Превентивна робота у підліткових клубах міста Кам’янця-Подільського

Золоті колеса  Щоліта, у рамках співпраці Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Об’єднання підліткових клубів за місцем проживання департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради, проходять зустрічі юрисконсульта Центру, В’ячеслава Галайбіди, із відвідувачами підліткових клубів.

  Так, 19 та 20 червня відбулися такі зустрічами у клубах «Шукач» та «Золоті колеса». Оскільки розпочалися літні канікули, темою розмови стало «Дотримання прав та виконання обов’язків підлітками під час літніх канікул». Юрисконсульт зупинився на дотриманні безпеки дітьми, попередження необережного поводження у різних життєвих ситуаціях, а також на профілактиці тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв та скоєння інших правопорушень неповнолітніми. Наприкінці присутні отримали відповіді з юридичної точки зору на запитання дітей та їх батьків.

Шукач2 Шукач

Робота служби соціальної підтримки сімей

  Протягом 12-16 червня 2017 року службою соціальної підтримки сімей Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Божиковецьку, Загінецьку  Новосілецьку та Явтухівську сільські ради.

   Виїзд у с. Загінці здійснено на клопотання сільського голови В. Катеринчука, якого не на жарт стурбували непрошені гості — представники однієї з спеціалізованих шкіл нашою області для дітей з вадами розумового розвитку. Адже ні для кого не секрет, що працівники таких дитячих установ усілякими методами намагаються збільшити чисельність учнів, часто, за рахунок цілком здорових дітей. Молоді батьки, мало проінформовані про систему навчання в в таких  школах. Вони нерідко купуються на обіцянки-цяцянки про п’ятиразове харчування, забезпечення одягом та збереження при цьому всіх соціальних виплат. Проте, їм чомусь забувають повідомити про примітку у документі про освіту “за спеціальною програмою” та вплив цієї примітки на здобуття подальшої освіти. Тому з метою попередження влаштування здорових дітей у спеціалізовані інтернатні заклади, працівниками центру проведено роз’яснювальну роботу з батьками, які отримали пропозиції агітаторів.

  З метою попередження неналежного виконання батьківських обов’язків, спільного з Д. Кондратюком, інспектором ювенальної привенції, працівниками центру відвідано сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах сіл Божиківці та Іванківці. Батькам надано рекомендації щодо задоволення потреб дітей та роз’яснено наслідки безвідповідального батьківства.

  Виїзд до сіл Літки та Явтухи – оперативне реагування на повідомлення управління соціального захисту населення про вчинення насильства в сім’ї  та з метою попередження таких випадків відносно дітей. З’ясовано причини фактів насильства. Їх жертвам  надано психологічну допомогу та проінформовано про мережу державних та недержавних закладів, до яких можна звернутися у таких ситуаціях. Також надано консультації щодо попередження конфліктних ситуацій в родинах та їх вирішення. Особам, які вчинили насильство роз’яснено норми чинного законодавства щодо попередження насильства в сім’ї.

Exif_JPEG_420  Exif_JPEG_420

Робота мобільного консультативного пункту

  В рамках роботи мобільного консультаційного пункту обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 20 червня здійснено виїзд у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку ТОВ «Дністровська чайка» (с. Врублівці Кам’янець-Подільського району).  

  Спеціалістами та психологами Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кам’янець-Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проведено з відпочиваючими дітьми тематичні ігротеки „За здоровий спосіб життя”, малюнок на асфальті „Моя дитяча мрія”, інтерактивні лекції „Підготовка молоді до сімейного життя”, „Профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі”.

  Учасниками заходів стали діти Луганської та Донецької областей, вихованці шкіл – інтернатів, а також діти з особливими потребами.  Всього охоплено роботою 120 осіб віком від 8-16 років. Роздано буклети в кількості 200 шт.

image-0-02-05-92fb807f75356032ea38b43d3c13bc13a5e3c1acd0465338fd720ef2cec3bcc9-V

Діти з радістю взяли участь у заходах, було багато позитивних емоцій та незабутніх вражень.

image-0-02-05-30c209d529df7519f93864ceae699e2f94832d85d298209e4be998dadeed59b2-V image-0-02-05-bd1a0b6aed839f5249b2d30a5bfbf4fd3e01f0965ae4fefe94339e9c24caaa9d-Vimage-0-02-05-04e31e21e111c2a5f8680f42ad714f822d3e6f118ba944164d043c8b5e7a0587-V

