У Кам’янці-Подільському напрацьовано механізм співпраці

У  зв’язку із останніми змінами у законодавстві щодо призначення державної допомоги сім’ям з дітьми збільшилась кількість звернень громадян як до Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради так і до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З метою опрацювання питань взаємодії, зазначених вище закладів соціального спрямування, 1 лютого 2016 року відбулася нарада-навчання спеціалістів міського Центру СССДМ за участю Ганни Медведик, заступника начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Департаменту соціального захисту населення.

Під час наради-навчання Ганна Володимирівна надала детальні роз’яснення положень нормативних документів, що регламентують порядок призначення та продовження виплат державних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством.

Особлива увага була приділена змінам, що стосуються призначення органами соціального захисту населення допомоги на дітей одиноким матерям.Так, у разі неможливості одержання довідки про проживання дитини разом з матір’ю (пп.4.п.35 постанови Кабінету Міністрів України №1751), підставою для прийняття рішення про призначення допомоги одиноким матерям є обстеження сім’ї за місцем проживання Центром СССДМ.

Також, спеціалісти напрацювали механізм спільних дій Центру та Департаменту щодо оптимізації процесу збору повного пакету документів для призначення державних допомог сім’ям з дітьми, що, у свою чергу, допоможе спростити процедуру отримання останніми виплат, на які вони мають право.

Cоціальні послуги в сільській громаді.

З 1 лютого 2016 року на території Білогородської сільської ради Ізяславського району до виконання посадових обов’язків фахівця із соціальної роботи  за цивільно-правовою угодою із відповідною сільською радою приступила новопризначений фахівець із соціальної роботи Томчук Т. І. Основним завданням фахівця є раннє виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах,  надання практичної допомоги щодо виконання спільних заходів із членами сімей зазначеної категорії  у подоланні складних життєвих ситуацій, які перешкоджають їх повноцінному функціонуванню.

2 лютого 2016 року директором Ізяславського РЦСССДМ Косовською С.А., представником служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації Поцілуйко О. М. за участю Білогородського сільського голови Тарасюк О.А. та фахівця із соціальної роботи Томчук Т. І. проведено патронажне відвідування 9-ти сімей, які проживають на території Білогородської сільської ради та забезпечено надання  методичної  допомоги в організації роботи фахівця із соціальної роботи, спрямованої на попередження соціального сирітства, бідності, насильства у сім’ї, створення належних умов для виховання та розвитку дітей. Основними проблемами відвіданих сімей є проблеми малозабезпеченості, низький виховний потенціал батьків, проблеми соціально – психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та ін. Під час відвідування зазначених сімей проведено оцінку потреб членів сімей,  намічено основні шляхи вирішення проблем та сплановано подальшу комплексну роботу фахівця із соціальної роботи у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах. За кожною із цих сімей стоять людські долі, дитячі долі, які залежать, в тому числі, і від сільського голови, і від готовності всієї сільської ланки брати активну участь у веденні складних випадків сім’ї. 

«Жінка на ринку праці»

      З точки зору закону жінки й чоловіки в нашій країні мають однакові права у сфері праці. Законодавство України створює певне правове середовище, певні передумови для гендерної рівності.Але статистика свідчить, що більшість працездатних жінок адаптується до ринкових змін в економіці досить важко. Саме для жінок притаманний більш високий рівень безробіття, навіть у випадках високого рівня освіти. Високий показник жіночого безробіття пояснюється не лише меншою мобільністю жінки, прагненням знайти роботу якомога ближче до місця проживання, зацікавленістю дружин та матерів у неповному робочому дні, але й значною мірою впливу стереотипів за якими представниці слабкої статі, на відміну від чоловіків, розглядаються як «менш ціннісна робоча сила».

       Для жінок, які перебувають на обліку в Хмельницькому міському центрі зайнятості працівниками Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено відеолекторій на тему: «Жінка на ринку праці». Метою заходу було сформувати позитивне і свідоме ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування  та як стати успішною жінкою.

        Під час відеолекторію жінки активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти; дискутували на тему досягнення балансу між сім’єю та кар’єрою; ділилися своїм досвідом. Присутні активно обмінювалися думками: як набути впевненості у власних силах, підвищити рівень самооцінки та знайти оптимальні моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуком роботи. Не залишили осторонь уваги і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок.На заході працівники Центру надали поради, які будуть корисними для тих жінок, хто має на меті працевлаштуватися за кордоном, а саме як запобігти потраплянню у трудову експлуатацію. 

Профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі

Одним із напрямів роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі, робота з алко- та нарко- залежною молоддю, ВІЛ-позитивними та їх близьким оточенням. Сьогодні однією із актуальних проблем  людства є збільшення захворюваності  ВІЛ-інфекцією. Тому серед  пріоритетних напрямів у профілактиці ВІЛ/СНІДу визначена інформаційно-просвітницька та профілактична робота з дітьми та молоддю.  Головна увага зосереджена на формуванні в молодого покоління здорового способу життя, системи життєвих цінностей тощо.  Існує думка, що передчасна та надмірна поінформованість молоді з питань сексуальних стосунків, наркоманії, венеричних захворювань та СНІДу лише провокує, «підігріває» інтерес до теми. Але статистика свідчить, що випадки ВІЛ-інфікування серед підлітків зустрічаються дедалі частіше, і цей факт спонукає до дій. Ми пропагуємо толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. Вважаємо, що ті, хто ставиться до них жорстоко та зневажливо, повинні пам’ятати заповідь: «стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе». Адже інформованість, реальне розуміння проблеми, формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей та акцент на зміну життєвих цінностей зупинить епідемію. З такою метою працівники Центру постійно проводять лекційно-просвітницьку роботу серед дітей та молоді, заходи за здоровий спосіб життя. Також психолог Центру проводить індивідуальні консультування та групи взаємодопомоги з молоддю, яких торкнулася ця проблема.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до спеціалістів міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул..Кам’янецька,38, тел.76-29-28