції була проведена велика робота, але я переконаний, що вона має тривати і далі, а не лише протягом цих 16 днів. Маємо задіяти усі можливі шляхи донесення інформації, аби закцентувати увагу суспільства на питанні протидії насильству, спонукати людей припинити замовчувати цю проблему, – зазначив заступник голови ОДА. – Наше завдання – навчити всіх, що в першу чергу потрібно робити у критичних ситуаціях та куди звертатися за допомогою.”
За підсумками обговорення учасники напрацювали декілька напрямків подальшої роботи. Основний з них – підвищення рівня обізнаності населення у питаннях протидії насильству. Зокрема, заплановано розробити інформаційну довідку з алгоритмом дій та контактами місцевих служб, яка допоможе постраждалим у скрутних ситуаціях, а також напрацювати перелік усіх можливих шляхів поширення цієї довідки, наприклад, через соціальні мережі, СМС-розсилки, у вигляді соціальної реклами, буклетів, плакатів, постерів, які можуть бути розміщені в громадських місцях.
Серед інших заходів – поглиблення співпраці між органами влади, правоохоронцями та громадськими організаціями, що опікуються питанням протидії насильству, адже швидкість та ефективність їх взаємодії дуже часто є визначальним фактором для постраждалої особи. Ще один пріоритетний напрям роботи – подальша розбудова на рівні територіальних громад мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Очікується, що у 2022 році на ці цілі область має отримати фінансування із державного бюджету.
Участь в круглому столі взяла заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник.
За матеріалами Хмельницької ОДА

Види насильства

IMG-9c5bde6a3bc3f1832cd54d8e6320f0cb-VФахівці Хмельницького міського Центру продовжують лекційно-просвітницьку роботу присвяченій Всеукраїнській акції “16 днів проти насильства”. Цього разу зустріч відбулася у СЗОШ 27 ім. В. Співачука, з учнями 8 класу, на якій обговорили види насильства, актуальність проблеми в шкільному та сімейному середовищі.

В Кам’янці-Подільському продовжуються заходи Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

263454205_606366817146498_6421879014178077190_nДля учнів Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Людмилою Коробчук та Тетяною Заїкою було проведене тематичне заняття під назвою “Розірви коло!”

Під час заняття була обговорена проблема існування насильства, що сягає глибокої давнини та чиниться поруч із нами.264084357_443602520502330_8847991504256618701_n

Особлива увага була приділена визначенням причин вчинення насильства над жінками і дітьми та його наслідки в статистичних даних, як для кожного особисто, так і для суспільства в цілому, а також шляхам вирішення ситуації домашнього насильства та існуючим ресурсам держави, за допомогою яких можна боротися із проявами насильства в сім’ях.

Світ без насильства – крок назустріч!

Популярні

изображение_viber_2021-12-02_10-15-121 грудня в рамках проведення Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» для вихованців Чорноострівського  соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування проведено тренінгове заняття: «Світ без насильства – крок назустріч!»изображение_viber_2021-12-02_10-15-10

Мета заняття: навчитись справлятись з проблемними життєвими ситуаціями, не застосовуючи насильницьких методів.

Під час виконання та обговорення інтерактивних вправ учасники тренінгу усвідомили,  що успішне спілкування, подолання непорозуміння – це зусилля обох сторін. Якщо у людини немає бажання іти назустріч, змінюватись, то ніхто її не змінить – навчити за життя можна тільки одну людину… І ця людина – ми самі. изображение_viber_2021-12-02_10-14-56Чесність, відкритість, відповідальність, постійна робота над собою можуть змінити себе і світ навколо себе на краще!

Тренінг провела практичний психолог вищої категорії відділу методичного забезпечення та навчальних заходів Людмила Терпяк.изображение_viber_2021-12-02_10-15-23

Відбулося засідання «круглого столу» в рамках Всеукраїнськоїакції«16 днівпротинасильства»

DSCN6024 (3)29 грудня поточного року в приміщенні Полонської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості відбулося засідання «круглого столу» в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».  У роботі «круглого столу» взяли участь заступник Полонського міського голови Тетяна Шамрай, представники відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ, відділу «Полонське бюро правової допомоги», Полонського відділення поліції Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій обл., Полонської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості.

Головна мета заходу – поділитися досвідом, проаналізувати роботу в громаді по запобіганню та протидії насильству в сім’ї.

У виступах учасників зібрання зазначено, що проблема насильства в родині досить гостро стоїть в Україні. Її небезпечність полягає в тому, що прояви жорстокості та насильства в сім’ї не лише руйнують гармонію родинних стосунків, а й виступають передумовою злочинності в суспільстві загалом. Особливо кричущою ця проблема є тим, що від неї страждають діти. Діти нелише спостерігають за насильством у своїй сім’ї, а й дуже часто самі є жертвами такого насильства з боку батьків та інших членів сім’ї. Дуже часто у майбутньому вони переносять цей негативний досвід у власне життя.

У ході засідання обговорено напрями діяльності та механізм вдосконалення взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству на ознакою статі, задля ефективного реагування на подібні факти, надання допомоги постраждалим та притягнення кривдників до передбаченої Законом відповідальності.зображення_viber_2021-11-29_16-42-12-195

Учасники круглого столу були єдині у думці, що найважливішу роль у попередженні насильства у сім’ях відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. У цьому сенсі ефективному вирішенню проблем и запобігання насильства має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних служб.

Підсумовуючи засідання, заступник міського голови Тетяна Шамрай наголосила, що міська влада і надалі буде спрямовувати свою роботу на покращення вільного від насильства та комфортного соціального простору в Полонській територіальній громаді.

Відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