Гості студії: Мар’яна Любецька – директорка Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Наталя Гринишин – менеджерка проєкту «Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю в Україні»
Архів за 18.09.2020
Відкриття виставки « Очікування Vs Реальність» у Хмельницькому
Популярні
З нагоди відзначення в області Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Міністерством соціальної політики України у співпраці з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні, Представництвом МОМ в Україні – Агентством ООН з питань міграції, Громадською спілкою “А21 Україна” 17 вересня 2020 року у Хмельницькому біля кінотеатру ім. Т.Шевченка відбулось відкриття виставки інсталяцій «Очікування vs Реальність».
В заході взяли участь працівники Департаментів соціального захисту населення, освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації, обласного та міського центрів соціальних служб, студенти та волонтери з соціальної роботи.
Тетяна Власюк, директор Хмельницького обласного Центру соціальних служб в своєму виступі звернула увагу присутніх на Закон України «Про протидію торгівлі людьми», де центри соціальних служб відносяться до закладів допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми для надання соціальних послуг з метою забезпечення реалізації прав передбачених цим Законом. У Хмельницький області 30 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. В данний час на обліку Хмельницького міського центру соціальних служб перебуває троє осіб як такі, що постраждали від торгівлі людьми. Двоє знаходяться під соціальним супроводом Центру.
Також вона розповіла присутнім, що сьогодні багато українських громадян отримують пропозиції працювати або навчатись за кордоном. На жаль, не завжди такі пропозиції закінчуються на користь наших людей – їх продають як товар. Треба кожній людині, яка збирається їхати з України знати, що Україна офіційно підписала договори про соціальне забезпечення тільки з такими країнами , як Болгарія, Польща, Чехія, Португалія та країнами Прибалтики.
Ми доносимо до Вас цю інформацію, тому що хочемо, щоб Ви знали: у кожного є свої права і кожен охороняється законами. Свобода є фундаментальним правом кожної людини.
Метою даної інсталяції є підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, інформування громадян про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми,її основні форми та способи втягнення в експлуатацію, з особливим акцентом на трудову експлуатацію. Тут зібрані реальні історії постраждалих українців і українок, які в пошуках кращого життя і заробітку зважувалися на ризиковані пропозиції ненадійних роботодавців і потрапляли. до небезпечних ситуацій, в тенета торгівлі людьми. Це чудова нагода привернути увагу мешканців і гостей місто Хмельницького до проблеми торгівлі людьми.
23 вересня експозиція продовжить мандрувати Україною та переїде у Вінницю.
Ефект Пігмаліона
На відміну від попередніх ефектів, цей психологічний трюк отримав назву від імені вигаданого персонажа – міфічного скульптора, який своєю увагою і любов’ю зміг оживити статую.
Вперше з ефектом Пігмаліона зіткнувся психолог Роберт Розенталь, який вивчав успішність школярів молодших класів. Він провів цікавий експеримент: на початку року показав вчителям список тих учнів, які нібито продемонстрували дуже високі результати в тестах інтелекту. В кінці року виявилося, що саме ці школярі стали кращими учнями в класі, здавши іспити на «відмінно». Очікувано? А ось і ні. Справа в тому, що Розенталь вибирав прізвища «геніїв» випадково, без прив’язки до їх реального IQ. Кращими цих учнів зробили викладачі, які щиро вірили, що перед ними по-справжньому талановиті діти.
Вчителі вірили, що діти – маленькі генії і діти дійсно продемонстрували приголомшливі результати.
Висновок: чекай від людей хорошого і зможеш запустити «власне пророцтво». Особливо добре ефект Пігмаліона проявляється на власних дітях і на нас самих: ті, хто вірить, що гідний більшого, дійсно це більше отримують. А у що вірите Ви?
кінець