Наслідки насильства щодо дітей.

  Захист дітей – справа, що стосується всіх нас. Свобода від насильства стане можливою лише в тому разі, якщо ми, дорослі, виконуватимемо свої зобов’язання перед дітьми та діятимемо згідно з цими зобов’язаннями.

  «Ненавиджу бути дитиною, ненавиджу, коли мене б’ють, ненавиджу, коли це сприймають як належне.» – це вислів десятирічного хлопчика.

  Насильство щодо дітей в одному разі не можна виправдати чи прийняти. Держава зобов’язана захищати всіх дітей від усіх форм насильства. Міжнародне правозахисне право засновано на повазі людської гідності кожної людини. Діти, як люди, повинні одержувати не менший захист ніж дорослі.

  Крайні форми насильства щодо дітей, у тому числі сексуальна експлуатація й торгівля людьми, найгірші форми дитячої праці викликали загальнонародний протест та одностайне засудження, хоча швидких рішень цієї проблеми все ще немає.

  Тому багато дітей повсякденно піддаються фізичному, сексуальному та психологічному насильству вдома, в школі та у громадах.

  Діти століттями незримо й мовчки страждали від насильства з боку дорослих. Зараз коли все більше розголосу набирають відомості про масштаби й наслідки насильства щодо дітей не можна змушувати більше чекати на ефективний захист, на який вони, безперечно, мають право. Лише невелика частка всіх актів насильства щодо дітей набирає розголосу та розслідується, і до відповідальності притягується лише незначна кількість порушників. Насильство замовчується через різні причини. У дуже малих дітей немає можливості повідомити про насильство. Діти часто бояться репресій з боку порушників або втручання органів влади: обидва наслідки можуть погіршити їхнє загальне становище. Іноді насильство щодо дітей скоюють самі батьки: іноді батьки зберігають мовчання, якщо насильство скоєне іншими членами сім’ї або впливовими членами громади чи суспільства.

  Наслідки насильства щодо дітей розрізняються за характером і суворістю. Проте коротко – та і довготерміновий резонанс насильства може бути руйнівним. Насильство в ранньому дитинстві може вплинути на мозок дитини, що тільки розвивається. Коли діти довго зазнають насильства як жертви, чи то як свідки насильства, це може зруйнувати нервову та імунну системи й призвести до соціальних, емоційних розладів, а також до поведінки, що може спричинити хвороби, травми та соціальні проблеми.

  Насильство може призводити до поведінки, яка створює ризик для здоров’я, такої, як зловживання наркотиками та передчасна статева активність. Пов’язані з цим проблеми з психічним здоров’ям та соціальні проблеми включають тривогу, депресивні розлади, падіння продуктивності праці, порушення пам’яті, агресивну поведінку. Наявна інформація показує, що економічна вартість насильства щодо дітей у глобальному та національному масштабах дуже висока.

  Хоча зобов’язання правового характеру покладаються на державу, всі прошарки суспільства та всі люди повинні засудити насильство щодо дітей, запобігати йому та вживати заходів для надання допомоги дітям – жертвам насильства. Ніхто з нас не зможе дивитися дітям в очі, якщо ми будемо й надалі заохочувати будь-які форми насильства щодо них і дивитися на ці явища крізь пальці.

  Тому я звертаюсь до постраждалих, якщо такі є, та очевидці скоєного, не будьте байдужі, давайте відсіч порушникам закону, звертайтеся у відповідні органи державної влади по допомогу. Одним з таких органів являється відділення соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Українських Козаків, 14. Тут вам завжди буде надана кваліфікована допомога. Можливі анонімні звернення за тел. 2-13-76.

  Хочу зазначити, що в нашому районі також проводилась щорічна акція «16 днів проти насильства» На базі навчальних закладів серед учнівської та студентської молоді проведено інформаційно-просвітницьку роботу в даному напрямку.

