Відбулося навчання соціальних робітників, які надаватимуть соціальну послугу супроводу під час інклюзивного навчання

зображення_viber_2025-03-31_09-37-54-918Відповідно до нормативно-правових актів України в освітньому процесі соціальні потреби учнів з особливими потребами забезпечуються асистентом дитини (учня). Така послуга є однією з базових соціальних послуг, надання якої регламентується Законом та Державним стандартом соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання. Особа, яка надає послугу супроводу під час інклюзивного навчання, а саме асистент дитини (учня), має володіти певними професійними компетенціями і пройти навчання в регіональному центрі соціальних служб.

З цією метою 26-27 березня на базі Хмельницького обласного центру соціальних служб відбулося навчання соціальних робітників, які надаватимуть соціальну послугу супроводу під час інклюзивного навчання. Учасниками навчання були працівники надавачів соціальних послуг Хмельницької міської, Білогірської та Новоушицької селищних рад. 
зображення_viber_2025-03-31_09-37-57-140зображення_viber_2025-03-31_09-37-56-879

зображення_viber_2025-03-31_09-37-56-478Учасники заходу ознайомилися з основами організації роботи з дітьми з інвалідністю та/або особливими освітніми потребами, психологічними та практичними аспектами організації надання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання, принципами надання соціальної послуги, основними діями та заходами, що становлять зміст соціальної послуги, першою домедичною допомогою, правами та обов’язками учасників освітнього процесу задіяних під час надання соціальної послуги, участь асистентів складані індивідуального плану, правилами безпеки в процесі надання соціальної послуги в умовах війни.

До організації та проведення навчання були залучені лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, психологи обласного Товариства Червоного Хреста України.

За результатами навчання усі учасники пройшли вихідне тестування та отримали довідки про проходження навчання.

Розпочалось навчання з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання

20250318_101127  Сьогодні у Хмельницькому обласному центрі соціальних служб розпочався другий цикл навчання для патронатних вихователів, прийомних батьків і усиновлювачів, опікунів/піклувальників.

  Тетяна Власюк, директорка центру, відкриваючи запланований захід для потенційних батьків, щиро подякувала присутнім за рішучість. Адже прийняти обездолену дитину в сім’ю – важливий крок і висвітлення власного розуміння значної події.

  Слід зазначити, під час тренінгів, учасники вивчатимуть теми, що стосуються питань розвитку прийомних дітей, подолання наслідків втрат, говоритимуть про основи виховання дитини, котра прийде в родину із закладу інституційного догляду. Протягом запланованих занять присутнім передаватимуть спеціальні знання, які допоможуть родині долати труднощі у спілкуванні з дитиною.

Зупинимо булінг разом!

зображення_viber_2025-03-13_16-40-54-279  13 березня 2025 року відбулася бесіда зі здобувачами освіти 9-х класів Ізяславського ліцею № 1 імені Мирослава Поповича Ізяславської міської ради на тему «Зупинимо булінг разом!» Захід відбувся за участю представників КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради та сектору ювенальної превенції Шепетівського районного управління поліції ГУ НП у Хмельницькій області.

  Юлія Потюк, провідний фахівець із соціальної роботи КУ «ЦНСП», ознайомила присутніх із поняттям «булінг», його типовими ознаками (систематичність, наявність сторін, дії або бездіяльність кривдника) та основними видами (фізичне, психологічне, економічне, сексуальне, кібербулінг). Згідно статистичних даних, від 53 до 67 %  українських підлітків стикалися із проблемою булінгу в школі. На жаль, 40 % жертв булінгу ні з ким не діляться проблемою.

  Ганна Корзюк, практичний психолог КУ «ЦНСП» Ізяславської міської ради, надала практичні рекомендації щодо  уникнення конфліктних ситуацій  (ситуацій вчинення булінгу), алгоритм дій, якщо дана ситуація вже сталася.

  Володимир Карась, старший інспектор СЮП ШРУП ГУ НП у Хмельницькій області, надав детальну інформацію про те, що внаслідок вчинення булінгу обов’язково настає відповідальність для булера (адміністративна та кримінальна). Якщо особа ще не досягла 16-тирічного віку, то відповідальність несуть батьки булера або особи, що їх заміняють.

  По завершенню заходу було обговорення практичних ситуацій та відповіді на запитання здобувачів освіти.

  Учасники заходу отримали інформаційно-просвітницьку продукцію  щодо ситуацій булінгу в учнівському середовищі та можливості отримання допомоги.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Ізяславської міської ради

Лише спільна співпраця дає позитивний результат у роботі

зображення_viber_2025-03-13_11-02-07-239

В ході виїзду проводилася робота із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з неналежним виконанням батьківських обов’язків, вчиненням домашнього насильства, зловживанням спиртними напоями та інвалідністю.

