У Хмельницькому обласному центрі соціальних служб завершилося навчання з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання.
Довідки з рекомендаціями про проходження тренінгового курсу отримали 25 осіб.
Сьогодні, 13 лютого 2024 року, в обласному центрі соціальних служб відбулося онлайн-навчання для надавачів соціальних послуг. Наталія Мельник, заступниця начальниці обласного центру, представила презентацію на тему «Здійснення оцінки потреб дитини та її сім’ї».
Зауваживши, що оцінка потреб базується на основі ЗУ «Про соціальні послуги», наказу Міністерства соціальної політики України №1005, наголосила, що підставою для її здійснення є повідомлення/інформація про сім’ю, особу, які перебувають або можуть потрапити в складні життєві обставини.
Інформацію і фото надано КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради
Відбулася групова консультація для осіб, які перебувають на обліку Шепетівського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області. Участь у заході взяли провідний інспектор Шепетівського районного сектору №2 ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Вадим Левченко, та провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк, юрист сектору «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоя Гонтарук, кар’єрний радник Ізяславського відділу Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості Тетяна Франчук.
Вадим Левченко звернув увагу на те, що більшість осіб, котрі перебувають на обліку в центрі пробації, не мають роботи. Часто причиною цього є зловживання спиртними напоями і, як наслідок, відсутність самодисципліни та мотивації до практичної діяльності і працевлаштування.
Юлія Потюк надала інформацію про види соціальних послуг, які можна отримати в КУ «Центр надання соціальних послуг». Адже, на жаль, часто особи, особливо із сільської місцевості, які мають проблеми із законом, не знають, що на території громади існують організації, що можуть надавати допомогу у вирішенні наявних складних життєвих обставин.
Тетяна Франчук ознайомила із наявними вакантними посадами в Ізяславській територіальній громаді. Зауважила, що є вільні посади для працевлаштування саме для осіб чоловічої статі.
Зоя Гонтарук поінформувала про роботу сектору «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адже особи, які мають проблеми із законом, мають право на отримання безкоштовної правової допомоги, та, за потреби, безкоштовного представника з боку адвоката.
Інформація Хмельницького міського центру соціальних служб
Днями психологи центру Кравчук Алла та Коцюк Олександра провели тренінг спрямований на профілактику емоційного та професійного вигорання у колективі @ДНЗ “Хмельницький центр ПТО сфери послуг”.
Профілактика професійного вигорання має велике значення з кількох причин: збереження здоров’я та добробуту працівників, підвищення продуктивності та задоволення від роботи, збереження кадрів, зменшення стресу. Захід був спрямований на створення позитивного робочого середовища, де працівники відчували підтримку, що сприяє загальному благополуччю колективу та успішності організації.
У Хмельницькому обласному центрі соціальних служб відбувся оффлайн-тренінг “Самодопомога+ Self-Help (SH+)”.
Наталія Мельник, організаторка і тренерка заходу, заступниця директорки обласного центру соціальних служб, під час групового курсу управління стресом передавала знання про психічне здоров’я майбутнім фасилітаторам області.
Опановуючи навички для подальшої роботи, група вчилася віднаходити свій внутрішній баланс, приймати зважені рішення і, головне, бути готовими до непередбачуваних подій чи змін. Отримавши “ТРЕНІНГОВУ ВАЛІЗУ”, передбачену мультимедійним курсом самодопомоги у боротьбі зі стресом, розробленим ВООЗ, спеціалісти територіальних громад обговорювали реальні життєві ситуації. Серед запланованих тем дня, а це, до прикладу, турбота про інших і про себе, демонстрація хорошої комунікації та інше, були й практична підтримка і техніка вирішення проблем…
На завершення зустрічі наживо, присутні отримали сертифікати участі у навчанні програми “Самодопомога+ (SH+). А це значить, що 23 учасники мають можливість проводити самостійне групове навчання.