У місті Кам’янці-Подільському розпочалися заходи у рамках Всеукраїнського тижня права

Щороку, напередодні Міжнародного дня прав людини, який відзначається 10 грудня, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права. Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) також проводить заходи у рамках зазначеного тижня. Серед них – спільні з Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості (директор – Наталія Постова)

Так, 2 грудня, в Кам’янець-Подільській школі-інтернаті І-ІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради (директор – Олена Козлова) був проведений один із запланованих заходів – урок для учнів 9-го класу на тему: «Права людини», який провів провідний спеціаліст-юрисконсульт Центру СССДМ, В’ячеслав Галайбіда. 5 грудня – «Правова вікторина по трудовому законодавству» для учнів 10-11 класів, яка була проведено спільно з провідним фахівцем з профорієнтації центру зайнятості Лесею Нечитайло.

Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be1 %d1%84%d0%be%d1%82%d0%be2

У місті Кам’янці-Подільському відзначили волонтерів

Щороку п’ятого грудня весь світ відзначає Міжнародний День волонтера. З нагоди цього дня, а також напередодні Дня благодійності, який цього року в Україні відзначать 11 грудня, Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) було організоване урочисте зібрання.

Під час заходу від імені міського голови волонтерам Кам’янця подякував секретар міської ради Дмитро Васильянов: «Саме завдяки вам, волонтерам, піднято українську армію, здійснюється реабілітація військових та надається допомога переселенцям, соціально незахищеним верствам населення та іншим категоріям громадян. Дякую всім, хто бере участь у волонтерському русі, хто проявляє щире бажання допомогти іншим, не чекаючи за це подяк та винагород».

За поданням державних установ і громадських організацій Дмитро Васильянов та помічник народного депутата Володимира Мельниченка Тетяна Мельниченко вручили подяки волонтерам, котрі підтримують військових, займаються соціальною діяльністю, іншим благодійникам міста.

Також, благодійників Кам’янця-Подільського відзначив Хмельницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Тетяна Власюк) а найстарших волонтерів – Рада ветеранів міста.

%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%801%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%802%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%803 %d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%804%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%800

1-грудня «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми»

   У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) після того, як на зустрічі Міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ / СНІДу, оголосила день – 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.       

    У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня – 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІД» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. 

   Одним із пріоритетних напрямків роботи Хмельницького  міського  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є інформаційно – просвітницька робота щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді.

01 грудня 2016 року зі студентами третього курсу Хмельницького кооперативного торгівельно-економічного коледжу  було проведено акцію, приурочену  Всесвітньому Дню порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, метою якої було формування у студентів толерантного відношення до людей, які ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД.

 Символом боротьби зі СНІДом та підтримки ВІЛ – позитивних людей являється червона стрічка, яка була на грудях кожного з присутніх та  стала символом розуміння та співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.

Психологом Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Шевчук Світланою Володимирівною під час проведення акції було повідомлено останні статистичні дані щодо розповсюдження ВІЛ/СНІДу в Україні та  нашій області,  продемонстровано сучасні відеоматеріали про життя людей, які живуть з ВІЛ. Ці  сповіді  допомогли молодим людям зрозуміти, що ВІЛ-позитивні такі ж самі люди, як і вони, які так само, як і всі потребують поваги та підтримки. Найбільше торкнуло душі присутніх відеоролик  « У мене ВІЛ  –  обійміть мене».

img_20161201_152344