Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки для молоді з Товариства молодих інвалідів

  12.09.2017 року психолог Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Товариством молодих інвалідів відвідали Хмельницький обласний художній музей. Молоді люди мали можливість насолодитись виставкою Українського мистецтва другої пол. ХХ–ХХІ ст.

лялька мотанка  Далі на присутніх очікував майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, як символу  родинного  оберегу. Із великою зацікавленість присутні прослухали історію виникнення української народної ляльки про який розповіла Галина Бучківська, завідуюча кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та трудового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

  Майстриня зазначила, що  здавна в кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.

  Окрім того всі присутні мали можливість долучитись до виготовлення ляльки власноруч. Час промайнув досить швидко,  всі учасники отримали багато вражень від самого процесу виготовлення, духовно збагатились й зарядились позитивною енергетикою. 

Ольга Захожа практичний психолог

Хмельницького міського Центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

Виховна робота з неповнолітніми, що перебувають на обліку в Хмельницькому міськрайонному відділу з питань пробації

  12.09.2017 року Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Хмельницького міськрайонного відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції провів виховну роботу з неповнолітніми, що перебувають на обліку.

КВІ 1 КВІ 2

  Заняття пройшло у формі бесіди з елементами практичних вправ. Основними завданнями якого було:

– сформувати правову свідомість та розуміння відповідальності за свою протиправну поведінку;

– познайомити дітей з ознаками і видами правопорушення;

– виховувати здатність усвідомлювати та відстоювати власну позицію,

– навчити визначати проблеми та знаходити шляхи їх розв’язання.

  На бесіду були запрошено 3 неповнолітніх, які перебувають на обліку Хмельницького міськрайонного відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління. Підлітки ознайомились зі складовими, необхідними для успішного керування життя; визначили власні сильні та слабкі сторони. На завершення тренінгового заняття неповнолітні мали змогу поділитись своїми враженнями і висловити власні думки.

Ірина Омелянська соціальний педагог

Хмельницького міського Центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

“Безробіття — право на працю”. Під таким гаслом пройшов черговий тренінг Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

viber image13 вересня 2017 року на базі Хмельницького міського центру зайнятості був проведений черговий тренінг “Безробіття — право на життя”, учасниками якого стали 15 осіб. Захід пройшов у формі жвавої бесіди з елементами тренінгу. Протягом 1,5 годин присутні на конкретних прикладах «відпрацьовували» ті чи інші ситуації, що трапляються під час працевлаштування чи роботи.

Метою тренінгу було підвищення поінформованості безробітних щодо різних аспектів працевлаштування, зміна стереотипів щодо пошуку праці та пошук реальної мотивації трудової діяльності.

Основну увагу під час тренінгу було приділено визначенню мети працевлаштування та окресленню можливих способів її досягнення. Обговорення цілей та вправа з їх візуалізації, за словами учасників, дали змогу об’єктивно оцінити реальність і необхідність досягнення поставлених для себе задач та переосмислити цінність початкової мети.

Ірина Омелянська соціальний педагог

Хмельницького міського Центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді