Не мовчіть про проблему і бережіть себе!

photo_5354876813207266339_y  В період проведення акції 16 днів проти насильства мобільній бригаді соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі надійшло повідомлення про вчинення домашнього насильства на території нашої громади.

  Спільно з працівниками поліції було проведено профілактично-роз’яснювальну бесіду з кривдником, який вже неодноразово здійснював правопорушення. Наголошено, що насильство однієї людини щодо іншої – це протиправні дії, яким немає виправдання. Людину, яка вчиняє насильство, не треба жаліти або виправдовувати, адже будь-яку ситуацію можна вирішити без насильства.

WhatsApp Image 2024-11-28 at 14.46.48Запобіігання та протидія домашньому насильству

  Нагадуємо, що з 2017 року домашнє насильство є кримінальним злочином, створений механізм протидії та запобігання, розвивається мережа сервісів, працює урядова гаряча лінія для допомоги постраждалим, мобільні бригади, кризові центри та інші спеціалізовані установи.

  Не мовчіть про проблему і бережіть себе!

За матеріалами Центру надання соціальних послуг Сатанівської селищної ради!

1 грудня – День боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Акція «СНІД не обирає»

468621161_982634793898972_2603278786758436316_n  З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг проведено вуличну акцію «СНІД не обирає».

Через воєнний стан,  може здаватися, що нас українців уже нічим не налякати, але це та хвороба, з якою слід бути максимально обачним і не “гратися в героїв”. На жаль, ВІЛ/СНІД проявляє себе далеко не одразу і не обирає за соціальним статусом, віком, професією чи фінансовим забезпеченням.

1111122Кількість ВІЛ-інфікованих у світі обчислюється десятками мільйонів. В Україні, лише за офіційними даними, число ВІЛ-позитивних людей давно перевищило сто тисяч, а за оцінками експертів реальна цифра у 3-4 рази більша. Та ставлення до цих людей у суспільстві далеке від толерантного. Багато хто боїться спілкуватися з хворими на СНІД. А на побутовому рівні нерідко можна почути не лише про страх, але й про почуття огиди і навіть ненависті до них. Згідно з соціологічними опитуваннями, 35 відсотків українців вважають, що хворі на СНІД мають бути ізольованими від суспільства. Цікаво, що найбільше упереджень мають люди, які і уявлення не мають про свій ВІЛ статус, тобто ніколи не проходили тестування на ВІЛ.

Викривлене уявлення про ВІЛ і СНІД, відсутність знань чи хибні судження про шляхи передачі вірусу та клінічні прояви захворювання викликають острах, який призводить до стигматизації та дискримінації. Дискримінація – це стигма, що стала дією. Це навмисне обмеження прав частини населення, окремих груп чи індивідів за певною ознакою. У випадку з ВІЛ-інфекцією це стосується людей з підтвердженим або приписуваним ВІЛ-позитивним статусом.

ВІЛ-позитивні люди – громадяни нашої країни, права яких також захищає держава. Вони мають усі права громадянина на: освіту, роботу, відпочинок і дозвілля, толерантне ставлення, повагу, повноцінне життя!

За інформацією відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послу