Актуальними проблемами для підлітків виявились питання підготовки до сімейного життя,  надмірно ідеалізовані очікування від майбутньої сім’ї, відсутність уявлення про особливості сімейних ролей, важливість спілкування батьками та близькими людьми.

image-0-02-05-a009a9fe810ed5196a6af3883ee7fbaec4235e1f7a11611117d79f11c3b22f71-V image-0-02-05-e973a8ea7b0353ac4b0a56af4c4e2111466984dbf2373bfb54df59e7dc48a425-V

Поради батькам щодо гіперактивних дітей

  Проблема гіперактивності сьогодні набуває особливої актуальності, оскільки число гіперактивних дітей з кожним роком збільшується. За даними статистик близько 20% учнів виявляють гіперактивні розлади, що характеризуються надмірною нетерплячістю, тенденцією переходити від одного заняття до іншого, не завершуючи жодного з них, непосидючістю. Пік прояву синдрому 6-7 років. Такі діти важко адаптуються до школи, погано входять у дитячий колектив, часто мають різноманітні проблеми у взаєминах з однолітками. З ними буває нелегко, особливо батькам: ці діти не сидять на місці ні секунди, затримати на чомусь їх увагу абсолютно неможливо. Причинами такої поведінки може бути кілька факторів: починаючи від стресу і закінчуючи органічним ураженням мозку. Дорослі повинні розуміти головне: не тільки їм важко, важко й самій дитині поодинці справлятися зі своєю гіперактивністю. Психологами, які займаються цією проблемою, була вироблена ціла система практичних порад.

  Ось основні з них:

  1. Будьте послідовними і постійними. Кожного разу дитині слід давати не більше 1-2 інструкцій, які повинні носити конкретний характер.
  2. Намагайтесь завжди вести розмову спокійно і повільно.
  3. Не лякайтесь свого роздратування або гніву. Все це нормально, якщо правильно його контролювати. Якщо Ви починаєте всерйоз сердитись, то це не означає, що Ви втратили любов до своєї непосидючої дитини. Просто потрібно навчитись відділяти манеру його поведінки, яка Вас дратує, від його особистості. Скажіть дитині: “Я тебе люблю. Мені просто не подобається, коли ти ламаєш свої іграшки і розкидаєш їх по всій кімнаті”.
  4. Намагайтесь уникати постійних заборон і окриків – “перестань”, “не смій”, “не можна” і так далі.
  5. Обов’язково забезпечте дитині чіткий розпорядок дня. Складіть (краще разом з дитиною) детальний розклад, що включатиме: сон, прийом їжі, прогулянку, гру, заняття і звичайні домашні обов’язки. Намагайтесь дотримуватись цього розкладу, незважаючи на бажання дитини постійно від нього відхилятись. З часом дитина звикне до розміреного розпорядку дня, що стане основою системи життя.
  6. Не давайте дитині всі іграшки відразу. Дайте одну-дві і нехай награється вдосталь, тоді можна дати іншу. Якщо дитина сіла за стіл малювати, нехай на столі не буде нічого зайвого, тому, що гіперактивним дітям не під силу самостійно відсікати все, що їй заважає на даний момент.
  7. Враховуючи підвищену збудливість своєї дитини, постарайтесь, щоб у грі одночасно брало участь не більше 2 – 3 дітей.

  Необхідно, щоб ігровий арсенал гіперактивної дитини містив різні конструктори, пазли, звичайні настільні ігри. Не хвилюйтесь, якщо відразу дитині не під силу буде займатись значний проміжок часу. Проявіть терпіння і іноді грайте з ним не тільки в м’ячик, а, наприклад, в шахи. Тоді з часом дитина привчиться займати себе іграми довгий час. Ми  часто недооцінюємо силу найпотужнішого стимулу – згоди батьків пограти разом з дитиною. Фахівці стверджують, що при правильному вихованні гіперактивної дитини років до дванадцяти виростає звичайний підліток.

  Пам’ятайте, що боротись  потрібно не з дитиною, а разом з нею проти хворобливого розладу її поведінки. 

  За безкоштовними консультаціями з приводу проблем виховання дітей звертайтесь у Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Кам’янецька, 38, тел.: 76 29 28.