Участь у тренінгу “Психологічна допомога населенню, постраждалому внаслідок конфлікту”

Популярні

тренінг обсє-00110-12 листопада у м. Києві відбувся заключний регіональний тренінг: “Організація психологічної реабілітації населення, постраждалого внаслідок конфлікту” для територіальних органів Мінветеранів із залученням регіональних, районних представників соціальних служб. Участь у тренінгу взяла психолог Хмельницького обласного центру Людмила Терпяк. Під час заняття учасники  знайомились з:

– світовим досвідом та вітчизняними успішними практиками надання психологічної допомоги  ветеранам;

– принципами та етапами надання психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок конфлікту, зокрема завданнями психосоціального супроводу;

– особливостями медико-психологічної реабілітації ветеранів на досвіді Державного закладу «Госпіталь ветеранів війни «Лісова поляна» Міністерства охорони України;

– особливостями роботи мультидисциплінарних та міждисциплінарних команд  в реабілітаційній практиці;

– причинами і попередженням суїцидальної поведінки, медико-соціальними особливостями наслідків мінно-вибухової травми;

– опануванням навичок надання психологічної допомоги у кризових ситуаціях;

– проєктами Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, спрямованими на організацію психологічного супроводу населення, постраждалого внаслідок конфлікту; 

– історією, проблемами та перспективами становлення системи психологічної реабілітації ветеранів в Україні.

Також відбувся обмін досвідом  з колегами,  розглянуто окремі складні кейси на основі мультидисциплінарного підходу, визначено виклики, що стоять перед психологічною реабілітацією та соціалізацією ветеранів, шляхи їх подолання.

Співбесіда з роботодавцем

 125302672_697201064253146_6285675347019735624_n12 листопада провідним психологом Центру соціальних служб Кравчук Аллою спільно з провідним фахівцем відділу активної підтримки безробітних Хмельницького міського Центру зайнятості населення Семенюк Валентиною проведено семінар та проговорено з учасниками вимоги до співбесіди з роботодавцем. Також були розглянуті факти з психології, які стануть в нагоді на співбесіді. Тему “Співбесіда з роботодавцем” обговорювали в Zoom платформі з особами ,які знаходяться в пошуках роботи.

Як зберегти стосунки: поради для закоханих

1000_545_1587975965-7358За останні роки наша країна стала однією із лідерів в Європі за сумною статистикою розлучень. В середньому щороку у співвідношенні до кількості укладених шлюбів розлучається майже 50% сімей.
До 60% розлучень припадає на молоді сім’ї. Серед пар, які живуть в громадянському шлюбі – статистика ще гірша. Через певний проміжок часу рано чи пізно розлучається близько 90% таких пар.
Пік розлучень припадає на перші роки подружнього життя. Особливо критичними є період від 3-х місяців до півтора року сімейного життя. Найчастіше серед причин розлучень є – алкоголізм когось із пари, раннє батьківство та фінансові проблеми. Також частими приводами для розриву подружніх стосунків бувають побут та інтимне життя.
Дослідження показують, що в успішних подружжях набагато більше позитивного, ніж негативного спілкування. Якщо у стосунках занадто багато критики, вимог, образ, недомовленостей, накопичення невдоволення і подібного негативу – будуть страждати обоє. Тому важлива насамперед комунікація. Адже байдужість до потреб іншого і концентрація лише на власних цілях є згубними для шлюбу.
Наступний пункт може видатись очевидним, проте, як свідчить реальний стан справ у сім’ях чи парах і в ньому є суттєві проблеми. Отримувати задоволення від досягнень один одного і щиро захоплюватися цим. Парадоксально, та саме невміння щиро радіти за успіхи коханої людини, або навіть заздрити чи перешкоджати їй – не така вже й рідкість.
Компроміс і співпереживання – важливі засади успішного шлюбу
Іншою характеристикою їх – є співпереживання. Ви повинні зрозуміти точку зору іншої людини, поставивши себе на її місце. Люди більш схильні добре відчувати себе в шлюбі, якщо їхній партнер вміє співпереживати. Тому пам’ятайте, діалог ніхто не відміняв. Як і критику. Проте, критика завжди має бути конструктивною.
Коли дві людини щиро присвячують себе шлюбу, у них, значно більше шансів зберегти тривалі і теплі відносини. Це означає іноді жертвувати своїми власними уподобаннями на благо іншого. Проте, краще коли у вас вийде такі поступки вважати щирим безкорисним вчинком, аніж жертвою, за яку ви потім вимагатимете свої дивіденди у зворотньому напрямку, чим тільки погіршите взаємини.
Намагатись змінити партнера – погане рішення
Однією з найбільш основних характеристик здорового шлюбу є прийняття одне одного. Коли кожен з партнерів відчуває, що інша людина приймає його таким, як він є. Можливо, найважливішим компонентом успішного шлюбу, окрім, звичайно любові – є повага один до одного.
Варто пам’ятати – любов, як і все інше в житті – не стоїть на місці. На кожному новому етапі виникають нові потреби, а з ними і проблеми. Проте, значно легше їх долати разом, як спільники. Тоді такі проблеми перетворюються всього лиш на обставини, або й того краще взагалі на пригоди, які й формують вашу спільну пам’ять і пишуть історію саме вашого кохання.
Автор:Фахівець із соціальної роботи –  Закорчевна  Альона

Мами, невеличка вечірня практика для вас від дитячого психолога Світлани Ройз

 IMG_20201111_152440_276Перед сном ми з донькою балакаємо. З сином такі розмови називалися «шепотунькі» — тихе шепотіння про важливе. Я придумала для нас з дочкою «практику», щоб самій зрозуміти, що відбувалося з нею за день, і допомогти їй або зафіксувати в пам’яті, або «розрядити» те, що важливо.
Ми відповідаємо на питання:
«А що з дня запам’ятали твої очі?»
«А що запам’ятали вушка?»
«А що запам’ятав ніс?»
«А що запам’ятали думки»?
«А що запам’ятав мову (смак)?»
«А що запам’ятали ручки-ніжки?»
«А що б ти хотіла взяти з собою в наступний день?»
(Або в чому була перемога дня).
«А якби можна було змахнути чарівною паличкою і щось в цьому дні змінити — як би ти змінила?»
Якщо в пам’яті залишилося щось негативне, я прошу показати «розмір» ручками або поставити оцінку від 1-5. У разі якщо заряд негативу великий (4-5) — ми можемо перетворитися в чарівників, режисерів, художників, і уявити, що можна було б змінити. Чи можемо пограти в карикатури, змінюючи так, щоб було смішно, додати деталей.
Наше завдання — не стерти досвід, не позбавити дитину важливого досвіду, а зробити його стерпним або дати підтримку.
Важливо, що би дитина не говорила, — утриматися від будь-якої критики і взагалі оцінок. І починати говорити самим. Ми проходимо по всіх каналах сприйняття, даючи ресурс і відразу впливаючи на той складний досвід, який може вплинути на майбутнє.
Нехай ваші дні будуть наповнені тим, що хочеться зберегти