Бути толерантним-ознака вищої гідності!

                                                                                         “Щаслива людина та, яка дарує                                                                                                                   щастя найбільшій                                                                                                                    кількості  людей”                                                                                Дені Дідро

Ми живемо в складний час і все частіше виникають ситуації, пов’язані з нерозумінням одних людей іншими. Страшно жити в світі, де люди вбивають один одного тільки тому, що в них інші переконання чи інша віра. Толерантність – це можливість почути і зрозуміти один одного, це мир і спокій.

2016-02-17_13.40.44

Саме на розуміння різних видів толерантності була спрямована лекція з елементами тренінгу «Відносини між однолітками» яка проводилась в СЗОШ №29 для учнів 7 класів. Працівники Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіли про певні види поведінки людини, про те, як вчитися конструктивно виходити з конфліктних ситуацій, бути терпимими до думок і вчинків інших людей, а сам тренінг сприяв формуванню навичок ефективної комунікації щодо вирішення конфліктних ситуацій.Учні висловили власні думки по даній темі і зробили висновок, що, в першу чергу, потрібно самому навчитись бути терпимим, уважним, любити людей, існувати в злагоді зі своїми батьками, друзями і просто з незнайомими людьми. Вони зрозуміли, що бути толерантним і просто, і складно водночас. 

Тетяна Шеремета,

практичний психолог ХМЦСССДМ

Фахівцями Хмельницького МЦСССДМ здійснюється контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини

Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, розмір якої встановлюється на дату народження немовляти  Постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». Розмір виплати при народженні дитини у 2016 році становить 41 280 грн., незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина. Зі збільшенням суми допомоги при народженні дитини почастішили  випадки нецільового використання державних коштів. Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 623 ,,Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора“ контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини фахівцями із соціальної роботи складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

В переважній більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру.В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей.

Контроль за цільовим використанням коштів державних допомог дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які потребують соціального контролю та вчасно надати їм допомогу у вирішенні складних життєвих обставин.
В разі встановлення фактів нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.

Виплата допомоги припиняється у разі:

–                позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

–                відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

–                нецільового використання коштів і незабезпечення  отримувачем допомоги     

   належних  умов  для  повноцінного утримання та виховання дитини;

–                відібрання дитини  в  отримувача  допомоги  без   позбавлення батьківських прав;

–                тимчасового  влаштування  дитини на повне державне утримання, крім  дітей,  які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі  або  установі  виконання  покарань за умови перебування дитини  разом  з  матір’ю;

–                перебування отримувача  допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

–                смерті дитини;

–                смерті  отримувача  допомоги; 

–                виникнення інших обставин.

               Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені  обставини,  за  рішенням  органу,  який призначив допомогу.

               До відома.

               Станом на 15 лютого 2016 року фахівцями із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було обстежено 83 сім’ї. Встановлено, що в обстежених 82 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням. Лише одній сім’ї виплати було припинено в зв’язку з смертю дитини.

            Відповідно до плану роботи Центру означені перевірки будуть проводитися і надалі.

Cемінар для демобілізованих учасників АТО

На центри соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді державою покладено функції з надання комплексу соціальних послуг  та психологічної підтримки мобілізованих військовослужбовців та сімей учасників антитерористичної операції. Адже психологічні травми, отримані під час перебування у зоні проведення бойових дій, можуть бути більш небезпечні, ніж травми фізичні – вони здатні нашкодити здоров’ю і життю і самих чоловіків, а також їхніх близьких.

17 лютого 2016 року начальник відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Гаврилюк взяла участь у семінарі для демобілізованих учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку районного центру зайнятості з приводу безробіття.  Метою   зустрічі було ознайомлення чоловіків щодо шляхів та можливостей отримання ними психологічної підтримки, успішної адаптації до нових умов життя.

В ході зустрічі у формі активної взаємодії з чоловіками розглянуто основні типові реакції  (фізичні, емоційні, поведінкові) на травму після повернення додому. Приємно відмітити, що учасники семінару брали активну участь у проведенні семінару, висловлювали свої думки, обговорювали особисті переживання і враження після повернення у сімейне середовище після жахіть прожитої війни.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Для учасників семінару надано конкретні поради щодо стабілізації свого психологічного стану та налагодження внутрішньосімейних відносин, адже після повернення до мирного життя  в чоловіків змінюється світогляд, цінності, погляди та минулі установки, тобто світ людини фактично перевертається з ніг на голову.

Важливу роль в адаптивному процесі відіграють  навички самодопомоги, тому до уваги учасників зустрічі було запропоновано принцип самодопомоги у вигляді 5-тикрокової моделі.

Особливий наголос зроблено  на проблемі зловживання заспокійливими засобами та алкогольними напоями, розвінчано  міф щодо їх лікувального впливу на душу й тіло людини.

Також демобілізованих учасників антитерористичної операції проінформовано щодо можливості проходження психологічної реабілітації у 4-х реабілітаційних установах України, де вони можуть взяти участь у проведенні  індивідуальних та групових  зустрічей з досвідченими  психологами. Ну і, звісно, надано інформаційні матеріали (буклети, листівки, візитки тощо) щодо здійснення психологічного консультування на базі Ізяславського РЦСССДМ.