Партнерство у сфері надання соціальних послуг

1623649365416На різних етапах життя людина може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Ц іобставини можуть бути зумовлені такими чинниками як інвалідність, безробіття, малозабезпеченість, домашнє насильство, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, похилий вік чи шкода, завдана конфліктом, тощо. На території Ізяславської територіальної громади комплексну соціальну  роботу із особами/сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечує комунальна  установа «Центр надання  соціальних послуг»,  діяльність якої спрямована на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків. Певна частина послуг та проєктів, що реалізуються в рамках соціальної допомоги, виконуються як у співпраці з іншими державними установами, організаціями, органами влади, так і в партнерстві з неурядовими організаціями.

Виходячи із спільного прагнення до розширення й активізації участі неурядових організацій у сфері надання соціальних послуг, які спрямовані на надання допомоги жінкам з дітьми та особам похилого віку, що опинилися у складних життєвих обставинах 10 червня 2021 року між Комунальною установою  «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради та Громадською Організацією «Центр соціального захисту та піклування «Друге дихання»підписано Меморандум про взаєморозуміння й співробітництво.  Метою даної співпраці є  проведення соціально – профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставин осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення, надання комплексної допомоги жінкам похилого віку, особам з інвалідністю, жінкам з дітьми,  які залишились без житла та перебувають у складних життєвих обставинах. У рамках такої співпраці планується надання як простих, так і спеціалізованих соціальних послуг особам та сім’ям,  які їх потребують.

 За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Постійно інформуємо про послугу патронату

Популярні

IMG-87e199bda45403182cd9331fcfd519ef-V14 червня 2021 року заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник взяла участь у  ZOM –конференції з шукачами роботи, які стоять на обліку в Хмельницькому міському центрі зайнятості та розповіла слухачам  «Про послугу патронату».

IMG-7a54a69f18eb448828891ffdf81d2736-VЗа словами Наталії Мельник, патронат – це соціальна послуга, яку надають дитині, поки фахівці соціальних служб працюють з її батьками. Це означає, що процес розлучення із сім’єю буде для неї менш травмуючим. Адже послуга патронату надається в домашніх умовах, є короткотривалою (до 6 місяців) та орієнтована на потреби дитини. 

Патронатні вихователі здійснюють догляд, виховання та реабілітацію дитини та водночас підтримують зв’язок з рідними.

Мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями,  якщо:

є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);

сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;

стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

є позитивний досвід виховання власних дітей;

відсутня судимість;

один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.

Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання.  Зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів,  кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року — 2 189 гривень, з 1 липня — 2 294 гривні, з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).

За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.