Завідуючий відділення соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді Чорноконь Віктор Васильович

Гра «Крок за кроком» (“Школа відповідального батьківства”)

120171108_133617  7 грудня 2017 року, з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та районної акції “Знати, щоб жити”, для випускників Вовковинецького інтернатного закладу Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участю волонтерів проведено гру «Крок за кроком».

  Гра сприяє набуттю учасниками комплексу знань та формуванню у них навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, зокрема, прийняттю виважених рішень, усвідомленню проблем ВІЛ/СНІД та інших наслідків ризикованої поведінки, виробленню власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя також формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ.

120171108_133755  Під час гри старшокласники отримали відповідь на питання, яким чином безвідповідальна поведінка сьогодні, впливає на якість життя вцілому і кожну його сторону зокрема: емоційний стан, професійну реалізованість, матеріальний стан, наявність друзів, стосунки в сім’ї, здоров’я дітей тощо. Головне, молоді люди таки дійшли до висновку, що нехтування проблеми поширення ВІЛ не усуває саму проблему. І час вчитися жити у світі, в якому існує ВІЛ.

Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рамках акції „16 днів проти насильства” було проведено вуличну акцію „ СТОП насильство”.

насильство  07.12.2017 року Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рамках акції „16 днів проти насильства” було проведено вуличну акцію „ СТОП насильство”. Під час акції працівники центру розповідали мешканцям Летичева як захистити себе та близьких, уникнути сімейного неблагополуччя і вберегтись від насильства.

  Також протягом акції було розповсюджено буклети та інший інформаційний матеріал стосовно насильства щодо жінок та насильства в сім`ях.

 

У місті Кам’янці-Подільському триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

сім'я  У рамках акції «16 днів проти насильства» спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели профілактичну роз’яснювальну роботу з попередження насилля у сім’ях, які перебувають у полі зору Центру.

  Членам сімей був роз’яснений алгоритм дій у разі виникнення насильства або його реальної загрози. Особлива увага була приділена шляхам уникнення насильницьких дій, можливості попередження виникнення конфліктів та конструктивним шляхам їх розв’язання – адже набагато безпечніше уникнути конфлікт, ніж переживати його наслідки, що можуть призвести до непередбачуваних ситуацій.

  Також, члени сімей отримали інформаційні буклети, що містять витяги із чинного законодавства з питань протидії насильству, детальну інформацію щодо заходів, які потрібно вжити для власної безпеки у разі можливого насильства, та іншою важливою інформацією.

Цільове використання державної допомоги при народженні дитини на контролі фахівців Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

sots-vyplaty  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

  Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівниками Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

  У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру. В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги консультування та профілактики, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, догляду та вихованню дітей.

  До відома, виплата допомоги припиняється у разі:

– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

– відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

– нецільового використання коштів і незабезпечення  отримувачем допомоги належних  умов  для  повноцінного утримання та виховання дитини;

– відібрання дитини  в  отримувача  допомоги  без позбавлення батьківських прав;

– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі  виконання  покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

– смерті дитини;

– смерті отримувача допомоги; 

– виникнення інших обставин.

  Також у разі, якщо одноразова допомога при народженні дитини оформлена за місцем реєстрації, але сім’я тривалий час за даною адресою не проживає і перевірити цільове використання коштів немає можливості, виплата допомоги припиняється.

  Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені  обставини,  за  рішенням  органу,  який призначив допомогу.

  Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини не є кінцевим, і виплату допомоги можуть відновити (крім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно особисто звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги до Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради з письмовою заявою.

  Станом на 05 грудня 2017 року фахівцями із соціальної роботи Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено 817 вибіркових обстежень сімей з метою контролю за цільовим використанням допомоги при народженні дитини, 28 сім’ям припинено виплату державної соціальної допомоги у зв’язку із відсутністю заявника за місцем реєстрації та неможливістю здійснити перевірку.

  Відповідно до плану роботи Центру перевірки будуть проводитися і надалі.

 

За інформацією Хмельницького міського Центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді