В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Центром соціальних служб проведено захід для учнів Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки на тему: «Скажемо насиллю НІ!»

16-1-638  Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються напади на людей, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи  вільного та справедливого існування.

  І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його.

  6 грудня 2017 року практичним психологом Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов’ю Панчук був проведений захід для учнів Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки на тему: «Скажемо насиллю НІ!»,  в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Психолог привернула увагу молоді до актуальної проблеми нашого суспільства, проблеми насилля.

  Мета даного заходу розширити систему знань учнів щодо проявів насильства в учнівському середовищі, формування навиків відповідальної та безпечної поведінки, спонукання підлітків до пошуку шляхів захисту у небезпечних для них ситуаціях. Під час даного заходу з учнями було проведено анкетування, а також молодь розглядала ситуації в яких мала можливість ознайомитись з різними видами насилля, і знайти шляхи вирішення даної ситуації. 

Любов Панчук практичний психолог 

Хмельницького міського Центру 
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Тренінг «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед підлітків»

IMG-ee733ec977375611e076c575de80ea59-V  Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожність, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву шкільне цькування, а у міжнародній термінології – булінг.

  Саме з цієї актуальної проблеми сьогодення, фахівці із соціальної роботи Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 7 грудня 2017 р. провели профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед підлітків» у Теофіпольській  ЗОШ – гімназії з учнями 9 – 10 класів.

  Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини. Ознайомлення підлітків з поняттями «булінг»,  видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.

  З метою визначення ступеня агресивності, причетності до булінгу серед учнів проведено анкетування. На завершення заняття була прочитана притча про жорстокість, роздано буклети та листівки.

  Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів.

IMG-7a921873d2c4d563019d0f5391cbe404-VIMG-9fe5842c16582f9df18b68c4f8fd0baf-V P71207-115606P71207-115610 P71207-120415 P71207-122002

Теофіпольський районний центр

соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді

«СНІД – смертельна загроза людству!!!»

  1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день присвячений проблемі профілактики ВІЛ/СНІДУ. СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці ХХ сторіччя. У цей день по всьому світу люди висловлюють підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих та толерантного ставлення до них.

IMG_1865  Так, фахівцем із соціальної роботи Старосинявського ЦСССДМ Поліщук Людмилою Анатолівною проведено профілактичні заходи в навчальних закладах району. Метою проведення заходів цього дня – інформування шкільну молодь про проблему ВІЛ/СНІДу і, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.   Всім присутнім роздано плакати та буклети на відповідну тему.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Телефон Довіри 15-50

dovara2 (1)  В місті Хмельницькому працює Телефон Довіри 15-50. Цілодобово надаються консультації психолога. Якщо, Ви зіштовхнулись з певними питаннями, проблемами чи докорами сумління стосовно себе, та не знаходите відповідей – телефонуйте не вагаючись, адже саме від вас залежить майбутнє Вас та ваших рідних.

  Звернутися на Телефон Довіри можна за телефонами із стаціонарного 15-50 та з мобільного 067-133-15-50. Тут вас вислухають, підтримають і допоможуть.