Прямий ефір 7TV+

Популярні

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»! У СТРАШНІЙ СТАТИСТИЦІ УКРАЇНЦІ ЗВИНУВАЧУЮТЬ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ, НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН ТА ФІНАНСОВІ НЕГАРАЗДИ!

Гість студії : Мар’яна Любецька – директорка Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. https://www.youtube.com/watch?v=KpPA534HP-s

«16 днів проти насильства»

зображення_viber_2021-11-25_13-43-43-197Зіньківська сільська рада  у рамках проєкту «16 днів проти насильства» 25.11.2021 р. у Зіньківському ліцеї було проведено годину спілкування у 10-11-х класах «Не допустимо насилля над жінкою».зображення_viber_2021-11-25_13-43-43-279

Проведено засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді

зображення_viber_2021-11-26_08-16-46-812З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї, підвищення рівня обізнаності населення із зазначених проблем щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Ізяславській громаді дана акція стартувала 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

В рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  25 листопада 2021 року заступником голови Ізяславської міської ради Лесею Божко проведено  засідання Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді.  У засіданні взяли участь представники відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради,  відділів «Служба у справах дітей»,  освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради, Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості,  відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.зображення_viber_2021-11-26_08-16-47-233

Учасниками Координаційної ради розглянуто питання організації та проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Ізяславській територіальній громаді. На період акції заплановано проведення ряд тематичних  соціально-профілактичних заходів щодо проблем домашнього насильства, поширення соціально-рекламної продукції (буклетів, візиток, листівок), інформування населення у місцевих  засобах масової інформації та інтернет-ресурсах тощо.

Під час засідання Координаційної ради обговорено питання доцільності створення та організації діяльності на території Ізяславської територіальної громади Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Також члени Координаційної ради отримали інформацію про стан надання соціальних послуг особам, постраждалим від домашнього насильства, в Ізяславській територіальній громаді  протягом 2021 року. Варто зауважити, що за результатами попередніх засідань Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді покращено взаємодію суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашнього насильства та насильства за ознакою статі, на території Ізяславської громади.

За матеріалами Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»Ізяславської міської ради

В Кам’янці-Подільському розпочато заходи Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

4 (2)Для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу спеціалістами Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Наталією Гомілко та Тетяною Заїкою спільно із соціальним педагогом коледжу Наталією Сторожук та практичним психологом Людмилою Макогнюк для студентів було проведене тематичне заняття під назвою “Стоп насилля!”

2 (11)Під час занять учасники з’ясували, що означає термін «насильство», які його види зазначаються у чинному законодавстві України, а також визначили причини вчинення насильства над жінками і дітьми та його психологічні наслідки.

Особлива увага була приділена шляхам вирішення ситуації домашнього насильства та існуючим ресурсам держави, за допомогою яких можна боротися із проявами насильства в сім’ях.

 

Розірви коло насильства м.Полоне

зображення_viber_2021-11-25_10-58-35-2527 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Подолання проблем ґендерного насильства є серйозним викликом для українського суспільства. До цієї теми необхідно звертати увагу всіх верств населення, щоб сформувати в суспільстві непримиренне ставлення до цього явища.

зображення_viber_2021-11-25_11-13-30-120Сьогодні, 25 листопада  у м. Полонному до відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок ” представниками  відділу соціальної роботи з населенням виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ, відділу «Полонське бюро правової допомоги», Полонського відділення поліції Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій обл. проведено спільну вуличну акцію – «Розірви коло насильства».

зображення_viber_2021-11-25_10-58-35-354Під час проведення акції звернено увагу пересічних громадян міста на актуальність проблеми гендерної нерівності та різних видів насильства в сім’ях, також розвіяли міфи, які стосуються домашнього насильства.

Міф 1. У шлюбі не буває сексуального насильства.

Реальність: Сексуальне насильство – це злочин, якому немає місця у стосунках між людьми, і не важливо, одружені вони чи ні. Статеві контакти мають відбуватися за згодою обох партнерів, бути прийнятними та бажаними для обох. Якщо статевий контакт відбувається з примусу, в небажаній формі, партнер залякує, принижує чи ображає – це насильство.

 Міф 2. Насильство – це тільки про побої.

Реальність: Окрім фізичного насильства не менш небезпечними є психологічне, економічне та сексуальне насильство. Зокрема, економічне насильство часто ховається за маскою турботи: партнер наполягає на відсутності необхідності працювати чи навчатися, проте потім з’являється тотальний контроль, звітування використаних коштів та приниження. Більше того, відсутність економічної незалежності є однією із головних причин замовчування та прийняття фізичного насильства.

 Міф 3. Б’є – значить любить. Усі так живуть.зображення_viber_2021-11-25_10-58-35-279

Реальність: Насильство однієї людини щодо іншої – це не норма, а протиправні дії, яким немає виправдання. Шукаючи пояснення насильству багато постраждалих роками не звертаються за допомогою, що погіршує ситуацію та може мати важкі психологічних наслідків. Життя в постійному страху і стресі призводить до втрати впевненості, формування низької самооцінки та різного роду нездужання.

 Міф 4. Домашнє насильство існує лише у «неблагополучних» сім’ях.

Реальність: Домашнє насильство не має соціальних меж. Воно трапляється у всіх соціальних групах незалежно від рівня освіти і доходів.

 Міф 5. Потрібно терпіти заради дітей.

Реальність: Діти, які ростуть у повній сім’ї і бачать насильство, страждають набагато більше за тих, хто зростає з одним із люблячих батьків у гармонійних стосунках та родинному спокої. Діти, які є свідками насильства між батьками чи близькими родичами, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємовідносини з однолітками, навчання.

Свобода від насильства є ключовою складовою безпеки. Не потрібно замовчувати, якщо ви стали свідком або жертвою домашнього насильства. Б’є — це не значить, що любить. Б’є — це кримінальна відповідальність.

Відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради

АКЦІЯ-ПЕРФОМАНС «КРИЧАТИ НЕ МОЖНА МОВЧАТИ»!

IMG-7abf08ff3e21294cec4daefa7f9e9f00-V25 листопада 2021 року працівники відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Деражнянського сектору поліції взяли участь у акції – перформансі,  яка проводилася Деражнянським ліцеєм №1 ім. Стрілецького м. Деражні з нагоди старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та відзначення Міжнародного Дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.IMG-c9e630f47ccc311a0c835ce76d580c69-V

В такий незвичний спосіб, педагоги та ліцеїсти вирішили привернути увагу громадськості до проблеми домашнього насильства. В актовій залі, було розміщено інсталяцію із чоловічого, жіночого та дитячого взуття, яке мало символічне значення.

В ході акції також розповсюджено інформаційні листівки та буклети з питань попередження насильства щодо жінок та дітей.

IMG-d2a541b86ee62c124c5b80ae44b9caa3-VІнформаційно-просвітницька акція перетворилася у акцію благодійну. Усе зібране взуття, які пожертвували учні та педагоги ліцею, буде передано сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Засідання круглого столу

IMG-f748ccae70b088043dc5cbba20236e80-V25 листопада 2021р. в рамках проведення щорічної Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» в Деражнянському міському центрі надання соціальних послуг відбулося засідання круглого столу «Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі». Захід відбувся за участю представника Головного Управління Національної Поліції у Хмельницькій області, Олександра Сівка. IMG-1d8bf5ee9d210e1aacb5b8cd6a4ebb53-VУчасниками заходу обговорено ряд актуальних питань щодо законодавства у сферах запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми,  діяльності спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування, створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, алгоритм впровадження корекційних програм для кривдників.