Щодо соціального супроводу

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб
изображение_viber_2023-10-06_14-49-47-227изображение_viber_2023-10-06_14-48-54-861изображение_viber_2023-10-06_15-22-02-418
Фахівці із соціальної роботи Хмельницького міського центру  соціальних служб продовжують, відвідування дітей, які перебувають на вихованні в сім’ях опікунів.    6 жовтня 2023 року в чергове був здійснений виїзд в села Хмельницької міської територіальної громади. Фахівцями здійснено консультування опікунів/ піклувальників, щодо їх ролі у подолані дитиною відчуття втрати; надано психологічну підтримку опікунів/піклувальників, щодо розвитку та виховання дітей відповідного віку; здійснено інформування щодо органів, організацій та закладів, які можуть надати підтримку дитині після вибуття із сім’ї.
        Також фахівці із соціальної роботи здійснюють соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, що передбачає комплексну допомогу у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім’ї, адаптація дитини в нових умовах, допомога у зміцненні родинних та суспільно-корисних зв’язків, створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної дитини.

Ментальне здоров’я – це стиль життя, – Володимир Юр’єв

Інформує Хмельницька обласна військова адміністрація 

https://www.adm-km.gov.ua/?p=130711

На цьому наголосив заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв під час сьогоднішнього засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення. Онлайн до заходу долучилася Ольга Горбаньова – експертка Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України.

Розпочалося засідання з розгляду питання щодо стану впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я у Хмельницькій області. Експертка Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України представила до уваги присутніх презентацію та нагадала, що мета створення програми ментального здоров’я насамперед спрямована на те, щоб кожен з нас навчився піклуватися про своє ментальне здоров’я у складні часи, не чекаючи на час після перемоги; щоб послуги з ментального здоров’я були доступними там, де людина взаємодіє з системою щодня; щоб досвід українських фахівців вивчали та впроваджували в інших країнах і, щоб “переплавити” наш жахливий досвід у стійкість, створивши свою унікальну систему ментального здоров’я. Отож Ольга Горбаньова наголосила, що Всеукраїнська програма ментального здоров’я – це не є документ, який можна почитати, забути і відкласти. Це екосистема, яка будується навколо людини, яка несе відповідальність за своє ментальне здоров’я та формує запит на якісні та доступні сервіси.

В свою чергу, регіональний координатор програми ментального здоровʼя Ілона Білик розповіла, що в області планується проведення Всеукраїнського Дня ментального здоров’я, який буде відбуватися у двох напрямах: перший – дискусійна панель, обговорення та обмін досвідом у форматі офлайн та онлайн, а другий формат – практичні та інтерактивні заходи, де працюючі з людьми психологи матимуть можливість показати техніку самодопомоги та інші методики, щоб активізувати важливість щоденного власного піклування про ментальне здоров’я. За її словами, до повномасштабного вторгнення в суспільстві ця тема була не досить поширена і актуальна, але зараз ми повинні проводити таку просвітницьку діяльність, адже ментальне здоров’я є важливим і першим базовим заходом для того, щоб людина могла функціонувати і працювати над виконанням своїх обов’язків та розбудовою нашої держави.

“Ментальне здоров’я – це стиль життя. Тому закликаю усіх максимально відповідально поставитися до впровадження даної програми на теренах області, адже в умовах сьогодення дуже важливо жити, дбаючи про себе, про психічне здоров’я та своє життя. І наша з вами робота у цьому напрямку має бути максимально ефективною”,- сказав Володимир Юр’єв.

Серед іншого учасники заслухали інформацію про виконання протокольних доручень попереднього засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення та про особливості функціонування (живучості) закладів охорони здоров’я в умовах блекауту.

      

Спільна допомога фахівців – кращий результат роботи!

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

Відбулася групова консультація для осіб, які перебувають  на обліку  Шепетівського  районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Участь  у заході взяли провідний інспектор  Шепетівського  районного сектору №2 ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Вадим Левченко та провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк.

зображення_viber_2023-10-02_09-06-45-720Вадим Левченко наголосив на тому, що кожному підобліковому потрібно систематично відвідувати Центр пробації, стежити за власною поведінкою та стилем життя. Адже вчинення неодноразових повторних правопорушень може призвести до позбавлення волі.

