Архів за 5.12.2022
Робоча зустріч з питань правової допомоги
У рамках проведення щорічної Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», та за результатами виконання рішення координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми від 21 листопада 2022 року проведено робочу зустріч начальника відділу праці та соціального забезпечення, Тетяни Кравченко, керівника мобільної бригади, Галини Березюк, з дільничними офіцерами поліції.
Обговорено питання співпраці Мобільної бригади з працівниками місцевого сектору поліції.
Обговорено взаємодії з питань допомоги особам, які постраждали домашнього насильства, зокрема сприяння постраждалій особі у видачі обмежувального припису стосовно кривдника – встановленого у судовому порядку заходу тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямованого на забезпечення безпеки постраждалої особи.
Надія на майбутнє без СНІДу
Першого грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Червона стрічка є символом усвідомлення важливості проблеми СНІДу та солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД, а також міжнародним символом на підтримку пошуків вакцини проти ВІЛ.
Відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг було проведено акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. До акції долучились Деражнянські ХОМІВЦІ, учні Деражнянського ліцею №2 та працівники поліції. Спільно в міському парку розгорнули велику червону стрічку – символ нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
Особиста здатність кожного – це спроможність…
Днями відбувся форум “Філософія спроможності” до Міжнародного дня людей з інвалідністю. Його організаторами стали Мінсоцполітики в межах ініціативи Першої Леді Олени Зеленської “Без бар’єрів” за підтримки ПРООН, Уряду Південної Кореї, Уряду Німеччини та ІСАР Єднання (Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу).
Як зазначалося, форум “Філософія спроможності” став майданчиком для формування спільного бачення безбар’єрного середовища в Україні та інформування про нові державні політики, пов’язані з працевлаштуванням, реабілітацією, наданням соціальних послуг та сервісів для людей з інвалідністю та їх сімей, впровадженням цифрових технологій для відновлення та професійної реалізації людей з урахуванням їх потреб, зумовлених інвалідністю.
Участь у заході взяли також і представники Хмельницького обласного центру соціальних служб. Разом з колегами обговорювали питання створення умов для самореалізації людей з інвалідністю у всіх сферах життя та необхідність подолання стереотипів про їхню “неспроможність”. Розглядали тему впровадження нової моделі працевлаштування людей з інвалідністю через ухвалення законопроекту 5344д, який передбачає рівні умови для приватного і державного бізнесу, перехід до вибору способу сприяння у працевлаштуванні та більшу кількість підтримки як для роботодавців, так і для людей, котрі бажають працювати. А також висловили думки щодо забезпечення реабілітації з першого дня захворювання чи травми доказовими методами мультидисциплінарними командами, які поєднують медичних та соціальних фахівців близько до місця проживання людини; навчання протезистів/ортезистів за міжнародними стандартами та створення освітнього хабу за цим фахом в Україні. Важливим питанням стало необхідність надання якісних та своєчасних соціальних послуг, які допомагають подолати виклики пов’язані з обмеженням функціонування, як людям з інвалідністю так і їхніх родин.
Про системи раннього втручання
У п’ятницю, 02.12.2022, відбулася робоча нарада в онлайн форматі, яку провів Генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України.
Наталія Гонта, начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів, Ірина Конопко, провідний фахівець із соціальної роботи, обговорювали впровадження системи раннього втручання на місцевому рівні. А це передбачає скоординовані міждисциплінарні зусилля у сферах охорони здоров’я, соціального захисту, освіти. До теми долучились й інші фахівці, які задіяні в управлінні системою раннього втручання.