«Запобігання виникнення торгівлі людьми, та потрапляння в трудову експлуатацію»

 

Однією з форм порушення прав людини в сучасному світі є торгівля людьми. На жаль, це явище має місце і в Україні.Ця проблема не визнає державних кордонів. Вона чудово адаптована як до бідності, так і до розкоші.
Використовуючи складну економічну ситуацію в Україні, високий рівень безробіття, малу обізнаність населення нечисті на руки ділки організували кримінальний бізнес – запрошення громадян працювати за кордоном, де вони зазнають жорстокої експлуатації, заробляючи мізерні кошти для себе і тисячі – для організації цього бізнесу.

Такий експорт «живого товару» здійснюється до багатьох країн світу. Чоловіків використовують у якості будівельників, шахтарів, працівників на плантаціях, жінок – як домогосподарок, кравчинь, посудомийниць. Що стосується дітей, то вони також втягнені в найгірші форми праці, виконання яких небезпечне й шкідливе для дитини і заборонене міжнародним і національним законодавством. Найстрашніше – це комерційна сексуальна експлуатація, та вилучення органів.

З метою інформування про проблему поняття «торгівля людьми», «рабство», привернення уваги учнів до гендерних проблем, пи­тань про честь та гідність людей;про причини та наслідки гендерної дискримінації; формування у школярів навички обережної поведінки та вмін­ня захищати власну гідність,толерантного ставлення до постраждалих від торгівлі людьми; формуваннявласного ставлення до торгівлі людьми як порушення прав людини та ганебного явища сучасностіпрацівниками Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі СЗОШ №29 для учнів 7-8 класів було проведено відеолекторій на тему: «Запобігання виникнення торгівлі людьми, та потрапляння в трудову експлуатацію». Актуальність теми підтверджується тим, що свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства.

«Допоможи ближньому»

З 12 по 19 січня 2016 року в м. Славуті на площі біля Будинку рад проходила благодійна акція «Допоможи ближньому», ініціаторами якої виступили міський голова В. Б. Сидор та Славутський міський благодійний фонд «Любов».

Організаторами та учасниками проведення цієї доброї справи виступили міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на чолі з в. о. директора О. З. Максимчук та територіальний центр соціального обслуговування, директором якого є Паламарчук М. Ф. Активну участь у проведенні цього заходу прийняли Славутське ЖКО, управління освіти та відділи виконавчого комітету міської ради.

Здійснення акції було б неможливим без допомоги спонсорів та меценатів, які з радістю підтримали цей благородний почин. Це Черняк Д. М. і Максимчук П. П. – засновники приватного підприємства «Сансервіс», Дубіна М. І. – генеральний директор ВАТ «Славутський солодовий завод» та Панчук І. Д. – директор ВАТ «Славутський хлібозавод».

Метою проведення акції «Допоможи ближньому» було об’єднання громадських організацій та релігійних конфесій, усієї громади міста навколо доброї справи для вирішення проблем жителів міста, які опинилися в кризовому стані. Основним завданням цієї акції було не тільки обігріти та нагодувати нужденних, але достукатись до їхніх сердець і показати шляхи подолання та виходу із складних життєвих обставин.

Створили радісну духовну атмосферу учасникам акції прихожани костьолу Святої Дороти , християнські церкви «Благодать» та «Перемога», і реабілітаційний центр «Відродження» м. Шепетівка.

В перший день всім учасникам акції прийшовся до смаку козацький куліш, приготовлений за спеціальним рецептом, який попробували більше 200 жителів міста. Люди були вдячні за таке Різдвяне свято.

За весь період проведення акції діяв пункт обігріву, який щоденно відвідували 20 осіб, і яким надавалися гарячі страви, печиво, булочки і гарячий чай.

На цей час 6 осіб цієї категорії пройшли медичний огляд та готуються до відправки в реабілітаційні центри для проходження реабілітації від алкогольної залежності. Їм надана гуманітарна допомога одягом та взуттям.