Протягом січня 2020 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою раннього виявлення та попередження складних життєвих обставин здійснено виїзди у Богдановецьку, Божиковецьку, Волоськівську, Гришковецьку, Зяньковецьку, Копачівську, Коржовецьку, Новосілецьку, Пилипівську, Яблунівську сільській, Лозівську селищну ради та м. Дражню. Спільно із, службою у справах дітей, органами місцевого самоврядування та медичними працівниками відвідано 35 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 68 дітей, та 23 особи, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В усіх відвіданих сім’ях перевірено стан задоволення базових потреб дітей. Особливу увагу приділено дотриманню теплового режиму будинків, наявності дров, продуктів харчування. Роз’яснено правила пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електрообігрівальних пристроїв. Адже їх порушення досить поширена причина виникнення пожеж у будинках у холодну пору року. Проведено бесіди щодо профілактики вживання алкоголю. Наголошено на відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків. Значну увагу приділено обговоренню шляхів покращення матеріального становища сімей: працевлаштування, стягнення з батьків, які ухиляються від виховання дітей, аліментів, умови призначення державних допомог сім’ям з дітьми.
Медичними працівниками проведено огляди дітей вдома, перевірено наявність медикаментів першої необхідності. Роз’яснено особливості фізичного розвитку дітей різного віку, потреби та шляхи їх задоволення. Проконсультовано щодо профілактики інфекційних захворювань та негайних дій батьків в разі виявлення ознак хвороби в сім’ї.
Перевірено використання допомоги при народженні дитини у 5 сім’ях.
Протягом місяця до центру надійшли повідомлення щодо домашнього насильства в 9 сім’ях, в яких виховується дітей 10. В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, надано допомогу постраждалим особам. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв. Проінформовано про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.
З органами місцевого самоврядування обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей та шляхи мінімізації складних життєвих обставин.
Розглянуто зміни до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та дії органів місцевого самоврядування, закладів освіти, охорони здоров’я в разі виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми або загрози життю чи здоров’ю, відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р. № 800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю».