Взаємозвірка даних

Exif_JPEG_420

    З метою якісного надання соціальних послуг сім’ям і особам, які того потребують, 28 липня 2017 р. Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлянням соціального захисту населення проведено взаємозвірку обліків сімей та осіб, які перебувають на обліку центрі соціальних служб з тих чи інших причин та отримують різного виду державні допомоги в управлінні соціального захисту населення.

    Особливо ретельно було перевірено наявність інформації про внутрішнього переміщених осіб та сім’ї учасників антитерористичної операції. В районі проживає 135 осіб з числа внутрішньо переміщених, з них 22 сім’ї, в яких виховується 35 дітей. 293  учасники антитерористичної операції, з них — 71 сім’я з дітьми.

    За результатами такої звірки заплановано спільне відвідування сімей.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Діти та новітні технології

гаджети і діти    Смартфони, планшети, ноутбуки та інші електронні пристрої міцно зайняли місце в нашому житті. Комп’ютерні та інтернет-технології – така ж частина життя сучасної людини, як холодильник, метро, літак і інше. Як мінімум один гаджет зараз є в кожній сучасній родині. Не дивно, що діти починають користуватися ними раніше, ніж говорити і, тим більше, писати від руки. Малюки сприймають їх лише як іграшку, старшим дітям вони допомагають у навчанні.

    З одного боку, сучасні технології допомагають дітям розвивати увагу, дрібну моторику, посидючість, логіку, сприяють їх інтелектуальному розвитку. З іншого – вони нерідко забирають багато часу, якого не вистачає на активні заняття і розваги. І перед батьками постає питання збереження фізичного та психічного здоров’я дітей, попередження комп’ютерної залежності. 

гаджети і малюк    Якщо говорити про шкоду, то перше, що згадують батьки – це зір. Коли дитина переглядає мультфільм, на будь-якому екрані, око фіксується на одному предметі і на одній відстані. Якщо це часто повторюється – гострота зору падає. Також при користуванні телефоном чи планшетом голова зазвичай нахилена трохи вниз. Як наслідок – порушується кровообіг в шийному відділі і в головному мозку.

    Багато хто помилково вважає, що різноманітні ігри на комп’ютері чи планшеті розвивають дрібну моторику – натискання кнопочок, пересування по екрану. Але малювання чи, навіть, писання, ігри з більш дрібними предметами набагато корисніше.

    Сидіння з ґаджетом в багато разів знижує необхідну дітям фізичну активність. Як наслідок можливий розвиток різноманітних захворювань, наприклад ожиріння, затримка розвитку мовлення.

    Якщо під час їжі діти дивляться мультики, то в їх організмі порушується система природного харчового інтересу – організм перестає відчувати момент насичення, або навпаки пропадає апетит. Як результат може розвинутися ожиріння, чи дитина страждатиме від недоїдання.

    Проведені наукові дослідження підтвердили, що в тих дітей, які користуються ґаджетами частіше виникають проблеми з сном, вони важче засинають, тривалість швидкого і поверхневого сну більша. В результаті дитина більше втомлюється, їй важче зосередитися на вивчені матеріалу, погіршується пам’ять.

    Якщо ж ви не плануєте «не пускати» ґаджети в життя дитини, ось кілька порад, які допоможуть зменшити їх шкідливий вплив:

  1. Дітям до року краще взагалі не давати планшетів і не включати мультфільмів. До 3-х років час користування має бути не більше 15-ти хвилин.
  2. Не залишайте дитину на одинці з пристроєм – контролюйте те, що дивиться чи грає дитина.
  3. Відстань від екрану до очей має бути не менше 40 см, добре, якщо дитина використовує спеціальні окуляри. Якщо це планшет чи телефон – краще нехай вони стоять на столі, аніж будуть в дитячих руках.
  4. Робіть перерви між переглядами – як мінімум гімнастику для очей.
  5. Не дозволяйте користуватися ґаджетом під час їжі.
  6. Дітям до 6-ти років взагалі не рекомендується перегляд 3-D фільмів. До 10-11 років такі фільми можна дивитися, але рідко.
  7. Не робіть з ґаджету особливу винагороду. Наприклад, гра в якусь гру, як приз за виконане домашнє завдання. Так ви самі ж зробите з цього щось надзвичайно бажане.
  8. Створіть дитині умови для цікавішого проведення часу. Гуртки за вподобанням, спільні прогулянки в незвичні місця, гарні книжки, рухливі ігри.

