Гарний досвід з надання послуг мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій

IMG_20210301_101232В 2019 році Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) спільно з Міністерством у справах ветеранів України, Міністерством соціальної політики України, органами місцевого самоврядування та УФГЗ виступили з ініціативою і запустили пілотну модель надання послуг мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.   

Шість мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин надають психо-соціальні послуги в міській і сільській місцевості Київської та Миколаївської областей.

Впродовж 2020 року зазначені мобільні бригади надали сімейну психологічну підтримку, соціально-психологічну допомогу в адаптації та відновленні власного емоційного стану, соціальних і родинних зв’язків, сприяли в лікуванні та санаторній реабілітації, працевлаштуванні, оформленні документів, пільг, соціальних виплат, земельної ділянки та з питань домашнього насильства 6 025 учасникам бойових дій АТО/ООС; 3 338 членам родини учасників бойових дій АТО/ООС; 139 чинним військовослужбовцям.

1 березня 2021 року відбулась  Zoom конференція «Практика, досвід роботи та перспективи надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин» в рамках проекту : «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі».IMG_20210301_101210

В роботі підсумкового форуму взяла участь практичний психолог вищої категорії Хмельницького обласного центру  Людмила Терпяк . Організаторами  даного заходу є Фонд ООН у народонаселення в Україні та Міжнародний Благодійний Фонд  «Українська фундація громадського здоров’я». Під час даного заходу відбулась презентація кращих практик та досвіду щодо надання соціально- психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин в Україні, в тому числі у форматі діяльності мобільних бригад та за принципом «рівний-рівному»

На Хмельниччині протягом 2020 року до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   та фахівців із соціальної роботи області надійшли повідомлення або самостійно звернулися 1278 сімей/осіб, які беруть або брали участь в АТО. В 832 сім’ях проведено оцінку потреб, під соціальним супроводом 48 учасників АТО.

За 2020 рік системою центрів соціальних служб надано послуг:

– психологічну допомогу отримали  562 сімей/осіб;

– юридичну допомогу надано 299 сім’ям/особам;

– працевлаштовано 9 осіб;

– влаштовано до закладів освіти 3 особи;

– гуманітарну допомогу 173 сім’ї/особи;

– соціальна адаптація 329 сімей/осіб

– організовано лікування для 138 сімей/осіб;

– організовано оздоровлення для 96 сімей/осіб;

– допомогу в оформленні/відновлення документів отримали 743 осіб;

З метою психологічної підтримки військовослужбовців, які беруть або брали участь в АТО на Сході України проводяться зустрічі у військових частинах, на базі ЦСССДМ, військових госпіталях з учасниками АТО.

Спеціалістами та психологами ЦСССДМ розроблено пам’ятки та дорожні карти щодо їх соціального захисту, пільг, соціальної та психологічної адаптації, подоланні психологічних травм та реабілітації учасників АТО. Дані пам’ятки та карти розповсюджуються по сільських та селищних радах, закладах охорони здоров’я, управліннях соціального захисту населення, центрах зайнятості, надаються при індивідуальних та групових консультаціях.

 

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

1 (4)На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради розглянули тринадцять питань в інтересах дітей. Серед них – подання шкіл, інформація Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і районного управління поліції, заяви батьків.

Рішенням комісії шістьох дітей взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах. Одну матір буде притягнуто до адміністративної відповідальності. Щодо іншої – доцільно вирішувати питання про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав. Двох батьків попереджено про відповідальність за виховання та навчання дітей. Усі родини залишено під супроводом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.