Спільними зусиллями для єдиної мети!

Дунаєвецький районний центр соціальних служб для сім’ї, діте й та молоді є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги шляхом їх виявлення, обліку, вивчення потреб, та, за необхідності, забезпечення соціального супроводу. Діяльність ЦСССДМ зосереджена на якісному наданні соціальних послуг жителям громад та району загалом.

Так, 5 жовтня комісією у складі представників районного ЦСССДМ та головного спеціаліста організаційної та інформаційної роботи селищної ОТГ Блажієвською І.К було проведено роботу на території Дунаєвецької селищної ОТГ, що була спрямована на раннє виявлення сімей, що перебувають або можуть потрапити в складні життєві обставини з метою надання вчасної та необхідної допомоги у вирішенні проблем, проведення роз’яснювальної роботи спрямованої на захист прав та інтересів осіб, створенні умов для повноцінного виховання та зростання дітей, допомозі соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї.

В ході роботи відвідано 5 родин вразливих верств населенни, з них: 1 родину сімей переселенців, 1 родину де виховується дитина інвалід, 1 родину де виховуються діти під опікою, виявлено та взято під соціальний супровід 1 сім’ю, як таку що перебуває в складних життєвих обставинах, обстежено 9 молодих сімей на рахунок цільового використання коштів державних соціальних допомог при народженні дитини.

Цього ж дня в загальноосвітньому навчальному закладі селищної ОТГ проведено тематичний груповий захід в ході якого учнів ознайомлено з наслідками руйнівного впливу куріння, алкогольних та наркотичних речовин на молодий підростаючий організм. Зустріч проходила в формі конструктивного діалогу. Учні мали можливість задавати запитання та отримувати вичерпні відповіді. Наприкінці зустрічі серед учнів було розповсюджено пам’ятні буклети та листівки профілактичного характеру.

%d0%bb%d0%be%d1%80%d0%bf%d0%bb%d0%be%d0%b0%d1%80%d0%bf 1

Звіт перед громадськістю

З метою забезпечення  взаємодії соціальних служб району та громадськості, питання налагодження їх співпраці у сфері надання комплексних соціальних послуг населенню. Особлива увага приділялася питанню підтримки учасників АТО та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб, сімей, які перебувають у складних миттєвих обставинах.

В ході засідання було заслухано звіт директора Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї. дітей та молоді про здійснення соціального супроводу сімей та осіб. які перебувають у складних життєвих обставинах. Соціальний супровід є формою соціальною підтримки та передбачає надання конкретній особі чи сім’ї комплексу соціальних послуг з метою подолання життєвих труднощів, мінімізації негативних наслідків чи навіть повного розв’язання проблем.

Протягом 9 місяців 2016 р. з метою забезпечення раннього виявлення, ведення обліку та соціального супроводу сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснено  оцінки потреб дитини та її сім’ї у 179 сім’ях, в яких виховується 372 дитини, та 32 оцінки потреб особи. За результатами яких, 55 нововиявлених сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 96 дітей, та 12 осіб взято на облік. Знято з обліку 26 сімей, в яких виховується 40 дітей.

Всього на обліку Деражнянського РЦСССДМ перебуває 324 сімей, в яких виховується 730 дітей з них проблемами:

– інвалідність батьків або дітей – 19 сімей, в яких виховується 24 дитини;

– вимушеної міграції – 11 сімей, в яких виховується 26 дітей;

– наркотичної або алкогольної залежності – 52 сім’ї, в яких виховується  115 дітей;

– конфлікту з законом — 28 сімей, в яких виховується 54 дитина;

– насильства в сім’ї –84 сім’ї, в яких виховується  139 дітей;

– безпритульності – 5 сімей, в яких виховується 15 дітей;

– сирітства – 4 сім’ї, в яких виховується  12 дітей;

– низького виховного потенціалу сім’ї – 121 сімей, в яких виховується 345 дітей.

За результатами оцінки потреб дитини та її сім’ї та відповідно до висновку про здатність сім’ї забезпечувати потреби дитини  приймається рішення про подальшу роботу з сім’єю: надання послуг без оформлення соціального супроводу за карткою обліку роботи із сім’єю: взяття під соціальний супровід; завершення справи; направлення клієнта до іншого суб’єкта.

За результатами розгляду звернень та інформації про складні життєві обставини сімей з дітьми, оперативного реагування на випадки насильства в сім’ях, оцінки потреб дитини та її сім’ї, питання доцільності здійснення соціального супроводу сімей виноситься на засідання районної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної політики, демографічної ситуації та протидії торгівлі людьми. Де детально аналізуються проблеми кожної сім’ї та визначається участь кожного суб’єкта соціальної роботи з сім’ями, відповідно до функцій у подоланні її складних життєвих обставин. Протягом звітного періоду взято під соціальний супровід 27 сімей, в яких виховується 56 дітей.

Соціальним супроводом всього охоплено 44 сім’ї, в яких виховується  91 дитина.

З них, складні життєві обставини пов’язані:

– у 4 сім’ях – із схильністю батьків до зловживання алкоголем;

– у 6 сім’ях – із проблемами, пов’язаними із конфліктом з законом;

– у 12 сім’ях існує проблема насильства;

– у 4 сім’ях – проблема адаптації в сім’ї опікунів;

– в 18 сім’ях – складні стосунки в сім’ї та безвідповідальне батьківство.

Припинено здійснення соціального супроводу 26 сімей, в яких виховується 56 дітей. З них: у зв’язку із досягненням позитивного результату –24 сім’ї, 1 сім’я – у  зв’язку із відмовою від соціального супроводу.

За результатами здійснення соціального супроводу:

– у 44 сім’ях підвищено виховний потенціал, в т. ч. у 28 сім’ях – сформовано навички догляду за дитиною;

– у 25 сім’ях сформовано навички ведення домашнього господарства, в т. ч. навички дотримання належних санітарно-гігієнічних умов проживання та раціонального використання сімейного бюджету;

– у 22 сім’ях знижено рівень вживання алкоголю;

– у 20 сім’ям надано допомогу у працевлаштуванні;

– у 15 сім’ям надано допомогу у влаштованні дітей в дитячі садочки;

– у 13 сім’ях виправлено протиправну поведінку їх членів;

– у 20 сім’ях надано допомогу щодо збору документів для отримання соціальної допомоги, в т. ч. 5 сім’ям надано допомогу щодо збору документів для отримання посвідчення багатодітної сім’ї;

– 1 сім’ї складено позовну заяву;

– забезпечено проходження профілактичних медичних оглядів усіх членів сімей. які охоплено соціальним супроводом сімей, в т. ч. 2 дітей оздоровлено в санаторіях та таборах області;

-1 сім’ю влаштовано в Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги;     

– 30 сім’ям надано гуманітарну допомогу (речі, що були у вжитку), 20 сім’ям надано різдвяні подарунки.

Г. Березюк зазначила, що центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді налагоджено тісну та плідну співпрацю з усіма суб’єктами соціальної роботи з сім’ями: органами місцевого самоврядування, управлінням соціального захисту населення, закладами освіти та охорони здоров’я, органами внутрішніх справ. Проте, співпраця з громадськістю є ще недостатню і потребує поліпшення.

Підводячи підсумки наради стало зрозумілим, що тільки тісна співпраця суб’єктів соціальної роботи з громадськістю допоможе вчасно виявити та вжити необхідних для попередження складних життєвих обставинах у сім’ях району.

Учасники зібрання виявили сподівання, що зустріч не була формальною і стане початком плідної співпраці, коли всіх поєднає спільна мета, а не «перекидання» обов’язків.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Тренінг «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні»

04 жовтня 2016 р. у Теофіполі  відбувся тренінг для  представників держструктур району в рамках реалізації регіонального компоненту проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні», до участі в якому запрошено спеціалістів Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгу Трайчун та Наталію Скрильнікову.

Проект реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади. Виконавчим партнером  Проекту у Хмельницькій  області є  Благодійний Фонд «Ксена», співробітники якого мають 12-річний досвід надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

Під час тренінгу спеціалісти  підвищили свою обізнаність щодо законодавства у сфері протидії торгівлі людьми та покращили спроможність виявляти постраждалих від цього злочину, надавати їм допомогу та підтримку відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» в умовах розвитку державного Національного механізму взаємодії суб’єктів. В Україні вже більше 200 громадян отримали від держави статус осіб,  що постраждали від торгівлі людьми. Серед них – чоловіки, жінки та діти, які є українцями або іноземцями. Постраждалі особи мають право отримати від держави соціальний супровід, психологічну, медичну допомогу,  разову матеріальну виплату  тощо. Значну реабілітаційну підтримку надає  БФ «Ксена» у партнерстві з міжнародними організаціями.

На завершення тренінгу було обговорено питання щодо взаємодії та подальшої співпраці із представниками, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні та роздано методичний матеріал.

p61004-140420