Пожежу краще попередити

1 (10)На початку опалювального сезону відбулось комплексне пожежно-профілактичне відвідування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та проживають у сільській місцевості Кам‘янець-Подільської міської ТГ щодо недопущення виникнення пожеж, ситуацій, які загрожують життю чи здоров’ю дітей.

Фахівці Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Галина Зюбрицька та Таміла Тимчук, які обслуговують сільську місцевість, разом із головним фахівцем відділу організації пожежно-профілактичної роботи та заходів цивільного захисту Кам‘янець-Подільського РУ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області майором служби цивільного захисту Віктором Чорним, відвідали 14 сімей, що проживають у селах: Смотрич, Колибаївка, Острівчани, Ходоровці, Вільховець, Рихта, Лісківці та перевірили справність пічного опалення, електричних нагрівачів і резеток.3

З членами сімей проведені бесіди щодо правил користування електричними приладами. Також, велику увагу було приділено спалюванню сухого листя в осінній період.

Кожній родині було вказано на недоліки (якщо вони були) та шляхи їх усунення.

Для нас важливо, щоб кожна особа безперешкодно та за місцем проживання могла отримати соціальну послугу, – Сергій Тюрін

Популярні

248493368_4454468764674103_8007378252043454845_nНа цьому наголосив перший заступник голови ОДА Cергій Тюрін під час обговорення питання про стан надання соціальних послуг у територіальних громадах області на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. Доповідала з даного питання директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ірина Ковальчук.249151720_4454468864674093_7444036782557030022_n

Участь у засіданні колегії  взяла директор обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк.20211026_093603 (1)

За підсумками колегії заступник голови відмітив, що соціальні послуги і соціальний захист – одні з найважливіших повноважень органів місцевого самоврядування. Тому важливо, щоб кожна особа безперешкодно та за місцем проживання могла отримати соціальну послугу. Відтак, посадовець акцентував увагу голів райдержадміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування на необхідності продовжити роботу стосовно врегулювання питань якісного та невідкладного надання соціальних послуг потребуючим категоріям населення.

Осіння депресія

373591_1З настанням осені чимало людей страждає від так званої сезонної депресії. Всі її ознаки проявляються виключно в холодну, темну пору року. Прояви осінньої депресії добре знайомі багатьом: поганий настрій, пригніченість, апатія, млявість, сонливість, постійне відчуття втоми, зниження працездатності. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я від цієї недуги страждає кожний п’ятий мешканець планети.
Вважається, що сезонні коливання настрою найбільше притаманні людям чутливим, а також ослабленим стресами, незадоволеним життям, не зовсім здоровим. Прояви такої депресії можуть мати різний ступінь вираженості, і у важких випадках, звичайно ж, необхідно звернутися до фахівця. Ну, а з більш поширеними легкими варіантами цілком можливо дати собі раду самостійно, – вважають психологи.
Однією з причин осінньої депресії є різке скорочення світлового дня, зменшення сонячної енергії, яка потрапляє в організм. Тож насамперед необхідно намагатися компенсувати нестачу сонячного світла, повніше використовувати вранішні світлі години, якомога більше часу проводити поза приміщенням, дбати про добре освітлення робочого місця.
Наступний важливий момент – рух. Підійдуть і спортивні ігри, і будь-які оздоровчі комплекси, і звичайна зарядка, і активні прогулянки. Адже під час фізичної активності виділяються ендорфіни – „гормони радості”. Не слід забувати і про властивості кольорів. Найкраще піднімає настрій червоний, жовто-гарячий. Яскраві деталі вбрання та інтер’єру можуть суттєво вплинути на настрій. Варто також звернутися до аромотерапії: бадьорить запах цитрини, евкаліпта. Не заперечують фахівці і проти такого традиційного засобу підвищення настрою як шоколад солодощі, аби тільки не втрачати почуття міри. Спілкування з друзями, музика, відвідання театру також допоможуть вам не піддаватися осінній меланхолії.
Адже осінь – чудова пора року. Лише восени можна побачити таке буйство фарб, послухати шелест опалого листя, подихати абсолютно особливим – осіннім – повітрям. А ще осінь, можливо саме своїм настроєм легкого смутку, має дивовижну здатність пробуджувати творчість.
 
