Булінг – це поширена проблема в сучасному суспільстві

IMG-9c5bde6a3bc3f1832cd54d8e6320f0cb-VБулінг – це поширена проблема в сучасному суспільстві, і найгостріше вона постає в освітньому середовищі, негативно впливаючи на розвиток особистості дитини і на формування її системи цінностей. 

Саме тому 18 лютого на базі НВК №10 психологом Хмельницького міського  Центру соціальних служб Каритун О.А. для учнів 3-го класу було проведено бесіду на тему: “Як можна протистояти булінгу”. IMG-c78387e3447879065eb5b236da22c14e-VМетою заходу було сформувати в учнів уявлення про проблему булінгу й жорстокості та розробити навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій. Учасники створювали власні правила боротьби з буллерами та розробляли шляхи виходу із ситуації. А на завершення створили колаж правил та розмістили у своєму класі для нагадування іншим та собі що булінг це не вирішення проблеми, а приниження співбесідника!

 

Не будьте байдужими до ветеранів війни

IMG-d35bb69769b37a168422561cb966f915-VЯк тільки ми зрозуміємо, що  кожна людина в певній мірі приймає участь у соціальній адаптації ветеранів, ми підкреслимо, що зробили краще не лише для них і їх сімей, а і для суспільства в цілому.

1 березня 2021 року відбулась підсумкова Zoom конференція «Практика, досвід роботи та перспективи надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин» в рамках проекту : «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі». 

Метою зустрічі стала  презентація кращих практик та досвіду щодо надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин в Україні, в тому числі у форматі діяльності мобільних бригад та за принципом «рівний-рівному».IMG_20210301_145700_138

В роботі підсумкового форуму взяли участь провідні психологи  Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каритун Оксана та Коцюк Олександра. Учасники мали змогу почути практичний досвід з надання послуг мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій та ознайомитися з можливостями повноцінної соціальної та психологічної підтримки ветеранів війни.

 

Що таке патронатні сім’ї та навіщо це потрібно

зображення_viber_2021-03-01_14-27-22В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Спеціалісти відділу соціальної роботи з населенням виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ провели інформаційні заходи зі старостами, діловодами старостинських округів Полонської ОТГ на тему «Що таке патронатні сім’ї та навіщо це потрібно».

Метою заходу було: ознайомлення із деякі питання здійснення патронату над  дитиною, освоєння поняття «сімейний патронат», роз’яснення – що необхідно для того, щоб стати патронатним вихователем.

Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Такі діти не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію.ооо

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки, й за ними нікому доглядати. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, й доки триває кількамісячна бюрократична тяганина з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті… Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.

Головною метою патронату над дитиною є забезпечення захисту її прав, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга патронату над дитиною набуває ще більшої актуальності.
Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.
Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.
Що це дасть для України: утвердить сімейні цінності, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через СЖО не можуть проживати у власних родинах.

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Проведено інформаційно-просвітницький захід у Центрі пробації

IMG-73f20c25a0262be4b44eb2a0729800eb-V1 березня 2021 року провідним фахівцем із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлією Потюк спільно зі спеціалістами Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області проведено інформаційно-просвітницький захід «Життєвий вибір – за тобою!» для засуджених, які перебувають на обліку «Центру пробації». Мета заходу – профілактика шкідливих звичок та правопорушень, підвищення мотивації щодо позитивних змін у житті. В ході зустрічі із обліковими особами  обговорено питання особистої відповідальності за життєвий вибір, необхідності пошуку варіантів для покращення якості життя, а для безробітних – пошуку роботи і працевлаштування. У тренінговій формі із учасниками заходу відбувся пошук особистих позитивних якостей, які наявні у кожної людини. Саме ці позитивні риси є тим ресурсом, на який слід спиратися і використовувати для поліпшення життя та покрокового підйому вверх.IMG-60312fa0fec15f91b4e01c84b08232c5-V

Також участь у заході взяв Євген Хмиз, заступник начальника відділу «Ізяславське бюро правової допомоги», який поінформував присутніх щодо можливості отримання юридичної допомоги, консультацій з юридичних питань, представництва інтересів громадян у суді тощо. Євген Хмиз надав детальну інформацію про діяльність відділу «Ізяславське бюро правової допомоги», його координати.

Захід  на базі «Центру пробації» проведено із дотриманням вимог карантину.