В Хмельницькому обласному центрі соціальних служб розпочались планові навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі

Популярні

IMG_20210720_100534Головна мета навчань – підготовка сімей до виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Навчання проходять потенційні опікуни/піклувальники, усиновителі з Кам’янець-Подільського, Шепетівського та Хмельницького районів.

Тренінг проводять регіональні тренери  Хмельницького  обласного центру соціальних служб, сертифікований тренер – заступник директора Наталія Мельник та   начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталія Гонта.

IMG-a09ae5a6db3a48e198f01d4cfe9384fb-VЗа словами, Наталії Мельник – заступника директора центру, відповідно до законодавства України, навчання майбутніх кандидатів в прийомні батьки й усиновителів триває 64 години.  

Навчання проводяться в формі семінару-тренінгу, що забезпечує можливість оцінити виховний потенціал кандидатів в процесі безпосередньої взаємодії з тренерами та іншими учасниками, під час виконання інтерактивних вправ.

IMG_20210720_100608На думку Наталії Гонти, начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів,тренінгові заняття сприяють підготовці кандидатів, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні батьки, які бажають всиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особливістю тренінгу є те, що майбутні батьки отримають не тільки теоретичну інформацію (під час навчання учасників будуть ознайомлені з особливостями сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стилями виховання, віковими особливостями розвитку дітей, етапами адаптації дитини в сім’ї та ін.), а й мають можливість, завдяки інтерактивним вправам, «приміряти» на себе ту чи іншу роль, пов’язану з вихованням дітей.IMG_20210720_100548

Навчання проходять за  програмою де передбачено розгляд наступних тем: Знайомство; Підготовка до змін в особистому та сімейному житті; Подолання у дитини почуття втрати; Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки; Задоволення потреб дитини та формування її прив’язаностей; Зміст та методи сімейного виховання; Посилення сімейних зв’язків; Планування стабільності життя дитини та сім’ї; Робота в команді; Усвідомлений вибір.

Тренінгові заняття проводитимуться  8  днів по вівторках та п’ятницях.

Після проходження обов’язкового безкоштовного курсу навчання всім батькам видається довідка, яка засвідчує проходження цього курсу і їхню готовність стати усиновлювачами, в якій вказується кількість дітей, їх стать та вік, рекомендації щодо можливості усиновлення.

Також більш детальну інформацію щодо сімейних форм виховання можна отримати у Хмельницькому обласному центрі соціальних служб за адресою : м.Хмельницький, Львівське шосе 10/1 або за телефоном 0382765558

 

У Кам’янці поновлено контроль за цільовим використанням коштів допомоги при народженні дитини

малюк і грошіЗ 9 червня Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поновлено функцію контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. Це регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2021 №583 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», що переглядає підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення.

Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, і, якщо вас не відвідали спеціалісти Центру за період з 12 березня 2020 року по 9 червня 2021 року – будьте готові до того, що вас можуть перевірити.

З приходом соціального працівника у вас з’явиться можливість взнати про послуги, які надає Центр, отримати консультацію фахівця щодо догляду за новонародженою дитиною, її повноцінного розвитку та подальшого виховання, а також, за потреби, отримати роз’яснення законодавства України щодо державних соціальних допомог, пільг, на які сім’я має право.

Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат. Адже хороша мама/тато не будуть приховувати умови, в яких перебуває їх дитина.

Не варто забувати, що спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням ставитись до перевірок.

До відома

Станом на 16.07.2021 до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 434 повідомлення про призначення державної допомоги при народженні дитини.

З поновленням функцій контролю, спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 139 сім’ях.

Наразі, нецільового використання призначених коштів – не виявлено.