Статтю підготовив фахівець із соціальної роботи, Закорчевна Альона

Взяли участь у круглому столі: «Варіативна модульна програма підготовки сімей до догляду та виховання влаштованих/усиновлених дітей: особливості, зміст, структура та результати апробації»

Популярні

IMG-63c5f8d1c1059054562fcafe17d2d5c9-V22 жовтня на платформі Zoom відбувся круглий стіл «Варіативна модульна програма підготовки сімей до догляду та виховання влаштованих/усиновлених дітей: особливості, зміст, структура та результати апробації» за участі представників обласних центрів соціальних служб, служб у справах дітей обласних державних адміністрацій, експерти Проєкту, науковці, тренери програм підготовки кандидатів у СФВ, представники Мінсоцполітики, ЮНІСЕФ, проєкту SURGE, міжнародних та неурядових організацій.

Мета: презентація особливостей, змісту, структури та результатів апробації у Тернопільській області Варіативної модульної програми підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі; обговорення шляхів її впровадження.

Screenshot_20211022-142928Участь  у заході взяла практичний психолог вищої категорії   відділу методичного забезпечення та навчальних заходів Хмельницького обласного центру соціальних служб Людмила Терпяк.

Кожен соціальний працівник, який працює з сім’ями з дітьми, має вдосконалювати свої знання та підвищувати професійну кваліфікацію

Популярні

IMG-3e8ac85fd9ae8baeaeff4841a757fd83-V22 жовтня 2021 року на виконання  постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року № 598, розпочалися дводенні курси підвищення кваліфікації на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії за кошти державного бюджету. В навчанні беруть участь  фахівців з соціальної роботи,працівників соціального захисту населення територіальних громад області на тему:«Виявлення осіб/сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах та організація надання їм соціальних послуг».

Курс має на меті набуття слухачами базових знань з соціальної роботи з сім’ями з дітьми у складних життєвих обставинах.

IMG-78bdb55c1e59e42b076694f8572bba11-VНавчання відбувається в декілька етапів і розділено за навчальними модулями (тематичні зустрічі та тренінгові заняття).

Слухачі курсу мають можливість застосувати отримані між модулями знання на практиці, отримати консультації викладачів-практиків, зворотній зв’язок та професійну підтримку.

Програма враховує потреби у навчанні учасників кожної конкретної групи.

  • Управління системою надання соціальних послуг на рівні громад : сучасні підходи
  • Етичні принципи соціальної роботи
  • Теорії соціальної роботи
  • Методи соціальної роботи
  • Соціальна робота та соціальний захист
  • Розвиток соціальних послуг у громаді
  • Профілактика професійного вигорання
  • Базові принципи роботи з дітьми та сім’ями
  • Жорстоке поводження з дітьми як основна причина вилучення дитини з сім’ї
  • Окремі випадки складних життєвих обставин, які впливають на здатність батьків піклуватися про дитину
  • Впровадження державних стандартів надання соціальних послуг в територіальних громадах

Наступні навчання відбудуться 29-30 жовтня та 01-02 листопада поточного року.

Учасники, які успішно пройдуть навчання, отримають відповідні документи про підвищення кваліфікації .

В Кам’янці планують нові заходи

555  20 жовтня Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) уклав Договір про спільну діяльність із Кам’янець-Подільським Центром дитячої та юнацької творчості (директор – Олександр Ткачук).

  Окрім реалізації основних статутних положень Центрів, Договір  передбачає організацію спільної соціально-корисної діяльності та проведення різноманітних спільних заходів в інтересах дітей та юнацтва соціально-вразливих категорій.

Татьяна Власюк : Надання соціальних послуг у територіальних громадах області є пріоритетним напрямком роботи влади

Популярні

247392659_4439972972790349_8219762542298308727_n (1)Директор Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк взяла участь в зустрічі-наради з головами територіальних громад Хмельницького району, яку провів заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв.

В своєму виступі Тетяна Михайлівна з акцентувала  увагу присутніх учасників на кадрове забезпечення надавачів соціальних послуг.IMG-1d236fe76edd325172076332429aa95d-V

За її словами на сьогодні у Антонінській, Лісогринівецькій, Миролюбненській, Староостропільській територіальних громадах мають бути створені заклади, які надають соціальні послуги, або введені посади фахівців із соціальної роботи, як того вимагає чинне законодавство.

