Стартувала благодійно-вітальна акція «Твори добро разом із святим Миколаєм!»

0919 років поспіль Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ініціює акцію, яка полягає у зборі та передачі сім’ям з дітками продуктових та подарункових наборів напередодні святкових днів.

Цього року до акції приєдналось одразу декілька волонтерських загонів.

У переддень Святого Миколая студенти Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну (директор – Ольга Мальченко)  та Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжу (директор – Віктор Клим) спільно із Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) розпочали щорічну благодійно-вітальну акцію «Твори добро разом із святим Миколаєм!».10

Волонтерський загін коледжу КПКБАД «Крок на зустріч»  – багаторічний ініціатор акції – приготував та передав продуктові та подарункові набори для 15 дітей з 12 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

За ініціативи кураторів Медичного фахового коледжу (Олесі Ксьоншкевич, Антоніни Возович та Алли Боршуляк) було зібрано та передано продуктові подарункові набори для 8 дітей із 3-х сімей.

Члени родин дякують помічникам Святого Миколая за чудові подарунки та незабутню атмосферу свята, адже наразі це є особливо цінним як для діток, так і для дорослих.

11Акція продовжуватиметься: адже ще багато благодійників (не тільки з ВИШів) приготувати чудові подарунки для діточок з сімей, якими опікується Центр.

Світлини надані з дозволу.

Проведено засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності , демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Полонській міській раді

зображення_viber_2021-12-17_10-13-02-71616.12.2021 року в приміщенні Полонської міської ради відбулося чергове засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

У засіданні взяли участь представники відділів соціальної роботи з населенням, освіти, молоді та спорту Полонської міської ради ОТГ, відділу поліцейської діяльності № 3 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, КНП Полонської міської ради «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім. Н.Говорун, Полонського центру первинної медико-санітарної допомоги Полонської міської ради, Шепетівського районного сектору №3 філії ДУ «Центр пробації» в Хмельницькій області, відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського МЦ МБВПД, територіального центру надання соціальних послуг ВК Полонської міської ради ОТГ.

До порядку денного було включено три питання, а саме:

  • про здійснення соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах,
  • про підведення підсумків проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на території Полонської громади та
  • про надання безоплатної вторинної допомоги пільговим категоріям населення Полонської ОТГ.

За результатами ретельного розгляду питань, які були заслухані на координаційній раді, виконавцям надано рекомендації з метою належного вирішення нагальних питань та прийнято відповідні рішення.

Найти спільну мову

0-02-0a-2409d701d62bf94abced9d7105c01e409adfe539823b7da4dcf6b120267e36a2_9657bd2bef7d3f21З початком навчального року діти вчаться активно знаходити спільну мову з однолітками та й взагалі з різними віковими категоріями людей. Не завжди це виходить одразу.  Але ж дружній колектив – мрія кожного. А для школярів це не просто мрія, а життєва необхідність. У дитячо-підлітковому віці особистість починає формуватися, тому потреба у спілкуванні і взаєморозумінні з однолітками відчувається ними більш гостро.
0-02-0a-8640cae1cb94cfece6b42300fdf883bdbdfb0022f4bfa4531930d6a353b9d206_f2e98110bae80bfeПрикро, але досить часто сучасні школярі не є згуртованими, що в майбутньому може призвести до негативних наслідків – невміння співпрацювати в команді, спілкуватися в колективі, разом працювати над одним проєктом, і, як наслідок, починаються проблеми на робочому місці. В таких випадках на допомогу прийде тимбілдинг (teambuilding) – ряд зустрічей та заходів, спрямованих на згуртування колективу. Психолог Центру Коцюк Олександра провела подібну зустріч, яка була спрямована на покращення міжособистісного клімату в  колективі  учнів 5 – го класу НВК 7.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей

EA207388-3981-4FA7-950E-350FF1F8CAC4Генеральна Асамблея ООН в 1992 році оголосила 3 грудня кожного року днем осіб з інвалідністю і закликала всі держави та міжнародні організації проводити заходи в цей день з метою інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства.

У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням про необхідність створення умов для людей з особливими потребами, вжиття заходів з метою поліпшення їхжиття та самореалізації.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.64193094-8C94-4766-B617-EA8CA76C8098

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

5EE6ED83-54C8-4C23-816C-7D4B3B9A906F

З метою ознайомлення із Конвенцією прав дитини, усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя, виховання толерантного ставлення до осіб з інвалідністю провідним психологом та фахівцем із соціальної роботи ІІ кваліфікаційної категорії Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено виховні уроки-тренінги «Зрозуміти іншого» у 2-Б та 3-Б класах СЗОШ №12, де учні мали можливість дізнатися про поняття толерантності, ознайомитись із проблемами, з якими щоденно зіштовхуються люди з інвалідністю.