Юлія Потюк обговорила з учасниками заходу проблеми вживання алкогольних напоїв та його вплив на якість життя: проблеми із працевлаштуванням, створенням чи збереженням сім’ї, спілкування з дітьми та близькими людьми тощо. Надано рекомендації щодо необхідності ведення здорового способу життя та покращення родинних взаємостосунків.

 

 

Щодо гармонійного розвитку особистості

Інформація і фото Хмельницького міського центру соціальних служб

Успіх гармонійного розвитку особистості учння залежить від згуртованості шкільного колективу. Над цим процесом потрібно плідно працювати, як вчителю, батькам так і представникам ячнівмького колективу. 
IMG_1363Психолог центру Коцюк Олександра мала змогу поспілкуватися із школярами сьомого класу в НВО 14, на тему: «Які ж методи використовувати для налагодження дружніх відносин у класі, як вирішувати конструктивно конфліктні ситуації?»
Учні жваво обговорювали цю тему, пропонували свої варіанти вирішення диструктивного спілкування в класі.

ОГОЛОШЕННЯ

Ліга соціальних працівників України в рамках реалізації Проєкту “Забезпечення системного реагування на потреби дітей, які повернулися до біологічних сімей з інтернатних закладів та дітей групи ризику”, який імплементується за підтримки ЮНІСЕФ (далі – Проєкт), шукає юридичних консультантів. Місце надання послуг:  Хмельницька область

Кількість вакантних посад: 1 особа на область

Період надання послуг – до 25 грудня 2023 року

Загальна кількість годин надання послуг не перевищуватиме 20 годин.

Обов’язки:

надання юридичних консультацій сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;

надання юридичних консультацій регіональним менеджерам, фахівцям із соціальної роботи, сім’ям, з якими працюють фахівці в рамках проекту щодо юридичного захисту прав дітей в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах, протидії домашньому насильству, жорстокому поводженні з дитиною та інших питаннях захисту прав дитини:

надання юридичних роз’яснень щодо можливості звернення за захистом порушених прав дитини;

надання юридичних консультацій стосовно припинення образ над дитиною, булінгу дитини, цькування з боку однолітків, дорослих, батьків або осіб які їх замінюють;

надання роз’яснень щодо притягнення до відповідальності винних у порушенні прав дитини.

Пропозиції повинні бути надіслані до 17 год 00 хв 12.10.2023 на електронну адресу: allasher021069@ukr.net 

В темі листа обов’язково зазначити ,,Юридичний консультант”

Пропозиції, що надіслані на іншу електронну адресу та/або з копією на іншу адресу, не розглядаються.

Пропозиції, що надіслані із порушенням термінів надсилання, не розглядаються.

Питання щодо відбору надсилаються щонайменше за три дні до закінчення терміну подання пропозицій на відповідну адресу електронної пошти області, в якій надаватимуться послуги.

Вимоги:

Повна вища юридична освіта;

Не менше 3 років досвіду роботи на посаді юриста / юрисконсульта або іншій рівнозначній посаді на підприємстві, в установі, організації, яка в т. ч. опікується захистом прав дітей або 2 роки відповідної юридичної практики в сімейному (цивільному, адміністративному) праві

Обізнаність в законодавстві: знання законодавства у сфері соціальної роботи та надання соціальних послуг, захисту прав дітей, влаштування дітей до сімейних форм виховання, протидії домашньому або гендерно обумовленому насильству, протидії торгівлі людьми, булінгу / цькуванню дітей (Конституція України; Закон України про соціальну роботу та соціальні послуги; Постанови Кабінету Міністрів України про організацію надання соціальних послуг тощо; Накази Міністерства соціальної політики України).

Вільне володіння українською мовою.

Документи, які необхідно надати для участі у відборі:

Реєстраційні документи фізичної особи – підприємця або самозайнятої особи (для адвокатів);

Мотиваційний лист до 1 сторінки А-4, який доводить, що учасник тендеру відповідає критеріям прийнятності та має досвід;

Детальне резюме (CV), яке демонструє, що учасник відповідає критеріям прийнятності та має відповідний досвід.