В Україні запустили мобільний застосунок WhiteRibbonUA для захисту жінок і дітей від домашнього насильства

Популярні

Додаток має три розділи: екстрена допомога постраждалій особі; документування фактів насилля; інформація про те, як розпізнати домашнє насилля.
✅ Основною функцією застосунку є прямий зв’язок із Національною поліцією України. Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. З його допомогою можна визначити власну локацію та місце знаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.
Додаток має вигляд жіночого календаря (це додатковий захист від абʼюзера). Щоб розпочати роботу, потрібно затримати палець на верхній іконці в головному меню.
Завантажити застосунок можна з AppStore aбо Google Play.
➡️ Докладніше про додаток та інші поради із протидії домашньому насильству дізнавайтесь у спільноті STOP ABUSE UKRAINE:

В ОДА обговорили питання розвитку системи раннього втручання в області

Популярні

IMG_4235-1536x1024Заступник голови ОДА Володимир Юр’єв провів робочу нараду з представниками освітньої, медичної та соціальної сфери щодо питання розвитку системи раннього втручання у Хмельницькій області на 2022-2026 роки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за останні 25 років дитяча смертність у світі знизилася більше ніж удвічі. При цьому в Україні смертність немовлят у рази перевищує такий показник. В Україні більше ніж 250 тис. сімей з дітьми віком до чотирьох років потенційно потребують послуги раннього втручання, яка повинна надаватися відповідно до новітніх науково обґрунтованих методик і забезпечувати підвищення рівня компетентності та посилення здатності батьків сприяти розвитку дітей та їх щоденній активності.IMG_4245-1536x1024

Варто зазначити, що основними причинами смерті немовлят в Україні є стани, що виникають у перинатальний період, а також вроджені аномалії та спадкова патологія. Особливе занепокоєння викликає смертність дітей (не лише немовлят, а і дітей віком до чотирьох років), спричинена зовнішніми чинниками.

“Ідеєю раннього втручання є якомога більш раннє обстеження дитини командою спеціалістів різного профілю (лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом, іншими спеціалістами за потребою) і відповідна робота щодо ранньої реабілітації дитини,” – зазначив Володимир Юр’єв.

IMG_4241-1536x1024Посадовець відмітив, що важливо, щоб така послуга якісно поєднувала в собі медичну, психологічну, соціальну, освітню складові. Така ініціатива буде спрямована на командну роботу для розвитку, підвищення якості життя, супровід і підтримку сімей з дітьми віком до чотирьох років, які мають порушення розвитку або в яких існує ризик виникнення таких порушень.

У продовження наради посадовці обговорили особливості реалізації регіонального плану розвитку системи раннього втручання у Хмельницькій області на 2022-2026 роки з урахуванням процесів децентралізації та реформи освітньої та медичної галузей.

Загалом план передбачає шляхи здійснення міжвідомчої взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій, громадськості з питань раннього втручання, визначає основні напрямки розвитку системи раннього втручання, передбачає заходи з підвищення кваліфікації спеціалістів і фахівців, які будуть задіяні у системі надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини та проведення відповідних роз’яснювально-інформаційних, просвітницьких заходів.