На думку директора центру надважливим на сьогодні залишається питання по запобіганню домашнього насильства та надання допомоги постраждалим від цього ганебного явища. Створення Мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства має залишатися на особистому контролі в громадах.

IMG-efde98c26eb3a5801336a3135a476229-VНа завершення виступу Тетяна Власюк звернула увагу учасників наради на розвиток сімейних форм виховання в громадах.

За її словами, створення патронатних сімей – відкрите питання для районних державних адміністрацій та територіальних громад. До завершення 2021 року в області має бути 6 патронатних родин, наразі у Хмельницькому районі немає жодної родини. Презентація

Володимир Юр’єв: Налагодження ефективної комунікації з ОДА допоможе громадам належним чином організувати надання соціальних та освітніх послуг

Популярні

243494023_4439971879457125_8013685716583669196_nЕфективна комунікація територіальних громад із структурними підрозділами облдержадміністрації та територіальними підрозділами відповідних служб – це саме той засіб, який допоможе громадам належним чином організувати для своїх мешканців надання соціальних та освітніх послуг, оперативно вирішувати проблемні питання та залучати фінансування на власні проєкти у соціальній сфері – це основний меседж сьогоднішньої зустрічі-наради з головами тергромад Хмельницького району, яку провів заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв.

Захід мав на меті обговорення проблематики, яка виникає в процесі долучення громад до виконання загальнодержавних програм та проєктів, обласних програм, реалізації норм та положень законодавства. Як зазначив Володимир Юр’єв, для обласних посадовців важливо з перших уст почути про ті проблеми, з якими громади стикаються на місцях, та їх бачення щодо можливих шляхів вирішення цих питань.

“Ми завершил247392659_4439972972790349_8219762542298308727_n (1)и перший етап децентралізації, і відбулася передача від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. Голови територіальних громад області були обрані шляхом голосування виборців, а отже взяли на себе персональну відповідальність за тих людей, які проживають на території територіальної громади, за ті процеси, які делеговані державою та відповідну інфраструктуру, що є на території територіальної громади,” – наголосив заступник голови ОДА.

IMG-6b9656d75afd4dd15fb351993cbf7699-VСаме тому, за словами посадовця, голови громад повинні забезпечити надання мешканцям якісних соціальних, освітніх послуг, послуг з опіки сімей та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це завдання на етапі становлення громад є складним та потребує консультаційно-методичної допомоги і вимагає налагодження чіткої взаємодії зі структурними підрозділами обласної державної адміністрації. Володимир Юр’єв додав, що сьогоднішня нарада якраз і покликана покласти початок такій взаємодії та дати очільникам громад чітке розуміння повноважень кожного з підрозділів.

Про основні завдання та особливості роботи розповіли представники департаментів соціального захисту населення, освіти, науки молоді і спорту, Служби у справах сім’ї ОДА, обласного центру соціальних служб, а також Державного архіву, Управління державної служби якості освіти, ГУ Національної сервісної служби та ГУ Національної поліції в Хмельницькій області і Хмельницької окружної прокуратури. Також під час спілкування представники тергромад мали можливість отримати відповіді на свої запитання.

Основні питання, на які зверталася увага:

протидія домашньому насильству (створення та належне кадрове забезпечення спеціалізованих соціальних служб у громадах, підготовка фахівців та організації корекційної роботи як з кривдниками, так і з постраждалими; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням з метою підвищення рівня обізнаності громадян про відповідальність за вчинення насильницьких дій, розуміння прав та механізмів захисту осіб, які постраждали в ситуації домашнього насильства; налагодження взаємодії з органами Нацполіції з метою оперативного реагування на випадки насильства в сім’ї, тощо);

організація надання освітніх послуг (розвиток та оптимізація освітньої мережі, аналіз мережі закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в Хмельницькому районі, інклюзивність та робота інклюзивно-ресурсних центрів, організація харчування школярів/здобувачів закладів освіти, види субвенцій з державного бюджету в сфері освіти, які можуть бути залучені в громаду, робота закладів освіти в умовах пандемії COVID-19 та вакцинація працівників, підготовка до опалювального сезону в закладах освіти, особливості проведення позапланового інституційного аудиту закладів освіти, тощо);

