Консультативний пункт – діє!!!

При кримінально-виконавчій інспекції  Нетішинського МС УДПтС України в Хмельницькій області діє консультативний пункт для неповнолітніх та молоді, які відбули чи відбувають покарання у формі обмеження волі на певний строк, або які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. 1 лютого 2016 року до консультпункту звернулись 14 осіб, яким спеціалістами Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано необхідні консультації та соціальні послуги.

MPPfzBUc_iM

Правила безпечного працевлаштування за кордоном

  • Обов’язково переконайтесь, що ваша робота за кордоном має законний статус. Ще до виїзду ви маєте отримати дозвіл на роботу або робочу візу – робочу, а не туристичну.
  • Звертайтесь до посольства країни призначення особисто, особливо якщо ви звертаєтесь за робочою візою.
  • Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у вас. Якщо ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.
  • Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів, пов’язаних із поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/або друзям в Україні.
  • Обов’язково запишіть контактну інформацію організацій, які можуть допомогти вам захиститись від зловживань. Цей перелік контактної інформації має включати посольства/консульства України за кордоном та, якщо можливо, урядові та неурядові організації, які займаються захистом прав мігрантів у відповідній країні призначення. Негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.
  • Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де будете працювати та про безпечне й надійне місце проживання. Повідомте рідним та/або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця. Поділіться цією інформацією щонайменше з трьома рідними та близькими людьми.
  • Обов’язково ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у відповідній країні призначення; у більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві.
  • Обов’язково запитайте свого закордонного роботодавця про медичне обслуговування та соціальний захист, на які ви можете сподіватись. Пам’ятайте, що роботодавці мають обов’язки по відношенню до своїх працівників.
  • Обов’язково запишіть перелік умов угоди з роботодавцем щоб до виїзду чітко усвідомити свій зиск від працевлаштуванням за кордоном та свої обов’язки.

Подбайте про власну безпеку заздалегідь! Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожі чи життя за кордоном. У разі потреби зателефонуйте до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні (пн.-пт. з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00) 527 безкоштовно з номерів life:), Київстар, Beeline. Для перевірки легальності роботи посередника з працевлаштування за кордоном звертайтеся до Міністерства соціальної політики України, тел. (044) 289-50-97, щоденно з 17:00 до 18:00. Також ви можете звернутися до Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, тел. 79-46-68, 65-78-78, 76-29-28, за адресою вул. Кам’янецька, 38.

Підтримка переселенців

9 лютого 2016 року Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів чергову групу взаємопідтримки для сімей з числа вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим. Зустріч відбулася за участі заступників міського голови Сергія Бабія та Вадима Савчука, які були запрошені на захід ініціативною групою ГО «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський» (голова – Людмила Чаплигіна).фото_1

Починаючи з квітня 2014 року до Кам’янця-Подільського почали приїжджати сім’ї, шукаючи підтримки та допомоги. З того часу міська влада поставила на особливий контроль питання щодо вирішення проблем переселенців та задоволення їх потреб. З часом багато проблемних питань було вирішено, проте, головним не вирішеним залишається житлове. Саме тема житла і стала основною під час роботи групи взаємопідтримки.

Сергій Віталійович інформував присутніх про ініціативу міської влади щодо створення житлово-будівельного кооперативу на базі будинку 1-а по Нігинському шосе, який наразі перебуває в аварійному стані. «Міська влада вже зробила перший вагомий крок для виведення будинку з аварійного стану, що можна вважати соціальним внеском у вирішення житлового питання.  Тепер черга за людьми, його потенційними мешканцями, які створять ЖБК та, зі свого боку, продовжать цей процес» – наголосив  Сергій Віталійович. Заступник міського голови відповів на численні запитання, пов’язані із станом будівлі, умовами вступу до кооперативу та акцентував увагу на тому, що міська влада зробить усе задля чесного та прозорого вступу до нього.

Зі свого боку Вадим Анатолійович Савчук запевнив переселенців-кам’янчан, що міська влада на чолі з міським головою завжди готова для відкритого діалогу та пошуку шляхів вирішення різного роду проблем переселенців.

Окрім цього, на зустріч було запрошено потенційного роботодавця. Можливе працевлаштування членам сімей запропонувала менеджер агентської групи страхової кампанії «Провідна» – Марина Слободян.

Діти також не залишилися поза увагою: спільно із спеціалістами Центру та його волонтерами вони виготовили «валентинки» для воїнів, які зараз боронять нашу країну на її Сході. Дитячі вироби будуть найближчим часом передані на передову.

  фото_2

Співпраця в інтересах клієнта!

5 лютого 2016 року відбувся спільний захід Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі-Центр), кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ в Хмельницькій області та міського центру зайнятості. “День Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у міськрайонному відділі кримінально-виконавчої  інспекції”  був проведений для молоді, засудженої до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

У заході прийняли участь спеціалісти Центру соціальних служб: Вячеслав Галайбіда, провідний спеціаліст-юрисконсульт; Віталій Поліщук, провідний спеціаліст та  старший інспектор КВІ УДПтСУ, Артур Кметюк. На зустріч також було запрошено Галину Єремєєву, провідного юрисконсульта міського центру зайнятості.

Спеціалісти Центру ознайомили учасників з юридично-правовими аспектами трудових відносин, перевагами офіційного працевлаштування та ризикам нелегальної трудової міграції.

Галина Єремєєва інформувала присутніх про порядок постановки на облік в центр зайнятості, порядок виплати допомоги по безробіттю, проходження навчання та підвищення кваліфікації за рахунок державних коштів. Також учасники заходу отримали буклети від міського центру зайнятості: «Основні правила складання резюме», «Як найшвидше знайти роботу», «Поради тим, хто шукає роботу», які стануть в нагоді у разі самостійного пошуку роботи.

Просвітницька робота з молоддю, засудженою до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, буде проводитись і надалі. Адже інформаційна обізнаність є однією із запорук формування суспільно-прийнятних норм поведінки та попередження вчинення правопорушень. 

КПМЦСССДМ_фото

Соціальна робота

Спеціалізоване формування  «Школа волонтерів»

В області на допомогу центрам соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було залучено 409 волонтерів, з яких 253 волонтерів пройшли підготовку в спеціалізованому формуванні „Школа волонтерів”.

Проведений аналіз роботи районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді дозволив виявити основні напрями діяльності, які центри відпрацьовують за допомогою волонтерів, зокрема:

– профілактика розповсюдження соціально-небезпечних хвороб (у т.ч. ВІЛ/СНІДу), формування здорового способу життя (113);

– профілактика правопорушень та негативних явищ у молодіжному середовищі (56);

– робота з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування (21);

– робота з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями (33);

– робота з сім’ями/особами, які опинились у складних життєвих обставинах (119).

проведена обласна акція „Ялинка бажань”, де було задіяно 16 волонтерів.