Тренінг провели психологи центру для колективу Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка

photo_2024-03-18_09-27-59  Тренінг із профілактики емоційного та професійного вигорання провели психологи центру для колективу Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка. Долучилися до заходу і магістри-психологи Хмельницький національний університет ХНУ. Профілактика вигорання допомагає зберегти енергію, підвищити продуктивність, підтримувати стресостійкість та гармонізує спілкування між колегами. Психологи центру радо завітають і у ваш колектив з подібними тренінгами. Звертайтеся. Телефон для довідок:  0687296029
За інформацією Хмельницького
міського центру соціальних служб

Відбулося навчання соціальних робітників, які надаватимуть соціальну послугу супроводу під час інклюзивного навчання

Популярні

photo_2024-03-18_08-49-59 (3)  Відповідно до нормативно-правових актів України  в освітньому процесі соціальні потреби учнів з особливими потребами забезпечуються асистентом дитини (учня). Така послуга є однією з базових соціальних послуг, надання якої регламентується Законом та Державним стандартом соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання. Особа, яка надає послугу супроводу під час інклюзивного навчання, а саме асистент дитини (учня), має володіти певними професійними компетенціями і пройти навчання в регіональному центрі соціальних служб.

photo_2024-03-18_08-49-58 (5)photo_2024-03-18_08-49-58

  З цією метою 14-15 березня на базі Хмельницького обласного центру соціальних служб відбулося навчання соціальних робітників, які надаватимуть соціальну послугу супроводу під час інклюзивного навчання. Учасниками навчання були працівники надавачів соціальних послуг Хмельницької та Славутської міських рад.

photo_2024-03-18_09-08-38 (2)photo_2024-03-18_09-08-38

  Учасники заходу ознайомилися з основами організації роботи з дітьми з інвалідністю та/або особливими освітніми потребами, психологічними та практичними аспектами організації надання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання, принципами надання соціальної послуги, основними діями та заходами, що становлять зміст соціальної послуги, домедичною допомогою, правами та обов’язками учасників освітнього процесу задіяних під час надання соціальної послуги, участь асистентав складані індивідуального плану, правилами безпеки в процесі надання соціальної послуги в умовах війни.

зображення_viber_2024-03-18_08-47-59-483   До організації та проведення навчання були залучені лікарі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, представники Червоного Хреста.

  За результатами навчання усі учасники пройшли вихідне тестування та отримали довідки про проходження навчання.

Проведено інформаційний захід з питань сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

1   28 лютого 2024 року Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради спільно із відділом «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради проведено інформаційний захід для безробітних жінок, які перебувають на обліку Ізяславського відділу Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості. Учасниці заходу отримали   інформацію про сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які існують в Україні: всиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я.

2  Надано докладну інформацію про  умови створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу. Роз’яснено, які діти можуть бути влаштовані в прийомну сім’ю та дитячий будинок сімейного типу, хто може стати прийомними батьками та батьками-вихователями, які кошти надаються з державного бюджету на виховання та догляд прийомних дітей та дітей-вихованців. Присутніх на заході поінформовано про нову форму сімейного влаштування дітей – патронатну сім’ю. Учасницям заходу надано інформаційні листівки та буклети з даної тематики: «Якщо ви бажаєте прийняти дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування у родину», «Стань патронатним вихователем – зміни життя дитини», «Прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу».

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Про послугу з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі

Популярні

зображення_viber_2024-03-01_11-00-51-065  Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 06.10.2021р. №1040 та від 01.06.2020р. №430, наказу Міністерства соціальної політики України від 15.03.2021р. №131 обласним центром соціальних служб проведено іспит особі, яка має намір надавати послугу з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі.

  До участі у екзаменаційній комісії залучені спеціалісти обласного центру соціальних служб та регіональний координатор Догляд Вдома ХООЧХУ Корсакова Наталія Миколаївна, координатор напрямку Психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у Хмельницької області Українського Червоного Хреста Лямзіна Олена Володимирівна, менеджер з снувальної реабілітації ХБФ «Хесед Бешт» Клопотюк Алла Юхимівна.

зображення_viber_2024-03-01_11-00-51-041  За результатами проведеного іспиту Федорук О.Л. отримала довідку відповідної форми.

Завершилося навчання з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання

1708085946400 1708085946438 1708085946416

1708085946386У Хмельницькому обласному центрі соціальних служб завершилося навчання з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання.1708085946372

Довідки з рекомендаціями про проходження тренінгового курсу отримали 25 осіб.

Здійснення оцінки потреб дитини та її сім’ї

1707827393460 Сьогодні, 13 лютого 2024 року,  в обласному центрі соціальних служб відбулося  онлайн-навчання для  надавачів соціальних послуг. Наталія Мельник, заступниця начальниці обласного центру,  представила презентацію на тему «Здійснення оцінки потреб дитини та її сім’ї».1707827444296

Зауваживши, що оцінка потреб базується на основі ЗУ «Про соціальні послуги», наказу Міністерства соціальної політики України №1005, наголосила, що підставою для її здійснення є повідомлення/інформація про сім’ю, особу, які перебувають або можуть потрапити в складні життєві обставини.

