В приміщенні Хмельницького обласного центру соціальних служб відбувся дводенний тренінг для психологів. Учасниками заходу було прослухано лекцію про «Медіацію». Це є альтернативна форма вирішення конфлікту за участю третьої нейтральної сторони медіатора, який допомагає сторонам дійти взаємного рішення. Основною ідеєю медіації є урахування інтересів та потреб кожної сторони. Ці знання допоможуть психологам у вирішені конфліктних питань під час консультування.
Архів за місяць: Березень 2021
На контролі належний догляд за дітьми
Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей та сектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції взяли участь у рейді. Працювали з метою запобігти дитячій безпритульності та перевірити чи забезпечують батьки належний догляд за дітьми, їхнє харчування, проведення дозвілля під час канікул.
Фахівці відвідали 14 сімей, у яких виховуються шістнадцятеро дітей. Одного з батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання обов’язків щодо виховання дитини.
Батькам наголошено на необхідності покращення умов для проживання дітей та про відповідальність за їхнє виховання.
Бути поруч
В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.
Спільні дії з надання соціальних послуг
25 березня, відбулася робоча зустріч спеціалістів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) із працівниками сектору ювенальної превенції КП РУП (начальник – Роксолана Семірякова), поліцейським офіцером громади Дмитром Ільїним та дільничним офіцером поліції Валентином Кулачком.
Під час зустрічі учасники напрацювали механізм співпраці між спеціалістами щодо надання послуг сім’ям/особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Також, розглянули конкретні випадки в сім’ях, які потребують злагоджених дій обох структур.
Продовжуємо навчання для спеціалістів із соціальної роботи які здійснюють соціальний супровід прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу
Популярні
24 березня 2021 року на базі Хмельницького обласного центру соціальних служб розпочато дводенне навчання для спеціалістів/фахівців із соціальної роботи щодо здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, що передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2004 року №564-565.
На початку навчання директор Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк звернулась до присутніх слухачів щодо обов’язкового здійснення супроводу сімей опікунів та піклувальників, які відповідно до чинного законодавства мають обов’язково отримувати соціальну послугу соціального супроводу в родину дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування, для полегшення процесу адаптації та за рік до виходу дитини з-під опіки/ піклування, для підготовки її до самостійного життя.
Програма семінару буде реалізована фахівцями-тренерами обласного центру соціальних служб : заступником директора центру Наталією Мельник та начальником відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталією Гонтою і передбачає низку навчальних тренінгів під час, яких слухачі обговорять сімейні форми влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування в Україні та розглянуті питання:
- Особливості здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу в умовах адміністративної реформи;
- Співпраця служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи територіальних громад щодо здійснення соціального супроводу прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;
- Здійснення оцінки потреб дитини як основа формування плану соціального супроводу;
- Допомога прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу у подоланні почуття втрат;
- Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки;
- Особливості стосунків прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу з біологічною родиною прийомних дітей. Роль спеціалістів соціальних служб у налагодженні якісних взаємостосунків;
- Формування справи соціального супроводу, планування супроводу, документування наданих послуг.
На при кінці навчання будуть проведені підсумки та вручені сертифікати для спеціалістів територіальних громад, які здійснюють соціальний супровід прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.
Хмельницький обласний центр соціальних служб продовжує інформувати населення про сімейний патронат
Популярні
Сьогодні, 24 березня 2021 року відбулась ZOM –конференція з шукачами роботи, які стоять на обліку в Хмельницькому міському центрі зайнятості .Про послугу патронату детально розповіла спеціаліст Хмельницького обласного центру соціальних служб з патронату Людмила Терпяк. За її словами: «Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування».
Послуга патронату передбачена Постановою КМУ від 16.03.2017 року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями, якщо:
є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);
сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;
стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
є позитивний досвід виховання власних дітей;
відсутня судимість;
один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.
Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання. Зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів, кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року — 2 189 гривень, з 1 липня — 2 294 гривні, з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).
За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.
Надаємо послуги
Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проводить дистанційне та онлайн консультування з психологічних, юридичних та соціальних питань.
✅ консультуйтесь з нами за нашим робочим телефоном (03849) 9-14-29;
✅ пишіть на нашу електронну адресу kpmcsssdm@ukr.net;
✅ консультуйтесь з нами на нашій фейсбук сторінці або вайбер.
Консультування спеціалістами Кам’янець-Подільського міського Центру здійснюється через вайбер (відео консультування) або месенджер (консультування через листування) з 10.00 по 13.00. У разі появи потреби у консультуванні напишіть нам приватне повідомлення на нашу сторінку в Фейсбуці за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/ з зазначеним видом та бажаним часом консультування. Решта деталей наші спеціалісти узгодять з вами у форматі приватних повідомлень.
ЧОМУ ОДИН СЕАНС У ПСИХОЛОГА НЕ ДОПОМОЖЕ?
Чому не варто бити свою дитину?
Продовжуємо інформувати населення про нову форму сімейного виховання – патронат
Популярні
За словами Наталії Валентинівни: «Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування».
Послуга патронату передбачена Постановою КМУ від 16.03.2017 року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями, якщо:
є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);
сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;
стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
є позитивний досвід виховання власних дітей;
відсутня судимість;
один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.
«Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання», – зазначили в службі зайнятості. Додали, що зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів, кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року — 2 189 гривень, з 1 липня — 2 294 гривні, з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).
За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.