Підтримка переселенців

23 лютого 2016 року у приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулися заходи для вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим.                                                                                                          Дорослі члени сімей обговорювали подальшу діяльність громадської організації «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський», а також новоствореного благодійного фонду переселенців Донбасу «Життя майбутнього», що утворили переселенці міста Кам’янця-Подільського.                                                                                             Для дітей спеціалісти та волонтери Центру провели майстер-клас, під час якого разом виготовили привітання для матусь до свята Жінок та Миру. Також із задоволенням діти переглянули мультфільми вітчизняного виробництва та активно прийняли участь у розвагах.

13 6

Доброта та милосердя у житті людини

Милосердя та доброта ще з давніх часів були традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, немічність, порятувати хворого, захистити скривдженого. На сьогодні як ніколи актуальним та надзвичайно важливим є прояви доброти та милосердя по відношенню до ближнього, до тварин, рослин, природи. Тому від народження і на протязі всього життя ми повинні постійно вдосконалювати себе, формувати у собі якості дружелюбності, вдячності, розуміння, поваги, чесності, справедливості.

24 лютого 2016 року начальником відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлією Гаврилюк проведено бесіду з елементами тренінгу «Твори добро» для учнів 6-х класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. З дітками розглянуто розуміння слова «добрий», «добро» тощо, наголошено на тому, що бути добрим – це значить допомагати один одному в біді, дарувати радість знайомим і незнайомим людям, захищати молодших і піклуватися про старших.

 В ході проведення виховної години спільно згадували приказки про добро та доброту, казки, у яких добро перемагає зло, робили висновки із притч про наслідки добрих  і поганих вчинків людини. Завдяки активній взаємодії з дітками та творчим завданням були визначені золоті правила доброти і милосердя, головні доброчинності кожної людини. Приємно було слухати приклади із життя дітей про їхні добрі вчинки по відношенню до батьків, вчителів, стареньких, немічних. Якщо у серці вже є вогник добра та людяності, то потрібно протягом життя робити все для того, щоб він розгорявся все більше та інтенсивніше.

Наприкінці заняття зробили висновок, що Доброта і Милосердя – це крила, на яких тримається людство. Потрібно поспішати  робити добро, щоб тепло сердець зігрівало і рідних, і друзів, і незнайомих людей.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100 VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Профілактика вживання наркотичних засобів серед студентської молоді

Вживання наркотиків серед студентської молоді – це досить актуальна проблема сучасного суспільства. На сьогодні наркоманію відносять до соціальних проблем. У виникненні девіантної поведінки звинувачують і безробіття, і політичну нестабільність, і моральну розбещеність.

Однією із складових соціальної роботи з профілактики наркоманії є своєчасне виявлення підлітків “груп ризику” і надання їм психолого-педагогічної допомоги. Важливий елемент профілактики – індивідуальна та групова форми роз’яснення шкідливості вживання наркотичних засобів.  Організовуючи дану роботу, необхідно брати до уваги: реальний стан розповсюдження тієї чи іншої наркотичної речовини серед різних соціальних груп, їх уявлення про наркотики, ставлення до цієї проблеми; інформування щодо дійсних властивостей наркотиків, їх впливу на психіку і організм людини; пропаганду здорового способу життя, культури здорового відпочинку; формування вміння протидіяти наркогенному впливу оточуючих; створення умов для подолання особистістю соціальних проблем, своєчасного отримання консультативної, педагогічної, психотерапевтичної допомоги.

Із цією метою фахівцем із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Хмельницькому національному університеті була проведена лекція на тему: «Профілактика вживання наркотичних засобів серед студентської молоді». Зусилля фахівців були зосереджені на формування особистісної стійкості до наркотичної спокуси вихованні в студентів “внутрішніх” перешкод для вживання наркотиків. Студенти були активними, та з зацікавленням поставилися до обговорення даної проблеми. В доступній формі аудиторії було надано інформацію про послуги Центру та можливість звернення, у разі виникнення даної проблеми до практичних психологів, фахівців із соціальної роботи, юристів Центру за адресою: м.Хмельницький, вул.Кам’янецька, 38 або анонімно зателефонувавши на «Телефон Довіри» зі стаціонарного 15-50 або з мобільного (067) 133-15-50.

Альона Федорчук, фахівець із соціальної роботи