Психологічна допомога породіллям

Популярні

У рамках співпраці з Хмельницьким обласним перинатальним центром здійснюється систематичний обмін інформацією про породілей, у яких є ризики потрапляння у складні життєві обставини та/або соціального сирітства. У межах цієї постійної роботи, психологиня Хмельницького обласного центру соціальних служб Юлія Воробієвська  в  пологовому будинку області поспілкувалася із двома матусями, які днями народили малят з Розсошанської та Білогірської територіальних громад.9c3e92a527ff66bdc2d0e76a6fcb97e4

Фахівець працювала в напрямку підтримання психоемоційного здоров’я батьків, намагаючись виявити чи виключити  ознаки післяродової депресії. Надала рекомендації стосовно того, що очікувати після народження дитини, адже мами входить в новий етап свого життя незалежно від того, чи мали вони попередні пологи. Також як діяти з післяпологовою хандрою…

Фахівець спрямувала інформаційний лист-повідомлення про жінок з немовлятами за місцем їх подальшого проживання. А спеціалісти територіальних громад, куди надійде оповістка  про породілей, в подальшому забезпечать надання соціальних послуг, та при необхідності, здійснять соціальний супровід.

Соціальна сфера неабияк працює в умовах повномасштабної війни

Популярні

Одне із головних завдань кожної громади – забезпечення громадян країни доступною і своєчасною підтримкою. А якісне надання послуг – це головна задача соціальної сфери.

Із  настанням війни і повномасштабним вторгненням  ворогів на нашу землю на фахівців і спеціалістів соціальної роботи поклалось  чимало доручень. Аби надавати якісні соціальні послуги людям, котрі опинились в складних життєвих обставинах. Працюючи на комунікативно-інформаційних, гуманітарних, матеріальних, психологічних відносинах із людьми,  спеціалісти допомагають тим, хто не в змозі самостійно впоратись з проблемами або опинились в біді.

Отримати ці послуги можна звернувшись до надавачів соціальних послуг за місцем перебування чи проживання. Так, до прикладу, характеризуючи  моніторинг здійснення соціальної роботи з сім’ями/особами вразливих груп населення, у тому числі, які перебувають у складних життєвих обставинах, до центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг, територіальних центрів соціального обслуговування Хмельниччини станом на початок 2023 року звернулось 37061осіб. Це, в основному, постраждалі від жорстокого поводження та насильства, постраждалі від збройних конфліктів та тимчасової окупації, одинокі батько чи мати, сім’ї, в яких батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків із виховання дитини. Окрему групу створили особи похилого віку, сім’ї, яким призначена державна допомога при народженні дитини, прийомні сім’ї/дитячі будинки сімейного типу, тощо.

Варто зауважити, що станом на перше січня 2023 року кількість сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах та отримують соціальні послуги у звітному періоді (всього)  становить 16353 особи. Це вже згадані категорії людей, а також сім’ї опікунів/піклувальників, сім’ї патронатних вихователів, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, в ПС, ДБСТ, патронатних сім’ях та сім’ях опікунів/піклувальників, особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.

Таким чином, видно, що загальна кількість сімей (осіб), охоплених соціальними послугами, у звітному періоді (всього) становить 33440 осіб. А це свідчить про те, що фахівці сфери задіяні неабияк. Допомоги потребують щодня сотні людей різного віку.