реалізація в громадах програми Президента України Володимира Зеленського “Здорова Україна” (облаштування в територіальних громадах Хмельницького району «Активних парків – локацій здорової України”);

соціальні послуги в територіальних громадах (проблемні питання організації надання послуг, створення спеціалізованих служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства, аналіз організації соціальної роботи в територіальних громадах, кадрове забезпечення надавачів соціальних послуг; створення та функціонування служб у справах дітей в ТГ; розвиток сімейних форм виховання; створення дитячих будинків сімейного типу та сімей патронатних вихователів; забезпечення житлом дітей-сиріт за рахунок коштів державного бюджету);

організація роботи архівних установ Хмельницького району в умовах завершення адміністративно-територіального устрою;

створення та функціонування Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області (завдання та повноваження служби, проведення інформаційної роботи з населенням, державні фінансові гарантії для соціально вразливих верств та обсяги фінансування, яке виділяється для їх виплати).

Підсумовуючи, Володимир Юр’єв наголосив на необхідності 100% виконання вимог нормативно-правових актів, які регламентують зобов’язання громад у сфері соціальної політики, та ще раз звернув увагу представників громад на важливості тісного діалогу громад з відповідними підрозділами та службами, адже у великій мірі саме від цього залежатиме якість надання соціальних послуг та залучення в громади відповідних державних субвенцій.

 

За матеріалами прес-служби ОДА

В Хмельницькому обласному центрі соціальних служб завершились планові навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі

Популярні

IMG_20210202_102608Головна мета навчань – підготовка сімей до виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Навчання успішно пройшли 17 осіб, потенційні опікуни/піклувальники, усиновителі з міст Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Славути та Кам’янець-Подільського району.

Навчання проводили в формі семінару-тренінгу, що забезпечує можливість оцінити виховний потенціал кандидатів в процесі безпосередньої взаємодії з тренерами та іншими учасниками, під час виконання інтерактивних вправ.

За словами, Наталії Мельник – заступника директора центру, відповідно до законодавства України, навчання майбутніх кандидатів в прийомні батьки й усиновителів триває 64 години.  Тренінгові заняття сприяють підготовці кандидатів, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні батьки, які бажають всиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особливістю тренінгу є те, що майбутні батьки отримають не тільки теоретичну інформацію (під час навчання учасників будуть ознайомлені з особливостями сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стилями виховання, віковими особливостями розвитку дітей, етапами адаптації дитини в сім’ї та ін.), а й мають можливість, завдяки інтерактивним вправам, «приміряти» на себе ту чи іншу роль, пов’язану з вихованням дітей.

deti1_iНавчання проходять за  програмою де передбачено розгляд наступних тем: Знайомство; Підготовка до змін в особистому та сімейному житті; Подолання у дитини почуття втрати; Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки; Задоволення потреб дитини та формування її прив’язаностей; Зміст та методи сімейного виховання; Посилення сімейних зв’язків; Планування стабільності життя дитини та сім’ї; Робота в команді; Усвідомлений вибір.

Тренінгові заняття проводилися 8  днів по вівторках та п’ятницях.

Після проходження обов’язкового безкоштовного курсу навчання всім батькам видається довідка, яка засвідчує проходження цього курсу і їхню готовність стати усиновлювачами, в якій вказується кількість дітей, їх стать та вік, рекомендації щодо можливості усиновлення.

Також більш детальну інформацію щодо сімейних форм виховання можна отримати у Хмельницькому обласному центрі соціальних служб за адресою : м.Хмельницький, Львівське шосе 10/1 або за телефоном 0382765558

 

 

Сюжет на каналі Перший Подільський

Популярні

IMG_20211019_104524Хмельничани долучилися до всесвітньої акції “Хода за свободу”. Її мета — розповсюдити інформацію про проблему і небезпеку торгівлі людьми. За роки Незалежності 260 тисяч українців стали жертвами цього явища.https://www.youtube.com/watch?v=NCbayM6m3Eo