Радійте життю тут і тепер

imagesЩоб радіти життю, потрібно не думати про минуле чи майбутнє, а звертати увагу на те, що вас оточує прямо тут і зараз.
Людина може бути щасливою тільки зараз і тут. Спогади і мрії – це всього лише компенсація відсутнього на теперішню хвилину щастя. Якщо ви хочете по-справжньому радіти життю, навчіться отримувати хороше від світу тут і зараз.
Гуляючи по парку, прислухайтеся до співу птахів, тепла сонячних променів, тиші або шуму міста. Перебуваючи вдома, порадійте тому, що ви перебуваєте в безпеці, затишку, теплі.
Практично всі люди стикаються з проблемою того, що вони не відчувають радість життя, а їх серце перестало випромінювати щастя. У дитинстві ніхто не замислюється про те, що потрібно радіти, як це робити і що таке щастя. Будучи дітьми, ми просто жили, раділи. Але стаючи дорослими, всі ніби забувають, що таке щастя і як потрібно радіти.
Слід зрозуміти, що життя не може складатися лише з позитивних і яскравих фарб. Необхідно вчитися не бігти від болю, не протистояти йому, а пережити ту ситуацію яка склалась. Адже якщо ви будете знати, що таке смуток, ви зможете відчути і радість. Якщо навчитеся переживати біль, зможете переживати та щастя.
Не слід бігти від протилежного боку щастя, адже тоді ви не зможете дізнатися її реальну сторону. Люди дуже часто закривають свої серця, коли потрапляють в неприємні ситуації і відчувають біль. Але саме небажання пізнати біль призводить до відсутності можливості пізнати щастя. Діти відчувають і те, і інше, розуміючи, що таке коли добре і що таке коли погано. А дорослі люди, пам’ятаючи свій життєвий досвід, бояться знову пізнати погане, намагаючись отримувати лише хороше.
У цьому весь секрет: якщо ви боїтеся випробувати біль, значить, ви ніколи не відчуєте щастя. Ваше серце закрите – і воно закрито не тільки від болю, але і від щастя. Якщо немає одного, тоді немає і іншого. Ви зможете радіти і відчувати щастя, якщо навчитеся відчувати біль. Ваше серце повинно бути відкритим. Але тоді знайте, що крім позитивних емоцій, вам доведеться пережити і негативні емоції.
Радість – це стан всередині людини, а не емоція, яка повинна керувати навколишнім світом. Безсумнівно, людина радіє і веселиться, коли навколо цьому сприяють всі обставини. Однак стан радості можна у себе розвинути: для цього пропонується навчитися мислити позитивно, бачити світ в яскравих фарбах і помічати хороше навіть у поганому. Багато з нас щосили намагаються навчитися радіти життю.
Але істина полягає в тому, що існують способи насолоджуватися життям, що вимагають лише зміни наших поглядів і коригування нашого звичної поведінки. Зрозумійте, що щастя йде зсередини Вам важливо зрозуміти, що ваше щастя не залежить від інших людей або зовнішніх обставин. Ви повинні спочатку стати щасливими, і лише потім спрямувати свій погляд на навколишній світ.
Пізнайте себе, провівши якийсь час на самоті. Зробіть те, що допоможе вам розслабитися і зосередитися на своєму тілі і розумі.
Здійсніть пішу прогулянку на свіжому повітрі, пройдіться по магазинах, прийміть ванну, послухайте якусь нову музику, випийте келих вина, подивіться своє улюблене шоу. Згодом все зміниться.
Автор: Фахівець із соціальної роботи Клепас Оксана

