Розпочались курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів

Популярні

IMG_20220802_102813Сьогодні, 2 серпня 2022 року, в приміщені Хмельницького обласного центру соціальних служб розпочались другі у цьому році дводенні он-лайн навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Згідно з чинним законодавством батьки, яки створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки навчання з метою підвищення виховного потенціалу.  

20220802_100638Навчання проводить соціальний менеджер відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Тетяна Яцух. До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку.

На заняттях  передбачається обмін досвідом між батьками.  У перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині. Також тренер допоможе опрацювати питання, пов`язані з особливостями статевого виховання дітей різного віку та статі,особливості роботи з дітьми, які мають ознаки сексуалізованої поведінки. Отриманий інструментарій роботи прийомні батьки, батьки-вихователі застосують у виховній діяльності.20220802_100623

За півріччя 2022 року навчання з підвищення виховного потенціалу згідно з чинним законодавством пройшли  38 осіб з числа прийомних батьків та батьків-вихователів.

 

Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

изображение_viber_2022-08-01_11-23-10-844З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який відзначається 30 липня, інформаційно-просвітницький захід на базі Шепетівського  районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області  1 серпня 2022 року був присвячений проблемі торгівлі людьми. Участь у заході взяли старший інспектор  Шепетівського  районного сектору № 2 ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Оксана Ставнійчук,  провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк,  юрист відділу «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоя Гонтарук, провідний фахівець профорієнтації відділу надання соціальних послуг Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Тетяна Франчук.

Оксана Ставнійчук наголосила на тому, що особам, які перебувають на обліку Центру пробації, важливо бути обізнаними щодо торгівлі людьми у сучасному суспільстві, адже прикра ситуація може трапитися з кожним, бо торгують і жінками, і дітьми, і чоловіками.

Зоя Гонтарук зауважила, що з періоду вторгнення російської федерації на територію України зросла кількість злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, тому дуже важливо тримати особисті документи при собі, в жодному разі і під жодним приводом не віддавати їх стороннім людям. Адже торгівля людьми вважається сучасною формою рабства і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом.изображение_viber_2022-08-01_11-22-42-425

Юлія Потюк ознайомила присутніх із причинами торгівлі  людьми (зовнішніми, внутрішніми, причинами, пов’язаними з «людським фактором»), міфами та фактами стосовно торгівлі людьми, формами вербування та експлуатації людей. Присутні отримали інформацію щодо організацій та «гарячих ліній», які надають допомогу у сфері протидії торгівлі людьми.

Тетяна Франчук звернула увагу на те, що чоловіки досить часто потрапляють у пастки работорговців, тому при пошуку робити і працевлаштуванні потрібно дуже уважно зважувати всі пропозиції. Також фахівцем були озвучені  групи ризику торгівлі людьми – особливо вразливих людей, щодо яких існує висока ймовірність, що вони можуть стати об’єктами торгівлі людьми.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради