Похід у музей

Музей –  це місце, де зустрічаються сьогодення й минуле. Коли проходиш по його залах, то почуваєш, як дух збіглих часів наповнює тебе. Тут можна робити замітки, годинами розглядати експонати, а можна просто мріяти, уявляючи  себе однією із визначних постатей минулих років.

Хмельницький музей Проскурівського підпілля знаходиться в маленькому будинку, побудованому на початку ХХ століття, і є філією музею історії міста Хмельницького.Відкриття закладу, яке було присвячено 50-річчю визволення міста, відбулося 25 березня 1994 року. 

З нагоди 72-ї річниці визволення Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників  Хмельницьким міським  Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано похід до музею Проскурівського підпілля для дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах та вихованців Дитячого будинку Хмельницької обласної ради.

 Експозиція музею розповіла про окупацію, підпільно-партизанський рух та визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Фонди музею складають близько 800 експонатів. Серед них особисті речі підпільників, фотоматеріали, спогади, листи, характеристики членів Проскурівського підпілля. На даний час музей Проскурівського підпілля постійно поповнюється новими матеріалами подій Великої Вітчизняної Війни.  Екскурсія виявилась не лише цікавою, а й досить корисною для дітей, допомогла їм здобути нові знання та враження, більше довідатися про історію рідного краю. Вони з неабиякою цікавістю розглядали експонати, отримували відповіді на всі свої запитання із захоплюючої розповіді екскурсовода. Цей похід приємно різнобарвив їх життя, відволік від повсякденності. Після завершення екскурсії дітвора вийшла із музею в хорошому настрої та враженнями.

Хочемо подякувати працівникам музею і всім тим, хто допомагає зберегти пам’ять тих  подій, щоб підростаюче покоління мало змогу доторкнутися до минулого. Радимо всім відвідати музей Проскурівського підпілля – вам неодмінно сподобається!

Запрошуємо активну та цілеспрямовану молодь для участі в організації заходів запланованих Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2016 рік. За довідками звертатися за адресою: вул. Кам’янецька 74, або за тел. 65-78-78.

DSC_0516DSC_0520

День боротьби з туберкульозом

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

Цього дня 132 років тому, тобто 1882 року, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікробактерії (збудника) туберкульозу.

Метою проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом  є:

  1. надати максимальну інформацію населенню про небезпечність, шляхи

поширення, попередження туберкульозу;

  1. про необхідність своєчасного проведення флюорографічного обстеження, протитуберкульозного щеплення, туберкулінодіагностики, хіміопрофілактики та дотримування всіх лікарських рекомендацій при лікуванні.
  2. дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

       На базі Хмельницького міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді відбувся захід під назвою «Проінформований – захищений», який  приурочений до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульозу, для студентів гуманітарно – педагогічної академії. В ході заходу було проведено:

– анкетування щодо обізнаності студентів про туберкульоз,

– проглянуто відеолекторій;

– бесіда на дану тему.

Попередимо захворювання на туберкульоз

Щорічно на початку весни  до Всесвітнього дня боротьби із захворюваннями на туберкульоз фахівці Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять профілактично-просвітницькі заходи серед дітей, молоді та різних категорій сімей в населених пунктах району. Головна мета даних профілактичних заходів полягає в тому, щоб змінити ставлення людей до власного здоров’я,ведення здорового способу життя та запобігти виникненню і поширенню туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання. Адже туберкульоз – це соціально небезпечна інфекційна хвороба, яка може вражати всі верстви населення – від найбіднішихсоціально неадаптованих до заможних і успішних. 21-24 березня 2016 року в Хролинській, Мокіівській, Ленковецькій, Городищенській, Грицівській та Михайлюцькій ЗОШ І-ІІІ ст.. фахівцями із соціальної роботи проведено відеолекторії, інформаційні бесіди, години здоров’я, уроки запитань та відповідей «Туберкульоз що – це?», «Зупинимо туберкульоз разом» тощо.

3

Фахівці із соціальної роботи Шепетівського районного ЦСССДМ провели інформування населення району, про запобігання захворюванню та вчасне виявлення хвороби, шляхи поширення збудника туберкульозу і що чекає людину в разі відмови від лікування.

Під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів у громадських місцях розповсюджено листівку «Час діяти: захисти себе та близьких від туберкульозу». Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу по важливості превентивних заходів щодо запобігання хворобам, в тому числі інфекційним, як туберкульоз в сім’ях які перебувають у складних життєвих обставинах.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе туберкульоз, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї хвороби.

В районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та населених пунктах району оформлено інформаційні стенди щодо боротьби з туберкульозом

Районна акція «Що необхідно знати аби захистити себе від туберкульозу?»

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ситуація щодо туберкульозу досить складна. Це не тільки медична проблема, це проблема соціальна, яка віддзеркалює соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень та благополуччя населення. Тому залишити поза увагою таку соціальну проблему неможливо. Шепетівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував і провів інформаційно-просвітницьку акцію «Що необхідно знати аби захистити себе від туберкульозу?» в Судилківскій ЗОШ І-ІІІ ст. До акції були залучені студенти Шепетівського медичного училища.
Спеціалісти центру спільно із студентами медичного училища для учнів 5-го та 9-их класів провели відеолекторії про небезпеку туберкульозу. Розповсюдили інформаційні буклети та акцентували увагу на необхідність ведення здорового способу життя з метою попередження захворюваності на туберкульоз.
Проведено соцопитування пересічних мешканців с. Судилкова на тему: «Що ви знаєте про туберкульоз», «Як захистити себе від захворювання». Загальні результати опитування свідчать про те, що більшість громадян в цілому обізнані з існуючою проблемою, але відверто зізнаються, що не завжди бувають уважними до свого здоров’я і своєю байдужістю дійсно наражають себе на небезпеку захворювання.
Головна мета проведення даної акції – привернути і загострити увагу громадян до цієї проблеми, нагадати про шляхи поширення збудника хвороби, методи профілактики. Закликати до ведення здорового способу життя, необхідність дотримання правил особистої гігієни.

1 2