Осіння депресія

depressiya-simptomyЦього року, замість того, щоб стати жертвою сезонної депресії, спробуйте щось нове, щоб залишатися задоволеними та захищеними у міру зміни погоди. Якщо подих осіннього повітря, погляд на різнобарвне листя викликають у вас сумні та розгублені почуття, ви не самотні.
Коли світловий день скорочується, а погода переходить з літа на осінь, багато людей відчувають депресію та занепокоєння. «Сезонна депресія», яку часто називають сезонним афективним розладом – це депресія, яка виникає щороку в один і той же час, як правило, починаючи з осені, посилюючись взимку і закінчуючи навесні.
Оптимісти стверджують, що найкращий спосіб уникнути пригніченості та відчуття безпорадності – навчитися, попри все, радіти життю: проводити більше часу з рідними та друзями, частіше гуляти на природі, зайнятися спортом або іншими цікавими справами. Адже якщо життя буде активним і насиченим, то в ньому не залишиться місця для депресії.
Певна річ, проблеми самі не вирішуються, але не панікуючи і тверезо мислячи, набагато ефективніше шукати вихід зі складної ситуації. Не останню роль у цьому відіграє також внутрішній стан. А тому, щоб морально легше пережити кризові явища, частіше нагадуйте собі, що це – не кінець світу, і неприємності колись закінчаться, так як і осінь.
Красиві образи та спогади про літо, теплий одяг, барвисті дерева, свіже прохолодне повітря та затишні посиденьки – також частина різнобарвної осені. І цей період може бути чудовим, якщо ти не будеш нудьгувати, а робити такі речі, як:
Хапай друзів в оберемок і — гуляти, гуляти, гуляти! Складіть новий маршрут прогулянки місцями, де раніше не були. Побачиш, скільки позитиву і вражень залишать такі походи.
Якщо Ти не боїшся дощової погоди, це заняття точно для тебе. Ти коли-небудь гуляв під дощем? Якщо ні, тоді цієї осені обов’язково включи цей пункт у список осінніх справ. А щоб не намокнути, візьми з собою яскраву парасольку — вона не тільки захистить тебе від дощу, але й зробить день барвистішим. Ну і, звісно ж, не варто забувати про теплий одяг.
Тільки уявіть, що ви будете відчувати, коли після прогулянки по осінньому лісі повернетеся додому з кошиком опеньків, підберезників або благородних білих грибів. Золотий килим з листя, вкривають ще зелену траву, червоні острівці з ягід на лісових галявинах, різнокольорові крони дерев, крізь які пробиваються несміливі сонячні промені, подув останнього теплого вітерця, «концерт» з пташиних голосів – така прогулянка подарує море задоволення!
А також восени потрібно починати готуватися до Нового року. Адже скільки ж справ попереду! Потрібно підібрати подарунки близьким, придумати подарунок собі, скласти список бажань, які потрібно загадати в Новий рік, написати листа Дідові Морозу.
 Живіть і радійте життю! Наповнюйте кожен день глуздом, проживайте з любов’ю і згадуйте з вдячністю! Щасливої вам осені!
Автор. Фахівець із соціальної роботи Закорчевна Альона

Бути поруч з людьми

0-02-0a-017716dd08991e3764957612519546ed12ba753021008ff18c7beec0d04f6015_full23 листопада тему “100 цілей” обговорювали в Zoom платформі з особами ,які знаходяться в пошуках роботи. Провідний психолог Хмельницького міського Центру соціальних служб Кравчук Алла спільно з провідним фахівцем відділу активної підтримки безробітних Хмельницького міського Центру Зайнятості Семенюк Валентиною провели семінар та проговорили з учасниками , що таке ціль, яка відмінність цілі від мрії. Також розглянули практичні вправи, які дозволять досягти поставлених цілей.

 

Діти – це любов, що стала зримою

FB_IMG_160607887046020 листопада Всесвітній день дитини. Свято проголошене Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 1954 році. Щороку воно святкується 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Всесвітній день дитини покликаний нагадати про крихкість дитинства і дітей, про те, наскільки вони цінні для нас. Слід пам’ятати, що дитинство – найніжніший та найщасливіший час у житті кожної людини, тому кожен день має бути наповненим новими відкриттями, посмішками, радістю, гарним настроєм та пригодами.Point Blur_Nov242020_135616

20.11.2020 року спеціалістами відділу соціальної роботи ВК Полонської міської ради ОТГ було проведено захід до дня дитини на тему: « Діти – це любов, що стала зримою». З однією із сімей, яка опинилась у складних життєвих обставинах було проведено заняття з елементами гри, метою якого є виявлення проблемних питання, що стосуються дітей, та знаходження шляхів їх вирішення. По завершенню заходу діти отримали символічні подарунки і фрукти.