Як навчити дитину засинати самостійно

9-31
Дитина не хоче лягати спати – часто батьки зіштовхується з такою проблемою. Вкладання затягується на довгі години, що відображається на нервовій системі обох. Чому дитина не хоче спати і що робити в таких випадках.
Сон — це невідоме
Для маленької дитини сон – це невідомий, часто лякаючий стан. Батьки допомагають  їй подолати цей страх і відчути себе в безпеці, дозволяючи заснути у себе на руках або постійно будучи поруч. Така «прив’язка» сну до людини скоро стає пасткою, як для самого малюка, так і для його батьків. Адже ледь мама або тато виходять з кімнати, почуття безпеки зникає!
Вміння засинати — навик
Тим часом, будь-яка здорова дитина старша 6 місяців, у якої немає неврологічних проблем, здатна заснути сама і проспати 5-7 годин, не прокидаючись. Уміння засинати самостійно – такий же навик, як і ходіння або володіння столовими приборами. Він не з’являється сам по собі, йому теж потрібно вчитися!
Своє спальне місце
Перші місяці дитячий сон складається переважно з довгої фази швидкого сну, коли малюк бачить сновидіння, і короткого глибокого сну. Разом вони складають цикл довжиною в 40-45 хвилин, при зміні яких дитина прокидається. Головне завдання батьків в цьому віці – зберігати стабільні умови навколо малюка. Якщо дитина заснула на руках, то прокинувшись між циклами, вона злякається, виявивши себе в іншому місці. Саме тому так важливо, щоб у дитини з народження було своє спальне місце.
Перезбудження.
Дуже часто причиною небажання дитини засинати може служити перезбудження. Це трапляється через надмірно активних дії у другій половині дня, перегляд мультфільмів або ігор на планшеті. Щоб дитину було легше вкласти, обирайте більш спокійні розваги перед сном, а також не дозволяйте дивитися мультфільми безпосередньо перед відходом до сну. Телевізор допустимий не менш, ніж за годину до сну.
“Вікно в сон”
Ви, напевно, не раз помічали, що дитина тре очі. Але через певні причини не укладали її в цей час спати: треба було ще її погодувати, покупати, вона начебто активно продовжувала грати, ви були зайняті і т.д. В результаті ви пропускаєте найбільш сприятливий момент для укладання і потім – “місія нездійсненна”. Засічіть час, коли малюк починає терти очі і робіть все можливе, щоб укласти його саме в цей період. Так ви заощадите собі нерви і не зробите зайвих хвилювань своєму чаду.
Низька активність
Ще однією причиною небажання дитини відправлятися в ліжко може бути занадто низька активність протягом дня. Наприклад, через погану погоду ви не гуляли на вулиці. В результаті малюк недостатньо набігався і награвся, словом не втратив належної кількості енергії, і вона у нього в надлишку. В ідеалі дитина повинна втомлюватися настільки, щоб проблем укладанням у вас не було. При цьому заняття бажано підбирати різнобічні, знижуючи плавно активність до вечора.
Потреба в мамі.
Іноді діти відмовляються засинати, бо їм не вистачає мами. Можливо, ви недостатньо часу приділяєте дитині через свою роботу або з інших поважних причин. Тому малюк таким чином вимагає від вас уваги. З мамою він заспокоюється і засинає легше.
 Інші фактори.
Найбільш поширеними факторами, коли дитина складно засинає також можуть бути: спека, холод, голод, прорізування зубів, кольки. Використовуйте допоміжні заспокійливі засоби: м’ятний чай, теплу ванна з лавандою. Спостерігайте за своєю дитиною. Огорніть її любов“ю та піклуванням і солодких вам снів.

Співпраця трьох центрів

   нарада13 серпня у м. Кам’янці-Подільському відбулася тристороння нарада керівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун), Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області (начальник – Віктор Бобровський) та Державного закладу «Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги» (директор – Алла Андрейчак). Учасники констатували, що погіршення соціально-економічного становища сімей в умовах карантину та вимушена самоізоляція збільшують ризики загострення в суспільстві таких проблем, як вживання алкоголю та наркотичних засобів, що у свою чергу призводить до неналежного виконання батьками своїх обов’язків, домашнього насильства, скоєння правопорушень та злочинів. Тому на сьогодні варто посилювати взаємодію закладів, що сприятиме мінімізації негативних наслідків вказаних проблем для кожної конкретної сім’ї, людини. Адже дієва співпраця центрів надає можливість прискорити процеси надання необхідної підтримки та допомоги на шляху виходу із тієї чи іншої складної життєвої ситуації. Також, керівники центрів обговорили умови та можливість перебування у обласному центрі соціально-психологічної допомоги сімей та осіб з Кам’янця-Подільського, які мають на це право, в умовах карантину.

До відома : Державний заклад «Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги» надає соціальні послуги особам віком до 35 років або сім’ям із дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі, через вчинення домашнього насильства. Заклад надає психологічну, соціальну, медичну допомогу з можливістю тимчасового проживання терміном до 90-та днів. Заклад розрахований на 10 ліжко-місць, а також 20 місць денного стаціонару. Протягом 2020 року Центром СССДМ до центру СПД було направлено 3 матері з дітьми, які стали жертвами домашнього насильства.

 

Деякі питання захисту дітей

    вебинарСпеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради долучитися до перегляду вебінару з питань реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 586 „Деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.вебинар 1

Під час вебінару зверталась увага на сфери дії постанови, а також на особливості розгляду звернення батьків або інших законних представників щодо зарахування дітей на цілодобове перебування до інституцій, процедури зарахування дитини на цілодобове перебування, зміни умов утримання та перебування дитини в інституції.