Проведено групову консультацію у центрі пробації

Інформацію і фото надано  КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

Відбулася групова консультація для осіб, які перебувають  на обліку  Шепетівського  районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Участь  у заході взяли провідний інспектор  Шепетівського  районного сектору №2 ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Вадим Левченко, та провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк, юрист сектору «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоя Гонтарук, кар’єрний радник Ізяславського відділу Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості      Тетяна Франчук.

Вадим Левченко звернув увагу на те, що більшість осіб, котрі перебувають на обліку в центрі пробації, не мають роботи. Часто причиною цього є зловживання спиртними напоями і, як наслідок, відсутність самодисципліни та мотивації до практичної діяльності і працевлаштування.зображення_viber_2024-02-05_14-50-02-639

Юлія Потюк надала інформацію  про види соціальних послуг, які можна отримати в КУ «Центр надання соціальних послуг». Адже, на жаль, часто особи, особливо із сільської місцевості, які мають проблеми із законом, не знають, що на території громади існують організації, що можуть надавати допомогу у вирішенні наявних складних життєвих обставин.

Тетяна Франчук ознайомила із наявними вакантними посадами  в Ізяславській територіальній громаді. Зауважила, що є вільні посади для працевлаштування зображення_viber_2024-02-05_11-41-56-151саме для осіб чоловічої статі.

Зоя Гонтарук поінформувала про роботу  сектору «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адже особи, які мають проблеми із законом, мають право на отримання безкоштовної правової допомоги, та, за потреби, безкоштовного представника з боку адвоката.

Щодо профілактики емоційного та професійного вигорання

Інформація Хмельницького міського центру соціальних служб

Днями психологи центру Кравчук Алла та Коцюк Олександра провели тренінг photo_2024-02-07_12-25-41спрямований на профілактику емоційного та професійного вигорання у колективі @ДНЗ “Хмельницький центр ПТО сфери послуг”.
Профілактика професійного вигорання має велике значення з кількох причин: збереження здоров’я та добробуту працівників, підвищення продуктивності та задоволення від роботи, збереження кадрів, зменшення стресу. Захід був спрямований на створення позитивного робочого середовища, де працівники відчували підтримку, що сприяє загальному благополуччю колективу та успішності організації.

Відбувся тренінг “Самодопомога+ Self-Help (SH+)”

Популярні

зображення_viber_2024-02-07_14-57-02-443  У Хмельницькому обласному центрі соціальних служб відбувся оффлайн-тренінг “Самодопомога+ Self-Help (SH+)”.

  Наталія Мельник, організаторка і тренерка заходу, заступниця директорки обласного центру соціальних служб,  під час групового курсу управління стресом передавала знання про психічне здоров’я майбутнім фасилітаторам області.

зображення_viber_2024-02-07_14-57-02-184зображення_viber_2024-02-07_14-57-02-279

  Опановуючи навички для подальшої роботи, група вчилася віднаходити свій  внутрішній баланс, приймати зважені рішення і, головне, бути готовими до непередбачуваних подій чи змін. Отримавши “ТРЕНІНГОВУ ВАЛІЗУ”, передбачену мультимедійним курсом самодопомоги у боротьбі зі стресом, розробленим ВООЗ, спеціалісти територіальних громад обговорювали реальні життєві ситуації. Серед запланованих тем дня, а це, до прикладу, турбота про інших і про себе, демонстрація хорошої комунікації та інше, були й практична підтримка і техніка вирішення проблем…

зображення_viber_2024-02-07_14-57-01-827  На завершення зустрічі наживо, присутні отримали сертифікати участі у навчанні програми “Самодопомога+ (SH+). А це значить, що 23 учасники  мають можливість проводити самостійне групове навчання.

Розпочалось навчання з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання

У Хмельницькому обласному центрі соціальних служб розпочалося  навчання для 1706610513434патронатних вихователів, прийомних батьків і усиновлювачів, опікунів/піклувальників.

Тетяна Власюк, директорка обласного центру соціальних служб, відкриваючи запланований захід для потенційних батьків, щиро подякувала присутнім за рішучість. Адже прийняти обездолену дитину в сім’ю – важливий крок і висвітлення власного розуміння значної події.

Також, дещо зазначивши про різні форми виховання, посадовиця представила сертифікованих тренерок, котрі надаватимуть спеціальні знання «батьківській команді» – це Тетяна Яцух та Наталія Гонта.

Слід зазначити, під час тренінгів, учасники вивчатимуть теми, що стосуються1706610351719 питань розвитку прийомних дітей, подолання наслідків втрат.  Крім того, кандидатам у1706610274150 батьки говоритимуть про основи виховання дитини, котра прийде в родину із закладу інституційного догляду…  А, головне, протягом запланованих занять присутнім передаватимуть спеціальні знання, які допоможуть родині долати труднощі у спілкуванні з дитиною.