Запобігання конфліктам у спілкуванні

зображення_viber_2024-06-13_14-16-46-789  Комунікація з оточуючими – справа важлива, але, разом і з тим, непроста. Брак навичок спілкування та вміння аргументовано викладати свою точку зору часто призводить до виникнення конфліктів, які негативно впливають на стосунки між людьми.

  13 червня 2024 на базі КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради фахівцем із соціальної роботи І категорії Євгенією Ткачук був проведений інформаційно-просвітницький захід для жінок з родин внутрішньо переміщених осіб та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

зображення_viber_2024-06-13_14-15-55-903  Захід проводився у вигляді тренінгу, метою якого було поінформувати учасників про суть конфлікту, причини його виникнення та допомогти виробити правильну лінію поведінки для його запобігання та виходу з нього. Також учасники заходу вчились відпрацьовувати навички безконфліктного спілкування, толерантність  у ставленні до співрозмовників, відповідальність та обов’язковість , визнання права людей на власну думку.

  На завершення тренінгу жінкам було запропоновано вправу на психоемоційне розвантаження та арттерапевтична методика для естетичного та емоційного піднесення.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Ізяславської міської ради

Інформаційні матеріали про сімейну медіацію

Про сімейну медіацію

Сімейна медіація  – це позасудова, добровільна, конфіденційна процедура для врегулювання або запобігання конфліктам (спорам) між членами однієї сім’ї, родини, які пов’язані кровними, шлюбними, дитячо-батьківськими стосунками, і всіма, хто перебуває, чи раніше перебував у родинних зв’язках
Більше інформації про організацію можна знайти за посиланням: https://www.afmu.org.ua

1 2 3 4 5 6

Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків

  Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) запропонувала спеціалістам, які працюють із дітьми, пакет інструментів із запобігання насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків — Збірник (Toolkit) з профілактики сексуального онлайн насильства щодо дівчат-підлітків.

  Це збірка ресурсів, розроблених, створених або адаптованих і протестованих у рамках кількох європейських проектів за участю семи країн ЄС.

Toolkit (Збірник) містить такі компоненти:

1. Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми». Частина 1 посібника під назвою «Сексуальне насильство в Інтернеті: наслідки та заходи протидії» присвячена питанню сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат і містить інструкції щодо використання онлайн-інструменту CYBERSAFE, а також практичні рекомендації щодо проведення тренінгів.

Частина 2 «Плани тренінгів» містить чотири плани тренінгів, кожен з яких зосереджений на одному з чотирьох основних типів сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат.

Посібник також містить додатки з навчальними вправами для офлайн тренінгу, та інформацію про те, куди можна подавати скарги в Україні, та рекомендовані джерела.

2. Адаптація українською онлайн-інструменту CYBERSAFE (4 модулі), над яким працювали міжнародні та національні експерти. CYBERSAFE — це ігровий онлайн- інструмент для профілактики онлайн-насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13- 16 років), який може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо. Відтепер він доступний українською мовою фасилітаторам, які працюють із підлітками. CYBERSAFE сприяє здоровим стосункам та гендерній рівності в Інтернеті.

3. Два короткі навчальні анімаційні відео для дівчаток і хлопців, вже доступні на платформі YouTube:

— «Наслідки поширення оголеного селфі дівчинки без її згоди» ТУТ

— «Що робити, якщо ваші оголені селфі потрапили в Інтернет» ТУТ

4. Буклет «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в Інтернеті». Цей буклет містить вказівки щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті та спеціально призначений для батьків та опікунів.