Фахівцями проведено інформаційно-роз’яснювальну та профілактичну роботу щодо створення належних умов для проживання неповнолітніх дітей, працевлаштування, припинення вживання спиртних напоїв та недопущення повторних випадків вчинення домашнього насильства.

зображення_viber_2025-03-13_11-00-02-997зображення_viber_2025-03-13_11-00-22-505

Завдяки систематичній спільній роботі фахівців КУ «Центр надання соціальних послуг» та Служби у справах дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, можна досягти  позитивного результату та допомогти людям стати на правильний шлях у житті.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Ізяславської міської ради

Участь у 5-денного тренінгу для тренерів з наставництва

GW8A0175-119 GW8A9856-50 GW8A0162-116Фахівець із соціальної роботи Хмельницького обласного центру соціальних служб взяла участь у тренінгу для тренерів з наставництва який відбувся з 3 по 6 березня у Закарпатській області організованого Координаційним центром з розвитку сімейних форм виховання та догляду дітей спільно з Асоціацією наставництва для дітей та молоді та ГО « 3Д – Давай допоможемо дітям».
Під час тренінгу пройшла курси ТРЕНІНГ ДЛЯ ТРЕНЕРІВ за Програмою підготовки наставників для дітей, які проживають у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя та розглянула основні поняття, порядок та умови наставництва, вимоги, права та обов’язки сторін.

Участь у тренінгу в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

07  Практичний психолог Хмельницького обласного центру соціальних служб взяла участь у тренінгу відбувався у м. Київ з 3 по 5 березня в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської, за співпраці Міжнародного Медичного Корпусу та Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України відбувся тренінг «Навички кризового втручання: протоколи, техніки, супервізія».

зображення_viber_2025-03-10_11-33-10-170IMG_7849

Міждисциплінарна команда: партнерство та прийняття рішень в найкращих інтересах для дитини

Популярні

зображення_viber_2025-03-03_15-58-16-499  03 березня у Хмельницькій міській територіальній громаді проведено тренінг: «Міждисциплінарна команда: партнерство та прийняття рішень в найкращих інтересах для дитини».

  Мета тренінгу: сформувати та підготувати міждисциплінарну команду з підтримки послуги патронату над дитиною для забезпечення ефективності її діяльності й прийняття рішень в найкращих інтересах дитини.

  У тренінговому занятті взяли участь представники міської ради, зокрема служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, управляння освіти, охорони здоров’я, міського центру соціальних служб, а також кандидат у патронатні вихователі та його помічник.

зображення_viber_2025-03-03_15-58-23-910  Учасники заняття розкрили принципи командної роботи та відпрацювали алгоритм взаємодії міждисциплінарної команди у процесі ведення випадків та прийняття рішень в найкращих інтересах дитини. Також розглянуто процедуру прийняття рішень та форми документування, що заповнюються на кожному етапі надання послуги, завдання та дії кожного члена міждисциплінарної команди.

  Тренінг провели тренери з питань підготовки патронатних вихователів, усиновителів, опікунів, прийомних батьків, наставників  Наталія Мельник та Наталія Гонта

Проведено іспит для осіб, які мають намір надавати соціальну послугу догляду вдома на професійній основі без підприємницької діяльності

Сьогодні, 13 лютого, проведено іспит для осіб, які мають намір надавати соціальну послугу догляду вдома на професійній основі без підприємницької діяльності відповідно до постанови Кабінету міністрів України №1040 від 06.10.2021 р. Іспит успішно склали шість представників Хмельницької міської територіальної громади.

До екзаменаційної комісії увійшли представники обласного центру соціальних служб, БФ «Карітас».

зображення_viber_2025-02-13_11-30-56-633зображення_viber_2025-02-13_10-59-09-711

Відбулась онлайн-зустріч з представниками територіальних громад щодо впровадження наставництва над дитиною

Зображення1  07.02.2025р. за ініціативи обласного центру соціальних служб відбулась онлайн-зустріч з представниками територіальних громад щодо впровадження наставництва над дитиною.

  Наталія Мельник, заступник директора обласного центру соціальних служб, озвучила питання важливості наставництва, хто може бути наставником, основні права та обов’язки наставника. Наголосила на важливості пошуку наставників у громадах, особливо тих, на території яких функціонують заклади інституційного закладу для дітей. В ході зустрічі представники територіальних громад мали можливість задати питання.

Зображення2

Зустріч з студентами Хмельницького Національного Університету

зображення_viber_2025-02-06_15-49-07-041  06.02.2025р. до обласного центру соціальних служб завітали студенти І курсу Хмельницького Національного Університету СРК24-1. В ході зустрічі заступником директора центру Наталією Мельник здійснено огляд основних завдань та функцій, які покладаються на обласний центр соціальних служб. Обговорено виклики та особливості роботи, з якими, в майбутньому, можуть стикнутись студенти.