    Використовувати ґаджети чи ні – це рішення залишається за батьками. Сучасні технології зробили життя людства набагато простішим. Але даючи дитині планшет подумайте, чи справді ви зараз не можете без нього? Можливо цю супер-розвиваючу гру для вивчення кольорів можна зробити офлайн? Подумайте, чи за деякий час ви не будете шукати способів як відлучити дитину від цих пристроїв. Можливо в вашому випадку, все таки, простіше не привчати?

                                                Фахівець із соціальної роботи ХМЦСССДМ А.Романова

Фахівці із соціальної роботи міського Центру соціальних служб долучилися до проведення виховної роботи у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка»

    Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в черговий раз долучився до проведення просвітницької та виховної роботи  у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка», який працює в селі Головчинці, Летичівського району, на березі річки Південний Буг.

    Фахівцем із соціальної роботи 28.07.2017 р. було проведено тренінгове  заняття, спрямоване на згуртованість в дитячому колективі. Метою якого було об’єднати учасників групи для спільного вирішення поставлених завдань, розвиток вміння висловлювати симпатію і повагу один до одного. Всі діти приймали активну участь, виконували поставлені завдання, були задоволені результатами співпраці та з користю провели  час.

20170728_105223 20170728_105323

30 ЛИПНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

  c  Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

    Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, соціальні, педагогічні, так і психологічні причини. Це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном. За період з 1991 року по 2016 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців.

    Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

    Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

    Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

    За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА), в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, починаючи з 2010 року. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей. Кількість неповнолітніх осіб, які надають в Україні сексуальні послуги за плату, сягає 15 тис.

    Отже, аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з не перевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

    Роком боротьби проти торгівлі людьми оголосило Міністерство внутрішніх справ 2017-й рік. За даними правоохоронців, за останні роки кількість таких злочинів помітно зросла. Людей вербують працювати, але замість доброго заробітку вони подекуди опиняються в неволі. За минулий рік понад тисячу українців звернулись по допомогу до Міжнародної організації з міграції. Найбільше українських громадян потрапляють до рабства на території Росії, проте за останні роки втричі побільшало звернень по допомогу із Польщі. В поліції закликають постраждалих звертатися до правоохоронців і обіцяють в окремих випадках навіть звільняти від відповідальності – в разі, якщо постраждалим від торгівлі людьми довелося порушувати закон. Крім того, постраждалі можуть отримати матеріальну допомогу від держави.

    Із введенням безвізового режиму погіршення ситуації щодо торгівлі людьми в Україні не очікують. По-перше, через те, що протидія торгівлі людьми є однією з умов візової лібералізації. По-друге, кордони нині хто не відміняє, а біометричні паспорти навіть покращать можливість контролю за переміщенням особи. По-третє, Україна підписала договір із європейською поліцією і очікує на його ратифікацію, що допоможе підвищити ефективність боротьби із трудовим рабством.

  Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

  1. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
  2. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
  3. Вас примушували відробляти не існуючі борги;
  4. Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

    В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо, виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

    Із заявою про необхідність такої допомоги варто звертатись до найближчих органів виконавчої влади за місцем проживання, а саме:

– центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2-28-86);

– до управління соціального захисту населення (2-24-31);

– на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0800 50 55 01;

– «527» безкоштовно для абонентів (Київстар, Vodafone UA, Life);

– до благодійного фонду «Карітас Хмельницький УГКЦ» (067 557 2128);.

до благодійного фонду “Кснена” (067 22-34-185).

    Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, тож давайте спільними зусиллями робити все можливе аби убезпечити наших громадян від потрапляння до ситуації торгівлі людьми.

    28 липня 2017 року Деражнянським районним центром слоціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведено вуличну акцію, присвячену Всесвітньому Дню боротьби з торгівлею людьми.

    В ході акції жителям  міста було надано консультації, розповсюджено інформаційні буклети та листівки  щодо попередження  торгівлі людьми.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

 

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

 

Робота мобільного консультативного пункту

  В рамках роботи мобільного консультативного пункту Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 26 липня здійснено виїзд у дитячий оздоровчий заклад «Джерельце» (с. Жилинці, Ярмолинецького району).

  Спеціалістами та психологами  обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, з відпочиваючими дітьми проведено тренінгове заняття: «Сімейні цінності. Вчинки та їх наслідки» та відеолекторій: «Твоє майбутнє –  в твоїх руках».

image-0-02-04-a9dec967577e010f96b4601650bc189f6a66e23b0ed8cbbf415911d0b37e19d6-V image-0-02-04-e0b28ffc46b8aeb2639440e44fa5f674a2ad28e304f198120c33ea336048c006-V image-0-02-05-6148f4586a08eae8642fd67eaf4c776dcf5d09e4a06b345bb7e7a83db721c7ce-V

  Підлітки взяли активну участь у тренінгових вправах, які сприяють підвищенню рівня комунікативності, визначали власні сильні та слабкі сторони й усвідомлювали важливість сімейних цінностей, та покращення взаємовідносин з своїми батьками.

image-0-02-04-c13a7a4043ea3f555c243bad73cfd93c7e39e5477dff875fd48f1aeff7a3ab65-V image-0-02-04-af1daf1896892b5066377ba57619fb78faac970206a438eedc51a1335149f03c-V image-0-02-04-7db5d003f39405bf5de345377f40398a9d32b04bcc32524479e1e3fa6b203bcd-V image-0-02-04-3b53e079c200e28cff1f154793cbce634a10a10e1b017b380018bc3aeca85784-V

  Після перегляду фільму діти спілкувались у формі діалогу, обговорювали причини та наслідки вживання наркотиків. Це сприяло усвідомленню ними цінності здоров’я, здорового способу життя, важливості відповідальної поведінки та виробленню навичок свідомого прийняття важливих життєвих рішень. Також було проведено опитування «Взаємовідносини батьків та дітей».

  Роботою охоплено 70 дітей віком від 14 до 16 років, роздано  150 буклетів.

НА ЗАХИСТІ ПРАВ ДИТИНИ

kjhhh  26 липня 2017 року відбулось засідання комісії районної державної адміністрації з питань захисту прав дитини за участю заступника керівника апарату районної державної адміністрації Володимира Сідлецького, фахівців служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, центру первинної медико-санітарної допомоги, поліції.

  На порядку денному були розглянуті питання щодо належного виконання батьківських обов’язків, питання встановлення годин спілкування батька із дитиною.

  В ході роботи заслухано 3 сім’ї. По кожному питанню прийнято відповідні рішення та надано рекомендації щодо врегулювання складних життєвих ситуацій.

26-07-2017_koms

Працівники центру зайнятості та Центру соціальних служб застерігають громадян від нелегальної трудової міграції

IMG_0791  Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році.

  Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не стоїть осторонь даної проблеми адже відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види допомоги.

  Окрім зазначеної роботи, Центр також здійснює інформаційно-просвітницьку роботу серед громади міста. Так, 26.07.2017 року відбувся інформаційно-просвітницький захід для безробітної молоді, яка перебуває на обліку в міському центрі зайнятості на тему: «Нелегальна трудова міграція. Торгівля людьми».

  Психолог Центру, Віталій Поліщук, проінформував присутніх про ризики та небезпеки нелегального виїзду на роботу за кордон, навів статистичні дані про постраждалих від торгівлі людьми та повідомив про кроки, які можуть значно знизити ризики, які виникають при пошуці роботи в інших країнах.

Робота Ізяславського центру соціальної підтримки сімей

IMG_20170719_140643

  Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді протягом липня 2017 року, було здійснено виїзди у Клубівську, Мислятинську, Плужненську, Сахновецьку, Поліську та Лютарську сільські ради Ізяславського району. З метою здійснення оцінки потреб дитини та її сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Даним сім’ям надано рекомендації щодо придбання необхідних для дітей продуктів харчування, одягу, взуття, засобів гігієни, постільної білизни та ін. Проведено розяснювальну роботу, щодо впливу алкоголізму батьків на формування особистості дитини, пошуку шляхів заробітку та працевлаштування, раціонального використання сімейного бюджету, підвищення батьківського потенціалу сімей, в яких є ознаки неналежного виконання батьківських обов’язків. Також здійснена перевірка цільового використання коштів після народження дитини та всіх видів державних соціальних допомог у сім’ях із складними життєвими обставинами, які отримують таку допомогу.

IMG_20170719_125208

«Година з психологом»

 5 правил сексуальної безпеки, які має знати кожна дитина

  Саме таку тему було обрано для «Години з психологом» минулого вівторка. Вона стала актуальною для відвідувачів ЦСССДМ останнім часом і основні рекомендації психолога було поширено серед батьків і дорослих нашого міста. Ось лише частина цих рекомендацій. Хто хоче дізнатись більше – звертайтесь до психологів Центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам янецька, 38.

  «Є речі, про які не лише говорити, але і думати страшно. Так, це сексуальне насилля, пов’язане з дітьми. Але сховати голову в пісок – це найгірше, що ми можемо зробити. Дорослі  повинні розповідати і пояснювати дітям, як виглядає таке насилля і як поводити себе в складних ситуаціях. І починати таку розмову потрібно якомога раніше.

  Правила сформульовані спеціально для дітей, вони не лякають дитину, навпаки, написані в дружній формі, простою і зрозумілою дітям мовою. Ця інформація – чудова профілактика сексуального насильства, адже вона дає можливість і дітям, і батькам дізнатися і обговорити питання своїх і чужих кордонів.

  Мами і тата! Ми знаємо, що вести такі розмови з дітьми не дуже легко. Але загалом ніяковіємо ми, а не діти. Тим більше маленькі діти, для яких ще немає ніяких заборонених тем. Ось вам ще одна причина для того, аби починати такі бесіди як можна раніше.

  Наше завдання як батьків – навчити своїх дітей розуміти, що відбувається чи вже відбулось неправильно. Потрібно, щоб у дітей був нюх на «погані» ситуації. Треба навчити їх довіряти своїй інтуїції, якщо вони відчувають, що з цією людиною чи ситуацією, в якій вони знаходяться, щось не так. І, нарешті, ми мусимо так побудувати свої стосунки з дітьми, щоб з будь-якими проблемами і підозрами вони прийшли саме до  нас.

  Ми не можемо відвернути все погане, що може трапитись з нашими дітьми, але ми можемо пояснити їм, де і як шукати захисту у випадку чого. Ми можемо навчити їх усвідомлювати, що їх тіло належить лише їм. Ми можемо прищепити їм відчуття впевненості  і навчити  їх не боятися говорити про те, що хтось  порушує  їх кордони.

  Це небагато, так, але це життєво важливо для наших дітей. І вони, безперечно, заслуговують на те, щоб ми це зробили для них.                 

                                                                     Психолог міського Центру соціальних служб

                                                                      для сім’ї, дітей та молоді –  А.Віговська

Профілактичний рейд

РЕГАЛЮК З4  З метою створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та захисту прав дітей у таких сім’ях, виявлення дітей неохоплених навчанням, запобігання їх безоглядності і безпритульності, правопорушенням серед неповнолітніх, центром соціальних служб для сім”ї дітей та молоді спільно з службою у справах дітей районної державної адміністрації та інспектором Теофіпольського відділення Красилівського ВП ГУНП 25 липня 2017 року, проведено профілактичний рейд «Діти вулиці», «Вокзал» на території Новоставецької, Бережинецької, Волицької, Олійницької сільських рад.

  Учасники рейду обстежили умови проживання сімей, діти яких опинилися у складних життєвих обставинах. Обговорено шляхи подальшої співпраці відповідальних установ з органами місцевого самоврядування, з метою мінімізації складних життєвих обставин у сім’ях з дітьми.

АХУНОВА4  АХУНОВА2

За результатами рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з членами сімей проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність та неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей та 1 сім’ю взято під соціальний супровід.

Теофіпольський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді